Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

28 minutes ago, Vasa123 said:

Ma cim je izasla vijest ranije znao sam da nece na dobro izaci, jbg kad su svi zeljni ekskluzive a time samo stete klubu....

 

Tako su nas i za Lasa sjebali. Kako sad Čović da ga pozove uopšte, kad je poverenje narušeno i pre nego što je komunikacija uspostavljena.. 

  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Ko moze da ugrozi bilo kakav transfer?

Hoces igraca zoves njegovog agenta, vidis da li je covek zainteresovan ako jeste krene se u pregovore, imas/namas pare.

Sto se tice Sabaza verovatno da nije ni bio kontaktiran i sta je tu bilo ko pokvario, sto neko rece Laso fazon.

Edited by nunilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

 

mi smo sada tamo gde su oni bili na pocetku prosle, samo sa mnogo mnogo slabijim trenerom, bez sportskog sektora i sa dosta ludjim predsednikom

a oni su zadrzali sve sto su hteli, vec imaju neki izgradjen sistem... i preko toga dodali 3-4 vrhunska igraca, evropski krem

 

Potpuno netacno, KKCZ ima 70% rostera od lani, a od toga imas bar 5 domacih koji su zajednoo x sezona u nizu, sa 100tinama utakmica u Evroligi. 

Neuporedivo sa njima od prosle sezone. 

I nisu cak ni po imenima duplo jaci, teren je jedino merilo. 

 

I lani su doveli dvoje iz final 4 tima, pa jedan nije mogao da prdne od DeDe, a drugi je jos u Hollinsovom dzepu, a o treneru da ne pricam, citavu sezonu nema nijednu akciju niti prepoznatljivu igru, ali forum trpi sve, pa i ovakve pausalne ocene, jer ako je do imena, oni su i lani trebali da budu prvaci, ali pocisceni su sa terena. 

 

To za VJ i Radonju ce tek vreme pokazati, jer i taj Radonjic je svojevremeno bio pocetnik u KKCZ. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Guru said:

 

Bilo bi lepo ako želimo da imamo najgoru odbranu u EL, al' zvučna su imena i ima tog famoznog talenta kojeg cigani priželjkuju, tako da why not... 

 

 

Mislim da je vec sad jasno da cemo imati uzasnu odbranu, ako se uzme da cemo i Sapca i Ilica dovesti. Osim njih, u sigurnom planu je jos jedan centar, i sanse nema da ce DNK da nam promeni.

 

Kakav bi ti roster sastavio?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Potpuno netacno, KKCZ ima 70% rostera od lani, a od toga imas bar 5 domacih koji su zajednoo x sezona u nizu, sa 100tinama utakmica u Evroligi. 

Neuporedivo sa njima od prosle sezone. 

I nisu cak ni po imenima duplo jaci, teren je jedino merilo. 

 

Bukvalno smo ostali bez cele startne postave - Volters, Holins, Kalinic, Davidovac, Kuzmic, to je petorka koja nam je uglavnom pocinjala. Niko od njih vise nije u Zvezdi, kojih 70 posto? Il cemo da racunamo da su Volters i Pefi, i Holins i Lazic, glava za glavu?

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Markoss said:

 

Bukvalno smo ostali bez cele startne postave - Volters, Holins, Kalinic, Davidovac, Kuzmic, to je petorka koja nam je uglavnom pocinjala. Niko od njih vise nije u Zvezdi, kojih 70 posto? Il cemo da racunamo da su Volters i Pefi, i Holins i Lazic, glava za glavu?

Jel dovodimo na pet nekog umesto Kuza ili nesto bolje a da Mitar bude treci centar?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, berti said:

Mozda i dalje neki misle da je dobro za nas sto kkp igra EL...

 

ja i dalje mislim da je to odlicno. 

e sad, to sto je ovde trebalo cca tri dana da se kolektivno oporavimo od realnosti i chovicev hir pripisemo vucicevom paklenom planu da nas obogalji tako sto ce dati brda para ako imamo trenera rukija (!) a usput krenuli opet rutinski da redjamo sastave u kojima je partizanov duplo skuplji, je potpuno drugi par cipela. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

 

Mislim da je vec sad jasno da cemo imati uzasnu odbranu, ako se uzme da cemo i Sapca i Ilica dovesti. Osim njih, u sigurnom planu je jos jedan centar, i sanse nema da ce DNK da nam promeni.

 

Kakav bi ti roster sastavio?

Ko je "Sapca"?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quentin said:

Za Šabaza nije bila ni jedna iole pouzdanija info da dolazi, a ljudi već račuaju s njim u rosteru uveliko.

Za Ilića su bar rekli pouzdaniji insajderi.

Bogi je rekao da je Šabaz ekspresno završen

Link to comment
Share on other sites

Da bismo bili iole neki konkurent za plej of evrolige, nama treba jak startni plej, jaka startna cetvorka i jos jedna petica. Sad da li cemo to dovesti, od toga sve zavisi.

 

Ali i ako to sve dovedemo, opet imamo trenera rukija pa sve moze otici dodjavola. 

 

Meni ovo lici sve na to da Covic igra po notama Vucica i da predaje, doduse postepeno, primat Partizanu. To se nece desiti "preko noci" kao sto i nije, ali eto prosle sezone smo imali dobrog trenera koji je imao poznate igrace na broju, oni imali nov tim sa najboljim trenerom kog su mogli da dovedu, i nisu uspeli nista. Sad je to vec malo vise pomereno na njihovu vodenicu, imaju tri milionska igraca u Panteru, Ledeju i Naneliu, mi imamo jednog u Nedovicu. Imaju neuporedivo iskusnijeg i uspesnijeg trenera. Ove godine ce verovatno preuzeti ako se nesto nepredvidjeno ne desi u smislu da sad mi dovedemo...ne znam...Sabaza, Sikmu i Dubljevica recimo. A sami vidite koliko je to moguce.

 

To vam je sport. Kad zavisite od drzave onda zivite i umirete od drzave. Ono sto bih ja voleo da se desi je sledece: Da se oba kluba nateraju da izmire sva dugovanja, da im se oboma da isti novac za prvu sezonu, da se odrede nagrade za rezultate i da se deli novac samo na osnovu rezultata. I naravno, da se dozvoli klubovima da sami traze svoje privatne investitore. Pa ko je bolji, neka pobedi. Ali, od toga je realnije ovo gore, da dovedemo ova tri pomenuta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, uini said:

 

ja i dalje mislim da je to odlicno. 

e sad, to sto je ovde trebalo cca tri dana da se kolektivno oporavimo od realnosti i chovicev hir pripisemo vucicevom paklenom planu da nas obogalji tako sto ce dati brda para ako imamo trenera rukija (!) a usput krenuli opet rutinski da redjamo sastave u kojima je partizanov duplo skuplji, je potpuno drugi par cipela. 

Ako je posledica njihovog igranja EL vrlo velika mogucnost da mi vise ne igramo to takmicenje, onda nikako ne moze to da bude dobro po nas. Govorim o faktickom stanju, zasto je sve tako i da li je Covic kriv jer ne ume ili nece je nebitno.

Dalje, kako navijacu Zvezde uopste moze da bude dobro ako je KKP jak i ako uzima trofeje. Te price da ce nas to da podstakne da bolje radimo su neozbiljne. 

Dakle, njihovo ucesce u el znaci njihov mnogo bolji tim, njihov mnogo bolji tim znaci njihovo moguce uzimanje titule aba, njihovo uzimanje aba znaci nas gudbaj el. A drzava uvek moze da kaze da finasiranje mora biti srazmerno vaznosti takmicenja.

A fanatici koji su pominjali dobrobit srpske kosarke su se valjda uverili da Zeljku ne samo da je dobrobit srpske kosarke na poslednjem mestu, vec uopste nije na listi. Otprilike kao sto je u Feneru pozitivno uticao na tursku kosarku, tako i sada na srpsku.

Zaboravlja se i jedna vrlo bitna stvar, a to je ono sto nas je istorija naucila o tome da treba vredno da treniramo i sta je sve islo uz njihovu dominaciju.

Da Srbija ima dva garantovana mesta u el, pa i da kazemo da je dobro sto i oni igraju. U ovoj situaciji, jok.

  • Like 6
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

@berti Ma pusti ti Uinija 🙂 Da gledamo na skali od 1 do 100, gde je od 1 do 50 navijac Partizana, 1 najekstremniji a 50 najmeksi, a od 51 do 100 navijac Zvezde, gde je 51 najmeksi a 100 najekstremniji, Uini bi bio na 51.01. Cesto uopste i ne deluje navijacki opredeljen. Mislim, meni je ok da se postujemo, ali ono je vec komedija.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Ako je posledica njihovog igranja EL vrlo velika mogucnost da mi vise ne igramo to takmicenje, onda nikako ne moze to da bude dobro po nas. Govorim o faktickom stanju, zasto je sve tako i da li je Covic kriv jer ne ume ili nece je nebitno.

 

 

napisao sam dovoljno puta da u ovom slučaju uopšte ne govorim o dobrobiti srpske košarke, već smatram da je to dobro za zvezdu.

isto tako mislim da je dobro da aba liga ima 4x jaka tima konkurenta za titulu a ne dva ili još gore jedan.

 

kada bi zvezda bila jedini jak tim u aba ligi, stalno bi garantovano bila prvak i garantovano igrala evroligu.

ja ne mislim da je to dobro za zvezdu.

 

mislim da je zvezdi (i navijačima) daleko bolje da se fokusiraju na svoje odluke, umesto da stalno traže neki spoljašnji faktor koji ih ugražava kroz zakulisne radnje (država, sudije, partizan) ...ovo ne kažem tebi, nego vidim da kreće novi uspon zavereničke misli na topiku.

1 minute ago, Sam B said:

@berti Ma pusti ti Uinija 🙂 Da gledamo na skali od 1 do 100, gde je od 1 do 50 navijac Partizana, 1 najekstremniji a 50 najmeksi, a od 51 do 100 navijac Zvezde, gde je 51 najmeksi a 100 najekstremniji, Uini bi bio na 51.01. Cesto uopste i ne deluje navijacki opredeljen. Mislim, meni je ok da se postujemo, ali ono je vec komedija.

 

opšte je poznato da najjekstremniji ozbiljno shvataju stvari a najmekši komično.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

napisao sam dovoljno puta da u ovom slučaju uopšte ne govorim o dobrobiti srpske košarke, već smatram da je to dobro za zvezdu.

 

Kako je bre to dobro za Zvezdu? Jel postoje jasna pravila finansiranja? Ne. Jel postoji jasno definisana pomoc klubovima u odnosu na rezultate? Ne!.

 

Kako onda mislis da je to dobro za Zvezdu kada to koliko ces novca imati nema nikakve veze sa rezultatima koje postizes? Kako?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedva cekam da pocne sezona, imacemo brutalan Tim....

Sabaz Ivanovic Markovic

Nedovic Lazic

Dobric Holland Lazarevic

White Ilic

Martin Luka

Bilo bi dobro dovesti drugacije igraca umesto Whitea I Jos jednog Centra...

Ne verujem da cemo se na beku Jos pojacavati?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

opšte je poznato da najjekstremniji ozbiljno shvataju stvari a najmekši komično.

 

Jedno je ozbiljno shvatati stvari, sto je bezveze jer je ovo sve samo jedno segacenje sa ljudima, ko normalan moze da aminuje ovoliko bacanje novaca? Nesto sasvim drugo je pisati nelogicnosti.

 

Kada se bude igralo po jasnim pravilima, onda ok, neka pobede ako su bolji, nemam nista protiv. Covece, ne osvoje nista, budu sedmi, dobiju evrokup i Zoca na poklon. Sledece sezone ne osvoje nista, dobiju evroligu na poklon plus ne znam ni sam koliko miliona preko na vec postojeci papren tim. I mi onda pricamo da je to dobro za Zvezdu 🙂 Daj molim te.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

napisao sam dovoljno puta da u ovom slučaju uopšte ne govorim o dobrobiti srpske košarke, već smatram da je to dobro za zvezdu.

isto tako mislim da je dobro da aba liga ima 4x jaka tima konkurenta za titulu a ne dva ili još gore jedan.

 

kada bi zvezda bila jedini jak tim u aba ligi, stalno bi garantovano bila prvak i garantovano igrala evroligu.

ja ne mislim da je to dobro za zvezdu.

 

mislim da je zvezdi (i navijačima) daleko bolje da se fokusiraju na svoje odluke, umesto da stalno traže neki spoljašnji faktor koji ih ugražava kroz zakulisne radnje (država, sudije, partizan) ...ovo ne kažem tebi, nego vidim da kreće novi uspon zavereničke misli na topiku.

Nema to veze sa bilo kakvim zaverama. Mozda imamo iste novce, mozda i vise, sve ok. Mozda je Covic nesposoban to da uklopi. Ali, fakat je da njihovo ucesce u el moze da dovede do toga da mi to ne igramo.

Sada smo kao prvi u selu, a 13-15. u gradu. E, sada moze da se desi da budemo drugi u selu, a da grad ne vidimo uopste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stefi88 said:

Jedva cekam da pocne sezona, imacemo brutalan Tim....

Sabaz Ivanovic Markovic

Nedovic Lazic

Dobric Holland Lazarevic

White Ilic

Martin Luka

Bilo bi dobro dovesti drugacije igraca umesto Whitea I Jos jednog Centra...

Ne verujem da cemo se na beku Jos pojacavati?

 

Videcemo da li je Sabaz samo nas san.

 

Ilic se nesto mnogo oduzio...

 

Cak i da bude ovako, ovo je pretanko na 4/5. Ovo brutalan tim nije. Sabaz, Nedovic jesu brutalni igraci. Martin odlican. Ostalo prosek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...