Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

45 minutes ago, Accuphase said:

U prevodu na srbski?

 

14 minutes ago, Perkos2 said:

Pise u njegovoj biografiji da je bio u vojsci i Srpske Krajine i Srpske, od 1995 je na Kosovu gde je bio učesnik rata. Bio vise puta na haskom sudu ali uglavnom kao svedok. Akcije koje je on predvodio nisu tretirane kao ratni zločin protiv civila( Orahovac, Rogovo, Paštrik) Naravno da je u bio i u vojnoj bezbednost, niko ne dolazi na te pozicije bez toga.

30. kadrovski centar VJ je bio "adresa" za oficire koji su na "ratnim zadacima" u BiH i Hrvatskoj, dakle oficiri JNA koji se nisu povukli sa JNA iz BiH ili Hr i ostali na terenu. Ratko Mladić, na primer. Oficir JNA koji se opredelio da ostane u novostvorenoj vojsci, u VRS. Njega je VJ vodila kroz 30. centar. 

@Perkos2 ne nužno vojna bezbednost, čak naslućujem da je pitanju ona druga služba 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

 

30. kadrovski centar VJ je bio "adresa" za oficire koji su na "ratnim zadacima" u BiH i Hrvatskoj, dakle oficiri JNA koji se nisu povukli sa JNA iz BiH ili Hr i ostali na terenu. Ratko Mladić, na primer. Oficir JNA koji se opredelio da ostane u novostvorenoj vojsci, u VRS. Njega je VJ vodila kroz 30. centar. 

@Perkos2 ne nužno vojna bezbednost, čak naslućujem da je pitanju ona druga služba 🙂

Sluzio sam vojsku u Baru. Prva generacija poslije srednje skole ako upises fakultet ides u vojsku. Komandir cete mije bio neki kapetan Delic, akademac sin nekog  generala. Da nije to taj Delic?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, urosg3 said:

 

30. kadrovski centar VJ je bio "adresa" za oficire koji su na "ratnim zadacima" u BiH i Hrvatskoj, dakle oficiri JNA koji se nisu povukli sa JNA iz BiH ili Hr i ostali na terenu. Ratko Mladić, na primer. Oficir JNA koji se opredelio da ostane u novostvorenoj vojsci, u VRS. Njega je VJ vodila kroz 30. centar. 

@Perkos2 ne nužno vojna bezbednost, čak naslućujem da je pitanju ona druga služba 🙂

Pa čekaj što onda kenjaju a ne piju vodu kako "Srbija nije učestvovala u građanskim ratovima u SFRJ" a ovamo skupljaju & penzionišu & plaćaju sav taj šljam???

Pa nas još posle gle čuda ničim zaluženo & nepravedno bombardovali...

Link to comment
Share on other sites

 @Accuphase

 

Pa sta je onda opozicija, ova "Ujedinjena Srbija" koja se sastoji od ljudi koji su pre desetak godina svi bili deo jedne jedine stranke + par lokalnih i ekoloskih pokreta?

 

Lepo napisite da vam je svejedno da li ce SNS da ode i da oni i nisu tako losi jer to ideolosko cistunstvo gde je SNS rezim ipak bolji od nekih tamo "nacosa" ili "izdajnika" govori da je cilj zabrana dela ljudi sa kojim se ne slazemo i to je iluzija koju SNS prodaje Srbiji vec deceniju - za jedne Vucic nije toliko los jer nema Kostunice i DSS, a ni Dveri ne mogu da predju cenzus, za druge je odlicno sto su se zuti lopovi i strani placenici pocepali u hiljade delova. Uvek je to razmisljanje "Vucic je uzasan, ali ako moram da biram izmedju njega i onih tamo, odmah hitam da zaokruzim broj 1".

 

Ja bih u drugom krugu predsednickih izbora zaokruzio bilo koga cije bi se ime nekako tamo naslo ispod imena Aleksandar Vucic. Da li je to Radulovic, Trifunovic, Jeremic, Ponos, Obradovic, Djilas, Lutovac ili Veselinovic.

 

Inace, o generalu svakako imam dosta bolje misljenje nego o Comicki, Jovanovicu, Canku, Krsticu, Trivanki, Dinkicu, Vesicu, Malom i ostalim velikim demokratama i borcima protiv svega desnicarskog i nazadnog - taj general barem nije bio deo vlasti koja unistava zemlju i sprda se sa svima nama vec deset godina.

 

Opozicija je samo (kao i uvek) puna raznoraznih nesposobnih i pokvarenih ljudi i zato ce i ovog puta da nastupaju pocepano - niti postoji jedinstvena lista koja ce da sadrzi sve, od krajnje levice do krajnje desnice, niti postoji dogovor o zajednickoj opozicionoj borbi, svako za sebe i za tih par procenata.

 

Zavrsicu citirajuci jedan drugi post:

 

Quote

Sve ove pacove treba pohapsiti & proterati u Rusiju!!!

 

Ako kuca gori nema biranja, makar to znacilo i skakanje u kanalizaciju punu pacova.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Opozicija je samo (kao i uvek) puna raznoraznih nesposobnih i pokvarenih ljudi i zato ce i ovog puta da nastupaju pocepano - niti postoji jedinstvena lista koja ce da sadrzi sve, od krajnje levice do krajnje desnice, niti postoji dogovor o zajednickoj opozicionoj borbi, svako za sebe i za tih par procenata.

Cak i da nekim cudom pobede na ovim izborima, nista bolje ne bi ta zemlja izgledala ni sa njima . Sa druge strane, ja uopste nemam iluziju da bi SNS pristala na mirnu promenu vlasti, a to je nesto sto postujem kod Tadica, valjda jedini doprinos koji je dao.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, urosg3 said:

Jeste, prve dve godine je i on bio tamo, ali specijalizacija mu je bila u Centru vojnih škola "Kosta Nađ" u Sarajevu. Sad vidim da mi i wiki daje za pravo i da je diplomirao 1977.
Mislim da su u Sarajevu bile samo dve katedre, pešadija i inžinjerija, ali ovo zadnje uzmi sa rezervom, sećanje ume da vara

Koliko se secam tamo je bila srednja skola pesadije i intendanata, a SRO u Bileci. kada sam ja sluzio svi oficiri su bili iz Beograda, podoficiri iz Panceva, manjim delom Sarajeva. Nebitno za temu, mada bi mogli da nastavimo na nekoj drugoj. Te skole su tada bile medju najopremljenijma u zemlji. Nekoliko puta  sam strazario  u vojnoj skolu koja se nalazila u zgrebackoj Ilici i njihov racunarski centar je bio bolji od vecine fakulteta BU.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, koca popovic said:

Sluzio sam vojsku u Baru. Prva generacija poslije srednje skole ako upises fakultet ides u vojsku. Komandir cete mije bio neki kapetan Delic, akademac sin nekog  generala. Da nije to taj Delic?

Božidar Delić sigurno nije imao tatu generala!

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Accuphase said:

Pa čekaj što onda kenjaju a ne piju vodu kako "Srbija nije učestvovala u građanskim ratovima u SFRJ" a ovamo skupljaju & penzionišu & plaćaju sav taj šljam???

Pa nas još posle gle čuda ničim zaluženo & nepravedno bombardovali...

Eh... Oko opravdanosti bombardovanja imam posebno izdvojeno mišljenje. A oko pitanja "zaslužnih" penzionera ne znam šta da ti kažem, a da ne lajem.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Eh... Oko opravdanosti bombardovanja imam posebno izdvojeno mišljenje. A oko pitanja "zaslužnih" penzionera ne znam šta da ti kažem, a da ne lajem.

Nije da nisi u pravu, selektivno bombardovanje jeste bila glupost, trebali su da uđu u zemlju sa svih strana & da ostanu tu zauvek.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Tamo gde su bili ili tamo gde je nekima želja bila da budu ?

Vidi, mi treba da budemo proevropska zemlja sa dobrim odnosima sa USA da bi ovi praznoglavci sto su ostali tu izmedju ostalog i ja, uzivali bar malo..kad kazem uzivali domorili glavu od svakodnevnih glupih prica...

 

Da  su tad ostali, vec do sad bi usli u EU i uzivali u nekom relativno nromalnom zivotu...

 

Ovako su nam dosla tvoja braca kinezi i uzivacemo u duznickom ropstvu..hvala bgu na internetu da mogu da ne gledam  i ne radim za ove ovde i da sam samostalan pa mogu da se dovjim od ovih mutanata 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

 

 

Ovako su nam dosla tvoja braca kinezi i uzivacemo u duznickom ropstvu..hvala bgu na internetu da mogu da ne gledam  i ne radim za ove ovde i da sam samostalan pa mogu da se dovjim od ovih mutanata 🙂

 

Malo si pobrkao neke stvari...no, šta da se radi. Da se pamet na pijaci kupuje, opet bi svako svoju kupio. To što sam u nekoliko navrata boravio u Kini ne znači da vlažim na pomen "brata Sija"....mrski su mi takvi ljudi, idolopoklonici, pa dal bili Sinofili, Rusofili i ponajgori od njih USA-ofili....mada je ovo malo preslobodno, ali razlike su male.

 

Još će da ispadne da je Ćopavi Zagorac bio vizionar i formirao nesvrstane :smiley53:

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

 

Još će da ispadne da je Ćopavi Zagorac bio vizionar i formirao nesvrstane :smiley53:

Tačno je u pravu, doduše u zadnjih par decenija smo malo zbunjeni pa ne dobija dužno priznanje, ali stvari se vraćaju na nivou saznanja 😉

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

 

Malo si pobrkao neke stvari...no, šta da se radi. Da se pamet na pijaci kupuje, opet bi svako svoju kupio. To što sam u nekoliko navrata boravio u Kini ne znači da vlažim na pomen "brata Sija"....mrski su mi takvi ljudi, idolopoklonici, pa dal bili Sinofili, Rusofili i ponajgori od njih USA-ofili....mada je ovo malo preslobodno, ali razlike su male.

 

Još će da ispadne da je Ćopavi Zagorac bio vizionar i formirao nesvrstane :smiley53:

 

 

Ma secam se na SK kad smo vodili neke diskusije da si branio Kineze, mada sam mozda permutovao. Kako god, slazem se sa tobom ali i Dokom. Mislim da pre svega treb da se okrenemo evropskim vrednostima. U svim navedenim zemljama slabo znaju za Srbiju i nisu nam prirodni, ali ni geografski partneri. Drug Tito je to odradio najbolje sa Rusima ali korektan sa Amerikancima..za Kineze nemam pojma.

 

Ne svidja mi se sto vidim trenutno od njih. Mi u balkanskoj Holandiji izuzimajuci dodjose smo proevropski orjentisani..kad kazem dodjose mislim na ove od 90 do 2022

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

 

Kad već moraš da daješ dupe pod kiriju (niški izraz) što pa baš ova tri....ti baš sve najgore izabereš.

 

 pa trenutno su to tri opcije koje postoje...

 

mada bi iskreno vise voleo cetvrtu...  Nemce...   kod nas u Banatu nemamo tolko losa secanja na nemce kao okupatore..  a o periodu pre onog rata da ne govorimo kakve su nemci bile gazde...

 

kineze kao gazde evo imamo prilike da vidimo u Zrenjaninu...  Rusi?  oni su slicni kao i ovi nasi srbovi- samo gledaju da te zajebu...

 

 

 

btw....   najvise se pljuje upravo onaj koji nije davao nikom " dupe na kiriju"  i znao je kako se to radi

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Ma secam se na SK kad smo vodili neke diskusije da si branio Kineze, mada sam mozda permutovao. Kako god, slazem se sa tobom ali i Dokom.

 

Mene samo nerviraju scene, kao iz Ko to tamo peva kad gomila bilmeza urniše od batina dva mala cigančića harmonikaša, sumnjajući da su ukrali novčanik. Jer "prirodno je" da su oni lopovi. Neki učestvuju u tom šutiranju i kad znaju da to nije tačno...ali eto, dalo im se da i oni budu jaki.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...