Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

18 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Kod mene u domacinstvu se spremio i sampanjac.

 

Ja malopre bio do centra po vatromet.

Zaista ne znam sto se ti javi, tebe poznajem kao vrsnog poznavaoca i ljubitelja tenisa ( bez ikakvih navodnika), ali nemoj da meris svet svojim kantarom. Postoji gomila koja se pojavila ovde da bi se nasladila i moralisala, a ne znaju ni koje je boje teniska loptica. Tako da ima onih koji se nadaju slavlju, ali...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, drperce said:

 

Sistem je onakav kakav je jer se u zdravstvo nije ulagalo cirka 40 godina, te pare sto se uzimaju za zdravstveno osiguranje su zavrsavale svuda sem u bolnice i opremu.

 

Sto se drugog pasusa tice moras da shvatis da je drzava jos pre 15-20god svoju nesposobnost da renovira bolnice i nabavi najnovoju opremu genijalno prebacila na rat izmedju pacijenata i lekara. Radi socijalnog mira su dali ogromna prava pacijentima a lekarima gotovo nikakva (davno polagah drzavni ali ako se secam pacijent je imao 15 prava, a lekar 3) i onda naravno da dolazi cesto do izdrkavanja jer on za tvoj pregled specijaliste placa participaciju koja je manja od kutije zvaka. Cesto je i fizicko nasilje jer najcesce u bolnicama i domovima zdravlja ne postoji nikakvo obezbedjenje


Sve to stoji. Ali sa urušavanjem sistema urušio se i lični integritet lekara. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

The World Health Organisation (WHO) on Wednesday said vaccination status should not be used to disqualify people from travelling internationally and that governments should only use vaccine mandates as a “last resort”.

The comments came in response to questions from the Sydney Morning Herald and The Age about the ongoing row surrounding world’s No.1 men’s tennis player Novak Djokovic.

 

https://www.smh.com.au/world/europe/who-says-vaccine-mandates-should-be-last-resort-amid-djokovic-row-20220113-p59nub.html

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Indig0 said:

Neka ga deportuju vise kad toliko ugrozava bezbednost Australijskog naroda 😅

 

Meni je dosta cirkusa, ne znam za vas. Bukvalno sam ravnodusan.

 

Narod Australije, pre svega Viktorije je imao najgore mere, koje su smanjile broj zarazenih ali ostavile duboke psihicke posledice. Mozes da zamislis Melburn koji je 9 meseci bio zakljucan. Sad su oni toliko frustrirani, samo bi ujedali. 

Da je bilo koji drugi sportski dogadjaj, ne bi ga u ovakvim uslovi ma nikad dodelili njima, ali jelte tennis tradicija qrci palci. 

 

Drzava koja ne moze da obezbedi uslove za sve tenisere, ne moze da organizuje takav dogadjaj. 

 

Edited by ras kass
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ajde to nego što je sad i nestašica testova, a oni će koristiti samo antigenske, ako je tačno što priča Tomić.

 

5 minutes ago, erwin said:

Oni i ne mogu da daju drukčiju preporuku dok god vakcine nisu svim zemljama jednako dostupne na globalnom nivou i dok svaka zemlja samostalno odlučuje koju će vakcinu priznavati. To nema veze s Novakom.

Link to comment
Share on other sites

Zamislite da Godinu dana ne mozete da vidite roditelje koji zive u istoj drzavi kao I vi. E tako je bilo ozijima, ne mozes iz Melburna u Sidnej pa makar ti majka umirala. 

Mom kolegi je brat umro, a drugi brat nije mogao da dodje iz Melburna na sahranu jer nije dobio exemption. 

 

Na sve to su neki selebritiji ulazili I izlazili iz zemlje bez karantin a, a prosecan ozi nije mogao kuci godinu I vise dana. 

Edited by ras kass
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zamislite da Godinu dana ne mozete da vidite roditelje koji zive u istoj drzavi kao I vi. E tako je bilo ozijima, ne mozes iz Melburna u Sidnej pa makar ti majka umirala. 

Mom kolegi je brat umro, a drugi brat nije mogao da dodje iz Melburna na sahranu jer nije dobio exemption. 

 

Na sve to su neki selebritiji ulazili I izlazili iz zemlje bez karantin a, a prosecan ozi nije mogao kuci godinu I vise dana. 

Državi koja iz bilo kog razloga sprovodi ovoliko rigidan stepen ograničenja nije se ni trebalo dozvoliti da organizuju Grand Slam. Samo im tenis fali na sav taj frust i kompresiju. F1 je tu bila pametnija od ATP-a.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stray_cat said:

Ako se i @ciao javi i otkuca da se pomirila da neće digra, da dignem i ja ruke... 

Nazalost nisam preterani optimista za ovo mada se nadam da se varam. I nekako mislim da tu veliku ulogu igra to sto su uspesno izbacili Voracovu tj prakticno je naterali da ode. Kad bi sada Novak ostao ona i masa ljudi bi mogla da prica eto nju su izbacili a Novaka nisu ( sto je uzasno glupo jer nije problem u tome, problem je u tome sto su nju pustili bez problema a Novaka nisu) ali mediji su nazalost sve mocnija sila i mislim da ce australijska vlada sebe lakse pokazati pozitivnom ako  izbaci Novaka a oni su ti koji odlucuju. Nadam se da se varam ali nada je minimalna ovog puta.

Ali zato su RG i W nasi :classic_smile:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

The Government is investigating whether Novak Djokovic entered Spain illegally

The regulations published by Foreign Affairs require full vaccination guidelines for residents in Serbia or to comply with some of the exemptions among which the tennis player does not seem to be found. (...)

According to a note published by the Ministry of Foreign Affairs last September, the following was established: As of 00.00h on September 20, only those residents in Serbia who meet one of the following two requirements will be allowed to enter Spain:

- To have a complete vaccination certificate (last dose given at least 14 days before the trip). The vaccines allowed are those authorized by the European Medicines Agency and the WHO; or

- Be included in any of the exceptions contained in the Order INT/657/2020 of July 17: In these cases, the person concerned should contact the Embassy in writing ([email protected] and [email protected]) for special authorization. If authorized, they must travel with a negative PCR performed within 72h prior to arrival in Spain, or an antigen test performed no later than 48h prior to entry into Spain, or with a certificate of having overcome the disease.

In any case, any person traveling to Spain must also be provided with a QR code. Unvaccinated tourists will not be allowed to enter Spain.

It is clear that the tennis player is not vaccinated and Interior is now investigating whether he complies with some of the exemptions provided for in the regulation: (... sledi spisak uslova...)

https://www.larazon.es/deportes/tenis/20220112/ujskkpibuvdhvomcwiefjtnzk4.html#pk_campaign=MASwpn&pk_kwd= (prevod: Deepl)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, erwin said:

Novak nije resident of Serbia zvanicno nego resident od Monaco tj Francuska - resident si tamo gde placas porez 

drugim recima to je unutar EU i nek prestanu da maliciozno lupetaju

Edited by ciao
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Darko said:

Glavno pitanje je ovo - šta se više isplati vladi Australije? Reputacija Australian Open-a i Australije generalno ili populizam za izbore? Da brinu više o ovom prvom, mislim da bi prihvatili poraz i ostavili pritisak na Novaka. 

 

Pošto je Scott Morrison težak populista, mislim da ima više šansi da ga izbace. Ne zovu ga za džabe Scotty from Marketing. Ali takođe - Novak u Australiji je sjajna distrakcija, tako ne znam šta će biti. U svakom slučaju, ako ga do žreba ne izbace, ne verujem da će ga uopšte. 

Meni je u principu Scotty simpatican cikica .... Nije on to hteo namerno. Ali I na njega se vrsi pritisak jer rules are rules. Ono sto daje nadu je sto je imao vrlo konstruktivan razgovor sa Brnabom. 

Mozda ce cela ova prica na kraju da dovede do unapredjenje odnosa izmedju Australije i Srbijel?! 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alcesta said:

Znači li to da ima i pasoš Monaka?

Samo još fali i u Španiji da ga proglase nepoželjnim.

Ne znam da li ima pasos Monaka, mozes da budes resident a da nisi drzavljanin to ti je stalno mesto boravka gde prijavljujes porez u principu ( imas socijalno osiguranje itd). S druge strane sto se dravljanstva tice Francuska (i Monako) ne prave nikakav problem oko dvojnog drzavljanstva ( za razliku od Nemacke i Austrije naprimer koje prave)

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Kažu ljudi da Španci često ni ne gledaju. Sa PPP-a:

 

Quote

A cuj brate ove Spance... "Kako je usao u Spaniju?"

Lepo usao, na nogama

Za letovanje sam sleteo u Spaniju.. ovlaz su mi pogledali papire dok drugima koji su isli sa mnom bukvalno NISU NISTA TRAZILI NITI PROVERAVALI.
Ni vakcine, ni PCR ni nista!

Krajem novembra sam leteo za Barselonu... niko me pogledao nije.. N I S T A.. i ne da sam ja tako prosao, vec apsolutno svi putnici.

I sad kao, odjednom misterija, kako im se provukao neko ko nije vakcinisan... ma vazi..

p.s. Isto iskustvo mi je i sa aerodromom u Italiji, dok sam u nekim drugim drzavama bio fino procesljan.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Pa on je dobar deo godine u Marbelji, svaki čas ide tamo, neka dokumenta mora da ima, nije da se svaki put švercuje preko granice. Ako ima tamo nekretnine pretpostavljam da ne može ni da se tretira kao turista.

On kao resident Monaka zivi unutar evropske unije, svejedno je da li je u Monaku, Francuskoj, Spaniji...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, erwin said:

 

Ovo sada ide predaleko. Jesu ga pustili u Spaniju? Jesu. Pa neka ganjaju one koji su ga pustili da udje a nisu ispostovali pravila. 

 

Sve ove papazjanije ce nam zakomplikovati zivot, pogotovo sto svaka zemlja ima neka svoja pravila, a i menjaju ih po potrebi. Vakcine nisu obavezne, test je verovatno imao inace kako bi usao. Sada svi nesto pametuju, cackaju po zakonima i slomice kola na Novaku. Koliko anonimusa je samo proslo sve te granice bez ikakve buke i problema... i nikom nista. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad neka povade i pročešljaju granične propise svake pojedinačne države u koju je putovao prošle godine, da vidimo je li slučajno prekršio neki od onih paragrafa u najsitnijem fontu. Benu da se plati po satu, ili po broju tvitova u minutu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...