Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Video sam highlights utakmice USA - Nigerija, i video abnormalno pripaljivanje Nigerijaca za tri poena. Pitam se imaju li neki plan B kad stane šut spolja jer apsolutno nisam video nijednu njihovu akciju odigranu za centre.

 

Odgledao sam i highlights Australija - Argentina i sa žaljenjem sam uvideo da su obe ekipe u ovom trenutku svemirski brodovi za nas. Skola je odSkolovao Bejnsa za sve pare. Australija se i dalje oslanja na staru gardu, Bejns, Delavedova, Mils, Gulding, Ingls... vratio se i Egzum, a otkrovenje je Matis Tibul iz Filadelfije, odličan atleta i šuter. Argentina, manje više sa proverenim snagama sa prošlog SP (Skola, Kampaco, Laprovitola, Dek, Vildoza, Delia....).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

matis tajbul ti je otkrovenje plus odlican suter? al tebe ceka Rollercoaster osecanja 

 

Nisam ranije čuo za čoveka, opisao sam ga na osnovu ovog što sam video protiv Argentinaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja gledam sada Argentinu i Nigeriju  i jos uvek  mi nije jasno kako je Djordjevic uspeo da izgubi od Argentine na SP.  Steta sto nas je Jokic odjebao  i nije odigrao kvalifikacioni turnir u punom sastavu na OI bi verovatno dogurali  do finala. Tipujem da ce Slovenija igrati finale sa Amerikancima.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oubrevo. said:

moram sve sam 

 

 

Zaboravio sam da ovaj covek postoji. On bi kao puckica legao Asvelu u Evroligi. Taman da se dokaze u prvoj sezoni, a posle i da zabode nesto bolje kao Yabusele. 

 

btw, Nigerijci igraju premocnu odbranu. Svi krupni, razvijeni, brzi, bukvalno prebijaju svoje protivnike, a ovi niski vrse nesnosan pritisak na loptu. A konacno imaju i pismenog trenera koji moze da ih takticki usmeri. 

 

Sa nasim dzelatima su u grupi, videcete kako ce urnisati Talijanske manekene. Potencijalno najprijatnije iznenadjenje na turniru.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Darko said:

Ne samo to, još spomenuo i Kinu. Ovaj je zajebao i Koštunicu.

Nisam gledao vise posle Jugoslavije i Rusije. 😀

 

Popu bas ne ide nesto na mestu trenera USA. Ovo cak izgleda gore nego na SP iako imaju 3 puta bolji tim. Upalio sam stream na 6, 7 min do kraja i za to vreme je Durant uzeo gotovo sve suteve. Previse ga respektuju svi igraci, pa cak i Lillard i Beal koji bi morali tu da budu glavni protagonisti pored njega. Bolje bi mu bilo da povede na turnir neke klasicne prasinare poput Dreymonda koji sam drzi odbranu, umesto Tatuma, Lavina i takvih koji nicemu ne sluze. Ono sto je takodje pravilo razliku prethodnih godina je da su imali ove visoke igrace koji su igrali iznad obruca, sto sada cini mi se nije slucaj.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MrTripleDouble said:

Nisam gledao vise posle Jugoslavije i Rusije. 😀

 

Popu bas ne ide nesto na mestu trenera USA. Ovo cak izgleda gore nego na SP iako imaju 3 puta bolji tim. Upalio sam stream na 6, 7 min do kraja i za to vreme je Durant uzeo gotovo sve suteve. Previse ga respektuju svi igraci, pa cak i Lillard i Beal koji bi morali tu da budu glavni protagonisti pored njega. Bolje bi mu bilo da povede na turnir neke klasicne prasinare poput Dreymonda koji sam drzi odbranu, umesto Tatuma, Lavina i takvih koji nicemu ne sluze. Ono sto je takodje pravilo razliku prethodnih godina je da su imali ove visoke igrace koji su igrali iznad obruca, sto sada cini mi se nije slucaj.

 

I to još bez Baynes-a koji se povredio na početku utakmice. Nisam gledao utakmicu pa ne mogu da komentarišem, osim da se slažem sa komentarom o Popoviću. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Da, video sam, nadam se da nije ozbiljnije povredjen, vratio se posle na klupu. Vreme je da i oni konacno uzmu medalju na OI. Bice mi u vrhu reprezentacija za koje cu da navijam na turniru, verovatno odmah iz Slovenije.

 

jos da je tu i simmons, bili bi bas zajebani. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, gggggggg said:

 

jos da je tu i simmons, bili bi bas zajebani. 

 

Bas suprotno, u FIBA kosarci on tek nema sta da trazi dok ne popravi barem malo sut. Jedino ako prihvati ulogu da bude defanzivni specijalista i da daje poene samo iz tranzicije. Ovde bi tek bilo hack a Ben.

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Nisam gledao vise posle Jugoslavije i Rusije. 😀

 

Popu bas ne ide nesto na mestu trenera USA. 

 

 

Lojd Pirs ih unistva kao Atlantu :classic_tongue: Na primer na SP protiv Francuske Pop mu je dao da sam drzi TO protiv Francuza.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, drgnk said:

 

Nisam ranije čuo za čoveka, opisao sam ga na osnovu ovog što sam video protiv Argentinaca.

 

jedan od najboljih defanzivaca sa pg-sg-sf pozicija u ligi trenutno. prilično je poboljšao šut ali nema kontinuitet, nekada će ubaciti sve što mu je otvoreno, nekada ništa. ali svakako ima pozitivan uticaj na igru u 80% slučajeva.

 

6 hours ago, MrTripleDouble said:

Zaboravio sam da ovaj covek postoji. On bi kao puckica legao Asvelu u Evroligi. Taman da se dokaze u prvoj sezoni, a posle i da zabode nesto bolje kao Yabusele. 

 

ma kakav asvel, dve godine u hemofarm na kaljenje pre nego što ga puste u evropsku uniju 🙃

Link to comment
Share on other sites

odlično izgleda australija. mada peti mils uvek odigra nestvarno protiv amera pa je teško proceniti kako je to kada igra prosečnu ili lošiju partiju

 

skoro svi su dobri šuteri, tako da bi simmons super bio u ovom sastavu, šteta.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao nijednu od ovih pripremnih utakmica Amera, čak ni hajlajtse a baš me zanima kako su toliko loši. Ok, Australija je ozbiljna ekipa koja je dugo na okupu, ali ipak. Patty Mills je živa legenda, valjda će nositi i zastavu za Australiju, a znamo kakvih sve oni imaju sportista npr plivača i atletičara. Uvek pokida dečko za reprezentaciju. Nadam se da mogu da uzmu ovog puta konačno nešto više od drvene medalje, zaslužila je ova generacija. Thybulle im je odlično pojačanje.

 

Ameri moraju da shvate da svi žele njihov skalp i da im se niko neće sklanjati sa puta. Dobra prilika da vidimo ove likove poput Lavinea, Beala i sličnih trpača u buđavim timovima šta mogu protiv hard difens tranzišn ofens pristupa. Mislim da bi Amerima dobro došla neka post up opcija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...