Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Ja sam se sada prvi put vratio na džojstike, verovatno od gore pomenute Sega Mega drive2.

 

Uključio Destiny 2, prvo nišanjenje protivnika bukvalno 3 minuta, komedija. Ali recimo dva puta po 45 min igranja i to je već neuporedivo bolje. Ne mogu da zamislim posle recimo mesec, dva.

Link to comment
Share on other sites

Користи ли неко робот усисивач? Још ако има тај неко и пса у стану, одлично би било. 

Враћа ми се џукац у стан, па да видим неке ствари да олакшам себи.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam dve mačke, to ti dođe na isto [emoji4]. Imam robota već 3 godine, dugo sam se opirao da ga kupim, ali sad ga ne bih da ni za šta.

Nisu baš tako pametni kao što se reklamiraju, ali rade posao sasvim dobro. Svojevremeno sam ga bio testirao nakon običnog usisivača, pokupi još dosta dlaka nakon njega. Naravno, ne može da dopre svuda, ali jbg. Ja ga pustim ujutru kad sam na poslu, tako da ga praktično ni ne primećujem.

Imam Ecovacs Deebot Ozmo T8 AiVi, dvoumio sam se tada između njega i Roboroc-a, navodno tada dva najbolja proizvođača. Ne znam kako je sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Referent said:

Користи ли неко робот усисивач? Још ако има тај неко и пса у стану, одлично би било. 

Враћа ми се џукац у стан, па да видим неке ствари да олакшам себи.

Mozda ce se pas bojati takvog usisivaca. Ne linjaju se svi psi, ali ti valjda najbolje poznajes svog psa.

Moj se pas ( duga dlaka) uopste ne linja. Meni ti robot uisivaci nisu jasni. Kako ce da usisava ispod stola, stolice,

fotelje, kauca?

Link to comment
Share on other sites

Nisu ni zamišljeni da zamene klasični usisivač.

Ispod sofe/fotelje/kreveta može ako je dovoljno visoko, ja sam tako birao krevet i garnituru u dnevnoj, da su im nogice na više od 10cm, da bi robot mogao da uđe. Između stolica takođe može, ali i ne mora, zavisi od stolica i kako su nameštene. Ja jednom nedeljno podignem stolice ujutru na sto i pustim usisivač, kad dođem kući vratim i voila. Problem su ivice i ćoškovi, to baš ne može dobro da očisti. Meni dolazi jednom nedeljno žena sa detaljno očisti kuću, uz nju i ovaj robot, ja nisam uzeo usisivač u ruke (a ni supruga) već tri godine. Spas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Eddard said:

Nisu ni zamišljeni da zamene klasični usisivač.

Ispod sofe/fotelje/kreveta može ako je dovoljno visoko, ja sam tako birao krevet i garnituru u dnevnoj, da su im nogice na više od 10cm, da bi robot mogao da uđe. Između stolica takođe može, ali i ne mora, zavisi od stolica i kako su nameštene. Ja jednom nedeljno podignem stolice ujutru na sto i pustim usisivač, kad dođem kući vratim i voila. Problem su ivice i ćoškovi, to baš ne može dobro da očisti. Meni dolazi jednom nedeljno žena sa detaljno očisti kuću, uz nju i ovaj robot, ja nisam uzeo usisivač u ruke (a ni supruga) već tri godine. Spas.

Bez te ( sada se zvanicno zove Raumkosmetikerin) zene slabo bi video vajdu od robota.

Ima taj robot smisla ako covek nema tepihe, a sa tepisima je jel nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Nisu ni zamišljeni da zamene klasični usisivač.

Ispod sofe/fotelje/kreveta može ako je dovoljno visoko, ja sam tako birao krevet i garnituru u dnevnoj, da su im nogice na više od 10cm, da bi robot mogao da uđe. Između stolica takođe može, ali i ne mora, zavisi od stolica i kako su nameštene. Ja jednom nedeljno podignem stolice ujutru na sto i pustim usisivač, kad dođem kući vratim i voila. Problem su ivice i ćoškovi, to baš ne može dobro da očisti. Meni dolazi jednom nedeljno žena sa detaljno očisti kuću, uz nju i ovaj robot, ja nisam uzeo usisivač u ruke (a ni supruga) već tri godine. Spas.

Не треба ми да ми замени класични, већ да ме мало одмени. Сваки дан усисавамо док нам је пас био ту, контам да бисмо са њим смањили на трећи - четврти дан. Немам тепихе да се не би длаке купиле.

Link to comment
Share on other sites

Imamo psa koji se prosecno linja. Imamo robot usisivac Roomba, koji je visok oko 10-11 cm i biramo namestaj koji ima nogice vise od toga.
Takodje imamo Bosch stapni usisivac na bateriju od 25V koji se reklamira bas za ljubimce i njihove dlake, ali ne kontam sta je tu specificno.
Medjutim, moja zena najvise koristi mali aku usisivac Makita, po nekoliko puta dnevno. Taj dohvati svaki cosak, lako se koristi.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko si cleaning freak ili imas ocekivanje da je robot full zamena za usisivac - nije za tebe.

U svakom drugom slucaju, a narocito ako si ozenjen - no-brainer (bilo da skines zenu s vrata, bilo da usisivacem kupis kvalitetno vreme sa istom).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Referent said:

Не треба ми да ми замени класични, већ да ме мало одмени. Сваки дан усисавамо док нам је пас био ту, контам да бисмо са њим смањили на трећи - четврти дан. Немам тепихе да се не би длаке купиле.

Ja sam imala tu i tamo retrivera po nedelju dana i ludela sam od tih dlaka, nisam usisavala jer je tu bilo dlaka na sve strane nego

sam uzimala onaj mop i na njega stavljala vlazne maramice za podove i tako za nekoliko minuta pokpula dlake, a kad bi me mrzelo

da ih stavljam na mop onda sam sa dva komada na nogama hodala po stanu. To radim i sada u kupatilu, hodniku, kuhinji

( plocice), svejedno da li usisavam ili ne.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Imamo crnog GSD, ne skupljamo dlake, ne vredi, samo smo ih prihvatili.

Imam ja kuckarske prijatelje koji stvarno dva puta dnevno usisavaju kucu, sa sve "basamacima",

meni je to za moj zivot i moju svakodnevnicu neprihvatrljivo jer je moj pas i moj zivot, njegove mi dlake

( ne linja se, ali skace i u krevet, na kauch, fotelju, ceshka se tu i tamo) nekako i moje pa mi i ne smetaju.

Nisam alergicna na te dlake pa me ni ne uzbudjuju mnogo. Moj pas se stvarno ne linja, ali ima cuperaka,

ali i dlaka svuda, kad vidim te cuperke pokupim, ali te pojedinacne dlake vidim tek kada posteljinu stavljam,

ili jos gore, vadim iz masine. Ne znam kako bih sa mackama jer su njihove dlake kao one od zeceva, nekako

lepljive.

BTW, taj crni GSD estetski je poezija i muzika❤️

16 hours ago, Eddard said:

E sad ćeš ti mene da ubeđuješ šta meni odgovara, šta ne. I nemam tepihe.

Izvini ako sam te uvredila., necu vise😄

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja ne bi potcenjivao Hisense, poceli su da prave ozbiljne televizore, ali su im zato i cene jace nego ranije. TV od 65in za 600e tesko da je dobar. Pogotovo sto LG i Samsung malo nabiju cenu zbog brenda.
Kolegi sam preporucio ovaj https://www.ctshop.rs/hisense-55u7hq-smart-uled-tv-55-quot-4k-ultra-hd-dvb-t2.html
i nije se pokajao. Jako dobar odnos cena/kvalitet.
E sad, 65inc je verovatno 20-30% skuplji.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Ja ne bi potcenjivao Hisense, poceli su da prave ozbiljne televizore, ali su im zato i cene jace nego ranije. TV od 65in za 600e tesko da je dobar. Pogotovo sto LG i Samsung malo nabiju cenu zbog brenda.
Kolegi sam preporucio ovaj https://www.ctshop.rs/hisense-55u7hq-smart-uled-tv-55-quot-4k-ultra-hd-dvb-t2.html
i nije se pokajao. Jako dobar odnos cena/kvalitet.
E sad, 65inc je verovatno 20-30% skuplji.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

Hisense koji si predlozio ima malo bolje ocene ( od LG/Samsunga), ali je i nekih 200€ skuplji. 

BTW, sva tri su trenutno na po nekom snizenju LG/Samsung  sa 1000 na 580, Hisense cca850.

LG je model za '23, ali sam kod cerinog LG starog ,zaboravio već , 4-5 god imao "problema" sa OS-om kada zelim da instaliram programe koji nisu na LG store

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pajsad pitanje

 

Ima li neko ili ima li neko nekoga ko ima Remarkable2?

 

Vredi li čemu za te novce, kako se pokazao u praksi, zna li neko kakav je u odnosu na Kindle Scribe?

 

Šta meni treba - da vatam sebi (ne drugima) beleške na zilion sastanaka koje mi posao trenutno nameće, da imam neke notes ispred sebe a da nisu na telefonu ili tabletu (stop sa ovakvim idejama), da te notes mogu posle da se prebace na laptop ili vice versa (ako je to uopšte moguće sa ovim tipom gedžeta).

 

Fala

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...