Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Mislim da ima ljudi koji i dalje misle da smo mi klub koji barata sa realnim nocem i da ovo nije banana drzava. To sto hipoteticki moze da dodje Teo za 1m po sezoni, ne znaci da mi za iste pare mozemo da dovedemo drugog igraca, slicna je prica verovatno i Nedovic, slicno i Kalinic. Takodje silno gresi neko ko misli da recimo ako bi 2 sezone imali budzet 2,3 m da bi ustedeli pa trece sezone imali 10, nece to u zemlji Srbiji da funkcionise. To ti u praksi izgleda da li ce mo dati Teu 1m ili Ceci za novu godinu ili Zeljku za Milutinova, pare ce otici, pitanje je samo gde

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, medobrundo said:

 

 

Dovoljno od Tea je to što se nije nalazio na SNS listama podrške (kao što Nedović jeste), nije posećivao inauguracije, i sl.

Nisam video Nedovica ni na kakvim SNS listama podrske, a nije da ne pratim i Simketa i Bobija i Nesu Ilica po tim listama. Neki link?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Ako dođe Singlton onda Vajt valjda ide... Singlton starter na PF, Ilić bekap. A ideja sa Zokijem Nikolićem je pretpostavljam da ipak imamo i jednog visokog i masivnog centra, pošto su i Martin i Mitrović undersized. Mada meni i dalje nije jasno zašto ne Kuzmić u toj ulozi, al' 'ajde...

 

To sto si napisao ima smisla, ali u nekoj normalnoj ekipi koja gleda da trosi racionalno.

 

Ovako, plasim se da ce biti prica - Singleton i Ilic je malo, pa ce Singleton i White pokrivati 4, malo ce igrati i na 5, Martin i Mitrovic na 5, dok ce Ilic i Nikolic da se menjaju na klupi i igrati nebitne ABA meceve.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, medobrundo said:

 

Izvoli

 

 

 

 

 

Edit: Ima i treca strana nju nisam procitao, sad cu da vidim. Vidi stvarno na trecoj strani.

 

Mada ja vise mislim da je to Miskovo maslo.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Markoss said:

Jel realno da neko nece Teodosica? Sve na stranu, covek je bukvalno pojam srpske kosarke i najbolji igrac kog smo imali u prethodnoj deceniji (do pojave Jokica jelte), uz to je mudonja, lider i neko ko sigurno ne bi dozvolio bilo kakvu zajebanciju. On na strani trenera, dize autoritet treneru za 80 posto. 

U kojoj smo godini, nešto ne mogu da pohvatam, 2015 ili 2022?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdinho said:

 

Nesto si pobrkao loncice na ovom spisku nema nedovica kosarkasa. Barem da si rekao gde je, nemo onako autoritativno citajte i sljus, a Nedovica nema na spisku.

 

Just now, Zvezdinho said:

 

Nesto si pobrkao loncice na ovom spisku nema nedovica kosarkasa. Barem da si rekao gde je, nemo onako autoritativno citajte i sljus, a Nedovica nema na spisku.

 

Mislio sam da će se snaći svi koji znaju azbuku i znaju da kliknu na sve tri slike.

 

Evo posebna instrukcija za one koji se ne snađu sa ovom komplikovanom dokumentacijom - slika broj tri, prvi red (skroz levo), sedamnaesto ime odozgo.

 

Nemanja Nedović, naglašeno košarkaš.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, medobrundo said:

 

 

Mislio sam da će se snaći svi koji znaju azbuku i znaju da kliknu na sve tri slike.

 

Evo posebna instrukcija za one koji se ne snađu sa ovom komplikovanom dokumentacijom - slika broj tri, prvi red (skroz levo), sedamnaesto ime odozgo.

 

Nemanja Nedović, naglašeno košarkaš.

 

 

 

 

Editovao sam post nakon tvog posta, pre nego sto sam video tvoj zadnji post😛

 

Ja samo abecedu znam i latinicu😛

 

A i ovi iz SNS -a mogli lepo da thumbmejluju sve tri slike sta su se stisli na 2.

 

A ovo je 2018, na zadnjoj listi ga nema 😛

 

Ovu je i Daca Ikodinovic potpisao pa su mu oprostili.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Da ne budem shvaćen pogrešno, ne želim da pokrenem bilo kakvu hajku na Nedovića. Da li stvarno veruje u to da je Vesić bio pravi izbor ili ima neku korist, njegova je stvar.

 

Draže bi mi bilo da nisam tada saznao za taj potpis. Kao što bi mi draže bilo da su ljudi iz KKCZ izbegli inauguraciju.

 

Sve dok se bistvovanje KKCZ ne pretvori u aktivno promovisanje SNSa, iskreno me zanima samo šta trener/momci prikazuju na parketu. 

 

Celokupna priča je bila pokrenuta zbog Tea, koji za razliku od mnogih drugih još uvek nije dozvolio da SNS koristi njegovo ime. Uložio u svoj zavičaj, uzeo subvencije u skladu sa zakonom. Može tu da nam se ne sviđa mnogo toga, ali vreme je da prestane svaki biznis - čiji prirodni cilj jeste stvaranje profita - da se automatski gleda kao kriminal ili korupcija.

Edited by medobrundo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

Da, realno je da neko nece Teodosica za prvog pleja ozbiljne ekipe 2022/2023. A ako ga necemo za prvog pleja, ne znam gde cemo ga

 

Realno, posto su nam drugi i treci plej Vasa Micic i Shane Larkin, pa ne mozemo slucajno da ih se odreknemo, a ne Dzoni i Pefi koji su bili igraci manje u EL vecim delom prosle sezone. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, medobrundo said:

Da ne budem shvaćen pogrešno, ne želim da pokrenem bilo kakvu hajku na Nedovića. Da li stvarno veruje u to da je Vesić bio pravi izbor ili ima neku korist, njegova je stvar.

 

Draže bi mi bilo da nisam tada saznao za taj potpis. Kao što bi mi draže bilo da su ljudi iz KKCZ izbegli inauguraciju.

 

Sve dok se bistvovanje KKCZ ne pretvori u aktivno promovisanje SNSa, iskreno me zanima samo šta trener/momci prikazuju na parketu. 

 

Celokupna priča je bila pokrenuta zbog Tea, koji za razliku od mnogih drugih još uvek nije dozvolio da SNS koristi njegovo ime. Uložio u svoj zavičaj, uzeo subvencije u skladu sa zakonom. Može tu da nam se ne sviđa mnogo toga, ali vreme je da prestane svaki biznis - čiji prirodni cilj jeste stvaranje profita - da se automatski gleda kao kriminal ili korupcija.

 

Da se ne pravimo naivni, niko ko nije blizak sa faraonom ne moze da dobije toliku subvenciju i ako je sve po zakonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Guru said:

 

Ako dođe Singlton onda Vajt valjda ide... Singlton starter na PF, Ilić bekap. A ideja sa Zokijem Nikolićem je pretpostavljam da ipak imamo i jednog visokog i masivnog centra, pošto su i Martin i Mitrović undersized. Mada meni i dalje nije jasno zašto ne Kuzmić u toj ulozi, al' 'ajde...

 

Mozda Kuzmic ne zeli da bude treci centar ili mozda ne zeli da igra EL vise, vec bi da zabode neku Spaniju, jedna utakmica nedeljno, bez ikakvog pritiska? 

 

Mislim, nemam nikakav info, samo nagadjam sta bi mogao da bude razlog, jer da se njemu ostaje, ne verujem da bi ga nasi menjali.

 

@Markoss posto spominjes Tea, jel ima sanse da dodje, da znam da li da se lozim ili ne? Neka pisu ljudi da je skretnicar, da ne moze vise, sta god hoce, to je jebeni Milos Teodosic, jedan od poslednjih kosarkaskih umetnika. A i toliko je zanemocao da je bio MVP finala EK ore 3 meseca...

Just now, Zvezdinho said:

 

Da se ne pravimo naivni, niko ko nije blizak sa faraonom ne moze da dobije toliku subvenciju i ako je sve po zakonu.

Moze, ako nemaju nekoga svoga u tom delu kojem bi radije dali pare, a odgovara im da se otvori nesto jer mogu da furaju pricu kako rade na razvoju tog dela zemlje. Jer sta je milion dat naspram 20 uzetih? 😀

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Jel realno da neko nece Teodosica? Sve na stranu, covek je bukvalno pojam srpske kosarke i najbolji igrac kog smo imali u prethodnoj deceniji (do pojave Jokica jelte), uz to je mudonja, lider i neko ko sigurno ne bi dozvolio bilo kakvu zajebanciju. On na strani trenera, dize autoritet treneru za 80 posto. 

 

1 hour ago, Stefi88 said:

Teo je klasa I dalje od igraca... Njegov dolazak bi celu ekipu podigao na visi nivo, lider I na terenu I van njega...

Po meni mislim da skoro nema sanse da dodje, steta bas....

 

Čovek se zapita jeste li vi uopšte prošle godine gledali Virtus?

 

Lik je nadrndani penzioner koji ispizdi čim neko krene jače fizički da igra odbranu na njemu. Ima tu i dalje magije, naobde neku trojku, podeli asist, ali je svetlosnim godinama daleko od prajama i nekog ko pravi razliku pa i na nivou eurokupa. U odbrani je doslovno, čak nije ni jezička figura, ČUNJ koga obilazi ko i kako hoće, opet doslovce. On je valjda jedini profi igrač koji ostane 5 sekundi u bloku, ko da su ga zalepili super lepkom.

 

Da bude tu kao drugi ili treći na svojoj poziciji (ni u Virtusu nije prvi) pa još nekako da se proguta. Ali dovođenje njega za prvog pleja je samoubistvo iz zasede. A ne sumnjam da je namšem GM to palo na pamet.

 

  • Like 14
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jel moguce da ce Teo da nam bude prvi plej a penzoner Markovic i fizicki limitirani Ivanovic drugi i treci?! Ako tome dodamo i Nedovica koji je isto los defanzivac, pa koga mislimo mi da odbranimo sa tom spoljnom linijom? Iliju Djokovica?! 

Strasno da ljudi hoce da nam u 2023. organizatori igre budu Teodosic i Markovic!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Da se ne pravimo naivni, niko ko nije blizak sa faraonom ne moze da dobije toliku subvenciju i ako je sve po zakonu.

 

Kao što si u sekundi konstruisao za Nedovića da je to verovatno Miškovo maslo - šta god to značilo i kakvu god logiku imali, tako i sad u sekundi potežeš neku besmislenu relativizaciju, bez da promisliš o procesu.

 

Iz kog razloga bi Teodosić, ili npr Bogdan Bogdanović ili Nemanja Bjelica ili bilo ko od naših košarkaša koji se nisu politički eksponirani - bio blizak ili dalek sa Vučićem? Kako se manifestuje ta Teodosićeva bliskost sa Vučićem?

 

Jel ti nema logike priča da Teodosić kaže hoću da uložim 8 miliona evra u narednih par godina na planinu na kojoj do skoro manje više ničeg nije bilo, da uradim još to, to, i to u okolini, da zaposlio 100 ljudi - i da iskoristim subvenciju koju je država propisala.. i da Vučić i ljudi oko njega kažu odlično, može. U kom univerzumu Vučić odbija takav predlog i zašto bi neko morao da bude blizak sa njim (ukoliko mu ne radi o glavi?). Naročito ukoliko će to zaista pomoći razvoju neke lokalne zajednice, što i samom Vučiću ide u korist - i naročito ukoliko i to može da pakuje kao jedan od doprinosa/uspeha Vlade i da iskoristi u PR svrhe? Sutra će možda slično biti i sa Mirotićevim hotelom, pa svakako ne znači da Mirotica zabole za Vučića i da je blizak sa njim. Zašto bi uopšte bilo koji privrednik imao za cilj da od države i njenog predsednika pravi neprijatelja - naravno da će poslovično svi težiti ka tome da imaju dobar i normalan odnos, od koristi za sve strane.

 

Izvinjavam se na offtopicu, prestajem.

Edited by medobrundo
  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

I jedni i drugi ste u pravu sto se tice misljenja o trenutnom Teu. Gledao sam ga prosle godine i ovo sto Laki kaze je istina, mozda samo napisano zešće. Veliki majstor i dalje ali i veliki problem za neke stvari poput odbrane i fizikalija. Jos ako se uzme u obzir koji su saigraci na istoj poziciji i njihove fizicke vrline i mane...bas teska odluka. Ima argumenata i za i protiv.

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, fasper said:

 

Strasno da ljudi hoce da nam u 2023. organizatori igre budu Teodosic i Markovic!

Strasno je sto se ljudi ovde masovno oprastaju od trofeja, nazivaju trenera neznalicom pre nego sto je sezona i krenula, pise se da ce igraci da ga buse i napusavaju iako nisu ni pripreme krenule i dalje placu za Radonjom kao da postoji sansa da se vrati...

 

Mada opet, ovde je i Kalina napusavan u toku prosle sezone, da iskace iz opanaka, da nije lider, tako da ovo nije nista neobicno, pisale su se bajke o stasnom Partizanu kad su na pocetku sezone sve drali a mi se mucili u EL.

 

Bitno je popljuvati a ako ne bude kako se pisalo i bude trofeja, jbg, koga briga, slavi se onda.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...