Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

8 hours ago, Milos 3.14 said:

 

@Guruje nabrojao 5-6 igrača 94-95-96 godište koji su prošli kroz FMP i posle imali neku ulogu u CZ, ja pitam gde su igrači 98-02 godišta pošto u Zvezdi nisu

Igraci 1998.i mladji nisu nigde, jer srpska kosarka nije izbacila maletne nijednog prospekta mladjeg od 25 godina. U suprotnom bismo ih imali u repki bar kao 11.i 12. igrača.

Link to comment
Share on other sites

Voja kao i Sani su bili vanserijski talenti, ali su ih teške povrede sasjekle veoma rano da dostignu svoj pun potencijal. Nisu oni baš idealan primjer kako (ne) treba da se vodi karijera.

 

Dominirali na fizikalije? Miljenović i Micić su interesantan primjer za taj argument.

 

 

Trenutno imamo Ilića (kapitena) i Petruševa (najboljeg igrača) zlatne u18 reprezentacije. Odlična mlada osnova za budućnost ekipe 👍

Edited by Princeton
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne bi se slozio da su bili vanserijski talenti , a i bez tih povreda bi tesko napravili neke ozbiljnije karijere. Stojanovic je na primer vec imao telo seniorskog igraca u kadetskom periodu, igrao je dosta na snagu, meni je na terenu delovao kao robot, uz to je imao i tvrde ruke, uzasan sut . Aranitovic je takodje imao jako telo  , gradja nekog fudbalerskog beka a uz to je imao atleticizam jednog Teodosica sa zalazka karijere, nije mogao da se odvoji od parketa , on je nominalno bio plej u zvezdinim mladjim kategorijama ali je igrao kao bek, i njegov sut je dosta varirao.  Miljenovic je imao kosarku u malom prstu , fantastican smisao za organizaciju igre ali se fizicki nikada nije razvio ,na zalost takva mu je genetika.  Micic je napravio  odlicnu  evrolligasku karijeru, mada je Misko sa njim ciljao NBA ligu. On je bas mnogo radio na sebi, imao je i on ozbiljne povrede na pocetku karijere.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milos 3.14 said:

 

Slažem se da je rad u mlađim kategorijama CZ nedovoljno dobar ono što mene lično muči je što recimo FMP ne radi ono što je radio pre fuzije sa CZ, ni više ni manje? Što svi ne rade ono što radi Miško , uzmu nekog klinca i forsiraju ga do besvesti ?

Mislim da se nama i FMP osladio Bolden, pa se pokušava i sa strancima ispod radara, mislim da su nove generacije skontale, a još bitnije njihovi menadžeri da ne mora da se igra u CZ ili Partizanu da bi se nešto napravilo. Kad se na to doda obaveza pobeđivanja TOP talenti izbegavaju ova dva kluba. Znači ostaju nam igrači koji su EL role player ili EK nivo talenta .

@Guruje nabrojao 5-6 igrača 94-95-96 godište koji su prošli kroz FMP i posle imali neku ulogu u CZ, ja pitam gde su igrači 98-02 godišta pošto u Zvezdi nisu

Guduric,Dobric,Tejic i sada Lazarevic su igraci koji su dobijali minutazu u prvom timu. Ristic,Rebic, i Kaplanovic su se pojavili tu i tamo na nekim utakmicama, zadrzali su se veoma kratko u klubu . To je to 94-95 godiste od kojeg  se ocekivalo mnogo. Davidovac nije iz Zvezdine tj Fmp-ove skole kosarke , posto to i jeste nasledjena fmp-ova generacija. Iz te 98-e su sansu dobili Simanic i Radanov. Simanic je dobio malo vecu sansu, Radanov i ne bas neku veliku. Godista koja dolaze posle su sve slabije i slabije selektirana. Nema tu mnogo talentovanih klinaca. Los skauting, prolaze im klinci ispod radara , CZ je mogla da dovede Jovica i Djurisica iz manjih  beogradskih klubova. Eto i Borovicanin im je izmakao itd. Mega na primer radi mnogo  kvalitetniji skauting, dovodi kod sebe mnogo perspektivnije klince. U svakoj generaciji ima barem po jedan ozbiljan talenat koji oni forsiraju kroz mladje kategorije.  Ove sezone to im je Markovic. Na primer u juniorskoj ekipi CZ prosle godine je  na kecu forsiran Pavlovic ispred  Topica, iako se iz aviona videlo ko je perspektivniji igrac. Ali eto i tu se ganjaju rezultati po svaku cenu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sam B said:

 lozenje na jednog apsolutno prosecnog igraca kakvih ima na desetine.

 

znaci ima 20ak igraca koji nude to sto nudi ponitka na nivou za euroleague. 

ja ne znam da nabrojim ni 5 a te sto znam su prilicno skuplji likovi. doduse, ja ne pratim posveceno evropsku scenu, mozda ih ima puno ali ja nemam pojma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...