Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

1 minute ago, DJ_Vasa said:

Hoće li pare da padaju sa neba

 

Neće padati sa neba. 

 

Neće se praviti gondole, neće se zidati Nacionalni stadion. Puteve i trgove više neće raditi Radojčićeva firma npr, već prave firme koje imaju stručnjake. I na tome će biti uštede. 

 

Doneće se Zakon o poreklu imovine svih političara, pa i njega samog. Na osnovu tog Zakona sns funkcionerima će se oduzimati nelegalno stečena imovina.

 

Javne nabavke će biti zaista javne.  Umesto cene metroa koji predlaže sadašnja vlast, metro će se graditi sa manje novca.....

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Neće padati sa neba. 

 

Neće se praviti gondole, neće se zidati Nacionalni stadion. Puteve i trgove više neće raditi Radojčićeva firma npr, već prave firme koje imaju stručnjake. I na tome će biti uštede. 

 

Doneće se Zakon o poreklu imovine svih političara, pa i njega samog. Na osnovu tog Zakona sns funkcionerima će se oduzimati nelegalno stečena imovina.

 

Javne nabavke će biti zaista javne.  Umesto cene metroa koji predlaže sadašnja vlast, metro će se graditi sa manje novca.....

 

 

 

 

Slažem se da hoće, ali tamo gde su kuće od čokolade, a prozori od marmelade. Biće baš kao što se bilo i sa funkcionerima prethodnog režima kad je drug Đido bio na vlasti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

 

 

Mek,

 

O životu ljudi u Srbiji posle ovih izbora sve vreme govori Dragan Đilas, predsednik SSP-a. 

 

On daje obećanja kako će plate i penzije porasti, kako ćemo svi živeti bolje.

 

Na svakoj tribini, na svakom štandu, pri svakom susretu sa građanima on objašnjava i kako će se doći do novca pomoću koga će građani živeti bolje. Objašnjavao je to i kada je gostovao na TV N1, TV Nova rs.     

 

To su klasicne floskule i muzicke zelje.

 

Treba reci kako, a ne pricati o zeljama.

 

Ono sto sam ja napisao se odnosi na taktiku nastupa u medijima vise nego bilo sta drugo. Ja bih odbio da pricam o Kosovu i Evropskoj uniji, iskreno.

 

Samo da se stavi prst na celo, nama su te teme toliko izlizane, a i dalje najvaznije. A proslo je 20 i kusur godina. Stvarno i jednom trenutku treba reci dosta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Treba reci kako, a ne pricati o zeljama.

 Ovo sam pisao i ranije na ovom forumu, ali i na onom starom. O tome sam polemisoa sa izvesnim osobama koje sada agituju za druga Đida, a nekada su agitovale za fašistu iz čačanske biblioteke. Niko ko obećava velike plate, penzije, besplatno ovo ili ono nikada nije ponudio računicu sa jasnim odgovorom na pitanje odakle bi stigle te pare. Jedva čekam da vidim nekoga ko kaže da se godišnje može prihodovati X dinara od toga i toga, da se ovde može rasporediti Y dinara, tamo Z dinara i slično, ali nešto mi se čini da ću se načekati. Jeste da nisam Ajnštajn, Hoking ili neko sličan, ali ako mi neko kaže da će poštari raditi za 1000 evra, učitelji za 1500 i tako to, baš me zanima da li će se to uzeti od popova, fudbalera, pevaljki ili misle da će to pasti s neba. Od sto dinara se ne može namiriti 10 osoba koje hoće po 20 dinara, ali to nekima ne ide u glavu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Taktika da pricas pozitivno i kao sto Mek rece "muzicke zelje" bez obrazlozenja kako, em sto ne piju vodu em sto nisu dovoljno jake. 

 

Ono sto je, nazalost, jako kod nas je losa rec. Raskrinkati nekog, udariti po svim aferama sa jasnim dokazima, u tom smislu ga blatiti pred narodom, e to je ono sto ce da odjekne. Nazalost, ima onih koji to zloupotreblju i lazu kad blate nekoga. 

 

Da bi nekoga na taj nacin spustio, pre svega moras sam biti cist. Malo je takvih ili ih bas i nema. 

 

A ti koji su cisti i koji bi to mogli, beze sto dalje od sprske politike. 

 

I tako smo mi tu gde jesmo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da l' ćemo jovonanovo još jedan krug?

Obećavao i Toma diploma 'leb od 4 dinara, i šta bi? "Pročitalo" ga pučanstvo i nije mu poverovalo? Eno ga u rezidenciji još uvek, razvija nam odnose s Kinom.

 

Mada bi pošteno bilo da SNS dobije makar jedan mandat u vreme kada svetske kreditne kamate neće da budu manje ili jednake nuli, čisto da vidimo kako se onda snalaze. Mada mada, još uvek ima šta da se raskućuje, taman su krenuli s rudnicima...

Link to comment
Share on other sites

Kome je dobro neka sedi kući. Vučić takve najviše voli. Uzme pola vašeg glasa a da se ni ne pomuči. Đilasova obećanja su realna, nažalost on ne obaćava to svima nego samo državnom sektoru i zato to i jeste realno. Vučić krade ogroman novac na godišnjem nivou da bi namirivao sve koje treba plus vodio kampanje bez prestanka. Ako bi se ta korupcija i lopovluk smanjio tu definitivno ima prostora da se dignu plate u državnom sektoru. Veće plate bi povećale potrošnju i na taj način uticalo na razvoj privrede (nažalost i povećalo uvoz ali to nam je sudbina narednih par decenija).

 

A standard cele države se zna kako se diže, smanjenje nezaposlenosti na račun realnog sektora i povećanje efikasnosti radnika. Sve ostalo je drvljenje. Ako vi mislite da će Vučić to da uradi sa ovim investicijama koje zaposle 100  radnika a pola godine slušamo o njima srećno u tim razmišljanjima. To se za vreme Vučića neće desiti nego će vam on preko onog Miladina Kovačevića frizirati cifre tako da on svake godine ima da se pohvali nekim "velikim uspehom". Kada je njemu prošla laž da je za 4-5 godina smanjio nezaposlenost sa 25% na 10% on će preko medija da vas ubedi u šta god hoćete. I dok vi mrzite "Đida" indirektno podržavate čoveka koji je slavio Mladića i protestvovao kada je bio hapšen. Čoveka koji nas zavađa sa svima u regionu. No ok, bolji je Vučić od Đida, neka ga neka vlada dok mlađani mu sin ne stasa pa će on nastaviti, tu je Čeda da i njemu bude savetnik 🙂

 

Ako ćemo svako obraćanje opozicije da proglasimo za laž onda i nismo za ništa bolje od Vučića. Onda ga savršeno zaslužujemo čak i mi ovde na forumu.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Klotzen said:

Ako vi mislite da će Vučić to da uradi sa ovim investicijama koje zaposle 100  radnika a pola godine slušamo o njima srećno u tim razmišljanjima.


Naravno da niko od nas to ne misli, zaboga. Problem je što ne mislimo ni da će oni drugi značajno drugačije ili bolje uraditi. Ali ajde, da izustim nešto što do sada nisam, treba im dati šansu da to i dokažu. Iako su već jednom usrali motku.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Suština je menjati vlast koja ne valja. Ovaj sad zna da je nesmenjiv i to je osnova svega lošeg što se desilo i što je pred nama. Onog trenutka kada naši političari budu znali da će sleteti sa vlasti vrlo brzo ako ne budu radili kako treba više niko se neće zezati kao Vučić i tek tada možemo da očekujemo da krenemo da rastemo i ekonomski i demokratski. A dok mi jednog Vučića smatramo boljim od bilo koga mi smo u ozbiljnijem problemu nego što mislite. To znači da ni mi koji imamo pristup objektivnim medijima nismo daleko odmakli od onog indoktriniranog glasača Vučića.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Psiho ima vise srece nego pameti. 2020. mu dosla korona da pravi kampanju, on vozio avion da dotera respiratore i slicno, delio 100 evra, sada ovaj rat. Ljudi ne vole nesigurnosti, u momentu kad je narod bombardovan vestima sa fronta, nestasicama i slicno verujem da neodlucni nece tako lako izaci da sad zaokruzuju nekog drugog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, AgroLaki said:

Psiho ima vise srece nego pameti. 2020. mu dosla korona da pravi kampanju, on vozio avion da dotera respiratore i slicno, delio 100 evra, sada ovaj rat. Ljudi ne vole nesigurnosti, u momentu kad je narod bombardovan vestima sa fronta, nestasicama i slicno verujem da neodlucni nece tako lako izaci da sad zaokruzuju nekog drugog.


Ali u isto vreme ima i pameti da sve te situacije dobro iskoristi.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Klotzen said:

Onog trenutka kada naši političari budu znali da će sleteti sa vlasti vrlo brzo ako ne budu radili kako treba više niko se neće zezati kao Vučić

 

U principu si potpuno u pravu. Problem je kada imaš jedno pseudo-političko društvo u kojem večito biraš između dve opcije, pa se glasačko telo vrlo brzo umori od smenjivanja kurte i murte, a neke stvarne promene i nema. Da, ovi su gori od onih prethodnih nesumnjivo, ali mislim da nije teško razumeti da prosečni glasač nema želju da opet bira one koji su to poverenje promene već jednom prokockali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ako imate malo vise slobodnog vremena a nemate bas nista (ali ono, bas bas nista) pametno da radite, odgledajte gostovanje Mise Vacica na N1 u emisiji 360 stepeni od sinoc. Radni naziv "Etnicko ciscenje, drumski putevi & MatEja Beckovic". Da covek moze onoliko da bude glup.

Nemoj tako..mi smo narod najprviji..nismo tu od sedmog veka..vec pre nego oduvek..

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Suština je menjati vlast koja ne valja. Ovaj sad zna da je nesmenjiv i to je osnova svega lošeg što se desilo i što je pred nama. Onog trenutka kada naši političari budu znali da će sleteti sa vlasti vrlo brzo ako ne budu radili kako treba više niko se neće zezati kao Vučić i tek tada možemo da očekujemo da krenemo da rastemo i ekonomski i demokratski. A dok mi jednog Vučića smatramo boljim od bilo koga mi smo u ozbiljnijem problemu nego što mislite. To znači da ni mi koji imamo pristup objektivnim medijima nismo daleko odmakli od onog indoktriniranog glasača Vučića.
Ispostavilo se da kod nas nije bitna smenjivost vlasti nego da ti sto su na vlasti završe na robiju kad prekrše zakon. Njima džaba što izgube vlast kad oni iz toga nista ne nauče.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haklberi said:

 

 

E ko im je smislio ovo naš Ponoš serem mu se u maštovitost. xD

 

A dobro, mislim da je to vise zbog kvazi-rime nego zbog toga da ime asocira na "ponos".

 

Nego, izvrsen je zreb za redosled na listicu za predsednicke izbore (ono sto sam hteo da se kladim da Vucic nece biti prvi). 

 

Redosled kandidata je sledeci:

1. Miša Vacić

2. Biljana Stojković 
3. Branka Stamenković

4. Zdravko Ponoš

5. Milica Đurđević-Stamenkovski

6. Aleksandar Vučić

7. Miloš Jovanović

8. Boško Obradović

 

Pitam se, da li ce neki bakutaner da da glas Misi, misleci da je Vucic (Vacic, Vucic, jbg nije ponela naocare a navikla da je Vucko prvi). 

Edited by Kooineeperk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...