Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Pablo Laso treba da dodje i da povede Caca Rodrigeza i vodi nas do trofeja EL. To bi za obojicu bila kruna za kraj bogate karijere, da sa autsajderom naprave veliki rezultat. 

1: Rodriguez, Markovic

1/2: Ivanovic

2: Nedovic

2/3: Guduric

3: Dobric, Lazic

3/4: Kalinic, Lazarevic

4: Ilic, Vajt

4/5: Mitrovic

5: Tobey, Petrusev

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Sakota svakako nije neznalica, ali ni 'dobar trener' (sta god to znacilo), dovoljno je danas prelistati njegove achievemente kroz karijeru da bi se videlo da definitivno ne pripada krugu EL trenera. Igrom slucaja je dva puta bio u kkcz i imam utisak da je bukvalno uspeo da izgubi svaku bitnu utakmicu, sa sve porazom od Mornara kojim smo izgubili svaku sansu za prvo mesto u aba onomad, kao i one bitne utakmice pre 10-15 godina kad je 'uspeo' da ne izbori plasman u EC kroz ABA.

 

Lukic nije trener za nas. Vec 5-6 sezona u timu 'bez briga', bez takmicarske kosarke, bez odgovornosti i bez rezultata. tako je, kako je. Pritisak koji bi se srucio na njega posle 2-3 vezana poraza u EL bi ga upropastio, a ni to sto se zatrcavao da se izjasnjava kao zagrizeni navijac komsija mu vec sada ne pomaze, mozete misliti kako bi to izgledalo kad kola krenu nizbrdo.  najgore od svega, mozda bi i skupio nekih desetak pobeda u EL i izbegao fenjer, ali bi u ABA palo takvo tamburanje da bi to bilo jako neprijatno za gledanje. Na kraju, ako se dobro secam novinskih naslova od pre 4-5 godina, pominjao se i neki zdravstveni problem, ne bih da nagadjam o cemu je rec, tako da bih ja priteran uz zid uvek pre izabrao Vladu uz sav rizik koji nosi to imenovanje. Naravno, do poslednjeg trenutka cu se nadati nekom zvucnijem imenu i 'verovati' u ludog Giannakopoulosa koji bi Radonjicu mogao da uruci otkaz koliko sutra. 

Edited by djura.net
greska
  • Like 3
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, СтелаРоса said:

Pablo Laso treba da dodje i da povede Caca Rodrigeza i vodi nas do trofeja EL. To bi za obojicu bila kruna za kraj bogate karijere, da sa autsajderom naprave veliki rezultat. 

1: Rodriguez, Markovic

1/2: Ivanovic

2: Nedovic

2/3: Guduric

3: Dobric, Lazic

3/4: Kalinic, Lazarevic

4: Ilic, Vajt

4/5: Mitrovic

5: Tobey, Petrusev

 

Fali ti Džejsi iz penzije 🙃

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Medom oko Šakote, čovek nije loš trener, zna košarke ali mislim da za najveće uspehe i trofeje, tj izostanak istih, kod njega dolazi do izražaja njegov temperament i karakter. Jednostavno čovek je smiren, tih, nedovoljno energičan što povlači i neki mentalitet koji nije pobednički. 
Ovaj drugi mandat u Zvezdi i nije bio tako loš koliko je u prvom podbacio baš zbog navedenih stvari, imao je solidan tim, koji je igrao odlično, osvojio i kup ali kad je došlo do završnice on nije bio za taj mulj u kome je Vujošević dominirao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

Šakota 🤣🤣🤣🤣

 

Čovek je za penziju,a ne za trenera El ekipe.

 

Niko (ili skoro niko) ovde ne apostrofira Sakotu kao nekoga ko treba da bude nas trener, niti kao nekoga ko je radio ne znam kako dobar posao one sezone.

Ljudi samo skrecu paznju da covek sa karijerom te duzine i kvaliteta ne treba da bude izlozen nekom podsmehu i omalovazavanju sto se ovde s vremena na vreme ponavlja.

 

Naravno da je covek za penziju - naravno da je imao odlicnu karijeru i da zasluzuje respekt zbog toga.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

E da,juce uzeh sezonske.8000 rsd za juniora obnova a za mene cini mi se 13500 rsd.

 

1 minute ago, Darko Pancev said:

A sta postoji ?trener?kostur ekipe? Ideja sta cemo i kako cemo ? Ne bih rekao . . . Sizofreno nam je stanje u klubu  to je cinjenica 

KK Crvena Zvezda i realnost se zacudjeno gledaju,ne prepoznaju se...Sile Mordora kuvaju corbu,zlo se vraca nakon 10 godina.😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno i bez zajebancije mislim da je pravo vreme za presedan. Trebalo bi da dovedemo zenskog trenera, trenerku, trenericu. 

Zasto? 

Pa zato sto je mnogo jeftinije, bili bi prvi i jedini u El i moglo bi finu hemiju da napravimo oko cele price. 

 

A ne verujem da je npr top tier zenskih trenera mnogo gori od solucija koju mi ovde spominjemo. 

 

 

Samo gledati da ima vise od 25 godina, imamo jednog komsiju koji voli da juri to godiste i mladje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Redstar0356 said:

Ja iskreno i bez zajebancije mislim da je pravo vreme za presedan. Trebalo bi da dovedemo zenskog trenera, trenerku, trenericu. 

Zasto? 

Pa zato sto je mnogo jeftinije, bili bi prvi i jedini u El i moglo bi finu hemiju da napravimo oko cele price. 

 

A ne verujem da je npr top tier zenskih trenera mnogo gori od solucija koju mi ovde spominjemo. 

 

 

Samo gledati da ima vise od 25 godina, imamo jednog komsiju koji voli da juri to godiste i mladje. 

Moze ako je sa akademije mladih lidera...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mikel said:

Hoćeš da kažeš da ne želi da se adaptira i da ponovo vrši doselekciju u kk cz, već mu je lakše da ode u drugi el klub koji je neko drugi selektirao i u kojem će opet morati da napravi doselekciju i dovede barem 3 igrača kojih, po inteligenciji i fizici, po tvom zapažanju, zapravo nema na tržištu?

 

Da li misliš da bi u postojećim uslovima, da nema ponudu Pao, Radonjić postavljao uslove - tražio garancije, a onda digo ruke i otišao na neprihvativši, za naše uslove, korektnu ponudu kluba?

 

Vec je odlazio jednom iz kluba kada mu se raspala domaca osnova - i tada je postavio kao uslov ostanak Jovica, Jenkinsa, Simona, Kuzmica i kada je video da ce svi otici i da mora da trazi tri stranca na 1 i 2 samo se pokupio i sacekao da ga pozove Bayern naredne godine.

 

16 hours ago, Mikel said:

Kičma i vojnici u vidu Lazića, Dobrića, Simonovića i Kuzmića su i dalje tu samo su trojica pred penziju, pa valjda neko (trener) na vreme treba da razmišlja i da nalazi zamene ili pravi novu koncepciju a ne da kuka kako nema izbor na tržištu.

 

Ne moze trener time da se bavi ako je predsednik kluba zamislio da filijala ima veci budzet od Borca iz Cacka i da se dovode razni Nerandzici, Radonjici, Nevelsi, Tasici koji jednostavno ne mogu da igraju u EL ili u timu koji se bori za trofej ABA lige. Klub nema plan da svake godine kali svoje najbolje mlade igrace, pa sta da radi trener, da ih izmisli?

 

16 hours ago, Mikel said:

Tomić je, npr, napravio selekciju, vido da ne valja i da ne može da ih vodi kako je planirao, reko moja greška, pokupio se i otišo. Potez za poštovanje. 

 

OK, slazem se da je Tomic postupio mnogo casnije nego npr. Dzikic koji se smeskao na konferencijama za stampu trazeci izgovore. No, Tomic je jednostavno morao da slusa Covica i prihvati da mu drugi plej bude Filip Covic, Radonjic to nije morao da radi jer vec ima izgradjen trenerski CV i ima integritet.

 

16 hours ago, Mikel said:

Razumljivo je da postoji nezadovoljstvo rosterom, čarterima i lekarom ali olako se potcenjuje 200 hiljada evra veća ponuda i prelazak na bolje radno mesto što je Radonja i zaslužio. Složićeš se da postoji motiv agenta da mu klijent zarađuje više i da redovno prima platu. Isto važi i za Holinsa i za Davidovca, koji su mogli da budu produženi još u januaru kad nisu imali veću ponudu.

 

Pa ne moze novac da bude jedino objasnjenje jer se onda postavlja pitanje zasto je Kalinic potpisao za Crvenu zvezdu? Imao je i on vece ponude.

 

Jednostavno je, Radonjic KKCZ dozivljava kao sredstvo pomocu kojeg ce njegov trenerski kvalitet da dodje do najveceg moguceg izrazaja (i zato bira disciplinovane, snazne i timske igrace). On bi se sa timom u kojem bi bili neki Jones, Rochestie, Monroe, Reed, Lessort, JOB, Earl Clark samo blamirao jer niko od pomenutih ne zadovoljava njegove uslove.

 

8 hours ago, Sector said:

 

Onomad nam je umalo spasio sezonu sa Panterom i Vladom, postali smo top8 konkurent a i abu bismo osvojili da nije prekinuta sezona.

 

Jeste mator ali treba priznati... 

 

Sakota je dobio cetiri neozbiljna meca (mislim, u jednom je gubio 20 sa sklepanim timom, u drugom razbio Radonjica koji je bio pred otkazom, u dva je dobio grcke velikane koji su igrali krajnje neozbiljno). Cim je naleteo na must win meceve protiv dve timski jake ekipe (Alba i Zalgiris) sve se srusilo jer je u EL mnogo lakse igrati protiv dobrih igraca koji igraju bez ikakve kohezije nego protiv slabijih igraca koji igraju timski.

 

Nakon toga je razbijen u osam u devet narednih meceva, a u jednom nije vodio Barrona jer je bilo mnogo bitno izbeci 4. mesto u ABA ligi. Toliko o borbi za TOP 8.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nenad010 said:

 

Niko (ili skoro niko) ovde ne apostrofira Sakotu kao nekoga ko treba da bude nas trener, niti kao nekoga ko je radio ne znam kako dobar posao one sezone.

Ljudi samo skrecu paznju da covek sa karijerom te duzine i kvaliteta ne treba da bude izlozen nekom podsmehu i omalovazavanju sto se ovde s vremena na vreme ponavlja.

 

Naravno da je covek za penziju - naravno da je imao odlicnu karijeru i da zasluzuje respekt zbog toga.

 

Ne ulazim na forum i udjem danas i vidim da se piše o Šakoti pa sam pomislio da je to sada opcija pa je smeh više bio ka upravi Zvezde, ukoliko se stvarno o njemu razmišlja kao opciji.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...