Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Posle losih vesti za nas Zvezdase, dolaska Nanelija, Egzuma i odlaska Rada Zagorca, napokon jedna dobra vest, Lesor produzen.

Ja presrecan!

2 minutes ago, uini said:

 

jesam, pre 2005e.

Svaka cast!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam za Wajta kao i za Kuzmica napisao jos pre nekoliko dana da imaju ugovore sa Zvezdom.I da ako zele da odu ili mora da se nadje klub koji hoce da preuzme njihove ugovore ili da se prosto nadje resenje i isplate ugovori(ili vec na koji nacin se to resava,dogovorom izmedju igraca i kluba) 

Za Kuza je postojalo interesovanje nekih klubova iz spanije, i ako nekonzaista bude zeleo da ga uzme msm da klub nece da mu pravi problem, dok za Wajta msm samo od nekih EC timova za sta tada on nije bio zainteresovan.

Wajt je imao 1+1 godinu tim option i mi smo to aktivirali sto je bilo cudno jos u trenutku kada DR trebao da ostane trener,sto je negde meni bar bio jedan od znakova da ce DR otici,ali to sad nije ni bitno.

Nzm samo koja struka ako je istina da je Covic izjavio da je strucni tim odlucio da se akrivira ugovor Wajtu pod tim vrv misli na samog sebe,posto DR sigurno nije zeleo da ostavi igrača koji mu nije igrao jedan minut u bitnim trenutcima.A Vlada je dosao dosta kasnije(a znamo svi da se Vlada pita koliko i mi sa foruma).

 

Sto se tice Gudurica znam samo da je Covic jako zainteresovan da vrati Marka i da je cak spreman da kao u slucaju Nedovic plati obestecenje.E sad do koje cifre bi isao i da li bi Fener zeleo da ga pusti i kakav ugovor ima zaista nzm ali da postoji zelja da.

 

Covic ne zeli da ima mnogo stranaca tacnije msm da je za sada plan bar 4+ Ivanović kao neko ko ima kosarkasko drzavljanstvo CG e sad jedno je plan a drugo je realnost.Covic sada ocigledno zeli da ide na kartu eto mi dajemo sansu mladom treneru,ne mora nista ni da osvojim ali bar radimo na promovisanju domacih trenera i lgraca za razliku od nekih koji dovode 10 stranaca.

9 minutes ago, Snjofko said:

Sta je sa Jovicem? Niko ga ne spominje, a deluje kao bolje resenje za treceg pleja od Markovica, koliko god izlomljen bio.

Nzm po cemu bolje covek 3 godine nije sastavio mesec dana kosarke.Msm da je on svoje zavrsio i odigrao vrv,daj Boze da gresim ali tesko da ce naci klub i u EC timu za EL necu ni da pominjem osim ako ga DR ne zovne da mu bude 3 plej.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Snjofko said:

Sta je sa Jovicem? Niko ga ne spominje, a deluje kao bolje resenje za treceg pleja od Markovica, koliko god izlomljen bio.

kako majketi daleko bolje neko ko ne moze da spoji 3-4 tekme bez povrede?

 

inace ova situacija sa white-om odlicno sublimira covic model poslovanja

mrs napolje bagro jedna

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

Uvek kad pomislim da ne moze gluplje da se posluje KK ili FK me snazno demantuju.
Vise planski se radi na organizaciji priredbe za Dan Svetog Save nego na organizaciji tima za sledecu sezonu. Cujes to, aktiviras 25.06. TO coveku koji minut nije ulazio u kljucnim utakmicama i koji je stranac, i onda te iznenadi sto 15 dana kasnije nece da ode.

 

Boze sacuvaj

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, srlepajce said:

Nije iskljuceno da su pare obecane tek po odlasku Radonje

Ne bi bilo prvi put

 

meni logika kaže da ako ne znaš da li imaš pare a moraš da odlučiš, onda lepo raskineš taj ugovor dok možeš, jer ćeš, siguran sam, naći jeftiniji od ugovora prve zvezde prošlosezonskog prelaznog roka do dolaska kalinića.

 

nama sad sa ovim potpisima (i whiteovom očajnom sezonom) taj ugovor izgleda kao nešto što je jeftino ali nije ga on potpisao posle očajne sezone, nego pre, tako da ne vidim korelaciju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

meni logika kaže da ako ne znaš da li imaš pare a moraš da odlučiš, onda lepo raskineš taj ugovor dok možeš, jer ćeš, siguran sam, naći jeftiniji od ugovora prve zvezde prošlosezonskog prelaznog roka do dolaska kalinića.

 

nama sad sa ovim potpisima (i whiteovom očajnom sezonom) taj ugovor izgleda kao nešto što je jeftino ali nije ga on potpisao posle očajne sezone, nego pre, tako da ne vidim korelaciju.

Moja neka razmisljanja su da je Wajtu aktiviran ugovor iz cistog inata Covica prema DR.Covic je vrv bio besan jer se za Dedu znalo da ide a po Covicu DR nije zeleo da ga produzi prethodno leto pa se tu krenulo u egomanijak poteze itd da se ne ulazi u dubioze ko je kriv i zasto sve u svemu epilog svega znamo.

A sama cinjenica da se Wajtu trazi klub govori o tome koliko je aktiviranje ugovora bilo ocajan potez.Jer kao sto si rekao ako nemas novca tek neces da aktiviras tu klauzulu a takodje samo par dana posle toga je Covic bacio ultimatum DR i ponudio mu onaj ''ogroman ugovor'' sto znaci da se para i tada imalo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BojanaCZV said:

U ovakvim situacijama kao sa Vajtom, ako je istinita ova prepiska da smo ga produzili 25.juna, uvek sam za to da igrac uzme sve sto mu pripada po novom ugovoru.

Pa niko nije terao Covica da ga produzava.E sad sto su iskocile neke bolje prilike pa hoce da ga se resi...To je druga stvar.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

meni logika kaže da ako ne znaš da li imaš pare a moraš da odlučiš, onda lepo raskineš taj ugovor dok možeš, jer ćeš, siguran sam, naći jeftiniji od ugovora prve zvezde prošlosezonskog prelaznog roka do dolaska kalinića.

 

nama sad sa ovim potpisima (i whiteovom očajnom sezonom) taj ugovor izgleda kao nešto što je jeftino ali nije ga on potpisao posle očajne sezone, nego pre, tako da ne vidim korelaciju.

Da

Slicno je i Veteran pisao secam se

Ostavljamo one koji nisu zadovoljili a odlaze svi nosioci

Ako vec nemas para raskidas prvo sa onima koji su "najlosiji" 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, bosMan_jr said:

Brate, nista licno, ali hajde pre nego sto napises nesto baci sekund razmisljanja. Ako nesto ne znas, ako ne pratis kosarku, ima lepih tekstova na netu gde se svasta moze procitati.
Ok razumem da si kucao player opinion pa su ti iskakale Kajrijeve teorije o ravnoj zemlji i zbunio si se, ali stvarno dajte da probamo da odrzimo komunikaciju na nivou 2/10.

Da li stvarno izjavis da ti je logicno da jedan evroligaski klub iskoristi team option u junu i onda im 05. jula iskoci nesto i kazu e ovo prethodno ne vazi, nismo ocekivali da nam u 3 meseca koliko jos traje prelazno rok iskoci nesto, zajebali smo se?

Postoji opcija da se druga godina aktivirala automatski na osnovu nekog ispunjenog uslova, postoji mogucnost da je player option, mozda je i klasican dvogodisnji ugovor, mi ne mozemo znati. 
Ali ove uzasno glupe teorije, dajte da se ne zajebavamo

Da ne ulazimo u rasprave I kosarkaska znanja, posto si ti sa znanjem 10/10 cim procenjujes tudje, sta je po tebi logicno u slucaju Vajt?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Benito said:

Nije mi jasno vise sta se desava sa Covicem, ovo je zaista strasno..

Nzm na sta mislis konkretno ali ovo je sve klasičan Čović apsolutno ništa nema čudno i novo u svemu sto se radi.Isto je pokusavaoci prvi put kada je otisao DR i sada radi isto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, srlepajce said:

Da

Slicno je i Veteran pisao secam se

Ostavljamo one koji nisu zadovoljili a odlaze svi nosioci

Ako vec nemas para raskidas prvo sa onima koji su "najlosiji" 

 

mogu da zamislim scenario u kojem zadržavaš igrača koji je odigrao tako lošu sezonu, ukoliko se video na treningu, van kluba, na tekmi (bilo kada je igrao ili jok), dovoljno pozitivnih stvari da veruješ kako će ti se taj potez isplatiti. pisao sam na početko prelaznog roka o tome kao teoriji. međutim, to ne bi trebalo da ima veze sa imanjem-nemanjem garancija za novac, pošto je lik bio verovatno negde +/- u randu woltersa i hollinsa sa kintom.

 

okej, šta je tu je. da probam da promislim ekipno-igrački.

mogu da zamislim situaciju u kojoj singleton (ako dođe, jasno mi je da nije tu ali kao opipljiv primer) provodi određen broj minuta na centru, ne bi mu bilo prvi put, pa onda ostaje prostora na PF i za ilića i za whitea, u zavisnosti od potreba, matchupa i štatijaznam.

 

jeste da bi tu svima šut za tri bio klimav ali bi imali šut za tri sa PF i kada je singleton na centru sa C. to bi verovatno taktički otvorilo neke opcije u odnosu na prošlu sezonu, gde naši centri nisu napadani sve dok ne stignu u neposrednu blizinu obruča.

 

ilić je ionako zelen, pa može da se desi da 40 minuta bude sasvim dovoljno za singleton-white-ilić kombo na PF, odnosno, hassan-singleton-luka na C.

bili bi borderline smallball (206 + 206 + 201) ali bi bili pokretljivi i raznovrsni u kvalitetima na PF-C.

 

možda na to onda imaš nekog još trećeg centra oko 210cm koji ulazi situaciono na 5-7 minuta, ako uopšte uđe.

nisam uopšte siguran da li bi to bilo dobro ili loše, samo razmišljam naglas.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

mogu da zamislim scenario u kojem zadržavaš igrača koji je odigrao tako lošu sezonu, ukoliko se video na treningu, van kluba, na tekmi (bilo kada je igrao ili jok), dovoljno pozitivnih stvari da veruješ kako će ti se taj potez isplatiti. pisao sam na početko prelaznog roka o tome kao teoriji. međutim, to ne bi trebalo da ima veze sa imanjem-nemanjem garancija za novac, pošto je lik bio verovatno negde +/- u randu woltersa i hollinsa sa kintom.

 

okej, šta je tu je. da probam da promislim ekipno-igrački.

mogu da zamislim situaciju u kojoj singleton (ako dođe, jasno mi je da nije tu ali kao opipljiv primer) provodi određen broj minuta na centru, ne bi mu bilo prvi put, pa onda ostaje prostora na PF i za ilića i za whitea, u zavisnosti od potreba, matchupa i štatijaznam.

 

jeste da bi tu svima šut za tri bio klimav ali bi imali šut za tri sa PF i kada je singleton na centru sa C. to bi verovatno taktički otvorilo neke opcije u odnosu na prošlu sezonu, gde naši centri nisu napadani sve dok ne stignu u neposrednu blizinu obruča.

 

ilić je ionako zelen, pa može da se desi da 40 minuta bude sasvim dovoljno za singleton-white-ilić kombo na PF, odnosno, hassan-singleton-luka na C.

bili bi borderline smallball (206 + 206 + 201) ali bi bili pokretljivi i raznovrsni u kvalitetima na PF-C.

 

možda na to onda imaš nekog još trećeg centra oko 210cm koji ulazi situaciono na 5-7 minuta, ako uopšte uđe.

nisam uopšte siguran da li bi to bilo dobro ili loše, samo razmišljam naglas.

U teoriji ovo ima logike samo ali samo u situaciji ako bi dosli Guduric i Teo,da li je to realno nzm.

 

Ali koliko je isplativo da na 4 imamo dva strana igraca i to koja ne kostaju malo i kako bi se tu raspodelila minutaza nzm.Pogotvo sto smo videli da Wajt nije bas toliko koristan kao neka 2 ili 3 opcija na poziciji.A kakav god da je Ilic kontam da mlad igrac ima vece sanse kod trenera koji je prevashodno naklonjen mladim igračima,a ako se uzme u obzir da ce kako stvari stoje Ilic biti i iedini ispod 25 godina u timu...

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vasa123 said:

Ma to je pustena buva u vidu Teodosica a iza se zavrsava Napier™

Nema nikakve buve druze odmah da ti kazem,da je Covicu zelja da imamo vecinu domacih igraca,on da je mogao doveo bi i Bjelicu i Bobija takodje.Ali opet kazem zelje su jedno mogućnosti su nesto drugo.On pokusaca već godinama da dovede Tea tako da ne vidim što bi se ova razlikovala.

Ne kazem da ce Teo doci ali da imamo zelju da ga dovedemo nemoj sumnjati da je buva i da mu treba zavesa za nesto drugo.Ako mi zelimo i mozemo da zavrsimo Napiera ne treba nam nikakva zavesa 

Edited by Maverick88
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...