Jump to content

Sunshine Double 2022 - u doba kad je i najzagrizenijim teniskim fanovima tenis postao totalno sporedna stvar


wwww

Recommended Posts

Ako se ne varam imaju 2 velika, Stad1 i Stad2. Za ovaj prvi znam da je u top3 najvecih teniskih stadiona na svetu, tipa 15,16k iza Artur Asha u NY koji prima oko 24.

 

A ovo za Miomira, bezveze im je ta saradnja. Nalbandian izgleda ne izlazi sa kontinenta video sam ga jedino na W kad je igrao protiv Aguta 5 setova. Sta ga trenira 3 turnira godisnje, serija 500 plafon. Taj Nalbandian ni tokom svoje karijere nije hteo da trenira, a sad ga tek boli dupe da se cima 😄

Edited by Instinkt
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dobio Rafa i drugi set, vratio brejk i onda u TB drugog seta slavio 7-5. Deluje da je podigao nivo igre u odnosu na prva dva meca, bilo je lepih poteza. Pikao je i on slajsove da razbije ritam Reliju. Sledeci je Kirgios, kome je Sinner dao walkover

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Boxy said:

Alkaraz bez vecih problema dobio Monfilsa, mali je sve opasniji i opasniji.

 

Ako ces iskreno, jedinu zelju koju imam za RG je da on bude u drugoj polovini jer ako dodje do duela ranije, plasim se da ce biti "the king is dead, long live the king!"

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Steva said:

 

Ako ces iskreno, jedinu zelju koju imam za RG je da on bude u drugoj polovini jer ako dodje do duela ranije, plasim se da ce biti "the king is dead, long live the king!"

 

To jeste, bilo bi ipak najbolje da ga dobije u finalu, pa da bude prava predaja stafete :classic_sleep:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam malo Alkaraza. Deluje bas brutalno fizicki.

 

A jos uvek je klinac.

 

Na stranu price o weak erama i slicnim stvarima, ono gde ova (a i ostale, pocev od "lost gen" Dimitrova) podbacuju bez ikakve diskusije je fizicka sprema.

 

Neverovatno mi je da posto su Nadal, a potom i Djokovic, cak i Marej, pa onda i Ferer pokazali sta je potrebno da se igra na visokom nivou (pa cak i Federer je poceo vise da radi na fitnesu, mada se to nije primecivalo toliko jer je genije tenisa i najveci ikad, pa se to uvek prvo primeti), apsolutno niko od ovih novih, osim na neke mahove, ne pokazuje niti spremnost niti konstantnost u tom pogledu.

 

Bio je i Tim malo, dve godine, pa ocigledno pregoreo. Ali i Tim je vec kao "mator" dosao dotle.

 

Ne znam stvarno je sokantno.

Link to comment
Share on other sites

Sa interesovanjem cu pogledati mec Kyrgios - Nadal.

Nick ce dobiti sve sto voli:veliki stadion,krcate tribine,vatrenu atmosferu i inspirativnog protivnika. Nadam se da se nece prepaliti..da nece izigravati cirkusku atrakciju,da nece "prodavati" hot-dogove publici,vec da ce igrati  - tenis. Nadal se polako dize,ali tanko je to dosta jos uvek za njegove standarde..mozda mu sporiji uslovi i odskok loptice idu na ruku,ali ovo je ipak beton..Kyrgios ima sta da trazi ovde..Rafa je sinoc bio dosta bled protiv Opelke,a Nick, za razliku od Opelke,ima i igru sa osnovne linije..moze duze da ostaje u razmenama i bude konkretniji sa osnovne linije..

Rafa mora dodatno podici igru. Ono sto je igrao sinoc mu nece biti dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Big 3 ni u kom slucaju ili trenutku nisu za sprdnju..to je na tezi nacin naucio Medvedev u finalu A.Opena ("onaj" poen u trecem setu od koga je poceo preokret),evo veceras i Nik.. Nema veze sto je Nadal u 37-oj godini..mentalno je gromada za ovu konkurenciju..

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Nadalu.
Ne znam ko bi ovde mogao sada da ga zaustavi..mozda Alcaraz? U svakom slucaju,zelim mu titulu i u IW..zasluzuje je zbog mentaliteta i snage volje,ako nista drugo. A i najbolji je igrac u 2022 ako cemo iskreno..pa kad je vec tako neka zanje titule..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mentalna snaga i celicna volja za igrom, glad za pobedama. To je ono sto ovu trojicu izdvaja od svih, pa mozda i u istoriji.

 

Bilo je tenisera koji su po talentu, virtuoznosti i kvalitetu bili blizu ili rame uz rame, na prvom mestu Borg, ali im je manjkalo ovih drugih stvari.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Darth Steva said:

 

To je isto OK, bolje i tako nego da se opet neki lesinari ovajde :classic_happy:

 

Misliš, kao neki što su se neki ovajdili blokiranjem Novaka na AO?

 

20 hours ago, McLeod said:

 

Neverovatno mi je da posto su Nadal, a potom i Djokovic, cak i Marej, pa onda i Ferer pokazali sta je potrebno da se igra na visokom nivou (pa cak i Federer je poceo vise da radi na fitnesu, mada se to nije primecivalo toliko jer je genije tenisa i najveci ikad

Ne znam koja je ovo godina po kineskom kalendaru-prošla je bila nisuvažnirekordi, ono kad je novak uzeo tri GS i igrao u finalu četvrtog, sećaš se-dakle po čemu je najveći (a da ne bude i to je tako odgovor)-šta su reperi ove godine, da ozvaničimo?

 

Nemam  SK, pa ništa i ne gledam, a i ne gleda mi se kad Novak ne igra, a po slabom pisanju, izgleda da ne zanima ni one najzagriženije ljubitelje tenisa :sleep_1:

 

Pratila sam rezultat, i mislim da je...(ajd nek bude ipak samo) Rafa bedio slajsom-apsolutno niko od nove generacije ne zna da mu odgovori na slajs...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se Kirijos svadjao sa Stilerom

 

 

a i na njegovom ig sam procitala da je polomio reket na kraju meca, da se reket cudno odbio i da se zbog toga izvinjava skupljacu loptica, pokusava da ga nadje ( i uspeo je), da bi mu poklonio reket, samo sto nisam nasla video...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

 

a i na njegovom ig sam procitala da je polomio reket na kraju meca, da se reket cudno odbio i da se zbog toga izvinjava skupljacu loptica, pokusava da ga nadje ( i uspeo je), da bi mu poklonio reket, samo sto nisam nasla video...


 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvi set je bio kljucan.

Da ga je Kirjos osvojio,mislim da bi dobio mec. Po meni,ono je bio choke..imao je 30-15 u gemu u kojem je servirao za set i izgubio je svaki poen do kraja gema,da bi bio brejknut. TB koji je usledio bio je bas sramotan za njega..zavrsio je kaznenim poenom za 0-7.. Zasluzuje da ga se pohvali za to kako se oporavio u drugom setu,napravivsi kasni brejk za izjednacenje. Medjutim,utisak mi je da je ostao bez dosta goriva..kvalitet servisa mu je opao..dupla servis greska kojom je pretrpeo brejk je manje-vise odlucila pobednika,iako je i Nadalova igra u S3 pala. 
Videcemo koliko je Nadalu ostalo goriva u rezervoaru nakon tri seta protiv Korde,dva duga seta protiv Opelke i sinocnjeg dugog meca. Alcaraz je najbolji defanzivac sa kojim se suocio u IW..mali ce mu vracati mnogo vise loptica..opet postoji ta tradicijatm da Spanci skidaju gace pred Nadalom jos u tunelu..navijam za dobar tenis svakako..

Sto se naseg pulena tice - napisao bih isto sto i za Nadala..daleko od toga da je bez sanse veceras,ali Misha je igrao dugacak mec protiv Broadyja,pa Cilica,pa dva zahtevna,produzena seta protiv Botica i onda tri seta protiv Beretinija..Fritz je bio slobodan u prvom kolu,Poljaka je brzo resio..sigurno je sveziji + ce imati podrsku sa tribina.. nesto mi "govori" da ce zaustaviti Kecmanovica,ali 'ajde..neka ovde pogresim u proceni.

Link to comment
Share on other sites

Ja se iskreno nadam da se Alkaraz nece raspasti, nije mu ovo prvi mec protiv Nadala, tako da vec ima to iskustvo, a i ono sto sam videla tokom ovog turnira, Alkaraz je mnogo vise pokazao, trenutno je u boljoj formi.

 

Za Kecmanovica sam rekla da nema nijedno veliko oruzje i da je prosecan igrac, a on samo redja pobede, dobio top 10 igraca, tako da njegov mec necu da komentarisem :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sjajan mec i velika pobeda Rafaela nad Alkatrazom... Vetar je jebavao u drugom setu i onemogucavao normalan tenis, posle je prestao u trecem setu i bas je bilo kvalitetnih poena. Kakve je samo voleje na mrezi izvlacio Nadal, potpuno neverovatno.. Koliko je on zapravo talentovan igrac, tek se vidi sad u ovoj kasnijoj fazi karijere kada je prinudjen da igra vise napadacki. Bas bih voleo da dobiju trku za GOAT-a nad Djokovicem... 

 

 Nece biti lako protiv Fricka, posebno sto je dosta iscrpljen a Tejlor je dosta ranije i u 2 seta resio Rubljova. Meni je i Tejlor divan igrac, kao sto pisah mec njega i Bruksbija na USO me odusevio, obojica su pokidali tad. Svi moji miljenici -> Monfis, Bruksbi, pa i Mateo su eliminisani u osmini, mada moram priznati da sam bas navijao za Tejlora i protiv Mise i protiv Rubleva sad, odavno nisam "naisao" na tenisera koji igra ovako cist tenis. 

 

 U finalu uz Nadala, ali svakako cu u buducnosti cesto navijati za Frica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...