Jump to content

Evroliga 2022/23 (rosteri, transferi, interesovanja)


Brat od Korneta

Recommended Posts

36 minutes ago, Chaos Is Me said:

Tier 1 - Efes, Real, Barsa

Tier 2 - Fener, Armani, Olimpijakos, možda čak i Monako

Tier 3 - Makabi, Partizan, Virtus

Tier 4 - ostali

 

Za sada.

Biće svakako zanimljiva borba za top 8.

Ovako je po budzetima, ali...Trinkijeri 2 godine za redom top8, otisli samo Hilijard i Deson od znacajnijih igraca a moze se ispostaviti da su doveli ozbiljna pojacanja u vidu ove dvojice iz G league jer Trinkijeri ima izuzetan visok procenat pogodjenih pojacanja "ispod radara" jos od Bamberga ga pratim.

 

Partizan ima svega 6 igraca koji su igrali Evroligu a Virtus samo 4.

 

Ipak bi njemu odnosno Bajernu dao prednost u odnosu na ova dva kluba, bez obzira na budzete. Mogao bi da se kladim da ce biti na tabeli ispred bar jednog, a ako ne i oba.

 

Plus imam neki osecaj da ce ili Zvezda ili Pao biti ispred Partizana, al to nije objektivno vec samo moj osecaj.

Link to comment
Share on other sites

To što tako rangiraš Bajern je samo znak koliko je Trinki dobar trener, oni realno imaju sastav za donji dom. Izuzev Lučića tu nemaš nekog igrača A klase. Njima značajne minute igra jedan Šiško, ranije Radošević, dosta skromni Amerikanci, Obst i slični. Ali su tvrda ekipa, disciplinovana i koja igra sistemsku košarku.

 

Ja sam i rangirao po "papiru". I ja imam osećaj da će bar jedna od ovih nabudženih ekipa da se raspadne, tipujem na Virtus.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ovi iz tier 1 su provereni šampioni ili prejaki, Barsa je svakako jača od Armanija, plus su se fino osvežili tokom leta, jebiga ova situacija oko Mirotića ali valjda ne mora da se elaborira zašto je Barsa tier 1.

 

Fener je apsolutno u istoj klasi sa Armanijem, Motley, Wilbekin, Calathes (dobro jebiga), Jekiri, Bjelica - zvučna pojačanja plus je tu Itoudis na klupi, on mi uliva sigurnost. Takođe, uvek bih se pre kladio na Oly nego na Armani. Monako jeste tu malo nabildovan, imaju baš dinamičnu bekovsku liniju James - Okobo - Loyd, mada i oni mi smrduckaju na raspad iako imaju i umetnika i fizikalaca.

 

Možda malo precenjujem Partizan jer su definitivno za sada tanki na 1 i 5 da se pohrvaju sa ovim teškašima, ali ostale pozicije su im klasična betonomešalka i tu su bara bar sa svima. A imaju i tog Željka, mada ja mislim da je Željko bez top 3 budžeta u EL (uvek imao u svim svojim EL titulama izuzimajući prvu sa KKP, i nisam siguran za Joventud) i bez inteligentnog plejmejkera (imao Dijamantidisa, Jasikevičijusa, Bodirogu, Slukasa u karijeri) nije baš takva ala.

Link to comment
Share on other sites

Milano ima kontinuitet sa Mesinom i samo zbog očajnih i povređenih Serhia i Dilejnija nisu uspeli do f4, Efes ih je jedva izbacio. Prosle godine im je falilo firepowera u napadu.

Ove godine imaju opasan range sa Beronom i Dejvisom plus Silds i Pengos deluje da ce biti fantastičan napad. Meli i Hajns su defanzivne zveri plus Tomas,Hall i Datome čine skroz dobru rotaciju. Ne znam samo ovaj Long kakav ce biti i ako su njega uboli biće to mozda i šampionska ekipa.

Pengos nije igrao prošlu sezonu i vrv ce mu trebati malo vremena da udje u formu taman vreme da se Long privikne na El nivo.

 

Milano će mi biti jedna od omiljenih ekipa ove sezone zbog Bilija i moćnog Hajnsa koji je morao da dobije DPOY.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se da su jaki, samo meni taj dres Armanija nikako ne uliva poverenje. Obuci svim tim igračima dres nekog Reala ili CSKA, bili bi favoriti, ako razumeš šta hoću da kažem.

 

Mislim da su se oni dobro držali protiv Efesa zato što je Efes bio dosta kilav (ni blizu nisu igrali tako dobru košarku kao u covid i prvoj šampionskoj sezoni), a ne zato što su oni bili nešto specijalno.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Slažem se da su jaki, samo meni taj dres Armanija nikako ne uliva poverenje. Obuci svim tim igračima dres nekog Reala ili CSKA, bili bi favoriti, ako razumeš šta hoću da kažem.

 

Mislim da su se oni dobro držali protiv Efesa zato što je Efes bio dosta kilav (ni blizu nisu igrali tako dobru košarku kao u covid i prvoj šampionskoj sezoni), a ne zato što su oni bili nešto specijalno.

 

Zajebane su se odbrane igrale,a na kraju smo videli i da je odbrana odlučila šampiona prošle godine. Da je Milano imao upotrebljivije bekove prošle sezone verujem da bi izbacili Efes.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, 1945 said:

Partizan ima 14 igraca, licno ne ocekujem ni jedno pojacanje do pocetka sezone jer su dobro popunjeni svuda, ako igde dodje to moze biti samo visoki igrac neki 4/5 ili cista petica ako planiraju da Koprivica ne napreduje puno ove sezone Ili ako bi doveli Gosa(u sta sumnjam) to znaci da bi Exum igrao na 3 sa Nanelijem, Papapetru na 4 sa Ledejom a na 5 bi se menjali Lesor, Koprivica i Smajlagic.

 


Kako neko moze da planira da mu igrac ne napreduje?
Jbt, nama Zoc u stvari radi o glavi. Iliti, u korist vasu?

perplexed-mystery.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nelson Bighetti said:


Kako neko moze da planira da mu igrac ne napreduje?
Jbt, nama Zoc u stvari radi o glavi. Iliti, u korist vasu?

perplexed-mystery.gif

Nisam mislio da bukvalno planira da mu igrac ne napreduje, ako nisi razumeo sta sam hteo da kazem ne mogu ni da objasnjavam.

 

Ako ce Exum i Avramovic da igraju pleja, Madar ce igrati minimalno minuta u El.

 

Ako je doveden Andjusic kao bek ap Panteru, Glas verovatno nece nikad ni biti u 12, bar ne u El.

 

Ako su dovedeni Naneli i Papapetru, Trifunovic verovatno nece videti parketa u El a vrlo verovatno i biti van 12.

 

Ako ce Ledej da igra 25-27min a hoce sigurno, ostatak ce da pokriva verovatno Smajlagic  mozda i Papapetru, i nisam siguran da ce Vukcevic igrati ista, cak sam siguran da ce dobijati manje sanse nego sto je u Realu dobijao.

 

Ako ne dovedete jos jednog centra, jedino mozemo reci da ce se Koprivica (uz verovatno Smajlagica) razvijati kako treba sa 15ak minuta po mecu dok ocekujem da Lesor igra 25min otprilike, al to sve ako ne dodje jos jedan centar.

 

Ovaj roster nije u korist Zvezde naravno, ne znam kako si dosao do tog zakljucka? Ovaj roster nije ni u korist razigravanja mladih igraca igraca mozda i to mozda dvojica do 15ak minuta(toliko cemo i mi verovatno dvojicu gurati), a koliko se secam, Zeljko je pricao drugacije za N1 proslo leto pre nego sto je dosao, ako se ne secas pogledaj sta je pricao. 

 

Lako je razigravati mlade u Evrokupu gde jos imas par evroligaskih nosioca. Da ga vidimo sad.

 

Ipak ovo je sve pririodno po meni, ukoliko imas ovoliko para, ovaj roster je u korist Partizana da napravi sto bolji rezultat u El i po meni je to sasvim normalno. Zvezdi i Partizanu su ciljevi osvajanje trofeja i sto dalje u Evropi, a tek sekundardni da ako mogu da se razigraju mladi igraci, sto bi trebalo da je valjda svima razumljivo da Zvezda i Partizan nisu Mega. 

 

Ovo pisem jer se prethodnih godinu dana po malo agresivno na svim zivim mestima kako na internetu tako i po nekim emisijima gurala prica kako Partizan razigrava mlade igrace za dobrobit srpske kosarke, a niko nije spominjao da su se igrala dva razlicita takmicenja. Pa i mi smo imali isto tolko mladih sa Radonjicem u prvom mandatu pa i posle njega pa i vise odnosno sa vecom minutazom niko ziv nije forsirao tu pricu ni na internetu a kamoli u realnosti.

 

Sada ce vama da igraju 2 mlada igraca, nama isto toliko, i ako nista drugo necemo morati da slusamo tu nebuloznu pricu ko radi za dobrobit srpske kosarke i reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2022 at 5:07 PM, Miki8 said:

Tristanu je onda bolje da  ode iz Partizana dok je vreme i da  raskine sa Raskovicem i predje u Miskov tabor, samo gubi dragoceno vreme kao jedan od top talenata u Evropi.

hrvati ne bacaju pare na strance,nemaju im neke rezultate klubovi

 

ali zato izlaze kao na traci mladi igraci,Leo Menalo u Virtusu

Brankovic Bajern Mega pozajmica,Prkacin Djirona,Matkovic,Gnjidic....

slicno rade i u fudbalu,Dinamo u protokolu jedan stranac.....

 

Gasi nam se kosarka,nikoga nije briga

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2022 at 10:02 PM, Chaos Is Me said:

Tier 1 - Efes, Real, Barsa

Tier 2 - Fener, Armani, Olimpijakos, možda čak i Monako

 

Slažem se sa ovim. 

Verujem da će Oly dovesti još jednog beka i onda će to taman biti ekipa na nivou prošlogodišnje. Monako je baš pojačao ekipu, a i prošle godine su bili odlični, ne vidim da mogu baš toliko da padnu.

 

Ispadne da će 6-7 baš dobrih ekipa da se bori za jedno mesto i to bez Rusa... Makabi i Virtus su mi prvi u redu posle pobrojanih.

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Del Piero said:

Meni je Fener trenutno za klasu ispod Armanija. Bar dok ne dokazu suprotno.

 

Apsolutno, dobri su to igrači, ali većina prvi put zajedno, novi trener. Plus nekoliko znakova pitanja - da li Motli može da nastavi da dominirao kao u Lokomotivi, ili barem na približnom nivou, pa uklapanje Edvarda i na kraju motivacija Bjelkana da se spremi i odigra kako zna.

Link to comment
Share on other sites

Zanima me šta mislite da li će i koliko na Real i njihovu igru imati uticaja što je tu sada Mateo umesto Pabla?

Znam da je bio pomoćnik, da je bio u sistemu i sve to, ali ipak on nije Pablo.

 

A i pitanje je koliko će imati strpljenja za njega ukoliko ne podje sve od starta kako su planirali. Real tu zna da bude nepredvidiv, da trpi nekoga kada to niko ne bi, ali i češće da iseće i legende bez da trepnu...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Del Piero said:

Meni je Fener trenutno za klasu ispod Armanija. Bar dok ne dokazu suprotno.

Igracki nisu za celu klasu, to je bas mnogo. Po meni su tu negde.

 

Kalates, Vilbekin, Edwards, Guduric.

Deson Pjer, Najdzel Hajs.

Buker, Bjelica.

Dzekiri, Motli.

 

 

Pengos, Tonut, Long, Beron, Hal.

Silds, Datome.

Meli, Deson Tomas.

Brendon Dejvis, Kajl Hajns.

 

Po meni je Fener jaci na bekovskim pozicijama i to ako Edwards odigra kako se ocekuje onda ce biti i znacajno jaci, dok je Armani jaci na poziciji 3, ovo na 4-5 ukupno su tu negde i generalno su tu negde, imaju dobre trenere obe ekipe.

 

3 hours ago, realno *w said:

Apsolutno, dobri su to igrači, ali većina prvi put zajedno, novi trener. Plus nekoliko znakova pitanja - da li Motli može da nastavi da dominirao kao u Lokomotivi, ili barem na približnom nivou, pa uklapanje Edvarda i na kraju motivacija Bjelkana da se spremi i odigra kako zna.

 

Motli je klasa, mozda nece da dominira kao i u Evrokupu sto je logicno ali ce zasigurno biti dosta dobar to mogu da potpisem sad. Pitanje je na primer dal ce i Pengos nakon godinu dana maltene neigranja kosarke moci da pruza instant vrhunske partije kao sto je pruzao.

 

I Armani ima 6 novih igraca i to 6 od ovih 10 koji ce imati najvise minuta, i oni ce trebati da se uklapaju s tim da bi trebalo da im je lakse nego Feneru sa novim trenerom i vise novih igraca, al sve su to vrhunski igraci ne verujem da ce im trebati ne znam kolko da se uklope, tu je vise kljuc hemija u ekipi i dobra atmosfera sa toliko zvezda da tako kazem.

 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam neki podcast u kome je gostovao Džanan Musa. Ja sam imao potpuno pogrešan utisak o njemu, delovao mi je kao neki nakurčeni klinac sa glavom u oblacima, a ono jedan jako pristojan i skroman momak, verovatno je sazreo u međuvremenu i da ga je taj karijerni pad sa NBA na Breogan dosta otreznio. Veoma realno i odmereno priča, nisam to očekivao. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Chaos Is Me said:

Gledao sam neki podcast u kome je gostovao Džanan Musa. Ja sam imao potpuno pogrešan utisak o njemu, delovao mi je kao neki nakurčeni klinac sa glavom u oblacima, a ono jedan jako pristojan i skroman momak, verovatno je sazreo u međuvremenu i da ga je taj karijerni pad sa NBA na Breogan dosta otreznio. Veoma realno i odmereno priča, nisam to očekivao. 

pogotovu sada,moras biti takav,prepun ega da bi uspeo...

konkurecija je zestoka,ne trpe se mladi igraci,

moras da budes bezobrazan,sebican,pun sebe,

jedini nacin za uspeh

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...