Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Ljudi, situacija na svim izborima vam je ovakva, biramo izmedju tri opcije:

 

1. Samo SNS/SPS i ostala bagra sa njima na listi.

2. SNS/SPS + neka desnicarska lista

3. US+Moramo+SDS+neka desnicarska lista

 

Opcija 1 je ono sto gledamo vec deset godina, opcija tri je najbolja opcija.

Link to comment
Share on other sites

Visoka izlaznost je loša vest za "konstuktivnu" opoziciju. Sa ovom izlaznošću ja mislim da jedino NADA može preći cenzus a i oni pod određenim uslovima, osim ako se ispostavi da je i mnogo desničara bilo u apstinenciji u šta ja sumnjam. Ne računajući manjinske liste lako bi u skupštini mogli biti samo SNS, UzS, Moramo i SPS što bi bilo dobro za opoziciju jer će dobiti više poslanika nego što su dobili glasova.

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Visoka izlaznost je loša vest za "konstuktivnu" opoziciju. Sa ovom izlaznošću ja mislim da jedino NADA može preći cenzus a i oni pod određenim uslovima, osim ako se ispostavi da je i mnogo desničara bilo u apstinenciji u šta ja sumnjam. Ne računajući manjinske liste lako bi u skupštini mogli biti samo SNS, UzS, Moramo i SPS što bi bilo dobro za opoziciju jer će dobiti više poslanika nego što je dobila glasova.

DA li SPS u BG-u moze ispod 5 posto? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Visoka izlaznost je loša vest za "konstuktivnu" opoziciju. Sa ovom izlaznošću ja mislim da jedino NADA može preći cenzus a i oni pod određenim uslovima, osim ako se ispostavi da je i mnogo desničara bilo u apstinenciji u šta ja sumnjam. Ne računajući manjinske liste lako bi u skupštini mogli biti samo SNS, UzS, Moramo i SPS što bi bilo dobro za opoziciju jer će dobiti više poslanika nego što je dobila glasova.

 

Dobice i SNS/SPS, SNS ce dobiti 125+ poslanika, ali hajde da se radujemo sto ce (kao i 2014.godine) van parlamenta ostati sve desnicarske stranke. To sto ce Vucic i dalje da nas jase, nema to nikakve veze, bitno je da nasi imaju 80 umesto 50 poslanika.

Link to comment
Share on other sites

Just now, orionbre said:
5 minutes ago, suptil said:
DA li SPS u BG-u moze ispod 5 posto? 

Cenzus je 3%, a ispod toga ne mogu

Znam nego me interesuje da li mogu da skliznu ne ispod cenzusa to ne mogu vec ispod 5 posto. Po nekim pojim saznanjima oko 4 posto su u BG-u.

Link to comment
Share on other sites

Ovo su realno izbori  na kojima se pokušava oboriti SNS vlast u Beogradu ...

Sve ostalo je u domenu SF ...

Odlično bi bilo ako se ode u drugi krug predsedničkih,mada je tu opet Vučić apsolutni favorit...

Što se tiče parlamentarnih,tu bi neka pobeda bila ako bi SNS bio prinudjen da pravi koalicionu vladu tj. ako bi sami imali manje od 125 poslanika ...

To je već znak da se zamajac obrće na drugu stranu ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znam nego me interesuje da li mogu da skliznu ne ispod cenzusa to ne mogu vec ispod 5 posto. Po nekim pojim saznanjima oko 4 posto su u BG-u.
U principu sto je veca izlaznost, oni idu na dole. Bolju procenu cemo imati kad se bude znala izlaznost
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Dobice i SNS/SPS, SNS ce dobiti 125+ poslanika, ali hajde da se radujemo sto ce (kao i 2014.godine) van parlamenta ostati sve desnicarske stranke. To sto ce Vucic i dalje da nas jase, nema to nikakve veze, bitno je da nasi imaju 80 umesto 50 poslanika.

 

Desnica koja nije pod kontrolom Vučića mora da bude realnija. Većina njihovih potencijalnih glasača glasa za Vučića i ako se svi ne ujedine u jednu kolonu nikad više neće preći cenzus. Za mene NADA nije u toj grupi, mislim da je on pod kontrolom Vučića što i objašnjava to da on dobija možda i više medijskog prostora od SPS-a.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nek grmi jako said:

Crta pominje da je u BG izašlo 52 odsto do 19 časova, sa mogućnošću greške od 0,6 odsto. Sa slikama i klipovima sa biraćkih mesta koje pokazuju reke glasača, zaista ne znam kako je to moguće.

 

Posto niko nije pomenuo - administrativno su smanjili broj birackih mesta u Beogradu u odnosu na 2018, pa je to glavni razlog.

 

Moguce je da i Beograd izadje na 60%. Mislim da je glavno pitanje za Beograd ko ce sve preci cenzus, jer ako izadje 60% u Beogradu, da saberes SNS + SPAS + SPS, on nema dovoljno glasova. Cak i da zanemarimo da je SPAS izgubio 90% glasaca sasvim sigurno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nek grmi jako said:

Crta pominje da je u BG izašlo 52 odsto do 19 časova, sa mogućnošću greške od 0,6 odsto. Sa slikama i klipovima sa biraćkih mesta koje pokazuju reke glasača, zaista ne znam kako je to moguće.

S druge strane mi rece kolega da je Klacar negde rekao da ocekuju preko 60% u BG. Ne znam kako je moguce i jedno i drugo. Dal moze bas 8% u poslednjem satu. Ok, posto se ceka to je jos neka kolicina glasova, ali bas toliko ne znam. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, suptil said:

DA li SPS u BG-u moze ispod 5 posto? 

 

Za BG nemamo ni jedno sveže istraživanje, čak ni režim nije objaviljivao ništa. Pretpostavljam da si milsio ispod 3% zbog cenzusa, ovako na osećaj mislim da je ipak rano za to, preći će sigurno cenzus .

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, AgroLaki said:

Crta objavljuje da se neka glasacka mesta zatvaraju iako ceka jos ljudi.

Jebem vas uusta, imate sansu jednom u 4 godine i cekate pola 8 da idete. (minus ljudi koji nisu mogli ranije iz opravdanih razloga)


Sta tek reci za genijalce koji su dosli posle 20h da glasaju, a po izvestajima vidim da je bilo dosta i takvih. 
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Posto niko nije pomenuo - administrativno su smanjili broj birackih mesta u Beogradu u odnosu na 2018, pa je to glavni razlog.

 

Moguce je da i Beograd izadje na 60%. Mislim da je glavno pitanje za Beograd ko ce sve preci cenzus, jer ako izadje 60% u Beogradu, da saberes SNS + SPAS + SPS, on nema dovoljno glasova. Cak i da zanemarimo da je SPAS izgubio 90% glasaca sasvim sigurno.

Kakav SPAS, Sapic se skroz utopio u SNS. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...