Jump to content

gerijatrija? za nas matore...


zoran59

Recommended Posts

1 hour ago, Constantin said:

 

A šta misliš, što ja dado ovu bebicu. Prvo je bila neverica, pa duboko razmišljanje i na kraju je pobedio razum....

Inače vozačku dozvolu nisam produžio, evo će dve godine i debelo razmišljam da li da to učinim.

 

Koco, uradi to.

 

Izmedju zderanja cevapa, treba da se vozimo. Heb'o zivot bez toga. Nekada, jednom, si pomenuo Klisevacku klisuru. Samo jedan put sam je video, hocu da vidim opet i bas na (lakom) motoru. I bez da nas policija zeza oko dozvola. Ima li tamo neka kafana ili restoran?

 I hocu da se uzderem u dvoristu onog jebivetra Kronosa. Ponudio mi je da me ugosti prasetinom i necu mu to zaboraviti.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zoran59 said:

 

Koco, uradi to.

 

Izmedju zderanja cevapa, treba da se vozimo. Heb'o zivot bez toga. Nekada, jednom, si pomenuo Klisevacku klisuru. Samo jedan put sam je video, hocu da vidim opet i bas na (lakom) motoru. I bez da nas policija zeza oko dozvola. Ima li tamo neka kafana ili restoran?

 I hocu da se uzderem u dvoristu onog jebivetra Kronosa. Ponudio mi je da me ugosti prasetinom i necu mu to zaboraviti.

 

Klisura je Sićevačka....sada je kompletno rasterećena saobraćaja, sve je prešlo na auto-put. Ima dvadesetak kratkih tunela, a krajolik neverovatan.

Mene brine "šećer"...varira, skače, padne, pa zadremam u toku vožnje, a to nije baš preporučljivo....poslednji put sam se izvukao:

Spoiler

spacer.png

 

To sebi, ponovo, ne mogu da dozvolim...

A da li ima kafana kroz klisuru ? Kod nas Zoćo može sve da nema, ali burekdžinice i kafane, he,he....

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

 

Klisura je Sićevačka....sada je kompletno rasterećena saobraćaja, sve je prešlo na auto-put. Ima dvadesetak kratkih tunela, a krajolik neverovatan.

Mene brine "šećer"...varira, skače, padne, pa zadremam u toku vožnje, a to nije baš preporučljivo....poslednji put sam se izvukao:

 

Koco, jeb'o gramatiku i leksiku, isto je Kisevacka i Klisevacka i Sisevacka. (0vo poslenje me podseca na sise, a to jako volim, samo ne smem da kazem). Kao sto ce tebi biti, ako me posetis, isto ako te odvedem u Atlanu ili Atlantu. Bitan je krajolik, a reci su usputne.

 

Za ovu fotku se nadam da si je skin'o sa interneta i nisi doziveo.

 

Pre 35 godina (okruglo) sam pao sa motora u trci kod oko 200 km/h. Prizor je bio uzasan, motor je ispao totalka a ja sam ispao samo ugruvan, bez ozbiljne ozlede.

Tako i tebi zelim da uzivas u penziji i unucadi, a profesiju i proslost ko hebe. Hteo bih da si cestitamo 80-e rodjendane, bez da pominjemo Milosevica i raspad SFRJ.

 

Ima u meni jos nesto optimizma, nisam skroz propao.

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, zoran59 said:

 

Koco, jeb'o gramatiku i leksiku, isto je Kisevacka i Klisevacka. Kao sto ce tebi biti, ako me posetis, isto ako te odvedem u Atlanu ili Atlantu. Bitan je krajolik, a reci su usputne.

 

Jes, samo je Sićevačka....kao i Atlana, Atlanta, ali nije Akutan, Aniak ili Anvik....:wink2:

 

18 minutes ago, zoran59 said:

Za ovu fotku se nadam da si je skin'o sa interneta i nisi doziveo.

 

Jbg...jesam. Imam još, ako hoćeš.

 

18 minutes ago, zoran59 said:

 

Pre 35 godina (okruglo) sam pao sa motora u trci kod oko 200 km/h. Prizor je bio uzasan, motor je ispao totalka a ja sam ispao samo ugruvan, bez ozbiljne ozlede.

Tako i tebi zelim da uzivas u penziji i unucadi, a profesiju i proslost ko hebe. Hteo bih da si cestitamo 80-e rodjendane, bez da pominjemo Milosevica i raspad SFRJ.

 

Ima u meni jos nesto optimizma, nisam skroz propao.

 

Ma jebo Savu Miloševića ....:classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jos malo autobiografije.

 

Ostavila me devojka, imao sam i druge probleme pa sam pobegao iz Yu u USA. Trebao mi je novi pocetak. Onda se devojka javila, napisala da me voli (jos nije bilo interneta, sve obicnom postom). Poludeo sam. Tri godine smo "ljubovali" postom, skoro po mesec dana iznedju pisama. I onda sam popizdeo pa se vratio u Yu. Nemoguce je pobeci od hormona i ljubavi, otisao bih u sumski pozar zbog nje.

 

A tamo, prijatno iznenadjenje. Njena majka me poljubi i zagrli. Njen deda i moj su bili partizanski ratni drugovi, moj cale i ona su se poznavali kao deca. Niko, pa ni moja zena, me nije voleo kao njena majka. I ja nju isto tako.

 

Znam da sam glup i uzaludan. Knjigu mi niko nece objaviti. Na forumu mogu da se izlajem, besplatno je.

A vi ostajte zivo i zdravo. Svirajte gitare, igrajte tenis i sah, crtajte i citajte knjige a ostalo ko hebe.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

Jes, samo je Sićevačka....kao i Atlana, Atlanta, ali nije Akutan, Aniak ili Anvik....:wink2:

...........................

 

Koco, bio sam (radio neki projekt) u Aniaku. Aljaska, gde sam proveo 11 godina. I u Akiaku, samo jedno slovo razlike, oba mesta na obali Kuskokwim reke.

 

Sada me vise ne vuce da opet idem tamo. Ali bih hteo da posetim jos jednom SISEVACKU klisuru.

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoran59 said:

 

Koco, bio sam (radio neki projekt) u Aniaku. Aljaska, gde sam proveo 11 godina. I u Akiaku, samo jedno slovo razlike, oba mesta na obali Kuskokwim reke.

 

Sada me vise ne vuce da opet idem tamo. Ali bih hteo da posetim jos jednom SISEVACKU klisuru.

 

Vodim te....kad pogodiš kako se zove....:roflmao:

 

 

 

 

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jopet dosadjujem secanjima.

 

1983-e sam bio jedini ovlasteni i certifikovani elektricar u 100 000 kvadratnih kilometara. Cene nafte su pale, Aljaska je ostala bez budzeta i bankrotirala, moji kolege i konkurenti su otisli jer se nije nista gradilo. Preziveo sam jer sam imao ugovore sa dva skolska distrikta. Po zakonu, struju je mogao samo da opravlja neko sa licencom. Bilo je to Lower Yukon School district i Lower Kuskokwim School district.

To je bilo pre nego sam presao u zdravsto - kasnije sam bankrotirao i ja. Struja zavisi o ekonomiji, a medicinu ljudi posecuju uvek, bez obzira da li prave kuce.

 

Leteo sam malim avionima. Skole su unajmljlvale cartere da nas prevoze.

 

Letim, a leti i neka profesorka, iz Saint Mary's u Kotlik. Na obali Beringovog mora. Zapocnemo razgovor. I ona me pozove na veceru. Njen muz fin covek, lepo pricamo, a onda se se u pola razgovora ohladi i postane mrzovoljan.

 

Sledeceg dana, ja u skoli na merdevinama cackam nesto po lampama, a ona naidje i smeje se. Pitam je sta je doslo njenom muzu, a ona mi objasni.

Malen je svet.

 

Ona i muz su iz Montane.  Prosao sam Montanu i jedna rastavljena zena sa malom cerkom se zainteresovala za mene. Nije se nista desilo, nastavio sam putovanje.

A na Aljasci mi ova kaze da je brat njenog muza imao devojku koju je hteo da zeni a ona ga je ostavila jer je naisao neki motociklista sa Aljaske koji joj se vise dopao. Tako se muz te zene naljutio na mene, mada mu nisam nista zgresio.

Edited by zoran59
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Constantin said:

 

A šta misliš, što ja dado ovu bebicu. Prvo je bila neverica, pa duboko razmišljanje i na kraju je pobedio razum....

Inače vozačku dozvolu nisam produžio, evo će dve godine i debelo razmišljam da li da to učinim.

 

Ja u svom zivotu preskocih tu fazu dvotockasa koja vama dvojici traje citav zivot - najblize sto cu doci tome ce mi biti nesto ovakvo:

 

u7m9rbgk5_0539558.jpg

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Ja u svom zivotu preskocih tu fazu dvotockasa koja vama dvojici traje citav zivot - najblize sto cu doci tome ce mi biti nesto ovakvo:

 

Ters, nisi nista preskocio. Mi lajemo o secanjima, a ti verovatno imas vise iskustva negde drugde i vise znanja u nekoj drugoj struci. Vel'ki ti pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stiletto said:

Kad se već outujemo ovde, na današnji dan pre 54 godine, rodila se nižepotpisana baraba...

 

(znam, znam, za one koje na ovoj temi pišu mlađi junior...)

 

Nekad su 54 godine imali ozbiljni ljudi, danas svako može da ima 54 godine.

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stiletto said:

Kad se već outujemo ovde, na današnji dan pre 54 godine, rodila se nižepotpisana baraba...

 

(znam, znam, za one koje na ovoj temi pišu mlađi junior...)

 

E pa omladinac, nek je sa srećom....

 

spacer.png

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tog trećeg januara 1970. godine rodila su se dva forumaša, Stiletto i Darby O'Gill. Div je upravo započeo svoju karijeru reli-vozača... Kompletiran je album Let it Be, a u zemljinu atmosferu je ušao meteor i primećen je nad Oklahomom. Bane Bumbar se trudio da postane čovek...

 

Nek je srećan rođendan i vozač-dan svoj trojici :thumbsup:

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

 

Tog trećeg januara 1970. godine rodila su se dva forumaša, Stiletto i Darby O'Gill. Div je upravo započeo svoju karijeru reli-vozača... Kompletiran je album Let it Be, a u zemljinu atmosferu je ušao meteor i primećen je nad Oklahomom. Bane Bumbar se trudio da postane čovek...

 

Nek je srećan rođendan i vozač-dan svoj trojici :thumbsup:

 

Samo mala ispravka, moj matori, nekadašnji forumaš Darby O'Gill se rodio mnogo ranije, 1942. Po zvaničnim dokumentima u februaru, ali po babi i svim očevicima u jesen 1941. Ratno vreme, u selu nije bilo popa od Aprilskog rata, kad je jedan konačno dodeljen selu taj krstio svu decu rođenu u međuvremenu i upisao im datum krštenja kao datum rođenja. Posle rata sve državne knjige samo prepisale to.

 

Dobra stvar je što je ipak bilo očevidaca, jer je deda kao vojnik Kraljevine Jugoslavije zarobljen u Aprilskom ratu, deportovan u Nemačku i kući se vratio tek 1945. Kad je čuo da ima sina po papirima rođenog maltene godinu dana pošto je mobilisan malo je reći da mu nije bilo pravo, ali kao što rekoh bilo je verodostojnih očevidaca da mu je sin rođen mnogo ranije, pa se vremenom smirio. A pomoglo je i što je moj matori ispao klonirani deda i po izgledu i po karakteru.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2023 at 2:13 PM, Kronostime said:

Ne ides obilaznicom oko Beograda nego kroz grad i skrenes kod Plavog mosta ka Elektrodistribuciji.

Mada - i nije nesto zadnjih godina.

:classic_biggrin:

 

Zbog toga si presao blize centru, u parkic kod ekonomskog 😛

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...