Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

31 minutes ago, uini said:

 

možda tripujem ali mislim da im je od najbitnijih falio maxi kleber, i onaj buraz-centar wagner.

dobri su oni ali ne verujem da podižu plafon do prvog favorita

 

ovde su ljudi u fazonu, ameri ispadaju u četvrt finalu, ne mogu dovoljno da naglasim koje su to igračke veličine u odnosu na ove jako dobre švabe

Ja se slazem s tobom da je USA i dalje prvi favorit, ali kompletne ekipe poput potencijalno tih Nemaca ne bi trebalo da imaju problem da igraju kompetitivnu utakmicu sa njima.

Link to comment
Share on other sites

I ja bih se kladio na Ingrama da će da oplodi na prvenstvu. Ali ipak treba reći da će ovo i za njega da bude potpuno nova vrsta košarke, a nije da je sad neki prekaljeni rutiner nego i dalje igrač u razvoju. Meni se sviđa ovaj USA tim konceptualno ali slažem se da ima dosta reprezentacija koje bi na jednu utakmicu mogli da ih dobiju a da to ne bude nikakva senzacija.

 

Sa druge strane, mislim da će Edwards baš da se pogubi na FIBA košarku, smanjen teren, čudan sudijski kriterijum i nekog Larentzakisa koji mu je konstantno "u dresu".

 

Ono što mi se najviše sviđa kod ovog USA tima je Brunson - Hali na PG, obojica su jako pametni igrači a ne neke zujalice i divljaneri. Njih dvojica mi deluju kao solidan faktor mira i stabilnosti.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Edwards cak i ako se suterski pogubi im moze donijeti vrhunsku odbranu na protivnickim bekovima preko citavog terena. Pored za beka zastrasujucih fizikalija i atleticizma ima i taj grinderski mentaliitet. Od njega svakako ocekujem veliki iskorak u narednoj sezoni, a vec ga je najavio u PO seriji s Nuggetsima. 

 

Brunson takodjer u teoriji djeluje kao savrsen bek za FIBA kosarku. U PO sad je fakticki imao brojke granicnog superstar igraca. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

videcemo, tu je wagner krilo vrhunski igrac, ostali su sljakeri

..ja bih se rastuzio da ispadnemo od njih

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Čak ni Wagner još uvek nije vrhunski igrač nego ima potencijal za vrhunskog igrača. Dobri su Nemci ali kvalitativno recimo i za klasu ispod npr Kanade ako se većina njima odazove.

Šreder za repstaciju uvijek igra fantastično, takoreći anti-Micić

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pored KSS takođe i KS Španije slavi 100 godina košarke u svojoj zemlji, za razliku od naših genijalaca oni su odavno napravili prigodan program i deo akcija realizovali. Centralni događaj je ipak turnir u Malagi u periodu 11-13 Avgust gde učestvuju još Slovenija i SAD.. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gggggggg said:

i jel ima negde sastav strasne nemacke

 

Isaac Bonga

Oscar da Silva

Niels Giffey

Justus Hollatz

Maximilian Kleber

David Kramer

Leon Kratzer

Maodo Lo

Andreas Obst

Dennis Schroder

Christian Sengfelder

Daniel Theis

Johannes Thiemann

Johannes Voigtmann

Franz Wagner

Moritz Wagner

Nick Weiler-Babb

Jonas Wohlfarth-Bottermann

 

spongebob-scared.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, McLeod said:

Meni je Vagner i Sreder osovina za FIBA kosarku osetno bolja od potencijalne recimo Marej - Baret osovine.

 

 

kanadska osovina je murray-SGA-wiggins, iza njih ide fiba mvp olynyk, pa tek onda barrett i luguentz dort, kanadsi marcus smart.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

kanadska osovina je murray-SGA-wiggins, iza njih ide fiba mvp olynyk, pa tek onda barrett i luguentz dort, kanadsi marcus smart.

Grom i pak'o od spoljne linije, ako SGA i Muro razviju čemistri

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kanadi fali centar cini mi se, ali ovo spolja sto imaju je jace nego USA. Ova osnova ima 2 NBA sampiona u ulozi 2. igraca + SGA koji izlazi iz MVP - ish sezone. USA nema ni jedno ni drugo.

Dort je super 3+D za FIBA, Beret i Olynyk isto dobri igraci. USA ima vise dubine, ali u prva 3-4 igraca ovo je jace.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...