Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Elem, nasa najveca pojacanja za sad su domain igraci Markovic, Lazarevic, Mitrovic I to je izvanredna stvar. Da dodamo tu I Dobrica, Nedovica. Adams, Bentil I Martin ce vremenom biti jos bolji, kao i Holland koji ima dobar sut a pritom je I nesebican te videcemo. Bice uzbudljivo iako ce se gledati svaka greska, kojih ce svakako biti. :D 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maverick88 said:

Fmp je klub za sebe ne razumem kako mislis sta je svrha njihovog postojanja.Ne znam zasto bi oni razigravali bilo cije igrace, mi sa FMPom nemamo aposlutno nikakav dogovor niti bulo sta da oni razigravaju igrace za nas isl,jedino imamo dogovor oko toga da mi tamo mozemo da posaljemo igrace na pozajmice i da imamo orava prece kupovine za igrace koji su nam zanimljivi.To sto ljudi misle da su oni nas razvojni klub isl odavno to nisu

Pa dok Covic nije preuzeo CZ to im je bio zastitani znak. Misko je to posle digao na jos visi nivo sa  Megom, isti koncept . Ne znam kakve rezultate FMP juri, ABA ligu nece osvojiti dok Covic vodi CZ isto vazi i za neke uspehe na evropskim takmicenjima. Crvena Zveda ima toliko  mladih igraca rasutih po KLS-u, drugoj ligi itd. Najtalentovaniji igrac iz njegove skole kosarke bi trebao da igra na sto visem nivou takmicenja . FMP je Nebojsa Covic, naravno da postoji veza izmedju CZ i FMP-a. ne treba da se pravimo englezi.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Predragdjape said:

Elem, nasa najveca pojacanja za sad su domain igraci Markovic, Lazarevic, Mitrovic I to je izvanredna stvar. Da dodamo tu I Dobrica, Nedovica. Adams, Bentil I Martin ce vremenom biti jos bolji, kao i Holland koji ima dobar sut a pritom je I nesebican te videcemo. Bice uzbudljivo iako ce se gledati svaka greska, kojih ce svakako biti. 😄

Pazi, ako Adams, Bentil i Martin, kao i Holand budu bolji vremenom onda super.

 

Problem je ako Adams, Bentil i Martin, kao i Holand ne budu bolji vremenom.

 

E sad, osim tvojih reci nemamo garancije neke…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

Pa ima u Fmpu mladih igraca koji ce igrati ove sezone. Jos ako se kvalifikuju u CL bice dodatno iskustvo za njih. Jbg, ne odlucuje forum ko ce da se forsira u FMP-u. Idealno bi bilo da Topic iduce sezone ode u FMP i odigra bar 15minuta po utakmici. Topic je top prospekt od koga ce I reprezentacija imati velike koristi s obzirom na nedostatak plejmejkera, te sa njim treba biti jako obazriv I raditi pametno, postepeno. 

Ali ima i mnogo stranaca koji ce biti nosioci igre . Pogotovo na spoljnim pozicijama.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Pazi, ako Adams, Bentil i Martin, kao i Holand budu bolji vremenom onda super.

 

Problem je ako Adams, Bentil i Martin, kao i Holand ne budu bolji vremenom.

 

E sad, osim tvojih reci nemamo garancije neke…

Pa sad, mozemo samo da se nadamo da ce biti bolji, a nema razloga da ne budu bolji kada budemo kompletni i kada se budu uigrali... Nemamo garancije od predsednika, uprave i trenera a kamoli mojih, tvojih ili drugih reci...

2 minutes ago, Miki8 said:

Ali ima i mnogo stranaca koji ce biti nosioci igre . Pogotovo na spoljnim pozicijama.

Imamo 4 stranca(ne racunajuci Ivanovica). 2 da budu nosioci pa ce biti izvanredno. 😁

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

Pisalo se ovde da se Kuzmicu trazio klub, nije se nasao I jbg, tu je. Svakako ce pomoci, koliko god da odigra, imacemo sveze centre svaku utakmicu. Sto se Topica tice,  u godinama je kada treba najvise da trenira I igra utakmice da li u kls 1 2, aba 1 2. Samo da ima minute I redovne treninge. Povratkom Nedovica, mislim da Lazic ispada iz 12. Ivanovic se pokazao dosta slabo, ali nista slabije od ostalih pojacanja te ce nam trebati dosta stepljenja. U principu, povratkom Nedovica mozemo ocekivati dosta bolje nase igre. 

 

Pre će Čovara ispasti iz FMPa nego Lazić iz 12.

Prvi koji će se hladiti je Ilić.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Miki8 said:

Pa dok Covic nije preuzeo CZ to im je bio zastitani znak. Misko je to posle digao na jos visi nivo sa  Megom, isti koncept . Ne znam kakve rezultate FMP juri, ABA ligu nece osvojiti dok Covic vodi CZ isto vazi i za neke uspehe na evropskim takmicenjima. Crvena Zveda ima toliko  mladih igraca rasutih po KLS-u, drugoj ligi itd. Najtalentovaniji igrac iz njegove skole kosarke bi trebao da igra na sto visem nivou takmicenja . FMP je Nebojsa Covic, naravno da postoji veza izmedju CZ i FMP-a. ne treba da se pravimo englezi.

Ja ti kazem da veza Zvezde i Fmp sto se tice da su oni nama neki razvojni klub isl ne postoji jos odacno.Ono imaju svoju polutiku i sta im je cilj isl.A da ce da nama razigravaju igrace itd nece sigurno.To se videlo i u poslednjih par sezona A sa ovim rosterom vrv ce pokusati ove sezone da udju pre svega u LS i sto dalje u aba ligi.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Maverick88 said:

Fmp je klub za sebe ne razumem kako mislis sta je svrha njihovog postojanja.Ne znam zasto bi oni razigravali bilo cije igrace, mi sa FMPom nemamo aposlutno nikakav dogovor niti bulo sta da oni razigravaju igrace za nas isl,jedino imamo dogovor oko toga da mi tamo mozemo da posaljemo igrace na pozajmice i da imamo orava prece kupovine za igrace koji su nam zanimljivi.To sto ljudi misle da su oni nas razvojni klub isl odavno to nisu

 

Super je to, hajde onda da dobiju i 0 evra od drzave i od KKCZ budzeta, pa da vidimo odakle pare za pet stranaca ove sezone.

 

Ili mislis da su u Zelezniku nasli naftu, za razliku od mucenih Zadra, Krke, Splita i Cibone koji svi zajedno nemaju toliko stranaca ove sezone? Lepo je to Covic smislio, da uopste ne prihoduje od prodaje igraca kao ranije, a da FMP bude u sredini tabele sto se tice budzeta, ali eto on nam donosi trofeje pa neka Filip odigra citavu karijeru u tom klubu (i neka Covic mlati svakoga ko se usudi da mu postavi pitanje sta ce igrac od 28 godina u FMPu kao prva opcija).

 

Mi itekako imamo dogovor sa tim FMPom, predsednik kluba nam je vlasnik FMP (dobro, formalno nije on nego neki njegov fikus koga je postavio tu), pa onda em krsimo regularnost takmicenja (jer ova verzija FMP nikada nije i nece pobediti Crvenu zvezdu dok god je Covic predsednik), em vec godinama nemamo nove mlade igrace sa manjim ugovorima, a velikim potencijalnom (a i kako bi, kada se MORA igrati ta FIBA LS!).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel biste pristali na Jenkinsa sad?

 

Sto se rostera tice, mi kao da idemo iz krajnosti u krajnost. I igracki i konceptualno. Prosle godine nismo imali centre, sada ih imamo. Prosle godine nismo imali bekove, sada ih imamo, prosle godine izrazito defanzivni roster, sada ofanzivni.

 

Mi na papiru imamo veoma jak tim, ali konceptualno to vrlo lako moze biti propast. Nemojte se cuditi ako dozivimo Alimpije sezonu gde niko nece da igra defanzivu a Lazic ispada kao iz voza pokusavajuci sve da pokrpi. Jos ako Lazarevic ne bude imao minute, mozemo biti zaista vic od ekipe. Videli smo kako megatim Srbije prolazi jer ne zeli da igra odbranu. Cim ne krene sut, takav tim je gotov.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi ove godine nemamo četvorku sem Ilića, znači nemamo EL četvorku. Sve drugo imamo i to po 2 kvalitetna igrača po poziciji. 

@Sam B gledao sam prvu i poslednju utakmicu sa ovog turnira i bogami ekipa je htela da igra odbranu i znala šta hoće u odbrani. Napadački isto dosta lepih akcija.

Ja sam iskreno pozitivno iznenađen i sad mi deluje da je za ovaj tim najbitnije da u prvih 5 kola el zabeleži 1-2 pobede kako bi bez nekog prevelikog pritiska nastavili da rade.

Link to comment
Share on other sites

Mi gotovo ceo novi tim imamo. Jedini igraci koji ce zadrzati ulogu iz prethodne sezone su Dobric, Ivanovic, Lazic i Mitrovic. Markovic kao da je novi igrac, a Lazarevic ce ocigledno imati mnogo vecu minutazu. Ostatak tima su sve novi igraci (od toga 4 stranca). A takodje na ovim utakmicama nam je falio i Nedovic koji ce verovatno biti prva napadacka opcija. On kad se vrati dosta toga ce da se promeni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, СтелаРоса said:

a Lazarevic ce ocigledno imati mnogo vecu minutazu

 

Ne bi bilo lose, s obzirom da ozbiljnu defanzivu u ovom rosteru umeju da igraju Lazic, Lazarevic i Pefi. Plus Ivanovic dobar na kradji lopte ali to je to. Ostali timsku odbranu igraju kao muve bez glave. Doduse, malo ce to da se zategne, ali ne mnogo, neki od tih igraca su odavno presli godine u kojima se igrac drasticno koriguje. Tako da se i ja nadam Lazarevicu kao nekom glue guy faktoru.

 

Ne svidja mi se sto Dalibora nisam video u ove dve sto sam cele gledao. Ovo sinoc je bilo ok. Ali on moze dosta da se popravi, ne ofanzivno jer mu je mehanika suta uzasna, ali sto se tice skoka, zagradjivanja i timske defanzive tu moze biti zivotinja. Osim toga, moze da igra i kao laka petica.

Edited by Sam B
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sam B said:

 

U smislu beka koji hastluje u odbrani.

 

da je on lik koji kroz karijeru ima konstantu u sutu, pa da ga razmotris. ovako, u godinama u kojem te neminovno izdaje atletika, uzeti lika kojem gledas u pasulj kada ce da krene da pogadja (i koliko dugo ce nepogadjanje da traje) a da pri tome ne moze da preuzima neke vise igrace, je bespotrebno.

 

hocu reci, ako smatras da ti treba takav igrac, trazis nekog u prajmu, tj mladjeg.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, СтелаРоса said:

Mi gotovo ceo novi tim imamo. Jedini igraci koji ce zadrzati ulogu iz prethodne sezone su Dobric, Ivanovic, Lazic i Mitrovic. Markovic kao da je novi igrac, a Lazarevic ce ocigledno imati mnogo vecu minutazu. Ostatak tima su sve novi igraci (od toga 4 stranca). A takodje na ovim utakmicama nam je falio i Nedovic koji ce verovatno biti prva napadacka opcija. On kad se vrati dosta toga ce da se promeni.

 

 

i Kuzmić je tu svakako.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...