Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Ako uzmemo bold kao aksiom, činjenica da uspeš da isplivaš iz bazena punog ajkula sličnih tebi ipak jeste uspeh per se. Ne uspeh za zastavu s plafona ali ipak uspeh, nikako uspeščić.

 

u mojoj knjizi je pre svega uspeh to kako igrate.

da se ne ponavljam, ovakva igra i rezultat iz madrida, dižu nivo onoga što se percipira kao uspeh, hteli to da priznamo ili ne.

 

ja sam siguran da ti nećeš biti zadovoljan ukoliko se ne plasirate na f4, nakon svega viđenog. 

trebalo bi uložiti napor i razumeti da nije sve što se napiše tatisanje i umanjivanje partizanovog performansa, činjenice da ste dogurali dotle da ste dominantni nad ekipom reala.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tiče F4 petorki, jedno 15 timova u EL ima F4 petorke.

Npr. Virtus ima F4 petorku Teo, Lundberg, Heket, Šengeila, Miki pa niko o njima ne piše  u tom kontekstu.

 

Apsolutno nebitan podatak jer je EL postala jedna veteranska liga gde jedni te isti igrači samo menjaju klubove unutar nje.

Tako smo i došli do toga da je ovaj KKP u poslednjih 3 u celoj EL i po prosečnoj starost i po EL iskustvu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Cooper said:

Da li je bilo 5 sekundi kod poslednjeg napada Reala?

Da li je bio faul kod poslednjeg napada Partizana?

 

Valjda ste doktorirali sudijske trzaje rukom. Bilo ih je četiri.

 

Čini se da nije bilo faula nad Exumom, preslab kontakt, dodatni ugao bi pomogao.

 

Kod Nunally-a sve čisto, osim što je vrv napravio korake na polovini kad je krenuo u dribling.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

mislim a tako sam i pisao, da četvrt-finale nije nikakav podvig per se, pošto su sada i partizan i zvezda u tom poolu ekipa za koje je top8 /plejof, realan domet.

naravno da imate najboljeg evropskog trenera i 6-7 igrača koji mogu da igraju u svakom od ovih top8 timova značajnu ili nešto manje značajnu ulogu. to je fakat.

 

Evo Uini napisa de facto facat pa ce te njega da iskulirate, aj bas da vidim kako ovo moze da se ospori sto je napisao.

 

1 minute ago, Barkley#34 said:

Ako uzmemo bold kao aksiom, činjenica da uspeš da isplivaš iz bazena punog ajkula sličnih tebi ipak jeste uspeh per se. Ne uspeh za zastavu s plafona ali ipak uspeh, nikako uspeščić.

 

Ovo zvuci kao da ima 18 ajkula i da si ti jedna koja ispliva. Zapravo mesta ima 8 da isplivaju a 10-11 su jace od drugih i imaju vece sanse. Uspesno, ali ne epski. Niko ziv nije napisao da to nije uspeh a na prethodne 2 stranice ima 5 upisa kao da je neko napisao da top8 nije uspeh zapravo nije niko, ni na el ni na kkcz temi, niko na ovom forumu a to se spocitava u kombo seriji upisa upravo. Inace nije Uini nigde napisao da je uspescic vec da nije podvig. Podvig je da 16. ili 17. ili 18. ajkula se dokopaju da isplivaju, sto ovaj slucaj nije. Realnost je da bilo kojih 12 jacih ajkula od 18 ispliva u 8. Takodje i uspeh jer ostali uginu ukoliko ne isplivaju. Ali ne podvig, magija, cudo, epski uspeh i sve sto je vec pisano.

 

10 minutes ago, Alek The Great said:

Ne mogu sad naci onu sliku sa objavljenim budzetima, ali 7. budzet?! To je bezobrazno i maliciozno. Ako se dobro secam bila je tabela sa gross i net i da su iza nas bili samo npr PAO, Zalgiris i Alba.

 

Uz tendecioznog (sto nije dokazao) sad sam i bezobrazan i maliciozan sto svakako nisam jer sam samo napisao 2 puta za one koje umeju da citaju: "Prema mojim informacija je 7. na plate a basketnews ce uskoro da objavi pa cemo videti da li imam dobre informacije" uostalom moze da se desi i da nemam dobre informacije od cega ne bezim bas zato sam i naglasio to. U tome nema nista bezobrazno ni maliciozno.

 

Komsije, Grobari za sebe kazu da su Gospoda i svaki put sve suprotno dozivim ovde. Dodje komsija u kucu da diskutuje, pise objektivno, daje neke svoje argumente, naglasi da bi se radovao ako dobije dobre kontra argumente a jedino sto dobije je svedenje na licni nivo, teranje sa teme i pozivi da se ne cita i tako svaki put... Cast izuzetcima.

 

13 minutes ago, MilošVB said:

Ljudi bi na tvoje postove trebalo gledati kao zabavni program, jedini način da se bez nervoze isprati to. Ili ne gledati uopšte.

 

Zasto bi bio nervozan ako neko pise budalastine? Valjda si smiren ako znas da neko pise budalastine i zabavni program, svasta...

 

 

 

Dosta za danas, da sumiramo:

-Top8 uspeh

-F4 veliki uspeh

-Trofej El epski uspeh

 

-Top8 realnost (pisao i pre pocetka sezone i kada ste zaredjali par poraza kada niko nije verovao i sada)

-F4 sanse 50-50 pre serije sada 70-30

 

-Da je Partizan zavrsio 9. ili 10. takodje dobra sezona ne i uspesna ali dobra, takodje bi napisao da je realnost iz te hipoteticke perspektive da ste imali koji poraz manje

-11. i 12. mesto da je bilo povreda to bi bila realnost i za to bi napisao da je realnost, nesto losija ali nista strasno

-Ispod toga smatrao bi bas losom sezonom Partizana u El s obzirom na trenera goata takmicenja i nosioce igre koje ima

 

Za dobronamerne i one koji citaju pazljivo sve pise.

 

Sportski pozdrav do Aba finala. Zapravo nemam ni tad sta da vam pisem, stojim pri onome da smo mi nesto blazi favoriti (pod uslovom da smo kompletni). Javicu se samo kad objave ove budzete kao sto su rekli da vidimo ko je kako informisan.

 

 

Sve najbolje svima od srca na licnom nivou a na klupskom... ne bih dozvolio sebi da budem nepristojan kad nekom dodjem u kucu. 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

2-0 protiv reala u gostima i igra koju prikazujete u ove tri utakmice je fantastična i uspeh sama po sebi. 

opet, kontekst je maika, pa ako nakon 2-0, izgubite tri tekme, da li će bilo ko to doživljavati kao uspeh, uprkos svemu opisanom u drugom pasusu?


Kontekst je majka, a ipak ti fali onaj najbitniji koji je medo dopunio, da je Partizan sedeo na 4-9 skoru, a sve do tekme u Kaunasu, ni igre nisu najavljivalje TOP8. Iz te perspektive, kako bi tumačio današnju situaciju?

 

Ili na primer koliko je vraški teško bilo ući u 8 ove sezone, počev od broja pobeda, a onda i timova koji su izvisili i njihovih rostera, kvaliteta. 
 

Kada kontekst koji je majka upotpuniš, sve mi je logičnije od pitanja da li ćeš biti srećan ako izduvaš a na loptu od F4 si. 
 

Siguran sam da su Trinki i Bajern kada su bili na loptu od 4 bili razočarani, a onda u aftermathu počeli da shvataju da su overačivovali žestoko. Nije ista situacija, ali niko neće na 2:1 da razmišlja o izduvu niti će vrteti kako je i ovo uspeh. 
 

Ima primera koliko hoćeš, svake sezone ima 4-6 ekipa koje su nekakvi kontenderi, a sumnjam da svaka sem jedne bude razočarana svake sezone/proživljava neuspeh. Kontekst zaista jeste majka, ali zahteva potpunu sliku, a ne jedno ćoše. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kendrick said:


Kontekst je majka, a ipak ti fali onaj najbitniji koji je medo dopunio, da je Partizan sedeo na 4-9 skoru, a sve do tekme u Kaunasu, ni igre nisu najavljivalje TOP8. Iz te perspektive, kako bi tumačio današnju situaciju?

 

Ili na primer koliko je vraški teško bilo ući u 8 ove sezone, počev od broja pobeda, a onda i timova koji su izvisili i njihovih rostera, kvaliteta. 
 

Kada kontekst koji je majka upotpuniš, sve mi je logičnije od pitanja da li ćeš biti srećan ako izduvaš a na loptu od F4 si. 
 

Siguran sam da su Trinki i Bajern kada su bili na loptu od 4 bili razočarani, a onda u aftermathu počeli da shvataju da su overačivovali žestoko. Nije ista situacija, ali niko neće na 2:1 da razmišlja o izduvu niti će vrteti kako je i ovo uspeh. 
 

Ima primera koliko hoćeš, svake sezone ima 4-6 ekipa koje su nekakvi kontenderi, a sumnjam da svaka sem jedne bude razočarana svake sezone/proživljava neuspeh. Kontekst zaista jeste majka, ali zahteva potpunu sliku, a ne jedno ćoše. 

 

dao sam medi recs za tu dopunu.

krenuli ste traljavo, završili reg sezonu i započeli plejof spektakularno.

 

trinki i bajern jesu prevazišli sva očekivanja u dve uzastopne sezone, samom činjenicom da su igrali 5x tekmi plejofa a imali ekipu koja nije viđena kao kandidat za taj plejof.

 

ma nebitno, smara me da ja kao nešto objašnjavam a vi kao nešto ne razumete.

PODVIG aj ćao. k'o da vam nešto osporavam, jebo vas pas ludi.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, uini said:

 

u mojoj knjizi je pre svega uspeh to kako igrate.

da se ne ponavljam, ovakva igra i rezultat iz madrida, dižu nivo onoga što se percipira kao uspeh, hteli to da priznamo ili ne.

 

ja sam siguran da ti nećeš biti zadovoljan ukoliko se ne plasirate na f4, nakon svega viđenog. 

trebalo bi uložiti napor i razumeti da nije sve što se napiše tatisanje i umanjivanje partizanovog performansa, činjenice da ste dogurali dotle da ste dominantni nad ekipom reala.

 

Ne smatram da tatišeš niti da umanjuješ uspeh iz nekog kiselo grožđe ili srodnog malicioznog razloga, samo se ne slažem s tvojim stavom. 

 

Rezultat je naravno posledica igara, nije ga baba Kurana donela. I nivo igara i ostvareni rezultat jesu uspeh, kendrick je pojasnio zašto. Meda je u pravu, ali bi ovo bio uspeh i da je kontekst drugačiji, npr. da smo tokom celog regularnog dela bili na 6-7. mestu.

 

Elem, u hipotetičkoj situaciji u kojoj se vas deset sličnih bori za istu stvar, ko god da ispliva taj je ostvario uspeh. Nije uspeh samo kad autsajder napravi rezultat.

 

Moje zadovoljstvo je subjektivni osećaj koji se često ne poklapa sa merljivijim stvarima kao što je rezultat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Aman 2 said:

Zaboravio sam kakav mamojeb ume sa bude Gos. Vodja na terenu, hladan kao spricer. Baš bih voleo da opet dođe. 

Hrani pasce da te ujede... Come back to Partizan bro.

Bez zezanja ako postoji i minimum sanse za to, bio bi upgrade u odnosu na Yama, koliko god potonji dobro igra ovu seriju. I naravno Jare umesto Djuse ( 😕 ).

Ipak mislim da ga real pikira kao backup Kampacu za sledecu godinu jer su Chacho i Zulj vec matori

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zemljoradnik said:

Posle ove današnje tragedije, siguran sam da se sutra neće igrati. 

 

Dan žalosti u sportskim halama, na stadionima i igralištima obeležava se spuštanjem na pola jarbola ili na pola koplja zastave Republike Srbije i zastava sportskih klubova, a ako je reč o sportskim susretima međunarodnog značaja onda i spuštanjem zastava međunarodnih sportskih organizacija na pola jarbola ili na pola koplja.

U slučaju iz stava 1. ovog člana, pre početka sportske manifestacije, sudija zviždukom pištaljke označava početak i završetak odavanja pošte minutom ćutanja, i prikladnih poruka kojima se odaje pošta nastradalim u nesreći zbog koje je proglašen dan žalosti.

Igrači, rezervni igrači, treneri, sudije i svi ostali učesnici sportske manifestacije, kao i prisutni gledaoci (osim nepokretnih invalida), dužni su da pri odavanju pošte minutom ćutanja ustanu i da dostojanstveno obeleže odavanje pošte nastradalima u nesreći zbog koje je proglašen dan žalosti.

 

***

 

Na stranu to što je verovatno normalno da meč protekne u tišini i bez navijanja; što je trenutno najmanje bitna stvar generalno, ali ne i u kontekstu teme na kojoj se nalazimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne smatram da tatišeš niti da umanjuješ uspeh iz nekog kiselo grožđe ili srodnog malicioznog razloga, samo se ne slažem s tvojim stavom. 

 

Rezultat je naravno posledica igara, nije ga baba Kurana donela. I nivo igara i ostvareni rezultat jesu uspeh, kendrick je pojasnio zašto. Meda je u pravu, ali bi ovo bio uspeh i da je kontekst drugačiji, npr. da smo tokom celog regularnog dela bili na 6-7. mestu.

 

Elem, u hipotetičkoj situaciji u kojoj se vas deset sličnih bori za istu stvar, ko god da ispliva taj je ostvario uspeh. Nije uspeh samo kad autsajder napravi rezultat.

 

Moje zadovoljstvo je subjektivni osećaj koji se često ne poklapa sa merljivijim stvarima kao što je rezultat.

 

ako nekim neveselim slučajem real dobije seriju 3-2, ja to neću doživeti kao uspeh, ne zato što sam mislio pre početka serije da ste bogom-dani-za-prolaz, naprotiv, smatrao sam da real završava u 4 tekme najverovatnije, već zato što ste na terenu pokazali da ste bolja ekipa, da ih deljete u seriji (ne ono, prokenjao vas šut, real imao loš dan, nego ste tri tekme bolja ekipa).

 

ako tebi bude uspeh poraz u takvom kontekstu, okej; niti će partizanu pomoći što ti to budeš smatrao za uspeh, niti će odmoći što bih ja to doživeo kao neuspeh.

 

nije neuspeh obavezno poziv da se na nekoga upire prstom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...