Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

32 minutes ago, Alex_Serbia said:

Zao mi je, ali pozivanje navijaca da pomognu oko poreskog duga je ogavno. Nisu dovoljno pomogli kupovinom karata i rekordnom zaradom klubu na ovaj nacin?

 

Prica da su im se "navijaci sami javili i dali ovu ideju" prosto meni* ne pije vodu.

 

 

Klasična i već dobro uigrana našminkana SNS kampanja kad treba neke pare da se provuku - po onom predsednikovom sede tri čoveka u kafani i dođe četvrti..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Alex_Serbia said:

Zao mi je, ali pozivanje navijaca da pomognu oko poreskog duga je ogavno. Nisu dovoljno pomogli kupovinom karata i rekordnom zaradom klubu na ovaj nacin?

 

Prica da su im se "navijaci sami javili i dali ovu ideju" prosto meni* ne pije vodu.

 

 

Sa čisto marketinške strane, ovo je jako lepo osmišljeno. Ali kad se pogleda cilj... Porez treba da plati klub, da za to iznadje finansije. Narod plaća svoj porez državi, još samo fali da se donira klubovima. Baš mi je ovo yadno, u najmanju ruku.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Alex_Serbia said:

Zao mi je, ali pozivanje navijaca da pomognu oko poreskog duga je ogavno. Nisu dovoljno pomogli kupovinom karata i rekordnom zaradom klubu na ovaj nacin?

 

2 minutes ago, medobrundo said:

Klasična i već dobro uigrana našminkana SNS kampanja kad treba neke pare da se provuku - po onom predsednikovom sede tri čoveka u kafani i dođe četvrti..


Akcija je upakovana odlicno sa marketinske strane. Sustina akcije jeste da je - dobrotvorna, odnosno ko zeli i u mogucnosti je, moze da pomogne klubu. Onaj ko ne zeli, nema, nece iz principa i slicno, nece nikako biti izdvojen niti uskracen za bilo sta.

Najveci donator dobija lifetime mesto u prvom redu? Ovo je brutalna privilegija koja ce, poprilicno sam siguran, papreno kostati, ali eto i lepe prilike da raznorazni uspesni privrednici kojih su prvi redovi puni u poslednje vreme, pored privilegije koju sebi obezbede, pomognu klubu na najbolji moguci nacin.

U proslosti smo videli da su se poreski dugovi vracali 2.5% - meni je ta varijanta iz ugla navijaca pogodnija po klub, a iz ugla morala i zakona mnogo puta losija ili "ogavnija" kako Alex rece.

Buduci da je klub dobio vec dosta pogodnosti od strane drzave na temu poreza, zaista bi bilo aprijatno insistirati na UPPR-ovima ili otpisima, iako smo videli da je i ta varijanta moguca. 

Na temu to je posao uprave - ove sezone uprava je svoj posao odradila kako dolikuje, obezbedila je sportskom delu uslove i slobodu, ocigledno adekvatno osposobila i taj marketinski deo koji je ove sezone sjajan, u idealnom svetu uprava bi iskesirala svoju lovu da otpati dug I guess, ali da se ne zajebavamo. Nisu ga oni ni napravili, a u slucaju da gresim, odlaganje duga nije doslo na ustrb nekakvih licnih koristi, vec da bi se na parketu nasao (dovoljno) kompetitivan tim i eto, da bi se dogodio ovosezonski Partizan koji ima luksuz da uzme ozbiljnu lovu od karata za standarde evropske kosarke.

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ma jasno, dobija klub xy miliona od naroda via drzava al ajde jos malo doniraj i dominiraj. porez.

 

 

 

Ma kakve donacije, valjda je jasno da se sprdam. Nisam nikakva fankinja ove ideje, nema šta navijači da doniraju za plaćanje poreza. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je gora ona fora za članske karte koje treba da se plate pored plaćanja sezonske karte. Tj. bez nje se ni ne može uzeti sezonska. 

 

Članska je 3k, s tim da će sad u stvari dobiti i majica i članska karta. 😄

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zar je bitno da li je novac za placanje poreza ili respektabilan tim, buduci da jedno drugo povlaci?

Fudbalska sekcija Fenerbahcea je svojevremeno skupila preko 10 meleona za platu Mesuta Ozila, a svake godine imaju eventove gde se SMS-ovima i drugim vidovima donira klubu u raznim sekcijama, koji je u privatnom vlasnistvu. Tada se uglavnom zavidilo turcima kako iz dijaspore salju lovu svojim klubovima.

 

KKP jednostavno mora da iskoristi ovaj hype train, a ne da isti ugrozi izdvajanjem polovine budzeta za poreski dug. Sramno je sto je isti talozen godinama, mozda i celu deceniju, a onaj svakih nedelju-dve pokuca na vrata da podseti na dug. Jedini entitet kojem mogu da zamerim sto ce navijaci svojom lovom da peglaju dugovanje jeste drzava, koja je taj problem mogla ranije i po manjoj ceni da resi, ali i sada kroz nekoliko alternativa. Ostoja i ekipa su mogli jedino da nas daungrejduju na ABA-2 nivo i da polako utihnemo, a sve to svega godinicu, dve, tri nakon sto je drzava pokazala spremnost da sportske klubove vadi iz bule.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbg ako majica sa potpisima ne vrijedi 3k onda da se razilazimo polako.

Bez obzira na sve ja sam oduševljen koliko smo mi marketinški napredovali u zadnjih par godina, od kluba u kom je godinama posljednji krik tehnologije bila famozna Šikijeva fax mašina do kluba koji je sadržajem najzastupljeniji na svim medijskim platformama u košarkaškoj Evropi, uz ozbiljan merch, akcije, e-sports ekipu… Oduševljen.

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Nije pitanje da li potpisana majica vredi 3K dinara, ja bih platila i 5K da mi se Želimir potpiše na parčetu hartije. Ali mi jeste atak na moralne norme ovo prikupljanje para za porez preko navijača. 

Ako se potpisu Zeljko, Dante i Alexa - eto tebe na pocasnom mestu. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Nije pitanje da li potpisana majica vredi 3K dinara, ja bih platila i 5K da mi se Želimir potpiše na parčetu hartije. Ali mi jeste atak na moralne norme ovo prikupljanje para za porez preko navijača. 

 

Bilo koji proizvod koji bi kupila u kkp shop-u ili direktno od kluba, bi delom bio iskoriscen za peglanje dugova. 

 

Akcija je osmisljena tako da nije kme kme, nego donatori dobiju nesto zauzvrat. Donacija od 3k za koju dobijes clansku kartu i majicu, nikako ne moze biti moralno upitnija od kupovine obicne majice od kluba.

 

Ili da se svi zapravo igramo puritanstva, pa da odgurnemo svaki merch momenat jer ce lova dide za peglanje poreza kako god okrenes. A usput i da razmislimo o tom PDV-u, buduci da ionako placamo drzavi porez, pa bi valjalo sami sebi da uzgajamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, kendrick said:

 

Bilo koji proizvod koji bi kupila u kkp shop-u ili direktno od kluba, bi delom bio iskoriscen za peglanje dugova. 

 

Akcija je osmisljena tako da nije kme kme, nego donatori dobiju nesto zauzvrat. Donacija od 3k za koju dobijes clansku kartu i majicu, nikako ne moze biti moralno upitnija od kupovine obicne majice od kluba.

 

Ili da se svi zapravo igramo puritanstva, pa da odgurnemo svaki merch momenat jer ce lova dide za peglanje poreza kako god okrenes. A usput i da razmislimo o tom PDV-u, buduci da ionako placamo drzavi porez, pa bi valjalo sami sebi da uzgajamo.

 

Naravno da će sav prihod kluba biti razdeljen za peglanje različitih računa, izmedju ostalih i poreza. To nije nikakav problem, to im je i posao. Problem je da se ciljano pravi ovakva "akcija" a navijači svakako već doniraju kroz merch, ulaznice i sezonske karte. 

 

2 minutes ago, Kronostime said:

Ako se potpisu Zeljko, Dante i Alexa - eto tebe na pocasnom mestu. :classic_biggrin:

 

Haha, nemam ja tih para 😉 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Naravno da će sav prihod kluba biti razdeljen za peglanje različitih računa, izmedju ostalih i poreza. To nije nikakav problem, to im je i posao. Problem je da se ciljano pravi ovakva "akcija" a navijači svakako već doniraju kroz merch, ulaznice i sezonske karte. 

 

Ne bih bas rekao da su ulaznice i sezonske karte dobra volja/donacija - konkretno ove sezone, kupovinom karte ili sezonske, navijac dobija pristup premium kosarkaskom kontentu u evropskim okvirima.

 

Zasto je prisustvo sportskoj manifestaciji drugacije od npr. prisustva pozorisnoj predstavi, iz ugla kupovine karata (prisustva)? 

Tih 24.000 koliko je kostala najcesce kupljena sezonska se svakom navijacu isplatila visestruko, gledali su vrhunski basket i bili deo posebne sezone kluba koji vole.

 

Navijaci nisu tu da cascavaju prisustvom, nego su zila kucavica sportskih organizacija. Videli smo upravo efektom COVID-19 pandemije kako things go south kada navijaca nema, a klubove je najvise zabolelo bas na tom finansijskom polju.

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kendrick said:

 

Ne bih bas rekao da su ulaznice i sezonske karte dobra volja/donacija - konkretno ove sezone, kupovinom karte ili sezonske, navijac dobija pristup premium kosarkaskom kontentu u evropskim okvirima.

 

Zasto je prisustvo sportskoj manifestaciji drugacije od npr. prisustva pozorisnoj predstavi, iz ugla kupovine karata (prisustva)? 

Tih 24.000 koliko je kostala najcesce kupljena sezonska se svakom navijacu isplatila visestruko, gledali su vrhunski basket i bili deo posebne sezone kluba koji vole.

 

Navijaci nisu tu da cascavaju prisustvom, nego su zila kucavica sportskih organizacija. Videli smo upravo efektom COVID-19 pandemije kako things go south kada navijaca nema, a klubove je najvise zabolelo bas na tom finansijskom polju.

 

Tomayto-tomahto. Svakako klub već prihoduje od navijača. I sam si rekao da u ovom slučaju navijači imaju koristi od novca koji daju - tkd ni ovo tehnički nije donacija.

Rekoh, sve je ok osim labela - za porez. Jednostavno nije na navijačima da direktno pomažu klubu na taj način.  To je obaveza kluba i kad se zagazilo ovako duboko u glib što se tiče te stavke, nek traže drugo rešenje. Ovo jedino možete da ispravite (delimično) sad ako dodate * da će 10 najvernijih (ali ne onih "najvernijih") navijača kojima je to najpotrebnije dobiti od prihoda pomoć da plate sopstveni porez. Daj Ostoyin mejl, ja ću da mu pošaljem predlog:)

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Potpuno apolitično, te uzevši u obzir da ova uprava nije ni napravila ovaj dug, izjavljujem da dajem podršku, moralnu i materijalnu, svakoj akciji koja će pomoći da se klub do kraja finansijski stabilizuje te se tako ispuni još jedan bitan faktor za sticanje A licence.
 

Jer ako ne vidite da se ide u tom smjeru - ja vidim. 
 

Hranjenje Vrhovnog Žvalonje 𝐠̸𝐨̸𝐯̸𝐧̸𝐢̸𝐦̸𝐚̸ parama od poreza je samo usputan bonus.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Zaista ne vidim problem ni u ideji, ni u načinu na koji je klub realizovao. Jedina varijanta u kojoj bih bio apsolutno nezadovoljan učinjenim, jeste da nakon završetka akcije poreski dug bude na istom ili većem nivou, a pare potrošene (pa makar bile potrošene za ne znam kakvo pojačanje).

 

Nego, da preživimo mi danas Luku Božića, pa ćemo lako za ostalo 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChrisJudd said:

Stoji da je malo bljutav ukus ove akcije, ali svaki korak koji vodi ka manjoj zavisnosti od ludaka je korak u dobrom pravcu.

 

Niti ce da vodi manjoj zavisnosti, niti ce bilo koji dobrovoljac pouzdano znati gde ce taj novac zaista zavrsiti.

 

Zelja da ne budem u pravu je jaca od svega, da se razumemo. Videcemo kroz dve, tri godine. Samo se vodim ko se na mleko opece krilaticom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Već danas, otvoreni su namenski računi za donacije namenjene plaćanju poreskog duga KK Partizan. Sva sredstva koja budu na ovim računima, nije moguće koristiti ni za šta drugo sem za namirenje poreskog duga.

 

Ovo je dio saopštenja. E sad, saznaćemo kako to funkcioniše u realnosti. 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...