Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Dobro, Muhamed Ali i Malcolm X su to radili da bi terali inat establišmentu Amerike toga vremena. Podržavam skroz, jer to su bila teška i nepravedna vremena za Crnce u Americi.

 

Za Adži Brauna ne znam razloge, ali čitam da je imao natpis na patikama  - "Was it really Neismith?" u prevodu - da li je zaista beli čovek osmislio igru. Tako da je moguće da je ista moda po sredi.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Black Nation of Islam, pa i Nation of Islam ima veze sa islamskom verom kao ja sa frakcijom "bravo komsije".

Procitaj malo o verskim osnovama i tvrdnjama BNOI, neki zli beli demon je citavo (crno) covecanstvo stavio pod ropstvo nekom voodo kletvom na nekom grckom ostrvu itd. 😄 
To je socijalni i politicki pokret a ne vera. Koliko znam islam odbacuje da oni imaju bilo koju vezu sa njima. Tako da je Brownov prelazak u islam dosta drugaciji od spomenutih primera.

Procitaj malo Kuran, prouci malo Islam kao rreligiju i njene korelacije sa ostalim abrahamskim religijama pa da procaskamo, OK?

Mozes i da odes da procaskas sa Efendijom Jusufspahicem (inace vatreni Grobar i uvek raspolozen za pricu - cak i o pojacanjima :classic_biggrin:) o tim religijskim pitanjima i mnogo toga ces videti u mnogo sirem kontekstu od ovoga.

Postovati i poznavati druge je prvi korak do poznavanja i postovanja sebe.

:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Procitaj malo Kuran, prouci malo Islam kao rreligiju i njene korelacije sa ostalim abrahamskim religijama pa da procaskamo, OK?

Mozes i da odes da procaskas sa Efendijom Jusufspahicem (inace vatreni Grobar i uvek raspolozen za pricu - cak i o pojacanjima :classic_biggrin:) o tim religijskim pitanjima i mnogo toga ces videti u mnogo sirem kontekstu od ovoga.

Postovati i poznavati druge je prvi korak do poznavanja i postovanja sebe.

:default_coffee:


Mnogo si me lose razumeo, ne znam da li je namerno ili nenamerno.

Meni je islamska religija jako fascinantna, Kuran sam citao delimicno i naravno da postujem svakog muslimana i njegovu veru.

Jedino da to nema nikakve veze sa mojim upisom i cinjenicom da je Black Nation of Islam prilican cirkus.

Ukratko - Black Nation of Islam je fasistoidna i rasisticka politicka opcija za Black Supremacy pokret. Nadam se da je sada moj stav malo jasniji 😉

Link to comment
Share on other sites

A mozda su birali White-a pre Browna jer im treba neko ko ce igrati bez lopte i odbranu a ne jos jednog potrosaca lopte.

Imaju u timu dosta vec takvih. Pa bi Brown bio overkill.

 

Radi balansa.

Edited by Don Dusko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Tek sada vidim siru sliku posle tvog upisa.

Birali Whitea pre Browna. NATO fasisti! 😄 

To bi u USA rekli, white privilege 😄 Sam cu izaci...

Na stranu sve ove price oko religije, Brown je dosta zanimljiv tip i moze se reci zanimljivog backgrounda za razliku od onog sto bi se na prvu loptu reklo. Svi u familiji su mu visoko obrazovani, majka doktor nauka, isao na koledz na Berkli koji je ono pretizan koledz kad je u pitanju obrazovanje. Najveci red flag kod njega prilikom draft procesa je bilo to sto su ljudi smatrali da je "previse pametan" da bude samo kosarkas i da ce da se brzo smori i nece biti posvecen tome 100% jer ima vise interesa kojima je jednako posvecen.

Koga interesuje ima odje neki kratak pregled a dosta je vise stigao da ostvari dosad.


 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTwister said:

To bi u USA rekli, white privilege 😄 Sam cu izaci...

Na stranu sve ove price oko religije, Brown je dosta zanimljiv tip i moze se reci zanimljivog backgrounda za razliku od onog sto bi se na prvu loptu reklo. Svi u familiji su mu visoko obrazovani, majka doktor nauka, isao na koledz na Berkli koji je ono pretizan koledz kad je u pitanju obrazovanje. Najveci red flag kod njega prilikom draft procesa je bilo to sto su ljudi smatrali da je "previse pametan" da bude samo kosarkas i da ce da se brzo smori i nece biti posvecen tome 100% jer ima vise interesa kojima je jednako posvecen.

Koga interesuje ima odje neki kratak pregled a dosta je vise stigao da ostvari dosad.

 

Koliko vidim ćale i deda su mu bili profesionalni bokseri, daleko od nekih intelektualaca. Na Berkliju je bio valjda samo jedan semestar, ništa specijalno. Držao je neke govore na univerzitetima ali u svojstvu NBA igrača svesnog života van košarke a ne nekog intelektualca. Definitivno odudara od profila klasičnog sportiste glupana, ali sve je to jako preuveličano jer je top basketball talent a sad već i NBA zvezda pa kao celebrity ima veliku platformu. 

 

Ne znam kakvi su ga motivi poterali na promenu religije al nije baš neki intelektualan potez. 

 

Koliko vidim ni izbor žena mu nije naročito intelektualan već je našao neku instagram kuguarku, tipično za NBA šabane.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uz duzno postovanje svima koji su pisali na ovoj ili prethodnoj strani, ali zaista ne vidim razlog da nekog zanima privatan zivot kosarkasa. Mene licno zanima kakav pregled ima, kakav odraz, sut, kakvu odbranu igra... svakako ne da li je podrzao Trumpa ili Bidena i ko mu je bio otac. 

 

Sto se tice ovih turnira, bas nista nije imalo da se vidi. Nije bilo meceva koji su bili neizvesni do samog kraja, nagradjena je Spanija cija bekovska linija je bila u sastavu stranac + dva penzionera, a ispali su Litvanija i Letonija koji nemaju strance (i to od neke egzotike koju bas i nemam zelju da gledam). Glavni igraci Bahama su odigrali sramotno u finalu, Slovenija vise i nema kvaliteta i Doncic tu gubi vreme. 

Link to comment
Share on other sites

Weiler-Babb je solidan igrač za rotaciju na pozicijama 2 i 3, fin dodatak na ekipu koja je osvojila SP, čak bih rekao bitniji za ovu ekipu nego Hartenstein, jer Njemci unutra već imaju solidne opcije, a upravo na 2 su bili najtanji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

Treba dodati da im se Obst prilicno raspada a na SP se bas povampirio.

 

Kakva god mu je forma, njemu se kruti piša svaki put kad vidi Amerikance

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nemci da budu veći faktor na ovim OI... Teško. Moglo na SP da im se potrefi kad su oni jedini i bili kompletni. A naravno da jedva čekam da ih vidim u neuporedivo jačoj konkurenciji

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemci imaju jaku ekipu, ne bih išao u potcenjivanje, jer imaju Franca Vagnera. Denis je plej kakve mnoge reprezentacije nemaju izuzev Amerike i Kanade, a takođe, njemu široko prijaju ovi uslovi. Nisu oni šampioni sveta bez veze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Nepozivanje Okoba i Heurtela, koji god su razlozi u pitanju, će se Colletu i FFBB obiti o glavu. Albicy, Ntilikina nemaju kvalitet, ostali ni potencijal da spuste loptu na parket konstantno.

 

Očekivao sam da je reket jači i da će imati disbalans ali spolja su rekao bih najslabiji u zadnjih 20 godina. 

Okobo je toliko puta prodao u reprezentaciji da nisam iznenađen što ga nema. Uostalom, nema ni Franciscoa, koji je samo jednom prodao. Što se tiče Heurtela, osim odluke da ne pozivaju igrače koji igraju u Rusiji, on ima 35 godina, nisam siguran da ima još nešto da ponudi na ovom nivou.

Veće iznenađenje mi je da nije pozvan Luwavu.

Za sada je najveći minus Francuske ipak forma Fourniera, on je u baš velikom padu, a do skoro je bio korektna opcija spolja na bilo kom nivou. Ostaje da se vidi mogu li malo da ga podignu u naredne 2 nedelje i da li na turniru mogu da iscijede 2-3 pristojne tekme iz De Coloa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...