Jump to content

VN Bahreina 2022


Radoye

Recommended Posts

Bahrain_International_Circuit_logo.png

image.png

Pocetak nove ere u F1 sa povratkom efekta tla gde se aerodinamicko prianjanje generise patosom donosi nam puno nepoznanica. Bolidi timova su radikalno drugaciji kako u odnosu na dosada vidjeno tako i medju sobom, a rezultati zimskih testova su uneli vise zabune nego sto su razjasnili. Cini se da po prvi put nakon jako puno godina ulazimo u jednu sezonu u kojoj skoro bukvalno svako ima sanse za podijume, pobede i titule.

Ne bih se zato upustao u spekulacije i pokusavao da predvidim rezultat. Ostaje nam da sacekamo nedelju i sami vidimo ko vozi traktor a ko otvara kapiju. Samo se nadam (a strepnja mi je opet dublja od nade) da su kontroverze iz prosle godine iza nas.

 

Pireli je za ovu trku spremio najtvrdju kombinaciju svojih novih guma od 18 cola. Inace utisak je da su razlike medju svih 5 smesa za ovu godinu minimalne.

Satnica & detalji ovde: https://www.formula1.com/en/racing/2022/Bahrain.html

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jel to Mercedes imao problem sa motorom? Prvi trening nista ne mora da znaci, videcemo vise na drugom treningu. Za sada Ferari opravdava dobru masinu, i bas mislim da ce imati odlican rezultat. Cenim da ce biti na podijumu. Veliko razocarenje za sada mi je Meklaren. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Borko said:

Ovo podrhtavanje glava mi izgleda podjednako zastrašujuće koliko mi je izgledalo prvog dana testiranja u Barseloni. 

Apsolutno je ocekivano i nece biti mnogo bolje. Stare gume su imale mnogo deblji zid i one same su imale ulogu opruge i amortizera. Deo kretanja u sitemu oslanjanja od strane gume je bio veoma velik. Ona je svojom deformacijom ublazavala sile koje deluju na bolid/vozaca. Sada kada smo presli na ove nove fensi gume sav posao obavlja oslanjanje. Oslanjanje to ublazavanje vrsi na konto pomeranja - sto se vise ugiba vise je i prostora da ublazis sile u citavom lancu...ali...efekat tla je u direktnoj koliziji sa tim zahtevom i bolidi se ne smeju spustati mnogo kako bi pod funkcionisao. Opruge su onda iz tog razloga jako tvrde, jer svojom cvrstocom sprecavaju ugibanje oslanjanja. Rezultat je da to silovanje trpe vozaci. Sva sila se prenosi direktno na njih u kokpitu.

 

Bar da su im ostavili stari sistem sa inerterima, interkonekcijama i sl, pa da se to malo poboljsa. Ovako jbg...mukice.

 

Zato sto je jako vazno imati 18 incne felne. Budalastine. Nidje veze sa trkanjem i performansama.

Edited by Downforce
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jel to Mercedes imao problem sa motorom? Prvi trening nista ne mora da znaci, videcemo vise na drugom treningu. Za sada Ferari opravdava dobru masinu, i bas mislim da ce imati odlican rezultat. Cenim da ce biti na podijumu. Veliko razocarenje za sada mi je Meklaren. 
Seidl je zadovoljan. Ocigledno su u test modu.


Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Predragdjape said:

HAS 8 i 10 mesto. Vrlo dobro... Inace, sta se desava sa Rikardom? Sumnjam da ce ove sezone imati zapazene rezultate.. Dok za Norisa mislim da hoce 😁

Vozio je 12 krugova, opet se pokvario Meklaren

 

Evo drugog treninga prošle godine, za referencu 😄

cyvjxj29cep61.jpg?width=960&crop=smart&a

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alberto.ascari said:

Na softu. To je na ovako dugoj pisti 0,5-0,7s na krug.

jeste, ako imaju podjednako goriva.

a dovoljno je da merc ima setup za srednje-tvrde gume jer ce na njima provesti vise vremena u trci pa da budu u najmanju ruku jednaki.

da se ne vrtimo u krug, premale su to razlike da bi se bilo sta ozbiljno zakljucilo, pogotovo, kao sto kazes, na ovako dugoj stazi.

Link to comment
Share on other sites

Božana je očito i dalje u groznom stanju. Sa druge strane RB izgleda kao auto sa sekundom u rezervi.

Naravno da ću da navijam za Ferari dok se ovi moji ne oporave. Ako Ferari bude imao tempa da bude blizu RB, dueli Maxa i Luisa će biti mala maca prema duelima Leklera i Maxa.

Trkaće se bez milosti samo se nadam da će sve biti čisto.

Osim mojih momaka nekako mi je Sainz baš ušao u srce u poslednje vreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Meni Lec i Sai deluju kao dečica u odnosu na Ver, po pitanju bezobrazluka (i pozitivne doze a i negativno gledano) na stazi. Ne sumnjam da obojica mogu da izvuku maximum iz tog auta pa ako je to dovoljno da se pobiju sa rb, biće svašta ali nism siguran koliko su njih dvojica išlifovani za borbu kao što Ham može da vrati "lakat u rebra".

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...