Jump to content

Evroliga 2022/23 (rosteri, transferi, interesovanja)


Brat od Korneta

Recommended Posts

5 hours ago, Borca said:

 

Evo pratim svaki dan transfer vesti ali za njega nista nisam vodeo do sada pa mi nekako vuce na to da ima ugovor i za narednu sezonu sigurno.

Na ovom linku koji update-uje Eurohoops (odlasci, dolasci i stanje u ekipama EL klubova) stoji da su Costello i Enoch sigurni na poziciji centra u Baskoniji.

 

https://www.eurohoops.net/en/trademarks/1354754/euroleague-transfers-2022/5/

Na Eurohoops-u ima dosta gresaka(ne mislim na Enocha i Costella), bolji je basketnews, mada nisu ni oni 100% oko godine ugovora, doduse samk oko najmanje bitnih igraca u El imaju po neku gresku ostalo je ok.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Sa ovim sumanutim pojačanjima Partizan mora napasti trofej ABA lige i PO Evrolige, inače će biti propala investicija (mada što se mene tiče svakako jeste, s obzirom na to u kakvom nam je stanju država). Možda ne bi imali taj imperativ da im na klupi sedi neko drugi a ne najbolji evropski trener svih vremena.

Link to comment
Share on other sites

Makabi je očito krenuo u neki hard reset. Priča oko Wilbekina nije bila uspešna, sad su se nakrcali ne samo dobrim fizikalcima (koje su uvek imali s obzirom da je Tel Aviv generacijama meka za američke igrače), već i igračima koji su dobri sistemski vojnici i voljni defanzivci, pa da vidimo. Dakle, neki sastav iz Radonjinih i Dujinih vlažnih snova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ostaje samo da vidimo kako ce se Klajburn uklopiti. Do sada su Vasa i Larkin imali slobodu da rade sta hoce, a ostali su znali svoje uloge. Klajburn bi trebalo da upadne u ovu prvu grupu.

Ukoliko se lepo sloze i uklope, to ce biti paklena masina. Ocigledno je bilo da im treba sveza krv, doveli su sjajne igrace kao osvezenje (skoro pa sve sto valja a da nije KKP pokupio :classic_biggrin:)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klipan said:

Ostaje samo da vidimo kako ce se Klajburn uklopiti. Do sada su Vasa i Larkin imali slobodu da rade sta hoce, a ostali su znali svoje uloge. Klajburn bi trebalo da upadne u ovu prvu grupu.

Ukoliko se lepo sloze i uklope, to ce biti paklena masina. Ocigledno je bilo da im treba sveza krv, doveli su sjajne igrace kao osvezenje (skoro pa sve sto valja a da nije KKP pokupio :classic_biggrin:)

 

Naprotiv, Simon je bio vrlo važan šraf, imao slobodu u igri, a posebno u kreaciji sa krila.

Ok, ove godine je baš usporio zbog godina i povreda, al prošle je recimo bio na 3,5 asistencije po meču i 10ak uzetih šuteva iz igre.

 

Jasno je da je Klajburn još veći potrošač, ali ok, nije tolika baš razlika.

Link to comment
Share on other sites

Clyburn je skroz drugačiji igrač od Kruna, mislim da sa njim žele da pokriju i ono što je donosio Kruno u poenterskom smislu i pre svega ono što više ne može da isporuči Beaubois koji se dosta raspao - dakle tog trećeg strelca koji lagano može da bude i prva opcija kad ga krene. Na stranu što je Clyburn fizički dominantan za skoro sve EL trojke i što donosi i skokove i bullyball kad treba. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

dodao bih i da je clyburn jedan od retkih top igrača kojem ne treba glomazan usage da bi napravio uticaj na igru a opet, u bilo kom trenutku možeš da pozoveš tajmaut za clyburn-time i da on cepa sam 1na5 ili bude glavni baja koji uključuje sve ostale u igru ili nešto treće, bez obzira što npr metar dana nije takve stvari radio na tekmi

 

meni je on možda i omiljeni igrač u aktuelnih xy godina u euroleague

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam stvarno bio skeptičan kad je Clyburn došao u CSKA iz Darušafake, mislio sam da je klasičan Amer silos i 1 na 5 igrač, jasno je odnah bilo da je zajeban napadač, dugoruk i vrlo snažan što se ne bi reklo na osnovu stature. Međutim, on je lagano svoju igru preneo i na top EL nivo i to odmah. Mnogi igrači baš njega ističu kao najgori mogući match up, npr Kruno Simon je baš njega apostrofirao kao igrača protiv koga ne voli nikako da igra jer mu ne možeš ništa, a posebno si inferioran u skoku. 

 

Za mene nema dileme da je Clyburn najkompletnija trojka u EL već godinama, čast ostalima.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...