Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

14 hours ago, freethrow said:

@bohumilo pa zato što si obrazovan i inteligentan i vidi se da promišljaš stvari, onda kad čitaoci ovde pročitaju da ćeš ipak da i pored skepticizma izađeš i zaolćkružiš, recimo Ponosa, onda i oni pomisle, pa čekaj ovo je pametan obrazovan i razuman čovek, mora da nešto zna... Budeš naš Jokić, ili Jelena Begović?

 

On 3/27/2022 at 4:54 PM, Mama_mia said:

 

ne slazem se da necije misljenje moze da utice tako lako cak i da je to misljenje nekog superheroja ili svetski priznate velicine

a posebno ne utice ako su im zivotni i politicki stavovi krajnje razliciti....

to moze da utice na nekog ko ni o cemu nema pojma pa kaze - Opa, ova velicina je sigurno u pravu ajd da tako mislim i ja.

 

uostalom neka se javi takav na koga je eddard svojim postom izvrsio uticaj. Nece se niko javiti osim u sali .......

 

Ovo ispod je isto ali ISTO kao da kazes:

 

`koliko praznog filozofiranja onog npr. lava tolstoja,

a samo je trebalo anu karenjinu bacati pod voz odmah u prvoj recenici`

 

6 hours ago, medobrundo said:

Koliko praznog filozofiranja, a samo je potrebno otići do glasačkog mesta i glasati protiv SNSa.

 

...pitas se znaci zbog cega se uopste dolazi na forum

i zbog cega se pise na bilo koju temu kad moze samo da se cuti i radi bez ukljucivanja i prikazivanja misljenja....

 

(mislim da je zanimljivo procitati svako razmisljanje povodom izbora

i to bez ucutkivanja)

 

...ali eto...prazno filozofiranje?!

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Darth Bane said:

Ponos se mozda ne razume u ekonomiju, i nije ekonomista, ali mogo je bar u par recenica da govori o ekonomskog programu koalicije koju predstavlja na ovim izborima.

 

Ali zaista nema potrebe - tu je Marinika. 

 

Kad bi u uvoj zemlji svako radio ono za sta se kandiduje i sta mu je dodeljeno i za sta je kompetentan - bili bi... wow!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drug Crni said:

Kod mene je prava pravcata oskudacija kontrolora iz Moramo..gotovo da ih nema nigde. Medjutim,UPS imaju svuda po 3 ili 4 kontrolora..po dva ispred parl.liste i ispred Ponosa.. U manjim mestima ih je bar dvoje..UPS su na severu Backe dobro odradili posao..

 

Kao sto znas, mi smo iz susednih opstina. Kod mene nema nijedan kontrolor iz Moramo, a UPS nije pokrio sva biracka mesta. Od 27 mesta nisu pokrivena ili su nedovoljno pokrivena 11, a na ostalim mestima su vrlo cesto deca od 18-19 godina bez ikakvog iskustva. Deluje mi da u madjarskim selima nema nikakve kontrole. 

 

Kontrolu izbora uopste ne vrsi ni DSS, ni Dveri, ni Suverenisti, ni Tadic. Cak ni SPS i SVM nemaju nijednog kontrolora (SPS ima preko neke ruske stranke koja je njihova filijala, a svoja mesta nisu popunili jer su navodno zaboravili da podnesu u roku predlog za biracke odbore). Uz SNS jedino radikali imaju pokrivena sva biracka mesta (mada mi predsednik izborne komisije kaze da su oni predali neki njihov stari spisak i da je pitanje da li je te ljude uopste neko i kontaktirao).

  • Like 1
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kosjan Willavić said:

Ako ima ljudi koji zive u etnicki izmesanim opstinama, zivo me zanima kako ce glasati Bosnjaci po Raskoj, i Madjari po Backoj npr na predsednickim izborima. I pored poziva njihovih manjiskih stranaka, tipa SVM,Zukorliceve i Ljajiceve, nesto nisam siguran da ce se u ogromnoj vecini glasati za Vucica medju njihovim biracima. Ti glasaci mogu biti tas na vagi da li ce se ici u drugi krug ( svestan sam da sam preoptimistican danas, i da ce Vucic vrv imati 52,3 posto 😄 bez problema)

 

Madjari ce glasati za Vucica i SNS u ogromnom procentu. Mislim da ce i izlaznost biti velika jer su sutra i izbori u Madjarskoj i svi su dobili instrukcije da glasaju za FIDES, Vucica i SVM. Bilo je ranije pokusaja da se formira neka alternativa SVMu, ali su ti pokusaji propali. Dok je Orban premijer Vucic ne treba da brine za madjarske birace. 

Slicna je situacija i sa ostalim manjinama u Vojvodini, mozda ne u tolikom procentu kao Madjari, ali i oni vecinski glasaju za Vucica. Jedino ne znam za Hrvate, to @Drug Crni zna bolje, kod njega i prema Subotici ima vise tih vecinsko hrvatskih sela. Bunjevci su za SNS vecinski sigurno. 

 

U Sandzaku su se desavale najvece kradje na predsednickim izborima. Tamo ranije nije bilo nikakve kontrole. Ako nisu tamo obezbedili dobru kontrolu moze se ocekivati kradja epskih razmera i nestvarni procenti za Vucica.

 

Ukratko, ne treba ocekivati nista od manjinskih glasaca, oni sigurno nece biti tas na vagi za opoziciju na ovim izborima. 

3 hours ago, McLeod said:

Nema veze, sad ce Orban da izgubi izbore pa ce to malo da se promeni.

 

Orban pobedjuje sa oko 20 poslanika viska u odnosu na opoziciju. Solidno ubedljiva pobeda ce biti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se i ja upišem na ovoj temi.

 

Naravno da ću izaći na izbore i ovako ću glasati:

presednički-Ponoš(Biljana je skroz ok i bio sam jako blizu da njoj dam glas,ali sam se odlučio za pomenutog jer me je pozitivno iznenadio u nastupima nakon kandidature,iako sam bio razočaran načinom na koji je predstavljen od strane ujedinjene opozicije.Đilas je izašao i u javnost izneo predlog svoje stranke bez dogovora sa ostatkom ujedinjene opozicije i to je bila konačna odluka.Iskren da budem,mislim da je to bila ipak dobra odluka što se tiče izbora kandidata.)

parlamentarni-koalicija Moramo(Mislim da imaju jasan stav u kom pravcu ova zemlja treba da ide i da to iskreno i predstavljaju.)

lokalni-za listu koja predvodi Marinika Tepić.Nisam siguran kako koalicija Moramo stoji u Čačku i da li će preći cenzus(verovatno neće),pa da ne bih bacio glas.A i ova koalicija oko NDBG je nekako više orjentisana na Beograd.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sasha arsenal said:

Da se i ja upišem na ovoj temi.

 

Naravno da ću izaći na izbore i ovako ću glasati:

presednički-Ponoš(Biljana je skroz ok i bio sam jako blizu da njoj dam glas,ali sam se odlučio za pomenutog jer me je pozitivno iznenadio u nastupima nakon kandidature,iako sam bio razočaran načinom na koji je predstavljen od strane ujedinjene opozicije.Đilas je izašao i u javnost izneo predlog svoje stranke bez dogovora sa ostatkom ujedinjene opozicije i to je bila konačna odluka.Iskren da budem,mislim da je to bila ipak dobra odluka što se tiče izbora kandidata.)

parlamentarni-koalicija Moramo(Mislim da imaju jasan stav u kom pravcu ova zemlja treba da ide i da to iskreno i predstavljaju.)

lokalni-za listu koja predvodi Marinika Tepić.Nisam siguran kako koalicija Moramo stoji u Čačku i da li će preći cenzus(verovatno neće),pa da ne bih bacio glas.A i ova koalicija oko NDBG je nekako više orjentisana na Beograd.

 

 

i ja ovako nekako, mislimo slicno:classic_biggrin:..Bilja je kul, ali, manje su joj sanse, a i preblaga je, za Vucica treba jaca artiljerija(no pun intended)..a i Ponos itekako privlaci paznju..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, bohumilo said:

 

 

Ali izlazak na izbore nije "rađenje svega što je u našoj moći". Za pojedinca je to nešto najbeznačajnije što on može da uradi. Ja ovo vidim kao da me optužuješ što ne proučim neku dovu ili molitvu za pobedu nekog kandidata na izborima, jer svako mora da uradi sve što je u njegovoj moći - pa daj makar molitvu. Mislim, i to ima NEKE šanse da upali, pa zašto ne probati, a pri tom ne moram ni da izlazim iz svog stana?

 

 

 

 Mozda ce da upali ako se istovremeno zaokruzuje broj iole normalnog kandidata uz istovremeno proucavanje dova.

 

Trebalo bi paziti i na izbor i boju garderobe za glasanje ali i na kletvu - ko sjutra ne izadje na izbore dabogda mu nista ne polazilo od ruke...

 

Sada dva puta razmisli da li ces sedeti kod kuce i time pasti pod uticaj zlih sila ili ces uzeti silu u svoje ruke.

 

 

 ovo je nesto na temu Kako bohumila odvuci na izbore :lol_2:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

STo se manjinskih lista tice, iskreno, nisam ni bio upucen ko sve ucestvuje, vidim da Albanci imaju dve, kapiram da  je bar jedna Vucicev satelit..Madjari idu sa SNS jedan kroz jedan..ovi Zukorlicevi, koliko znam, rahmetli Muarem je bio blizak sa rasimom, i sa SNSom..mozda je jedna od albanskih opoziciona, eto..nego, ona leciceva partija, je li Lecic i dalje predsednik, i ds  li su oni sada sa Tadicem, nisam to bas najbolje ispratio

Link to comment
Share on other sites

Da gledam sebe i svoju porodicu, to je onako baš hermetički besmislen eksperiment - poklapamo se glasački manje više 98% od kad se znamo - dakle hajde da kažem nekih 7,8 ljudi. Ono što je meni interesantno je što vidim ljude koji apsolutno nijednom nisu rekli da će glasati (šta ko zapravo radi je nepoznato - možda i ja ovde kenjam a zapravo glasam  za Šešelja oduvek) da su sada vrlo grlati i čak ubeđuju okolinu da izađe i da glasa, da li za Moramo da li za Đilasa. Tu mislim na kolege, na neke komšije itd. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, A sad said:

 

Kao sto znas, mi smo iz susednih opstina. Kod mene nema nijedan kontrolor iz Moramo, a UPS nije pokrio sva biracka mesta. Od 27 mesta nisu pokrivena ili su nedovoljno pokrivena 11, a na ostalim mestima su vrlo cesto deca od 18-19 godina bez ikakvog iskustva. Deluje mi da u madjarskim selima nema nikakve kontrole. 

 

Kontrolu izbora uopste ne vrsi ni DSS, ni Dveri, ni Suverenisti, ni Tadic. Cak ni SPS i SVM nemaju nijednog kontrolora (SPS ima preko neke ruske stranke koja je njihova filijala, a svoja mesta nisu popunili jer su navodno zaboravili da podnesu u roku predlog za biracke odbore). Uz SNS jedino radikali imaju pokrivena sva biracka mesta (mada mi predsednik izborne komisije kaze da su oni predali neki njihov stari spisak i da je pitanje da li je te ljude uopste neko i kontaktirao).

 

To opet pokazuje da UPS jedino zanima da pokrije sto vise birackih mesta, ostale da se prebace preko cenzusa. Racunaju da ce i pored epske kradje, ostati dovoljno da se podmire. E kad ne prebace cenzus, onda ce da kukaju kradja kradja....

Dobro je sto se vec sada stvorila atmosfera nelegalnih izbora i sto je CRTA rekla da su uslovi gori nego 2020.

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, medobrundo said:

 

Logika ti je negde omanula. Nije ni legalno, ni legitimno vršiti izborne prevare, ukoliko opozicija negde nema kontrolore. Naravno da nije problem u glasanju na daljinu, problem je ako se glasanje na daljinu koristi da se promeni izborna volja građana. Dakle, ukoliko se stara osobe primora ili prevari da glasa za vlast ili ukoliko se kasnije manipuliše sa listićem. To je situacija, a ne da li će neko glasati od kuće, kafića ili na izbornom mestu. Takođe, ukoliko su radikali u toj komisiji koja ide na teren, a ubačeni ispred ljudi koji su stvarno opozicija, jasno je da nije moguće imati kontrolu. Ne znam postoji li negde pregled koliko kontrolora ima po kom biračkom mestu, ali UPS tvrde da imaju preko 20.000 kontrolora. To jeste respektabilan broj. Nije baš moguće pokriti svako BM, a nema ni potrebe ići negde gde znate da SNS ima 95 posto i to bez da mora da vara. Apsolutno nemam ni najmanju sumnju da vlast koristi i ovu (legalnu) mogućnost kako bi vršila dodatne (nelegalne) prevare. Opravdanje za prevaru ne može biti to što ne postoji dovoljna kontrola, naročito ukoliko nije ni realno da postoji. Intenzivno idenje na teren zahteva još više kontrola u odnosu na regularno glasanje. SNSu bi najviše odgovaralo da svi glasaju od kuće, pa da oni sa svojim botovima i upregnutim državnim institucijama, uključujući i policiju, mogu da idu od vrata do vrata i provere za koga se glasalo. I tad bi mogli da krivimo opoziciju što u svakom domaćinstvu nema makar jednog predstavnika.

 

Nije logika nigde omanula nego ti spinujes. Stvar je jednostavna ako lopova pustis da krade on ce ukrasti. Ako Vucic, lopov, pokrade izbore zato sto ga je opozicija pustila da to uradi onda u toj opoziciji postoji problem. Potencirati da je najveci problem na ovim izborima nesto sto bi trebalo da moze da se iskontrolise bez problema da nije zalosno bilo bi smesno. UPS moze na svakom birackom mestu da ima po 4 kontrolora, opozicija na svakom birackom mestu moze da ima vecinu u birackim odborima i u lokalnim izbornim komisijama (tu uglavnom i ima vecinu svuda jer su svi pojurili da imenuju ljude tamo gde su vece apanaze). Da su to obezbedili ovo im ne bi predstavljao nikakav problem, jer komisiju koja obavlja glasanje po kucama imenuje biracki odbor. Da sve funkcionise kako treba u opoziciji ovde nikakve mahinacije ne bi bile moguce, mada ja uopste i neverujem da ce ih i biti sto se ovoga tice.

 

20 hiljada kontrolora uopste nije respektabilna cifra. To znaci da su pokrili 5 hiljada birackih mesta, a u Srbiji ima preko 8 hiljada birackih mesta. To znaci da je ogroman broj birackih mesta ostao nepokriven. Kad je situacija takva kod mene u centru Vojvodine, mogu da zamislim samo kako je u centralnoj Srbiji ili Sandzaku.

 

Igrom slucaja sam clan lokalne izborne komisije bas ispred UPSa. Kod mene ne postoji Djilasova stranka, samo DS i Jeremiceva Narodna stranka. Pisao sam ranije, pre par godina, vodje Jeremiceve stranke su mi prijatelji, pomognem im nekad kad im treba pomoc na lokalnom nivou iako se ideoloski potpuno razlikujemo i predlozili su mi da budem njihov predstavnik u lokalnoj izbornij komisiji jer oni nemaju nijednog pravnika, a nema ni DS, a trebaju im po dva clana i zamenika, pa su me nekako nabedili da pristanem, sto sam se vrlo brzo i pokajao.  Do pre sat vremena jos uvek nije bilo nijedne prijave za glasanje van birackog mesta i meni se cini da nece ni biti do sutra u sedam. Clanovi birackih odbora iz SNSa imaju instrukciju u celoj Vojvodini da jedan clan komisije za glasanje van birackog mesta mora biti iz USPa, sto im stvara problem jer ovih uopste nema na svim birackim mestima. Potpuno promasena prica opozicije, umesto da se baziraju na sprecavanje realnih mahinacija bave se nekim fiktivnim stvarima i blamiraju se. Na nivou Srbije uopste nece biti veceg glasanja van birackog mesta nego sto je uobicajeno. 

4 minutes ago, McLeod said:

@A sadsvakako su mnogo vece sanse da padne Orban nego Vucic.

 

U teoriji da, zbog znatno manjih mogucnosti za mahinacijama u Madjarskoj. U praksi ne, jer Orbanu izborne mahinacije na dan izbora uopste nisu potrebne da bi pobedio. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Harmonika said:

Mislim da se vecina ni vecih optimista ne nada bas, bas, padu Vucica i SNS ..eventualno drugom krugu i/ili gubitku BG

 

Zar se to sme?

Zar to postoji? To da se bude veliki optimist a da se ne nada da ce pobediti Ava ???

 

Nebitno sta misli forum, ali ako opozicija nije sebe dovela u pobednicko stanje sada kada je bilo vec krajnje vreme za to, to samo znaci da nisu bolji nego sto izgledaju.

Imali su 10 godina da do danas postanu pobednicka sila, cemu sada jao pesimisti/optimisti? Jao ava niko ne moze da ss rr usi  - ovo je kao zamuckivanja od straha

...jao mali smo i ruznjikavi av nam uuzzeo nasu lepotu

 

Ne. Ne moze bez optimizma. Cak i da ga ne sruse sutra, tu je Kristofer Hil. Sta to govori?

 

ps. bohumilo izadji iz te kuce!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

major josip je napisao "sve što je u našoj moći" (što je u ovom trenutku izlazak na izbore) a ne "građanska moć"

 

Dok je moj komentar glasio da izlazak na izbore nije "sve sto je u nasoj moci", jer nije sva moc u izborima i zaokruzivanju ne-Vucicevskog broja, vec postoji siroki spektar moci koje ljudi mogu da imaju osim glasanja, poput onog sto sam naveo ali recimo jedna od vecih moci bi bio kolektivni bojkot placanja poreza Vucicevoj vladi (a da niko se toga nije setio jer trebaju nam auto-putOVI, kako neces platiti porez pa to je kriminal) ili prestanak kupovine goriva ruskog porekla nabudzenog akcizama ili prestanak placanja struje EPS-u (10x gorem zagadjivacu od Rio Tinta) ili prestanak slanja dece u budjave skole sa cucavcima ili jos bolje kao pojedinac ces imati mnogo mnogo vecu moc sticanjem novih znanja i vestina tako da unapredis svoj zivot do te mere da si sto nezavisniji od vladinih usluga (penzija, zdravstveno, obrazovanje, socijalna, auto-putOVI, 100e za mlade, kuca na selu za bracne parove i slicne budalastine od kojih SNS parazitira i siri se okolo), kao i ucenje i pomaganje drugima da steknu ista ta znanja. Ima tu finih potencijala za "nasu moc" a da to nije pasivno glasanje.

 

Ako zaista mislis da je sva tvoja moc kao stanovnika Srbije u sutrasnjoj olovci koju budes drzao u ruci, onda ce Vucic i Vucicevi memetski potomci (poput onog ekokomunistickog Moranja,) vladati jos hiljadu godina.

 

8 hours ago, uini said:

možemo da filozofiramo da sutra (kada su btw izbori), međutim, to neće promeniti činjenicu da je neizlazak na izbore jednak glasanju za sns.

 

Ove radikalne "ko ne skace taj je Siptar" fore ostavi za stadion i klince u skoli, zbog takvih stavova SNS i cveta okolo. Deset godina se prica isto to za SNS, a i ranije jos od Milosevica, da ne ulazim u Jugu kada je bilo "cinjenica" da je neizlazak na sektaska okupljanja partizana jednako tome da si cetnik.

 

7 hours ago, major josip said:

Ja sam siguran da ima barem 50k u Srbiji koji kažu, ma moj glas ne znači ništa.

 

Nije tu rec samo o tome da "moj glas ne znaci nista" vec je prosto stvar necije individualne preferencije, kao biranje izmedju odlaska u pozoriste i bioskop. Nekome je satisfakcija da izadje na izbore i zaokruzi neki broj, nekome je da celu nedelju provede u diskusijama na forumu, a nekome da lezi i odmara gledajuci Netflix uz cips i pivo. Svako kako hoce, i sve je to skroz normalno i fer, nema tu nikakvog Moranja, i da se tu nesto sad ubedjuju ljudi koji ne vole pozoriste da Moraju, da idu u njega, a oni hoce u bioskop.

 

8 hours ago, major josip said:

Govorim o situaciji u kojoj se trenutno nalazimo, gde stvarna most građana - ne postoji. A pazi, da bi i do toga došlo potreni su - izbori, tj. smena vlasti koja radi na tome da te moći smanji, ili još bolje, eliminiše.

 

Mislis da bi nova vlast bila zaista takva da sama sebi smanjuje i eliminise moc? Ja nesto to ne vidim ni kod jedne drzave na svetu, svuda u svetu politicari teze da nagomilaju sve vise moci, a ne da je smanje (osim par retkih primera kroz istoriju).

 

Da bi ostvarila bilo kakav politicki program, stranka mora da ima moc, kao sto je automobilu potrebno gorivo. Evo recimo Moranje, da bi ostvarilo svoje ekokomunisticke totalitarne zamisli mora nuzno sebi da poveca moc, a ne da je smanji, dakle da ima sto vise sedista u parlamentu i vladi, ali i sto vise novca iz budzeta, sto vise feuda u javnim ustanovama, sto vise marketinskih (propagandnih) instrumenata i slicnog. Ili recimo veca moc za Ujedinjeni za pobedu Srbije radi nekakvih ministarstva za povratak ljudi iz inostranstva:

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/izbori22/ujedinjeni-za-pobedu-srbije-najavili-formiranje-ministarstva-za-povratak-ljudi-iz-inostranstva/

 

Izbori su samo mirna smena vlasti, mirno sportsko takmicenje konkurente za vlast, a ne ekspresija moci gradjana -> ovo je bukvalno sazetak Sumpeterove teorije demokratije koju oni nesto ozbiljniji politikolozi uzimaju kao bolji prikaz demokratija nego ono Rusovsko u vidu "volje naroda". I ja generalno nemam nista protiv izbora bas zato sto mi stvaraju mir, ne moram da razmisljam o tome da li cu ja i moja porodica i prijatelji da nagrabuse zbog bitke oko prestola. I oni mogu da smanje i ogranice moc vlasti, ali vrlo malo u odnosu na republikanske ustanove kao sto je recimo check-and-balance parlamenta i vlade koji u Srbiji ne postoji zbog nakaradnog izbornog sistema i mnogo cega drugog sto fali u samom drustvu -> poput ovog gore "filozofiranja" kog sam izneo. Ima tu jos naravno zilion stvari koje su potrebne za demokratiju u nekoj zemlji, a da to nije samo Moranje, izlaska na izbore.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mama_mia said:

 

Zar se to sme?

Zar to postoji? To da se bude veliki optimist a da se ne nada da ce pobediti Ava ???

 

Nebitno sta misli forum, ali ako opozicija nije sebe dovela u pobednicko stanje sada kada je bilo vec krajnje vreme za to, to samo znaci da nisu bolji nego sto izgledaju.

Imali su 10 godina da do danas postanu pobednicka sila, cemu sada jao pesimisti/optimisti? Jao ava niko ne moze da ss rr usi  - ovo je kao zamuckivanja od straha

...jao mali smo i ruznjikavi av nam uuzzeo nasu lepotu

 

Ne. Ne moze bez optimizma. Cak i da ga ne sruse sutra, tu je Kristofer Hil. Sta to govori?

 

ps. bohumilo izadji iz te kuce!

Postoji nesto i sto se zove umereni optimizam, optimizam sa  oprezom..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

Nije logika nigde omanula nego ti spinujes. Stvar je jednostavna ako lopova pustis da krade on ce ukrasti. Ako Vucic, lopov, pokrade izbore zato sto ga je opozicija pustila da to uradi onda u toj opoziciji postoji problem. Potencirati da je najveci problem na ovim izborima nesto sto bi trebalo da moze da se iskontrolise bez problema da nije zalosno bilo bi smesno.

Znaci nije lopov jedini krivac sto krade, nego sto gazda nije zakljucao vrata. E pa dobro onda. Voleo bih da vidim reakciju sudije kada mu to saopsti advokat odbrane lopova. 

 

Nesto mi lici kao na onu pricu sa nosenjem minica. 

 

Imace opozicija te mogucnosti - kad bude na vlasti. 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja vas sve pozivam da glasate pre podne. Veća izlaznost pre podne će sigurno neke dodatne glasače izvesti na izbore. Ja sam jedan od onih što inače glasa oko 18-19h ali sutra najkasnije u 10h idem pa makar se gurao sa penzionerima 🙂

 

  • Like 8
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Ja vas sve pozivam da glasate pre podne. Veća izlaznost pre podne će sigurno neke dodatne glasače izvesti na izbore. Ja sam jedan od onih što inače glasa oko 18-19h ali sutra najkasnije u 10h idem pa makar se gurao sa penzionerima 🙂

 

i ja sam razmisljao o tome, isto cu da uradim. Mada sa druge strane to moze da bude i signal da je Vucic angazovao svoje da glasaju sto ranije i da deluje demoralisuce xD

Link to comment
Share on other sites

Ne, super je post Vesthodelov, totalno ga kapiram. Ujutru dok ustajem i čekam momka koji će da mi izvede pse u pseći parkić, razmišljam da li da mu kažem da ih vodi u onaj novi hektar što su napravili za pse koji vole da trče ili će mnogo da se ublatnjave, pa ipak da ostane u ovom starom, zemlja - beton, koji je ipak nakrcan retriverima smaračima... Zvoni mi komšija, preza me iz razmišljanja i pita me da li sam odlučio. Šta? bunovan sam, nemam pojma o čemu priča, pa kako šta komšija, treba da definitivno odlučimo šta ćemo da radimo sa ovim novcem za kondominijum u ovom tromesečju, sećate se, glasali smo, novi koševi na pokrivenom terenu ispred kuće ili da za šetalište duž ulice nabavimo nove klupe, Rade već sprema tender... Dođavola, potpuno sam zaboravio na sve to. Nešto kasnije, silazim u bus i čekam da vidim šta mi je zapalo od knjiga na mom mestu, ne uspevam da se naviknem na ove bešumne električne buseve, ali je super fora sa forsiranjem papirnih, fizičkih knjiga, zapada mi neki mladi turski autor, ne deluje loše. Dok sedam, gasi se natpis freethrow na sedištu i fokusiram se na knjigu. Prene me blago tapkanje ruke po ramenu, okrećem se, nepoznati mladić, gospodine, ispalo vam je nešto iz džepa, blesav ja, nisam dobro ugurao novčanik u žurbi u jaknu i ispalo mi je nekih 4 5 novčanica od po 50 evra, sitno, za prodavnicu. Zahvaljujem mu se, a mladić se ljubazno osmehuje i zvižduće nešto što me podseća na Hajdna, bog će ga znati. Par stanica i ulazi moj blago napadni saputnik, seda do mene i bez pozdrava počinje da mi priča da je nezadovoljan poslovanjem EPSa, ne mogu da verujem da nešto ne muljaju, em što će izgleda ponovo da nam uvedu račune za struju, tako se priča, em je dividenda pala, na koliko, jedva 50tak evra, taman neka uvedu tolike i račune, pa da se prebije, džaba ti i nuklearka i vetropark od četristo hektara ako je ovo rezultat, trudim se da ga ne uvredim i pravim se da se slažem, a onda polako skrećem temu na nešto konkretnije, na teren na kojem se saputnik komšija slabije snalazi, škole, nikako ne može da se navikne na škole bez razreda i bez ocena, to ga plaši i zbunjuje, malo je stariji, ali opet, kako to, pa na šta to liči, ne vredi ni da mu se pominju Pisa testovi na kojima naša zemlja dominira već evo deset godina, ne vredi ni što se model fleksibilne online offline škole pokazao kao najefikasniji i najpovoljniji hibrid do sada, pričao sam mu sto puta i da to što smo godinama već zemlja sa najplaćenijim prosvetnim kadrom donosi rezultate, ne znam, ne ide mu u glavu, mada mu je drago zbog ćerke, vidi da je dobro, vodi ga nonstop u Pariz, Buenos Ajres. Silazim na pretposlednjoj stanici i uljudno se pozdravljamo klimanjem glave i blagim osmehom. Na poslu me dočekuje rani sastanak o idućem broju, dvoje kolega smatraju da je za prvu stranu, ostali su uzdržani, ali ipak protiv, šta je, o čemu je reč. Ispostavilo se da je neki lik, ko će mu ime znati, postao predsednik visokog saveta sudstva ili šta već, a istovremeno se priča i da ima klijente koji su, prosto mi je glupo da pišem, uključeni u nekakve mahinacije protiv države, za državu, niko nije uspeo sve to ni da formuliše dobro. Priča i meni deluje dosta suludo i nategnuto, moram i da pogledam dokumentaciju tri sindikata kod kojih treba da radimo opet izbor, da vidimo ko je šta izboksovao, nemam snage da se bavim visokim, kako se zvaše, sudstva, nečega, nemam pojma. Isključujem se iz priče o naslovnoj strani, ne moram baš uvek ja da imam neko mišljenje o svemu, iako kolege vide da mi je to nekako nategnuto, a ipak smo ozbiljna novina. Prebiram papire sindikata, čekam da kolega pošalje svima excel sažetak i poređenje i u tom trenutku mi ulazi kolega sa Zastavom M70 u ruci i polako mi je ugurava u usta, par santimetara ispod gornjih kečeva. Dok lagano dižem pogled kako bih shvatio šta se dešava, kolega mi se unosi u lice i šapuće. Hoćemo u bioskop večeras, svi zajedno? Mumlam preko cevi dužine 94milimetra. Ne, ja volim samo pozorište.

Edited by freethrow
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kooineeperk said:

Znaci nije lopov jedini krivac sto krade, nego sto gazda nije zakljucao vrata. E pa dobro onda. Voleo bih da vidim reakciju sudije kada mu to saopsti advokat odbrane lopova. 

 

Nesto mi lici kao na onu pricu sa nosenjem minica. 

 

Imace opozicija te mogucnosti - kad bude na vlasti. 

 

 

Nije jedini krivac, kriva je i policija koja mu to dopusta.

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...