Jump to content

Evroliga 2022/23 (rosteri, transferi, interesovanja)


Brat od Korneta

Recommended Posts

31 minutes ago, Miki28 said:

Ma to je katastrofa za gledati. Nije iskljuceno da ga je pola svlacionice iskuliralo. 

Ponasanje mu je u najmanju ruku ala Obradovic recimo iz finala Kupa ove sezone. Precijenjen trener

 

ne treba nikoga da čudi što se tako ponaša;

ko se seća šarasa-igrača, to je preslikan stil i maniri. jebiga, takva mu je energija, samo što je kao igrač uvek imao čime to da potkrepi.

valjda je željko to dodatno gotivio kod njega, osim što je bio jedan od najboljih plejmejkera u evropi ikada.

 

što kaže kaos, nije on loš trener, njegove ekipe igraju i lep i precizan basket ali eto, nije uspeo sa barcelonom kad god se zaista računalo za njih a to su i evropska finala i titula u španiji ove sezone.

 

ni to se ne dešava prvi put u istoriji. ne baš toliko davno, cska je bio godinama favorit na final fouru, pa su gubili od svih kada je grmelo.

uvek je tu najveća odgovornost kod trenera ali ni igrači nisu bez svog parčeta.

 

mirotić je primer igrača koji najstrašnije dominira u svakom aspektu igre tokom sezone a onda se u finalima ili raspadne ili njegov uticaj jednostavno ne bude srazmeran učinku po kolonama. tako je kako je.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@uini slazem se, bio je takav i kao igrac. E sad to je u Zalgirisu prolazilo jer je imao ae da kazemo igrace koji nisu zvijezde ali to ne prolazi u najvecim klubovima gdje pored toga da si trener moras biti i neka vrsta psihologa, mentora tim igracima. Treba im znaci prici jer tu obicno bude po nekoliko igraca koji su zvijezde.

Nije ni prvi a ni poslednji koji je imao ili ce imati problema sa tim.

 

Ja ono sto sam primijetio za ove 2 sezonekod Barse, njihova igra uopste nije kakva bi trebal izgledati u smislu da su se cesto puta mucili da dobiju protivnika, nekako je to islo na misice i individualni kvalitet.

Ne pomaze ni kad trener izadje u javnost i kaze nakon teskog poraza da ekipi fali karakter. To su neke stvari koje se ne iznose u javnost. Time momentalno gubis neke igrace a mozda i cijelu svlacionicu.

 

Za mene bi bilo iznenadjenje da ostane jer trofeja nema a nije da nije imao medju top 3 tima ako ne i najbolji tim na raspolaganju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Auuu jaki su ko crna zemlja. Em uzeli b2b EL em se pojacavaju fenomenalno. Jesu bjese i Klejburna doveli?

Da da, kaparisali ga oni jos kad.. Ne zezaju se uopste. Ocekivao sam posle ove druge titule da ce se rasformirati tim, a oni zadrzali nosioce i jos se dodatno pojacali

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da izjavim ovde da mi se ne sviđa ništa potpis Muse u Real ako je to tačno. Hezonja bi bio već druga priča, fizički mnogo moćniji igrač od Muse.

Imao je odlican prosek ove sezone. Videcemo koji su njegovi dometi

Link to comment
Share on other sites

Nisu Musa i Hezonja u ovoj fazi karijere na istom nivou. Hezonja je instant starter i ako koristi mozak top 3 igrac ekipe, a Musa je neko ko ce da klupe pokusati da zaradi minute i postane bitan sraf kada se Realovi veterani povuku (Rudi, Ljulj) ili odu dalje (Hanga npr) - verovatno sledeceg leta.

Musa je i dalje relativno mlad igrac (mislim 22-23 godine) i nije igrao mnogo takmicarske (takticki zahtevne) kosarke u zivotu, ali ne bih se slozio da ne moze Real da izvuce iz njega nesto.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Musa nije sličan igrač nijednom od tih koje si nabrojao, on može eventualno da bude zamena za Abaldea koji je sličan tip igrača - strelac za klubove nižeg ranga od ovih EL teškaša. Meni Musa deluje kao neuklopiv u neki ozbiljan sistem, najbolje se oseća i jedino je koristan kad je glavni potrošač a ako Real planira tu avanturu sa njim onda su skroz poludeli. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 Meni Musa deluje kao neuklopiv u neki ozbiljan sistem, najbolje se oseća i jedino je koristan kad je glavni potrošač a ako Real planira tu avanturu sa njim onda su skroz poludeli. 

 

ako već pominješ hezonhu ranije, on je totalno neuklopiv u ozbiljnu ekipu, bomba koja može da eksplodira u poslednjem minutu (ako već nije ranije) i donese govna ili cveće. musa mi je potpuna nepoznanica, gledao sam ga samo sitno u nba ali hezonju znam, pa kapiram zašto real nije zainteresovan za njega (iako mi je simpatičan jer je imao te epske scene protiv vožda i đane)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Da izjavim ovde da mi se ne sviđa ništa potpis Muse u Real ako je to tačno. Hezonja bi bio već druga priča, fizički mnogo moćniji igrač od Muse.

pa nije bas to ili-ili situacija.

i ja da izjavim da Hezonja uprkos kosarkaskom talentu nikada nece biti deo nekog sampionskog tima, jednostavno nema tu pobednicku energiju niti imalo doprinosi timskoj hemiji. Hrvatski Nedovic minus povrede.

Link to comment
Share on other sites

Hezonja je fizički najimpresivniji igrač na svojoj poziciji u Evropi, uključujući i Amerikance, a itekako ima skilla. Ja mislim da je njemu došlo iz dupeta u glavu povratkom u Evropu. Imao je odlične sezone i za Pao i za Uniks. Musa nije ta klasa uopšte.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Musa nije sličan igrač nijednom od tih koje si nabrojao, on može eventualno da bude zamena za Abaldea koji je sličan tip igrača - strelac za klubove nižeg ranga od ovih EL teškaša. Meni Musa deluje kao neuklopiv u neki ozbiljan sistem, najbolje se oseća i jedino je koristan kad je glavni potrošač a ako Real planira tu avanturu sa njim onda su skroz poludeli. 

Nisam mislio da je slican bilo kome od njih nego jednostavno da ce se tada otvoriti prostor za nove igrace. Ok Ljulj igra najcesce pleja kod njih pa mozda nije bitan za temu, ali Rudi i Hanga su na 2, ponekad i 3 i sasvim sigurno imaju veze sa Musom poziciono.


za Abaldea se ne bih slozio, momak mislim da nikad nije dobacio do sezone od 10ppg tako da on i dobar strelac ne idu u istu recenicu, Musa je u tom smislu daleko ispred njega, ali kao sto sam napomenuo ne znam gde je takticki i gde mu je glava

 

u svakom slucaju, ne mislim da ce dovesti i jednog i drugog, ali ok hajde da vidimo

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Chaos Is Me said:

Musa nije sličan igrač nijednom od tih koje si nabrojao, on može eventualno da bude zamena za Abaldea koji je sličan tip igrača - strelac za klubove nižeg ranga od ovih EL teškaša. Meni Musa deluje kao neuklopiv u neki ozbiljan sistem, najbolje se oseća i jedino je koristan kad je glavni potrošač a ako Real planira tu avanturu sa njim onda su skroz poludeli. 

 

Musa je po mom misljenju ofanzivno mnogo talentovaniji od Abaldea i ima sve da bude vrhunski igrac na EL nivou. Visok je oko 205 sto je za beka stvarno ogromno, prvi korak je za Europu fenomenalan, a i sut je vec dosta popravio. Kako sam uspio upratit u ovoj MVP sezoni u spanskoj ligi uspio je popravit i potpuni nedostatak desnog ulaza. Kod njega je sve stvar u glavi jer je mentalno blago receno prilicno upitan. Mozda bi mu bolje bilo da ide prvo u Valenciju gdje bi sigurno imao vise protagonizma nego u Lasovom Realu pa da onda ganja taj iskorak na najvisi nivo al po ovom sto sam vidio kod spanskih novinara Real ga dovodi da bude starter i nosioc igre i dobice preko milion godisnje. Bit ce fakat zanimljivo vidjet njega i Hezonju zajedno jer su po mentalitetu prilicno slicni. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Nini3112 said:

Kaverrius Hayes navodno glavna opcija za Zalgiris.

Koji je izvor ovoga? Ne mogu nigde da pronadjem vest.

 

Jedna mala sugestija svima (ne tebi) samo proverite u listi koju objavljujem na svakih par stranica da vec nije utefterisana ta vest koju objavljujete jer mahom sto je objavljeno sam vec bio objavio.

 

Ako vas to mrzi barem navedite izvore odakle prenosite jer iz nekoliko upisa nigde zivo ne mogu da nadjem vest i ne znam dal da stavljam u pregovore, interesovanja, spekulacije ili cak ni to.

 

P.s. Ovo ne vazi za brata @Borca za njega znam odakle prenosi informacije. 😄

Link to comment
Share on other sites

Stefano Tonut zvanicno potpisao za Armani. (bila info jos pre mesec dana na forumu kao i za Dejvisa, Berona i Pengosa)

 

Armani odavno sastavio roster za narednu sezonu, imace ozbiljan tim bas bas. Jos ako potpisu i Vojtmana bice bar na papiru u top 4 ekipe iza Barse, Efesa i Reala. Mada videcemo koga ce Real da dovede, za sada cak Armani ima jaci tim na papiru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...