Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

2 minutes ago, Kooineeperk said:

I u birackom odboru ima dva clana koji se isto zovu, isto prezivaju i imaju isti potpis. Milos Cvetkovic (i jedan Marko Cvetkovic). 

Da da da greska, nisam dobro prepisao. Sad cu da ispravim

 

 

Ni procenat izlaznosti (van Beograda) ne moraš da procenjuješ, možeš da ga izračunaš jednostavno, s obzirom da imaš podatke za BG i republiku 🙂

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, fillam said:

Ekoloski Ustanak pozvao na okupljajne ispred RIK-a u 19:30.

 

Ima na vestima, ali mi je nejasno šta hoće. U vesti sa N1 piše samo ovo:
 

Quote

 

Oni traže i proveru zapisnika, odnosno proveru svih listića, kao i krivičnu odgovornost za sve ljude koji su učestvovali u, kako su rekli, izbornoj krađi, a koja je podrazumevala duple spiskove, bugarske vozove, zastrašivanje.

Skupština slobodne Srbije i Ekološki ustanak traže i ponavljanje izbora na biračkim mestima na kojima su ustanovljene nepravilnosti, a da zapisnici sa tih biračkih mesta budu dostavljeni u zakonskom roku.

 

 

Izborna krađa iz 1996. je rešena mnogo jednostavnije jer su stranke imale kontrolore, a slično je bilo i 5. oktobra. Ovako kako stoje stvari, nemaju mogućnosti da išta promene. Uz sve ono što znamo, malo je mesta gde čak i krađa menja rezultate. Nemaju brojke na osnovu kojih će reći da je od 100 glasova pokradeno 30, 70 ili koliko već smatraju da jeste. Listići se mogu proveriti, a do sada su mogli i da ih sasvim lako zamene. Jedan od retkih materijalnih dokaza je nepoklapanje zapisnika sa lica mesta i onog koji je dat komisiji. Ne vidim da tako nešto imaju, ili bar to ne objavljuju.

 

Ne znam ni koliko ljudi će im doći ukoliko nisu skupili dovoljno glasova ni tamo gde je sve počelo:

Kokanović: U Gornjim Nedeljicama pobedili Vučić i SNS

 

Sve mi se čini da je ona tema o Rio Tintu bila samo bespotrebno trošenje kilobajta.

Link to comment
Share on other sites

inače (a u duhu gdina kostića sa pravnog), u pravu je moj prijatelj sa solidnim iskustvom u borbi za parlamentarnu ravnopravnost back in the days:

nije jednostavno kada (osim medija) nemaš ništa - ni infrastrukturu ni redovne finansije, ni priliku da se makar odbraniš u parlamentu / gradskoj skupštini;

 

ovo je kakav-takav početak, možda i mi naivno očekujemo sve na hu-ha i odma' ali ovo je prilika da se podigne infrastruktura opozicije, ne jedino u bgdu, već po nekakvim centrima, tj većim gradovima u srbiji.

 

baby steps, jbga.

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srbija želi Vučića za predsednika to je to. Mi moramo očigledno da se pomirimo sa tim bar naredna dva mandata dok ne izumru neki ljudi. Problem je što sve više mladih postaje zatrovano, ne zbog ubeđenja već koristi.
Ne može naredna dva mandata. Vučić ne može da se kandiduje 2027.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

Ni procenat izlaznosti (van Beograda) ne moraš da procenjuješ, možeš da ga izračunaš jednostavno, s obzirom da imaš podatke za BG i republiku 🙂

Moze, ali me mrzelo 😄 Precizno gledano izlaznost van Beograda je 59.119% 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, freethrow said:

Razmišljam naglas, prilično nepovezano. Dosta stvari mi je nejasno, moram da priznam. Sticajem okolnosti sam imao prilike da vidim rezultate sa nekoliko BM na Zvezdari u uglavnom su to jako dobri rezultati za UO i za Moramo, u zbiru svuda imaju dosta više od SNS. Izlaznost kod mene, a čuo sam se i sa ljudima po gradu je bila nikad veća, dakle ne samo gužva i stajanje nego faktička izlaznost. Priča sa zatvaranjem RIKa mi je prilično nejasna, a još nejasnija mi je tišina opozicije. Da li je moguće da je pušteno da glasovi "prenoće" i da budu dodatno procesirani? Mogu da prihvatim da je 80% birača na granici debiliteta, proruski, pa čak i provučićevski ili espeesovski nastrojeno, zaista mogu, ali nisam imao takav utisak barem ovde po kraju, a ja sam daleko od kruga dvojke. Ne razumem Ponoševo obraćanje koje je bilo skandalozno glupo, u snažnom kontrastu sa njegovim racionalnim ponašanjem tokom kampanje. Nije mi jasno ni Marinikino nemušto obraćanje u kojem je izgledala kao da su puške uperene u nju. Najmanje jasno mi je Đilasovo i DSovo potpuno ćutanje. Da li je moguće da su procesirali glasanje od kuće po želji? Da li je moguće da su prekodrinska braća i armija mrtvih glasali na svim biračkim mestima? Ili su ovo manje više realni rezultati? Ključno pitanje, što reče i Agrolaki, da li je realno da svi mislimo da su izbori pokradeni, možda najviše u istoriji parlamentarizma u Srbiji, a da niko čak ni ne pominje mogućnost nekakvih protesta? Da li je ovo zaista toliko manje od Rio Tinta? Da li je, na kraju, ovo izborna procedura koju će aminovati i Kris Hil i EU, i Lavrov i Van Der Lajden? 

Upravo..najveca engima je cutanje Ujedinjenih..Cuta i Biljana najvljuju proteste..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, shonke said:

Ne može naredna dva mandata. Vučić ne može da se kandiduje 2027.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Moze da se prebaci na mesto premijera, mada, misim da im dotle vec odlazi parlamentarni rejting u 3 p.m...cak i ako budu avnredni opet za 2 godine..

Link to comment
Share on other sites

Super su protesti, ali gde su dokazi za krađu? Šta treba sad, da izađemo i da se dernjamo kako je vučić pokrao izbore? Pa naravno da je krao kad mu se dozvolilo. Ako dozvoliš lopovu da krade on će to i da uradi. 

 

Ako ćemo neke konkretne korake, da se pokaže gde se kralo, da se traži ponavljanje izbora bar na tim biračkim mestima i da se tako nekako ugura Duletova lista u skupštinu, ajde, ali da uzalud trošimo energiju i ponavljamo nešto što je već svima jasno, od toga nema ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Na kraju, možda je trebalo napraviti kampanju bukvalno po svakoj rupčagi i kaljuzi i samo obećavati, obećavati i obećavati. Prosečne penzije? 4000 evra! Prosečna plata? 6000 evra! Geopolitika? Unija sa Rusijom i Kinom!

Bolje bi im bilo da su sinoc izasli u 10 sati i rekli mi smo pobedili u BG, a predsednicki idu u drugi krug, sve ostalo je velika kradja. I onda da dignu frku kad izadju oni procenti, verujem da bi im dobar deo ljudi poverovao samo na rec, bez obzira na procente. Nema ovde nista na finjaka, treba isprljati ruke do lakata.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije se RIK slučajno ugasio sinoc kao što ni guzve na gradskim BM nisu bile slučajne. Za to vreme iz šireg rejona BG dopunjavani su zapsnici i glasali su sns kontrolori za one koji nisu izašli na izbore. Naravno psiho je trgovao i pregovarao sa kim treba i kad je obećao da pušta sps-ruse niz vodu dobio zeleno svetlo da objavi pobedu. Sve to su znali i opozicija i dačić i zato su bili kao popišani pošto znaju da nemaju više šansi pred "pobednikom". Tako se šuška danas među dobro obaveštenim krugovima.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Harmonika said:

Pa, imaju sigurno snimke, slike..sigurno nece otici da se deru napamet..

Pa šta čekaju onda??? Što se od sinoć od 10 sati ne vrte ti snimci i slike da se ljudi dignu na noge. Nego sad treba ljudi da izlaze na ulicu na osnovu čega? Što je vučić lopov, psihopata, kriminalac, peder? To sve znamo već...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Harmonika said:

vrte se po mrezama, koliko hoces..

vrte se po mrezama snimci paralelnih birackih spiskova koji se uvek vrte... i to kao treba da bude dovoljno

 

ako ne znaju, nek unajme ludog raduleta da im objasni kako se to radi

Link to comment
Share on other sites

Broj birackih mesta u Srbiji je oko 8000, malo vise. Na svakom birackom mestu ima upisano u proseku 800 biraca (znam, znam da ima manjih i mnogo vecih). Od tih 800, tvoj posao je da nadjes troje koji ce da ti budu pravi kontrolori, da im gurnes pare i sta vec sve treba, kako bi danas poceli da rade. Objektivno, u gradovima ces da nadjes to sve za dzabe. Ovo je samo za selo. A takvih birackih mesta verovatno nema vise od 5000. Znaci tebi treba bukvalno 15 hiljada ljudi, maksimum maksimuma, na nivou Srbije, da "zatvoris" izbore na izborni dan i onemogucis kradju. Cak i ako uzmemo da ce 10% da bude nekako potkupljeno ili spreceno da odradi posao (zato im sipas lovu da se ne bi prodali), to opet nije dovoljno Vucicu da pravi rezultate po svom nahodjenju.

 

Koliko je to, objektivno, tesko? Srbija je vrlo mala zemlja, a dobar i los glas daleko se cuju. Ako ubacis svoje ljude po selima i mesnim zajednicama, kako ces da izgubis izbore? To je bukvalno nemoguce. Neka bude taj antagonizam kao po gradovima sa penzionerima i idiotima, veliki deo prostih ljudi ce glasati za tebe, kao sto je glasalo za tomu dok je bio opozicija.

 

Zasto to niko ziv ne radi evo vec 10 i kusur godina i dozvoljava sebi da gubi izbore na isti nacin konstantno, je nesto sto ja nikad necu moci da shvatim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije da nisam očekivao da će ovi ludaci ponovo "razvaliti" na izborima, ali bila bi laž da sada kažem da nisam razočaran i da se ne osećam poraženo. Juče sam bio iznenađen kada sam saznao da su glasali mnogi koji ama baš nikakve veze sa politikom nisu imali, nikada ih to nije interesovalo, bili su potpuno odsečeni od toga šta se dešava na političkoj sceni, ko je na vlasti, ko u opoziciji... I to su obrazovani mladi i pametni ljudi koji nikada ranije nisu glasali, ali toliko im je pukao film da su juče prvi put izašli da glasaju i čak su stojali u redovima i čekali preko sat vremena.  E kad sam video da su oni glasali, onda sam počeo da se nadam da možda, makar u Beogradu, može nešto da se promeni. Čak sam se ponadao da možda i za predsedničke možemo videti drugi krug, samo zato što sam video da su i oni izašli da glasaju jer im se smučilo.

 

Dakle, juče sam na trenutak zaboravio šta je realnost u Srbiji, i da se ne treba nadati. Onda sam se setio "Operatora umova". Kao što sam u nekom od ranijih postova napisao, ovo što sada imamo u Srbiji (od vlasti, vođe, medija, bahatih sirovina na rukovodećim pozicijama... ) je u najboljem (ikada) skladu sa strukturom / mentalitetom (kvalitetom) velike većine "naroda". Tačno je da ima ljudi koji glasaju zbog nekog interesa ili zbog pritiska (posla), ali činjenica je da velika većina glasa jer zaista veruje i misli tako.

 

I nisu ti ljudi žrtve medijskih i drugih manipulacija. To su glupi i/ili jeftini ljudi. Većina njih su bez dostojanstva, koji životare u fazonu "daj šta daš" & "ako prođe – prođe". Ima i ona manjina koja nije takva, ali oni su jednostavno ograničeni i zaista najiskrenije misle da je Vučić nešto najbolje što se desilo Srbiji.

U svakom slučaju, tu nema pomoći.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Broj birackih mesta u Srbiji je oko 8000, malo vise. Na svakom birackom mestu ima upisano u proseku 800 biraca (znam, znam da ima manjih i mnogo vecih). Od tih 800, tvoj posao je da nadjes troje koji ce da ti budu pravi kontrolori, da im gurnes pare i sta vec sve treba, kako bi danas poceli da rade. Objektivno, u gradovima ces da nadjes to sve za dzabe. Ovo je samo za selo. A takvih birackih mesta verovatno nema vise od 5000. Znaci tebi treba bukvalno 15 hiljada ljudi, maksimum maksimuma, na nivou Srbije, da "zatvoris" izbore na izborni dan i onemogucis kradju. Cak i ako uzmemo da ce 10% da bude nekako potkupljeno ili spreceno da odradi posao (zato im sipas lovu da se ne bi prodali), to opet nije dovoljno Vucicu da pravi rezultate po svom nahodjenju.

 

Koliko je to, objektivno, tesko? Srbija je vrlo mala zemlja, a dobar i los glas daleko se cuju. Ako ubacis svoje ljude po selima i mesnim zajednicama, kako ces da izgubis izbore? To je bukvalno nemoguce. Neka bude taj antagonizam kao po gradovima sa penzionerima i idiotima, veliki deo prostih ljudi ce glasati za tebe, kao sto je glasalo za tomu dok je bio opozicija.

 

Zasto to niko ziv ne radi evo vec 10 i kusur godina i dozvoljava sebi da gubi izbore na isti nacin konstantno, je nesto sto ja nikad necu moci da shvatim.

Druze precenjujes inteligenciju i moral Srba...svi su potkupljivi..uplaseni..15k ne mogu da sakupe semako ne dele pare...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deez nuts. said:

Pardon, ipak ima u SM jedno biracko mesto gde je sns uzeo “samo” 30%. I to centar centra.

 

a6-1.png

 

Lepo, u zelenilu, ogradjeno, sa cuvarima na svakom ulazu, odvojeno od ostalog sveta....

:s_d:

 

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Mi iz centra uvek razbijemo.Kod nas nije nikad imao preko 25%

Srecno useljenje - sta da donesemo na poklon?

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...