Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Polako sa otpisivanjem Ivanovica, vraca se iz nimalo lake povrede. Nisam ni ja odusevljen njegovom proslom sezonom, ali nemojmo biti mi kada posle dve do tri utakmice ( pa cak i prijateljske ) preterano uzdizemo neke igrace, ili druge bacamo lavovima. Daleko od toga da je bio beskoristan. Takvi smo kakvi smo, treba izvuci maksimum iz ovog rostera, a ne znam da li je trener sposoban za to

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne postaje si igrac na klupi. Topic nece videti terena kada pocne sezona sve i da ostane  sa timom. Za njega bi idealno bilo da bude prvi plej FMP-a i sledece godine  bi CZ imala spremnog domaceg pleja , ali dzaba kada u klubu nema vizije. I u fmp-u su nagomilali strance koji ce voditi glavnu ulogu.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledah na mahove i bas mi je utisak kako smo nakaradno sklopili ekipu nekako. Bentil je klasican visak, ako vec koncepcijski nije mogao da se nadje igrac koji se razlikuje od Ilica i Lazarevica, onda je bolje da smo cak ostali i na njima dvojici. 

 

U tom slucaju bi mogla bolja SF umesto Holanda, a bas smara i cinjenica da nam je najbolji igrac staklen i da me uopste ne bi iznenadilo da istegne levo jaje u aprilu i propusti meceve za trofej. Volim ja Nedovica bas, al secam se i da je tamo 2011 il kad je vec Kari bio trener odbio da udje u iggru, jer mu se cinilo da je klizav teren (mislim Krka u gostima ili Olimpija). Znam da mi je to bilo bas WTF, ali sad mi je jasno kao dan da je takav. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kosjan Willavić said:

Polako sa otpisivanjem Ivanovica, vraca se iz nimalo lake povrede. Nisam ni ja odusevljen njegovom proslom sezonom, ali nemojmo biti mi kada posle dve do tri utakmice ( pa cak i prijateljske ) preterano uzdizemo neke igrace, ili druge bacamo lavovima. Daleko od toga da je bio beskoristan. Takvi smo kakvi smo, treba izvuci maksimum iz ovog rostera, a ne znam da li je trener sposoban za to

Ne otpisujem ga ja zbog vidjenog i mislim da ce ove godine odigrati mnogo bolje nego prosle, vec zbog toga sto mislim da ce u ovom trenutku  zbog njega otpasti mali Topic, a po meni to ne bi smelo da se dogodi i opet kazem da se mora istrpeti ove godine, jer je veliki talenat.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki8 said:

Ne postaje si igrac na klupi. Topic nece videti terena kada pocne sezona sve i da ostane  sa timom. Za njega bi idealno bilo da bude prvi plej FMP-a i sledece godine  bi CZ imala spremnog domaceg pleja , ali dzaba kada u klubu nema vizije. I u fmp-u su nagomilali strance koji ce voditi glavnu ulogu.

On se decko jos razvija fizicki, optimalno bi mu bilo da bude druga opcija u FMP. U svakom slucaju, besmislen potez slati ga u jebeni Slodes

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kosjan Willavić said:

On se decko jos razvija fizicki, optimalno bi mu bilo da bude druga opcija u FMP. U svakom slucaju, besmislen potez slati ga u jebeni Slodes

Мислим да је са Слодесом фора то што би тамо могао да оде на двојну лиценцу (овај директор у шареном оделу је рекао да ће ићи на двојну). Колико знам, на двојну може да се шаље у ранг ниже (Слодес је друга лига), тако да је вероватно идеја да игра тамо утакмице и и тренира колико мора да би играо, а да већину времена буде код нас и добија шансу у аба.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kankkunen said:

Topić još nije spreman za ovaj nivo košarke, al negde treba da igra i to što više.

A kada ce biti spreman? Kada bude imao 26 kao Lazarevic? Moramo nesto promeniti. U razmisljanju, u skautiranju u hrabrosti da se pruzi sansa, u hrabrosti da se istrpi pogreska, da se istrpi talenat po cenu poraza. Dokle da trpimo prosecnost i da tavorimo? Doveden je Jovanovic, Adams, to je hrabrost, da li je najpametnije ne znam, ali je pokusaj da se uradi nesto drugacije, a ako je to vec tako sto ne dati sansu jednom talentu koji je veceras pokazao po meni mnogo.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gužva u rosteru nije dobra sve i da imamo 200 utakmica da odigramo i mnogo boljeg i iskusnijeg trenera. 

 

Ako je već ostao Kuzmić, nije trebao da se dovodi Petrušev. Ovako imamo 4 centra koja konkurišu za minute i jedan će uvijek biti van 12. Kakav bi tek haos bio da Miško nije udomio Arona u Budućnost.

 

I na pleju je solidna gužva, s obzirom da se Pefi nametnuo dobrom formom. Vjerovatno će se povremeno igrati sa 2 pleja u petorci. 

 

Uprkos pomenutoj gužvi, utisak je da nedostaje suvog kvaliteta u rosteru, najviše na pozicijama 3/4.

 

Uglavnom nemam nikakvu predstavu kakva će biti raspodijela minuta i uloga kad krene sezona. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Podrška upravi za skauting i hrabar potpis Adamsa i da ga obaška poduvaju za ovo luksuziranje sa Nedarom.

Pazariš novom treneru kao nosioce dva savage beka...jedan nikad igro evropske košarke...drugi nikad odigro celu sezonu.

Čestitke Nedovićevom menadžeru...našao je veću lujku i od Dimitrosa zaludnog.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, quentin said:

FMP ima ambicije i u ABA i u tom FIBA takmičenju. Vjerovatno Topić ni tamo ne bi mnogo igrao. Naravno da bi bilo bolje žrtvovati FMP sezonu i dati dosta minuta Topiću, ali znamo već...

Topic bi im samo doneo dodatni kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wingwalker said:

Podrška upravi za skauting i hrabar potpis Adamsa i da ga obaška poduvaju za ovo luksuziranje sa Nedarom.

Pazariš novom treneru kao nosioce dva savage beka...jedan nikad igro evropske košarke...drugi nikad odigro celu sezonu.

Čestitke Nedovićevom menadžeru...našao je veću lujku i od Dimitrosa zaludnog.

 

 

To ti je cista matematika. Ako kazemo da ce Nedovic odsustvovati (a hoce) sa 50 odsto utakmica, to ti je jedan divljak na 40 utakmica. Na preostalih 40 utakmica gde ce igrati obojica 6 ce poludeti jedan, a na 6 poludeti drugi i to je 12 pobeda, a na 12 ce poludeti obojica, sto nam ukupno daje 24 pobede u sezoni ili ti 30% sigurno dobijenih utakmica. Ostaje da uradimo nesto na ostalih 40 utakmica sa jednim divljakom. Cista matematika 😂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Čvarkov said:

Jeste glavni utisak da smo prenatrpani i mnogi ne nalaze svoju ulogu, iako su pripreme. Ne mogu da se otmem utisku da je selekcija mogla mnogo bolje da se odradi, umesto Holand, Bentil, Lazić, Džoni bilo bi idealno jedan dobar 3/4 igrač gde bi više vremena provodio na krilnom centru i jedan two-way bek. Topić bi mogao da bude 12. igrač, a centri da se rotiraju u zavisnosti od protivnika. Ni to ne bi bilo najidealnije, ali po meni opet dosta bolje nego trenutno stanje.

Mislim da se ove godine islo vise na kvantitet igraca nego na kvalitet. Najvise zbog prosle sezone, gde su uvideli da su nas neke povrede plus korona kostale nekih pobeda u EL.

U sustini slazem se sa tobom, da je moglo za dva polovnjaka da se kupi jedan kvalitetan igrac, ali opet sta ako se on povredi i ne igra 1-2 meseca. Ovako uvek imas opciju B, za ne daj Boze...

Link to comment
Share on other sites

Pisalo se ovde da se Kuzmicu trazio klub, nije se nasao I jbg, tu je. Svakako ce pomoci, koliko god da odigra, imacemo sveze centre svaku utakmicu. Sto se Topica tice,  u godinama je kada treba najvise da trenira I igra utakmice da li u kls 1 2, aba 1 2. Samo da ima minute I redovne treninge. Povratkom Nedovica, mislim da Lazic ispada iz 12. Ivanovic se pokazao dosta slabo, ali nista slabije od ostalih pojacanja te ce nam trebati dosta stepljenja. U principu, povratkom Nedovica mozemo ocekivati dosta bolje nase igre. 

Link to comment
Share on other sites

Sezona još nije počela a pojedinci već znaju ko je višak.Zaista ne razumem da možete tako da komentarišete na osnovu tri pripremne utakmice gde jedan igrač koji je izašao iz povrede je višak u klubu.Naravno ova ekipa je tek počela da se uigrava,neka sad dok su pripreme svi ispucaju svoje mane a onda kad krene sezona da budu najbolji kad je najpotrebnije 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki8 said:

Sta je onda svrha  psotojanja FMP-a ako ne slusi za razvoj mladih igraca. Sta ce uopste Covicu mladje kategorije.?

Pa ima u Fmpu mladih igraca koji ce igrati ove sezone. Jos ako se kvalifikuju u CL bice dodatno iskustvo za njih. Jbg, ne odlucuje forum ko ce da se forsira u FMP-u. Idealno bi bilo da Topic iduce sezone ode u FMP i odigra bar 15minuta po utakmici. Topic je top prospekt od koga ce I reprezentacija imati velike koristi s obzirom na nedostatak plejmejkera, te sa njim treba biti jako obazriv I raditi pametno, postepeno. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki8 said:

Sta je onda svrha  postojanja  FMP-a ako ne sluzi za razvoj mladih igraca. Sta ce uopste Covicu mladje kategorije.?

Fmp je klub za sebe ne razumem kako mislis sta je svrha njihovog postojanja.Ne znam zasto bi oni razigravali bilo cije igrace, mi sa FMPom nemamo aposlutno nikakav dogovor niti bulo sta da oni razigravaju igrace za nas isl,jedino imamo dogovor oko toga da mi tamo mozemo da posaljemo igrace na pozajmice i da imamo orava prece kupovine za igrace koji su nam zanimljivi.To sto ljudi misle da su oni nas razvojni klub isl odavno to nisu

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...