Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

On 9/23/2022 at 6:38 PM, fradler said:

 

Ko uopste deluje kao EL ekipa trenutno?

 

Radonjicev Pao koji se redom blamira protiv smesnih ekipa na pripremama, Barsa koja gubi od komsija, komsije koje Huventud i Borac oducavaju od kosarke ili mozda NBA Monako koji nas dobija na jednu loptu?

 

Pljucka se po automatizmu i unapred usvojenom skepticizmu glede ove ekipe koja nije ni manje ni vise EL konkurentna niti izgleda nesto specijalno "dezorijentisanije" u predsezoni, od X prethodnih.

Evo Oly deluje kao EL ekipa. A mi ne delujemo kao ekipa koja ce komsijama na megdan.

Nije svako "pljuckanje" defetizam - ima nesto i utemeljeno u realnosti. No, ima ljudi koji su po prirodi optimisti ili pesimisti - ne moze se nikome trljati na nos sto ne veruje ili veruje u ovu ekipu i to uzimati kao iskljucivi lakmus-papir zvezdastva. Ja sam veliki pesimista (i ne samo kada je rec o kosarci) - i mislim da su limiti ove ekipe i osobito trenera dosta nizi nego sto vecina ocekuje - ali niko nece biti srecniji od mene ako me demantuju na terenu. Svakom mogucom prilikom cu preci svojih 100 km puta i jos toliko nazad da navijam za njih i da se radujem kada pobede i da ih hrabrim kada gube. I to je neka podrska, zar ne?

 

 To sto smatram da je prelazni rok uradjen dosta tanko, osobito na mestu trenera ne znaci da ne volim Zvezdu. Malo je stvari koje volim kao nas KK. Zato mi je i stalo da ne izgledamo kao grupa gradjana koja igra termin u zakupljenoj hali.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Shasta ovde nije delovalo kako treba, ali Hasan Martin ne deluje kao tip koju uopste treba vise da se bavi kosarkom...covek ne moze defanzivni skok da obezbedi, a I deluje da se previse ne uzbudjuje zbog toga.

 

Naravno, mi sa Olyjem ne bismo mogli da se poredimo I da smo odradili najbolji prelazni rok ikada. Oni su zamenili 2 igraca sa 2 bolja igraca I zadrzali ostatak tima I kvalitetnog trenera.

 

Edit: bitno je sto pre smanjiti ocekivanja, realno ovo jeste EC roster + rookie coach sa rookie assistants.

Edited by leki bg
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Losa igra od pocetka utakmice, pa onda malo vise energije u nekim momentima, pa zavrsetak poluvremana sa serijom 7-0 uz trojku Markovica sa 10+ metara za podnosljivih -10 na poluvremenu (podnosljivih posto je bilo i -17 tokom prvog poluvremena).

 

I onda se ponadas da ce zavrsetak poluvremena da doda jos energije za bolje izdanje u drugom delu utakmice, a onda se desi da za drugih 20 minuta postignes ukupno 18 poena i napravis -29 u tom periodu.

Link to comment
Share on other sites

ono sto mi prvo pada u oci je nerealno slab sut za 3p, 

zatim to sto dozvoljavamo previse ofanzivnih skokova,

i previse izgubljenih lopti iz kojih protivnici prelako poentiraju.

 

sva ova tri problema se daju popraviti uigravanjem, kroz utakmice i treningom.

vidim da vecina ovde na forumu histerise bez velike potrebe,
sto se mene tice ja sam u tom modu bio juna i pocetkom jula kada je ocigledno bilo da je donesena odluka da neko drugi mora da osvaje titule. sad samo mozemo da 'uvecavamo slavlje' jednog drugog kluba. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Pa ima vizije ali ne mozemo da je sprovedemo.Kupili smo kao sutere nismo bazen pogodili u Grckoj.Kakav sut,Ivanovic ni ne prenese loptu za pocetak,dodje covek do trojke ne znam kad sam to poslednju put video.

 

Inace ako Nedovic podigne ovo na zadovoljavajuc nivo pre ce u NBA nego Vasa.

4 od 30 za tri,ne bi modernu kosarku sproveo ni najveci mag.

Inace Hapoel Holon je izgubio juce 11 razlike od Olija,vodio u poslednjoj.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Radonja said:

Ajde da je bilo preko ruke pa da razumes...

Steta sto je isecen video,da se vidi kako Ivanovicu iscuri ceo napad tapkajuci u mestu pa uvali igracu loptu pri isteku,jos je taj igrac Branko.

Jebem ti pleja i njegovo donosenje odluka.Moze da igra na 2 i nista vise,kao plej nije dobar ni za EK.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

Ne znam da li je ovo do trenera, ali nece ovde Partizan imati problem da osvoji ligu, barem mi necemo predstavljati taj problem, mozda neko drugi.

 

Nama glavni zadatak treba da bude (ne karikiram, kunem se svim mrtvim i živim da sam ozbiljan) da sačuvamo +41.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, djura.net said:

ono sto mi prvo pada u oci je nerealno slab sut za 3p, 

zatim to sto dozvoljavamo previse ofanzivnih skokova,

i previse izgubljenih lopti iz kojih protivnici prelako poentiraju.

 

sva ova tri problema se daju popraviti uigravanjem, kroz utakmice i treningom.

vidim da vecina ovde na forumu histerise bez velike potrebe,
sto se mene tice ja sam u tom modu bio juna i pocetkom jula kada je ocigledno bilo da je donesena odluka da neko drugi mora da osvaje titule. sad samo mozemo da 'uvecavamo slavlje' jednog drugog kluba. 

Niske petorke koje preuzimaju,lepo je kad Bentil sacuva beka ali imamo Nedovica Adamsa i Ivanovica koji nisu sigurni da zagrade svog igraca kamoli ovog od Bentila sto su preuzeli.To je mana stalnog preuzimanja i tih centara koji mogu to da rade,to ce ostati bez obzira na uigranost.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gaga said:

Bez lozenja,ikebana uloga nam je namenjena,cutimo i smrdimo,inace ce Zeljko opet morati da bezi kao prosle sezone.

 

Inace,mudri Radonjic je video sta se sprema i otisao na vreme.

lako je sada pisati ikebana, vezane ruke i noge, a sprdali smo se sa komsijama kad su isto to radili

ulaganja koja su tamo su ocigledna, i tu se nema sta sporiti

ali nama niko drugi nije kriv sto za nemali novac nije sklopljena bolja ekipa

sa krstenim trenerom koji ima neku viziju, pre svega

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sam B said:

Sad ce sezonu da odigra Bentil umesto Ilica, imacemo skor u evroligi 8-26, Ilic ce da sedi na klupi i propada i na kraju necemo dobiti ni Ilica ni bilo kakav rezultat. Evo ja ne razumem majke mi.

 

Bentil crni Pero Antic, opusteno opaljuje za tri...jebo ja takvu kosarku. Ne trebate bre ni igrati evroligu.

 

Sve tačno, samo bih dodao, Bentil koji ima snagu volu rep da iščupa, ukupno 2x je odigrao leđima u ovih par tekmi što sam odgledao. Priznajem nisam gledao svaki minut, ali svakako je mnogo više provodio na liniji za 3. Još jedna stvar koja je na treneru, da iskoristi najbolje što može svoje igrače.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čvarkov said:

Sve tačno, samo bih dodao, Bentil koji ima snagu volu rep da iščupa, ukupno 2x je odigrao leđima u ovih par tekmi što sam odgledao. Priznajem nisam gledao svaki minut, ali svakako je mnogo više provodio na liniji za 3. Još jedna stvar koja je na treneru, da iskoristi najbolje što može svoje igrače.

ali to je njegova igra, igra isto sto i uvek

jeste jak kao bik, ali ko ga je gledao vise od 2 puta zna da on nije low post igrac

solidan u tom preuzimanju u odbrani, a u napadu pre svega sut za 3

igra isto sto je i igrao prethodnih godina...mozda sa nesto vise protagonizma, zato sto nemamo/ne umemo bolje

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Niske petorke koje preuzimaju,lepo je kad Bentil sacuva beka ali imamo Nedovica Adamsa i Ivanovica koji nisu sigurni da zagrade svog igraca kamoli ovog od Bentila sto su preuzeli.To je mana stalnog preuzimanja i tih centara koji mogu to da rade,to ce ostati bez obzira na uigranost.

Ako aludiras na defaznivni skok, mi ga nismo obezbedjivali ni kad su nam 4 I 5 u reketu (narocito sa Hasanom na 5).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NikadProtivKaline said:

lako je sada pisati ikebana, vezane ruke i noge, a sprdali smo se sa komsijama kad su isto to radili

ulaganja koja su tamo su ocigledna, i tu se nema sta sporiti

ali nama niko drugi nije kriv sto za nemali novac nije sklopljena bolja ekipa

sa krstenim trenerom koji ima neku viziju, pre svega

Nije,to sam pisao jos letos,u julu,ona lozenja sa Singltonom su nezaboravna.

 

Ako ti mislis da su nama dali manje para,a mi zasrali prelazni rok,jbg,necemo se sloziti,ovako se sprovode takve stvari,uzasan trener zbog kojeg Cibona umalo nije ispala,kumic za milion godisnje a staklen,pri tom i da nije ne vredi tih para,neki neprovereni stranci,Australija i ostali cirkus.Ko zna,mozda gresim.

Edited by Gaga
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

obezbedjivanje defanzivnog skoka je nesto sto se trenira i moze se uvezbati cak i kad nemas dominantnu skakacku masinu u reketu

i nije istina da ekipe sa switch centrima moraju da pate sa defanzivnim skokom

meni je jasno od pocetka da ce kod nas taj segment da ispasta sa martinom na 5, ali sam se nadao da ce se to resiti timski

problem je medjutim sto martin izgleda nesnadjen i u napadu...

gde se denuse oni dolaskom martina dobijamo i 50% boljeg dzonija na konta pnr njih dvojice?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo će biti sezona koju ću na žalost pratiti jer sam ovisnik ali ko god ima snage nadam se da će sebe ubediti da je ne prati.

 

Neverovatan je stepen neuračunljivosti dr Nebojše.

 

1. Ode trofejni trener, nisi uspeo da ga zadržiš ili on nije hteo da ostane...OK. Umesto nekog ko zna posao, dovedeš čoveka kome je Cibona najveći domet karijere.

2. Ode ti igrač kome su trofeji upisani u gen, ode ti najbolji defanzivac, ti dovdedeš Nedaru da bude lider.

3. Odu ti tri igrača sa izuzetno visokoim BB IQuom, ti dovedeš dvojicu sa najnižim koeficijentom u EL.

 

Zaista iskreno i iz sveg srca navijam da dr sedne na klupu. To bi zaista jedino bilo pravedno i pošteno.

  • Like 6
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...