Jump to content

Red Bull Racing RB18 2022


Hertzog

Recommended Posts

Red bul je prvi tim koji je predstavio zivi bolid. Doduse sve ovo lici na maketu po osnovnim nacrtima bolida za ovu sezonu i isti ce verovatno biti potpuno izmenjen do prve trke. 
 

Meni se svidja ivaj futuristicni izgled. 
 

 

Edited by Hertzog
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Downforce said:

first-pictures-of-2022-F1-cars-1-1000x60

 

FOM model obojen u RB boje. Kakva je ovo sprdnja od "prezentacije" bila. Ja ne verujem.

 

Hoce li svi ovako sada? Kuda ide ovaj svet?

 

U ovu sprdnju bih ubrojio i zatvoren test u Barseloni jer su Bahreinci kupili prava na prvo testiranje. 

 

Nije mi jasno ovo sakrivanje automobila za novu sezonu. Šta Red Bul očekuje? Da će Mercedes baciti svoj novi automobil u otpad kada vidi RB18 i u roku od mesec dana napraviti novi koji će koristiti Red Bulova rešenja? 

Link to comment
Share on other sites

Da, ta Barselona posebno. Kako su se kvalitetno posrali po svima. Nikad se jadnije nisam osecao u predsezoni.

 

Da ce bilo ko baciti svoj bolid je besmisleno. Trenutno je situacija svejedno takva da niko nema pojma sta je zapravo dobitna kombinacija, taman i da je vidi na slici.

 

A nas ko jebe do famoznog Bahreina...

 

Ko zna, mozda je ovaj koncept zapravo najbolje moguce resenje pa da svi bolidi izgledaju isto...to bi tek bio ultimativni hit. :forum_geek:

Link to comment
Share on other sites

Pa i nije. 

Stvar je u tome što su naša i njihova suština različite.

Nama je suština trkanje, tehničke inovacije, i neki šmek koji nam je svima ostao iz detinjstva kada smo zavoleli F1. Nebitno da li je to bilo pre 40 ili pre 10 godina.

Njihova suština je maksimalna zarada love uz minimum troškova. I sve to kroz formu auto trka.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Duh sa sekirom said:

Pa i nije. 

Stvar je u tome što su naša i njihova suština različite.

Nama je suština trkanje, tehničke inovacije, i neki šmek koji nam je svima ostao iz detinjstva kada smo zavoleli F1. Nebitno da li je to bilo pre 40 ili pre 10 godina.

Njihova suština je maksimalna zarada love uz minimum troškova. I sve to kroz formu auto trka.

 

 

Fair point, ali ako racunaju da ce im podilazenje Netflix-Twitter publici i antagonizovanje dugogodisnjih fanova maksimalizovati zaradu zajebali su se. Kao sto je vec vidjeno na primeru NASCAR takva publika se ne zadrzava dugo i kad-tad nadje drugu zanimaciju a s njom odose i sponzori i novac od medijskih prava, ta strategija nije dugorocno odrziva. Posle mozes da izmisljas svakojake cirkuse tu pomoci nema, staru bazu fanova si rasturio a nove dugorocne nisi stekao. Zato sada sve NASCAR staze ruse tribine i smanjuju kapacitete jer znaju da ih vise nikada nece napuniti.

 

No danas u ovom novom svetu u kome je forma znacajnija od sustine niko vise ni ne gleda dugorocno.
 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj kao RB18 nisam ni pogledao kako valja. Ne treba se čuditi pristupu RB prilikom predstavljanja bolida, to je u potpunosti u skladu sa konceptom tima i publike i targetiranim navijačima.

Teško da tu ima mesta za diehard F1 fanove koji se sećaju kako je Žil vozio sa krilom preko kokpita. I to je u redu. Kao što je u redu da se meni lično pomalo sve to gadi.

 

Svejedno, želim da tehnički i vozački gledano budu na maximumu i dostojno brane titulu koju je Max osvojio.

Nek' zaista pobedi bolji po štoperici, a ne po potencijalnim lajkovima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nema im pomoci. Samo dominacija.

 

Predivno nesto. Bocni usisnik koriste i kao krilo tako da i od njega imaju prianjanje (iznad krila povisen pritisak zbog usisa a ispod nizak jer vazduh opstrujava vecom brzinom), reflektujuca boja ispod usisnika zbog hladjenja, dva bocna krila na podu koja prave jake vortekse, bocni usisnik na kraju koriste da urade isto sto i Ferrari - prosirenje pred sam zadnji tocak kako bi se vazduh odgurao od njega...sredina bolida im pravi ludacko prianjanje samo oblikom...

 

A detalje tipa oslanjanja jos nisam ni video. Brutalno ovo izgleda.

Edited by Downforce
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da su se oznojili i oni pošteno u aero tunelu. Vrlo je zanimljiva ideja oko usisa za vazduh, kao što je ?Force primetio. Kako stvari sada stoje, izgleda da postoje dva načina kako su konstruisani bolidi ove godine.

Tzv. "široki koncept" gde su izraziti primeri Meklaren i Ferari i koji je navodno 7% aerodinamički efikasniji od "uskog koncepta" gde se nalaze Vilijams i pogotovu Mercedes.

Kako su dobili tih 7% da me jbš, jer je upitna inicijalna referenca. Verovatno se to odnosi na grub model inicijalnog show car-a predstavljenog u Silverstonu.

 

Treba mi još fotografija RB 18, pogotovu iz pričije perspektive da bih shvatio otprilike kuda su pošli. Mada u ovom trenutku mislim da su negde na pola puta između Ferarija i Mercedesa.

 

Biće neviđeno interesantno da se vidi koji koncept kako radi, jer ovde dragi moji nema menjanja...to je to minimum do pola sezone kada idu B varijante bolida. Ali ni tada ne očekujem promenu koncepta jer to znači fundamentalno menjanje postavke bolida u pola sezone, a nema tima na ovom svetu koji to može da izvede.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

https://racer.com/2022/11/17/perez-refutes-monaco-rumor-while-verstappen-hits-out-at-media/

 

Quote

Sergio Perez has rejected suggestions that he crashed on purpose in Monaco, while teammate Max Verstappen has criticized the media’s coverage of his decision to ignore team orders in Brazil last weekend.

 

Meni se cini koliko god svi u RBR pricali da je ovo gotova stvar da je zapravo daleko od toga...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...