Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

48 minutes ago, Tomiprunet said:

Ovog momenta izbaciti Rio Tinto iz Srbije.

Australijskog ambasadora zatvoriti a zenu i decu mu ako ih ima deportovati u Australiju i zabraniti dolazak u Srbiju.

I vratiti im kengura iz Zoo vrta na Kališu 🙂

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Posto sam ja napisao i taj izraz Balkanoidi i da mi svi zivimo ovdje u drzavama koje su supak Europe red je da se i izjasnim. Apsolutno stojim iza toga. To je cinjenica i nikakav autosovinizam. Puni smo neke kurcevitosti kao da smo svi redom doktori nauka, a bar polovina stanovnika je brat bratu polupismeno. Prvi smo da se narugamo i Nijemcima i Englezima i  Amerima i Australcima, kao mi smo imali drzave dok su se oni tukli toljagama, a nama ovdje svima zivotima upravljaju debili kojima je mjesto u umobolnicama. To su sve na moju veliku zalost cinjenice. Koljemo se oko najbanalnijih mogucih stvari, nadjebavamo se ko je od koga nastao i onda opet uzimamo sebi za pravo da bukvalno fašistički pljujemo po zemljama koje su svjetlosnim godinama ispred ove rupcage zvane bivsa Jugoslavija iliti Region. To, opet ponavljam, nije nikakav autosovinizam jer ja prvi mnogo volim svoju zemlju, a vjerujem da je to slucaj i kod tebe i kod ljudi koje optuzujes da su autosovinisti. Nama je samo pun kurac price o fasistima Nijemcima ili Australcima, glupim Amerima, incestoidnim Englezima itd dok je vecina ljudi upravo polupismena, sanja platu od 500 eura mjesecno i trpi razne degenerike. Eh to je Balkanoid. Debil koji ce prvi skocit sa pljune svakog drugog, a u svom zivotu ne vidi ogromne rupe i nedostatke jer jebi ga bolje je jebat komsiji cetnicku/balijsku/ustasku/siptarsku mater nego sjest malo i razmislit da upravo takvim poimanjem zivota biva imbecilcina prve klase. Ne smatram da si bilo ti bilo neki drugi forumas u ovoj grupi Balkanoida i nemam namjeru da vrijedjam bilo koga nego samo da ukazem koliko je apsurdno nazivanje neke drzave koja je mnogo ispred nas potomcima najveceg svjetskog olosa. Zivio. 

Cenim sto si nasao vremena da obrazlozis i dosta toga sto si napisao je istina, ja imam malo drugacije vidjenje pa cu ispisati i zavrsavam da ne bi otisli mnogo u off.

Istina je naravno da konkretno Australijanac zivi u uredjenijoj drzavi od Srbina, ali ne nuzno jer je pametniji ili snalazljiviji vec jer je u tome imao i unfair advantage da vekovima zna koje mu je ime drzave, koja mu je himna, da ni sa kim ne mora da ratuje ukoliko ne zeli i da zna koje su mu granice zasticene okeanom od ratova pa i bolesti uostalom. Mogao je da se posveti samo sebi i unutrasnjem uredjenju bez neizvesnosti, ne morajuci da strahuje od rata jer je zabranjen plazma keks. Usput je morao da prakticno istrebi domoroce kao cenu, pa ne vidim da imaju kredibilitet drugom da sude za bilo sta.

Za to vreme ovde je u poslednjih 30 godina prvo bila Sfrj, pa SRJ, pa Srbija, pa sad Srbija bez Kosova, bio je rat '91 i bombardovalo nas je pola sveta '99. Desilo se i to da je isplivao najgori sljam koji nas vodi vec 30 godina, sto je i najveca zamerka coveku odavde jer je dopustio. 

Sa pozitivne strane, ovde nije bilo rata samo 23 godine i odmah se vidi razlika, ogromna zelja mi je da se sastavi barem pola veka bez ratova pa da vidimo na sta ce liciti zemlja i koliko cemo stici zapad i finansijski i po nacinu zivota, ne zanosim se vise da ce korupcija i politicki kriminal prestati. Ovo je prirodno divna zemlja, na odlicnom mestu, ljudi nisu nuzno losi vec su decenijama optereceni nemastinom pa su se isplivale i lose osobine, verujem da kada bi covek ovde imao 2k eura platu da bi ga bolelo uvo i sta komsija vozi i sta jebe, bolelo bi ga uvo i za pink i  za parove. Lepo je to Rambo Amadeus opisao, nacionalizam je zanimacija ljudi sa 200-300e primanja, sa 500e idu kafici i izlasci, sa 1000e krece prica o zdravoj hrani, a sa 2000e svako palamudjenje prestaje. To je ukratko i moje vidjenje i voleo bih da se to proveri i ovde.

Ziveo takodje, Hristos se rodi.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Cavani said:

 

Za to vreme ovde je u poslednjih 30 godina prvo bila Sfrj, pa SRJ, pa Srbija, pa sad Srbija bez Kosova, bio je rat '91 i bombardovalo nas je pola sveta '99. Desilo se i to da je isplivao najgori sljam koji nas vodi vec 30 godina, sto je i najveca zamerka coveku odavde jer je dopustio. 

 

Zaboravio si celu jednu državu SiCG da podvučem poentu 🙂
Nije šala zaboraviti jednu državu u kojoj si živeo malo je naroda koji se mogu pohvaliti tim dostignućem.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Radonja said:

Bas ogavno.Sad da ne ispadne samo da su Novaka.

Još veću rupu kopaju sebi. Baš bih voleo da ih Novak na sudu dobije pa da se posle pravdaju.

 

1 minute ago, urosg3 said:

Valjda neće da ih streljaju majkumu ipak su belci i ona i Novak.

Neće. Poslaće ih da beru voće:

https://www.betootaadvocate.com/sports/djokovic-sent-to-pick-fruit-out-the-back-of-griffith-after-arriving-in-melbourne-with-wrong-visa/

 

Napomena za svaki slučaj: Betoota Advocate je satirični sajt.

Edited by Darko
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, wwww said:

ako  @Eddard ne veruje meni (kao poznatom nacionalisti) nek ode na sajt WDR, pa pogleda "Aktuelle Stunde" od 6- 1. u  18:45, negde od 13min.

https://www.ardmediathek.de/video/aktuelle-stunde-oder-aktuelle-stunde-oder-06-01-2022/wdr/Y3JpZDovL3dkci5kZS9CZWl0cmFnLTRmN2I1NWZmLTI5NmUtNGMzNi04MWU1LWE3ZTNmYWU4MmZmZg/

 

 

 

Sad si već sitničava. Što ti ne bih verovao? Evo, nisam, niti ću pogledati prilog, ali znam da je sve što si napisala tako. Ne zato što znam kako izveštavaju nemački mediji, nemam pojma jer ih gledam/slušam u proseku jedne vesti dnevno, ako i toliko, već zato što znam kako i šta ti pišeš i prenosiš. To nema veze sa onim što sam ti ja prebacio. 

 

No, zamisli, mediji prave istinu umesto da je prenose 😵

Nije valjda da smo iznenađeni? Ne zaboravi da i Nemci imaju trenutno jednog od dva glavna konkurenta NĐ, pa su možda malo subjektivni. A i bad serbian guy priča se daleko bolje prodaje od "istine". Hoćemo I na to da se zaprepastimo sad? I da se pravimo ludi i zaboravimo na to kako srpski mediji tretiraju Nadala i Federera već godinama... 

 

A i za tu bad guy reputaciju, pogotovo kad je priča o pandemij u pitanju, je apsolutno sam kriv. 

 

Ali evo, direktno iz carstva u kome caruje drugarstvo - mediji, pa i oni nemački, bi morali da izveštavaju istinitito, a ne da kreiraju javno mnjenje, fuj, sramota! Svi su isti. I potomci ološa, i potomci nacista, i potomci ustaša... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Prosto receno morao je da se vakcinise i kraj price

 

Ma ko si ti da odlucujes da li neko mora da unese bilo sta u svoje telo?

 

Edukacija javnosti o dobrobiti vakcinacije - puna podrska

Primoravanje na vakcinaciju - to moze u Kini, Severnoj Koreji...

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno ali lici mi da i ovo Srkijevo lupetanje ustvari ispada pozitivno bar sa francuske strane gledano jer se zahvaljujuci njegovoj prici saznaje da je Novak u nekom pritvoru za imigrante i slicno sto su se dobro cuvali da ne pomenu do sada ali sada moraju. 

Boktemazo ima do ponedelhka ovom Skotu da padne vlada ili bar on sto i zasluzuje. Sad se upetljava sve gore jer ce sada tek da ispliva prica da nije novak jedini ali da su drugi u njegovoj tj istoj situaciji imali potpuno drugaciji tretman 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ciao said:

Neverovatno ali lici mi da i ovo Srkijevo lupetanje ustvari ispada pozitivno bar sa francuske strane gledano jer se zahvaljujuci njegovoj prici saznaje da je Novak u nekom pritvoru za imigrante i slicno sto su se dobro cuvali da ne pomenu do sada ali sada moraju. 

Boktemazo ima do ponedelhka ovom Skotu da padne vlada ili bar on sto i zasluzuje. Sad se upetljava sve gore jer ce sada tek da ispliva prica da nije novak jedini ali da su drugi u njegovoj tj istoj situaciji imali potpuno drugaciji tretman 

Znam da nije lako kao roditelj ostati miran, ali Srki odmaže Noletu preteranim izjavama i poređenjima sa Isusom i takvih glupostima. Može (a i treba) da pokaže ogorčenost ali da se drži pukih činjenica. Idu Novaku u prilog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darko said:

Znam da nije lako kao roditelj ostati miran, ali Srki odmaže Noletu preteranim izjavama i poređenjima sa Isusom i takvih glupostima. Može (a i treba) da pokaže ogorčenost ali da se drži pukih činjenica. Idu Novaku u prilog.

Potpuno se slazem sa tobom ali ocekivala sam posle tih srkijevih lupetanja da ce rezultat biti vrlo negativan po novaka nego se iznenadih time sto to ima i neocekivanih dobrih strana - mislim sto se tice inistranstva tj bar francuske jer nekih informacija uopste nije bilo

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Darko said:

Znam da nije lako kao roditelj ostati miran, ali Srki odmaže Noletu preteranim izjavama i poređenjima sa Isusom i takvih glupostima. Može (a i treba) da pokaže ogorčenost ali da se drži pukih činjenica. Idu Novaku u prilog.

Ovo je samo nastavak jako loseg Novakovog PRa kroz celu karijeru.

Meni njegov PR lici na vic kada je Mujo otvorio javnu kucu pa za pocetak radi sve sam dok se ne razradi biznis.

Ali je Nole to nastavio i kada se razradio biznis. 
Kakav Srdjan i kurci palci, angazujes dva tri zverine advokata iz US, imas para za to, koji ce da daju izjavu a Srdjan da bude skhan bolom u pozadini. 
Ovako imamo njegovo lupetanje koje je kombinacija smatranja na pivu ispred lokalne zadruge i politike na slavama. Baska sto mu je udar ogromne  kolicine novca dao znanje i skilove za sve teme sveta.

To sto je saban teski ne doprinosi bas situaciji.

 

  • Like 15
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:

 

Sad si već sitničava. Što ti ne bih verovao? Evo, nisam, niti ću pogledati prilog, ali znam da je sve što si napisala tako. Ne zato što znam kako izveštavaju nemački mediji, nemam pojma jer ih gledam/slušam u proseku jedne vesti dnevno, ako i toliko, već zato što znam kako i šta ti pišeš i prenosiš. To nema veze sa onim što sam ti ja prebacio. 

 

No, zamisli, mediji prave istinu umesto da je prenose 😵

Nije valjda da smo iznenađeni? Ne zaboravi da i Nemci imaju trenutno jednog od dva glavna konkurenta NĐ, pa su možda malo subjektivni. A i bad serbian guy priča se daleko bolje prodaje od "istine". Hoćemo I na to da se zaprepastimo sad? I da se pravimo ludi i zaboravimo na to kako srpski mediji tretiraju Nadala i Federera već godinama... 

 

A i za tu bad guy reputaciju, pogotovo kad je priča o pandemij u pitanju, je apsolutno sam kriv. 

 

Ali evo, direktno iz carstva u kome caruje drugarstvo - mediji, pa i oni nemački, bi morali da izveštavaju istinitito, a ne da kreiraju javno mnjenje, fuj, sramota! Svi su isti. I potomci ološa, i potomci nacista, i potomci ustaša... 

c, c, c, imas ostrije kriterijume i vise standarde za ovdasnje forumase nego za zemlju i medije zemlje u kojoj zivis!

 

e ja, vidis, imam vise vere u / ocekivanja od Nemacke i njenih medija (narocito drzavnih) da mogu da nepristrasno izvestavaju i da ne treba da se brukaju ovakvim budalastinama koje nece koristiti ni Nemackoj ni medijima ni poverenju naroda u medije. I mislim da velika vecina samih Nemaca ima velika ocekivanja od svoje zemlje i medija. pa necemo je sad mi Balkanci (ili Balkanoidi, kako je to politicki korektnije reci :wink2: ) , kad smo se vec doselili u nju, valjda srozavati na nivo te rupcage na Balkanu :wink2:

 

posto ne pratis tenis, ni Nemacke teniseke medije, da malo razjasnim: Nemci su ogroooomni Fedovi fanovi, prakticno ga smatraju za svoga, kao i Bekera i Stefi (ipak je on iz nemackog dela Svajcarske). Tako da sva negativna kampanja prema Novaku (koja nije ni blizu kao ona po anglosaksonckim medijima) dolazi odatle. No, mnogi komentatori umeju da budu i vrlo objektivni sto se tive Novaka.

Posle njega najveci miljenik im je (penzionisani) Tomi Haas (dobroizgledajuci direktor masters turnira u Indian Welsu). Recimo da i Stiha postuju (nikada nije pravio neke skandale, za razliku od Bekera, a sad je direktor turnira u Hamburgu). Kohlschreibera bas i ne vole ne znam koliko. Prosto mi ga bilo zao par puta kad je igrao u Halleu i ceo  stadion navijao za Haasa, a pakticno niko za mukicu  Kohlschreibera, a obojica Nemci! No, mozda to ima veze s tim da je Koli Bavarac, a znas da severno-Nemci nisu bas preterani ljubitelji Bavaraca.

Tima Nemci isto smatraju za "brata" ili bar "rodjaka" jer takodje dolazi s nemackog govornog podrucja. Plus je on sasvim fin i pristojan momak, skoroz na mestu.

 

Zverev bas i nije nesto popularan u Nemackoj. Em nije bas sasvim "Nemac" (ipak je malcice previse Rus, mada se to nece bas tako direktno stavljati do znanja), em sto je imao poprilican broj gafova: od odbijanja da igra za DC tim Nemacke kad mu ne odgovara, preko malo previse arogantnog stava koji je ispoljavao od proboja u vrh, do toga da bas i nije najjednostavnija osoba za saradnju (sto se tice trenera: kad je uspeo da se zakaci i s poslovicno prijatnim i finim Huan Karlos Fererom, a ni Ivan Lendl nije uspeo dugo da se zadrzi u njegovom boksu). A da ne pricammo o najnovijim problemima s ex-devojkom i njenim optuzbama (doduse kroz medije i SM, nista preko policije ili nekih drugih istraznih organa koji bi mogli i da potvrde te njene navode), koje sad pokusava da hendluje i preko aktivne unutarnemacke PR kampanje. Dobro mu je sad doslo sto je osvojio zlato na OI, kao i trofej na WTF (pa ga Nemci sad zato zovu svetskim prvakom :classic_biggrin: ) , a za sta je dobio titulu nemackog sportiste godine. Plus je sad s jednom nemackom glumicom koja nije "lutkica" koju on moze da seta kako hoce i maltretira (te to sve odgovara u akmpanji peglanja imidza). A mislim da Nemci vise postuju njegovog brata Mischu (iako on nikada nije postigao ni priblizno toliko koliko je Aleksander do sada) - jednostavno je prijatnija osoba za komunikaciju (reklo bi se).

 

Tako da losa slika o Novaku nema veze s Saschom, narocito to nije moguce forsirati kad prikazu srdacan zagrljaj i lepe reci koje jedan drugom upute na kraju bitnih meceva koje odigraju. Bas je sad uoci gala veceri, na kojoj je Zverev dobio trofej za nemackog sportistu godine, Sascha bio gost u sportskom programu ARD-a kod Dunje Hayali. Bio je to poduzi intervju. Dotakli su se mnogih tema (i situacije s ex-devojkom), pa i odnosa s Novakom i Saschinog misljenja o tome ko je  GOAT. Zverev je izdelio silne komplimente Novaku (o njegovom karakteru, sportskim i ljudskim kvalitetima itd.). Plus je lepo objasnio da su u sportu rezultati i statistika najvaznije merilo, vaznija od "umetniskog dojma" i "popularnosti" (koji se ovih dana potezu kao "poslednja linija odbrane" GOAT statusa Federera :classic_biggrin: ) , a statistika jasno kaze da je Novaka GOAT. Usput, i drugi najveci Novakov konkurent ovih dana, Rus Daniil Medvedev, je mnogo puta izdelio silne komplimenta na racun Novaka i sve to zacinio izjavom da je Novak GOAT, na opste zaprepascenje i sablaznjavanje teniskih medija i Fed fanova :wicked: . Bas je pre koju sedmicu bila neka diskusija na nekom podcastu o tome kako Novak ima bas prijateljski i drugarski odnos sa svojim sadasnjim glavnim protivnicima: Zverevim i Medvedevim. A to bas i nije tipicno za toliko kompetitivan sport.

 

i za kraj: necemo valjda nemacke medije svoditi na poredjenje s srpskim? to je teska uvreda za nemacke medije. Mada, ima i u srpskim sportskim medijima svetlih primera, recimo medju voditeljima na kanalu Sport klub. Od Viskovica, preko Pralice (koji vise nije tamo) do sad izuzetno fer i profesionalnog Sase Ozma. Ozmo bukvalno zasluzuje nagradu za jednog od najboljih teniskih novinara i u medjunarodnoj konkurenciji. On mozda nema pristup najvecim zvezdama (posto dolazi, jelte, iz balkanske rupcage), ali ima neverovatan novinarski instinkt da "namirise" buduce talente medju teniserima i teniserkama iz malih zemalja, van anglosaksonske zone, pa da odradi odlicne intervjue (bez klisea, a sadrzajne interesantne) s njima pre nego sto se oni probiju u sam svetski vrh. Tako je radio intervju s mladom poljskom igracicom, Igom Svjontek, koja je potom, pre godinu i po, postala i GS sampionka. A sad je napisao i odlicnu retrospektivu Tsongine karijere (francuski igrac, bivsi Top10 i GS finalista).

 

O Novakovoj reputaciji i ko je se za to kriv ima previse da se pise, nekom drugom prilikom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, momohyoideus said:

 

Ma ko si ti da odlucujes da li neko mora da unese bilo sta u svoje telo?

 

Edukacija javnosti o dobrobiti vakcinacije - puna podrska

Primoravanje na vakcinaciju - to moze u Kini, Severnoj Koreji...

Pa ako hoce da igra, morace. Cuj edukacija o dobrobiti vakcine 😂

Ceo narod poludeo...cak jefan ide dotle da prica kako mu RT namesta xD

 

Kako je zvalavom upala ova tema kao kasika u med...sad ce pred skupstinu Novakovci i antivaxeri zajedno.

 

Apsolutno sam siguran da ste ispred skupstine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Hamilton said:

Nolo u opravdanju napisao “BiJo sam dva pita na zracenju u piramidama ubosni”. 
 

Ajde ti rodjo na jos jednu sesiju zracenja u donje zatucanište, nije civilizovani svet za tebe (ni za Srkija vodju plemena). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...