Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

3 minutes ago, wwww said:

tesko da je samo jedan jer je direktor AO rekao da je razovarao s nekoliko tenisera koji su dobili ovo izuzece i vec su u Australiji i treniraju, znaci koristio je mnozinu.

 

pa majku mu, valjda te dve lekarske komisije, sastavljene od medicinskih strucnjaka, bolje znaju da li su razlozi koje je naveo validni ili ne od nas internet komentatora i granicne kontrole/policije. ovo je definitivno sprdnja i s medicinskim strucnjacima u toj komisiji. pored sve bruke australijskih vlasti koja nije mogla da se odluci da li nije aplicirao za pravu vizu ili nema ubedljiv razlog za izuzece.

 

I ja to ocekujem, ali mi to prosto - ne znamo. Isto kao sto sad nije objasnjavao cariniku medicinske razloge a njemu nije bas to delovalo validno kao sto se predstavlja.

 

Da je sprdnja - jeste.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Slazem se.

 

U Australiji je generalno "ratno" stanje, ne samo zbog korone. Oni su u vrlo zategnutim odnosima sa Kinom, imali su neke spijunske afere, oni su, objektivno, mnogo blizi otvorenom ratu sa Kinom nego sto su SAD i SSSR (Rusija) ikada bili.

 

Njihovi politicari vise ne znaju gde udaraju i svaka afera im se obija o glavu. Uopste me ne cudi ovaj cirkus balkanskog tipa, samo sto sam mislio da ce na kraju da ga puste da igra i da je dovoljno da pokazu da su trenirali strogocu, sto rade vec godinu dana u ovoj pandemiji.

 

Mene ipak čudi, prevelika je brljotina i očigledno izdrkavanje. Mislim, može mene da nervira Đokovićev stav o vakcinaciji i naravno da je on napravio gomilu grešaka od početka pandemije, ali da se jebeni graničari ovako pokenjaju ne samo po sportisti kakav je Đoković nego i po svojim ovlašćenim komisijama ili čemu već...bukvalno neverovatno.

 

Pašće ovde tužba, protestne note, biće zamajavanja po tabloidima. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, implant said:

 

Mene ipak čudi, prevelika je brljotina i očigledno izdrkavanje. Mislim, može mene da nervira Đokovićev stav o vakcinaciji i naravno da je on napravio gomilu grešaka od početka pandemije, ali da se jebeni graničari ovako pokenjaju ne samo po sportisti kakav je Đoković nego i po svojim ovlašćenim komisijama ili čemu već...bukvalno neverovatno.

 

Pašće ovde tužba, protestne note, biće zamajavanja po tabloidima. 

 

Verovatno ali kao sto rekoh gore, ispada da ga je sef pogranicne policije ispitivao i nije mu to delovalo validno sa medicinske strane. Iako je otprilike tako preneto, stvarno sumnjam da je to bio slucaj.

 

Da je sve igranka sa politickom pozadinom je jasno, a on je zaista savrsen da se sva kola slome na njemu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ters said:

Citava situacija zaudara, i odvratno je sto se desava, ali su se karte tako slagale da ni jedna strana jednostavno ne moze da popusti bez velike stete za sopstvenu reputaciju i imidz. 

 

A sve je moglo sa dogodi znatno tise - kao sto se odvija sa 10 drugih igraca za koje nemamo pojma ko su... Da je Djokovic otisao u Australiju bez naglasavanja da je dobio izuzece, usao bi u zemlju, niko se ne bi bunio, niko ne bi znao da li je usao na osnovu statusa vakcine ili izuzeca - sve bi bilo drugacije. 

Stvarno mozes da poverujes u ovo? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

Pitanje je kako je uopste mogao da udje u avion i otputuje u Australiju. Zna li se odakle je letio?

 

Iz Dubaija komercijalnim letom.

 

Quote

But Djokovic is unable to proceed through passport control after a member of his support team made a critical mistake in requesting a sub-class of visa that does not apply to those who have received medical exemptions from a Covid-19 vaccine. The error had been discovered by the Australian border force while Djokovic was already travelling on a 14-hour commercial flight from Dubai to Melbourne.

https://www.thetimes.co.uk/article/novak-djokovic-granted-medical-exemption-to-play-in-australian-open-dx6gss525

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

 

Ne ispada uvek, vi to tako pamtite.

 

Slazem se.

 

U Australiji je generalno "ratno" stanje, ne samo zbog korone. Oni su u vrlo zategnutim odnosima sa Kinom, imali su neke spijunske afere, oni su, objektivno, mnogo blizi otvorenom ratu sa Kinom nego sto su SAD i SSSR (Rusija) ikada bili.

 

Njihovi politicari vise ne znaju gde udaraju i svaka afera im se obija o glavu. Uopste me ne cudi ovaj cirkus balkanskog tipa, samo sto sam mislio da ce na kraju da ga puste da igra i da je dovoljno da pokazu da su trenirali strogocu, sto rade vec godinu dana u ovoj pandemiji.

Hteo sam da odgovorim ozbiljno ali sam pročitao ko si na SK forumu :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

 
To je to, još dublje zakopavanje, bukvalno se doveo u situaciju da je svaki potez loš. Advokati se žale na odluku (što bi u normalnim okolnostima bilo ok), ovako ispada da bi oprostio australijskim čobanima sa granice sve, samo da zaigra. Ali ajde, ako ima osnova da ih tuži nek im bar uzme neku kintu, vajdica je :s_d:.
Nije mi jasno za šta da ih tuži? Njegovi pravno zastupnici su se žalili na odluku o ponistenju vize. Nisu tužili nikoga (a i nema osnova za tužbe i kakve p... materine).


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

Ne znamo koji su to teniseri. Koliko je procurelo (i ko zna koliko je to tacno) broj je jednocifren, a obuhvata i clanove timova. Znaci moze da bude jedan, uz troje clanova timova. Ne znamo ko su i ne znamo zasto.

 

A ako je Djokovic zaista prilozio kao dokaz da ne moze da se vakcinise jer je alergican na gluten (ja stvarno ne mogu da poverujem u to) ne znam koja je to "dupla" komisija koja je tako nesto inicijalno odobrila jer je stvarno smehotres.

 

Druga stvar, ako ne znamo sve podatke potpuno je bezvezno raspravljati o tome, niti mozemo znati ko je u pravu (u tom medicinskom smislu). Niti je svaki razlog isti, niti su sve okolnosti iste. Ako ne znamo detalje, ne znamo ni koji su parametri prilikom odluke (vrlo su uopsteno definisani) i ne mozemo doneti zakljucak.

 

Lekarska, zdravstvena odluka je doneta, nevezano šta je u pitanju. I to od strane dve zdravstvene organizacije, komisije. Kako u njegovom, tako i u drugim slučajevima.

 

Ovako ispada da je dovoljno za lekarsku struku, ali ne i carinike, ako je problem izuzeće.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

I ja to ocekujem, ali mi to prosto - ne znamo. Isto kao sto sad nije objasnjavao cariniku medicinske razloge a njemu nije bas to delovalo validno kao sto se predstavlja.

 

Da je sprdnja - jeste.

Zasto bi cariniku objasnjavao medicinske razloge?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

Stvarno mozes da poverujes u ovo? 

Da - vjerujem da su organizatori pokusali pronaci nacin da mu se omoguci da igra, ali Nole nije mogao propustiti da poentira naglasavajuci da je dobio izuzece - tog trenutka su se nadigli Australci kojima je dosta svih ogranicenja radi covida tako da je vlada krenula u borbu za sopstveni opstanak... 

 

Bilo bi lijepo da 10-20-30-50 tenisera izadje na teren u prvom kolu i odbije da igra u znak protesta, ali ne vjerujem da ce se desiti...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvarno nema smisla da se žali, negde treba povući crtu. Nije kao da neće imati leba da jede ako preskoči turnir, koliko je ponižavanja dovoljno da ih otkači definitivno? Najbolje da mu stvarno zabrane tri godine ulazak, jer kakav je očigledno sam ne bi izdržao da ne ode.

 

38 minutes ago, ciao said:

Na sta mislis stvarno mi nije jasno? Covek se nije vakcinisao i ima papir zvanicno odobren da ne treba da se vakcinise. U cemu je njegova greska? Sta je trebao da uradi ako ne treba da s evakcinise kao sto papir kaze?

Kad je on pricao o diskriminaciji? Herbert prica o diskriminaciji Novaka nisam citala

 

 

Spoiler

U celoj ovoj širini stvari, ja još ne znam da li ću igrati u Melburnu. Ne znam koji će mi biti raspored. Ima previše nagađanja. Mediji mnogo nagađaju i to mi je jako zasmetalo. Nisam se oglašavao previše zato što je svako pravio neke pretpostavke na osnovu onoga što sam rekao pre godinu dana. Jedna te ista stvar se vrti i mnogo se pravi razdor u društvu, ne samo u sportskom, nego u celom društvu, između onih koji su nevakcinisani i vakcinisani. I to je stvarno strašno. Da smo mi spali na to da nekoga diskriminišemo ako želi da odluči za sebe ovako ili onako, da li hoće ili neće da se vakciniše. To je stvarno... Jako sam razočaran društvom svetskim u ovom trenutku i načinu na koji mediji prenose i vrše pritiske na sve ljude. Ima previše nejasnoća, previše nekih informacija koje i nisu validne, pa se pokažu da jesu, pa nisu, dosta se sve menja.

Zastao je samo da bi uhvatio vazduh.

- Zauzimam stav koji zauzimam i uvek sam isto razmišljao. Neću da otkrijem svoj status da li sam se vakcinisao ili ne. To je privatna stvar i po našem zakonu ko god te pita, ti na neki način možeš i da ga teretiš za to što te je pitao. To je neumereno pitanje. Previše ljudi danas dopuštaju sebi takvu slobodu da pitaju stvari i da osuđuju čoveka. Šta god ti da odgovoriš: „Jesam, nisam, možda, ne znam, razmišljam!” oni će to da zloupotrebe. Mediji su postali, nemam reč kako da opišem. Šire strah i paniku među ljudima i ja ne želim da učestvujem u tom razdoru. Osećam da su svi neprijateljski nastrojeni. Ne želim da im dajem povoda da pišu neke stvari o meni. Sada ovo što sam vama rekao, neko od vaših urednika može da uzme i napravi skandal od toga. Ne želim da učestvujem u nekoj oluji koja se trenutno dešava. Kažem vam sportski, ne znam da li ću ići. Naravno da želim da idem, Australija je moj najuspešniji grend slem, hoću da učestvujem, volim ovaj sport, imam i dalje motivaciju, ali sam rekao zašta imam motivaciju. To je čitava geneza - nasmejao se Nole.

https://www.novosti.rs/sport/tenis/1046060/novak-djokovic-nece-otkrije-vakcinisan-zna-ide-melburn

 

Gledala sam kad je ovo izjavio u snimku, ali ne mogu sad da ga nađem. Za nekoga ko neće da priča i ko uz to još i tačno zna zašto ne treba da priča, neverovatno je koliko mnogo priča :ajme:

Kako može da bude tako glup da u jednoj rečenici kaže šta neće da radi i onda u prvoj idućoj uradi baš to? :frusty: Tako da jeste, sam je pripremio teren za ovo što se sada događa. Da je od početka ćutao o vakcinama i davao odgovore kao recimo Medvedev, sad se ne bi toliko sumnjalo u medicinski opravdane razloge. 

 

Moram da izdvojim ovaj biser još jednom:

Quote

Ne želim da im dajem povoda da pišu neke stvari o meni. Sada ovo što sam vama rekao, neko od vaših urednika može da uzme i napravi skandal od toga.

Govori ovo pred kamerama, zna da svaka njegova reč ide u ceo svet, i posle se čudi kad se skandal upravo i napravi :ajme:

Mislim, makar imao najvalidnije medicinske razloge, da sebi ovo priredi potreban je poseban talenat :frusty:

 

Što naravno ne umanjuje sramotu australijskih vlasti koje sad preko njega pokušavaju da peru svoje brljotine.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

Da - vjerujem da su organizatori pokusali pronaci nacin da mu se omoguci da igra, ali Nole nije mogao propustiti da poentira naglasavajuci da je dobio izuzece - tog trenutka su se nadigli Australci kojima je dosta svih ogranicenja radi covida tako da je vlada krenula u borbu za sopstveni opstanak... 

 

Bilo bi lijepo da 10-20-30-50 tenisera izadje na teren u prvom kolu i odbije da igra u znak protesta, ali ne vjerujem da ce se desiti...

Mislis da bi sve ostalo tiho bez pitanja od strane medija koji su i kumovali svemu ovome?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 033zero330 said:

 

Lekarska, zdravstvena odluka je doneta, nevezano šta je u pitanju. I to od strane dve zdravstvene organizacije, komisije. Kako u njegovom, tako i u drugim slučajevima.

 

Ovako ispada da je dovoljno za lekarsku struku, ali ne i carinike, ako je problem izuzeće.

 

Tako je preneto mozda, ali tesko da je to odluka carinika.

 

2 minutes ago, Tomiprunet said:

Zasto bi cariniku objasnjavao medicinske razloge?

 

Ja samo komentarisem ono sto drugi javljaju Slavisa, prati. Ide narativ da su doktori odobrili, a carinici opovrgli.

Link to comment
Share on other sites

Sta se koji kurac žali. Odjebi stoku i vracaj se.

Čestitke fedal vernicima, onima sto mu zameraju zbog poreza, onima koji ga napadaju jer se nije izviniavao za zlocine, onima kojima smetaju tri prsta i srpska himna, onima koji ga pljuju jer je operisan od nacionalizma, belosvetskim kretenima kojima je srusio svet...

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...