Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

1 hour ago, freethrow said:

A ljudi pljuvali Sloba što je koristio Šečeroskog. Ovde bukvalno postoji special needs brigada. Tužno.

 

i Šećeroski je bio manje odvaljen od realnosti, njegova kampanja se bazirala na frontalnom udaru na ekonomske izazove proizvodnjom metala a Vacićeva na istorijskom pravu na lebensraum

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2022 at 9:08 AM, Eddard said:


Naravno da niko od nas to ne misli, zaboga. Problem je što ne mislimo ni da će oni drugi značajno drugačije ili bolje uraditi. Ali ajde, da izustim nešto što do sada nisam, treba im dati šansu da to i dokažu. Iako su već jednom usrali motku.

 

On 3/18/2022 at 10:14 AM, Eddard said:

 

U principu si potpuno u pravu. Problem je kada imaš jedno pseudo-političko društvo u kojem večito biraš između dve opcije, pa se glasačko telo vrlo brzo umori od smenjivanja kurte i murte, a neke stvarne promene i nema. Da, ovi su gori od onih prethodnih nesumnjivo, ali mislim da nije teško razumeti da prosečni glasač nema želju da opet bira one koji su to poverenje promene već jednom prokockali. 

 

jel' ti zaista veruješ u ove stvari koje pišeš?

 

iskreno, više bih voleo da ovo pišeš sa nekom ciljanom namerom umesto iz uverenja.

 

voren biti pijan nego star.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

edit: da pojasnim

s'jedne strane imaš vučića, koji je 90ih bio 2-3 čovek srpske radikalne stranke, sidekicka u uništenju, ministra informisanja 99e, feat ivica dačić i vulin (drugi ljudi spsa i jula). lika koji je uzeo od 2012e najveći šljam demokrata i srodnih stranaka.

 

s'druge strane imaš đilasa kojem je high(est) profile job gradonačelnik bgda, odnosno predsednik skupštine bgda, koji je svoj posao obavljao relativno korektno, vladetu jankovića koji je uglavnom bio ambasador i mariniku tepić koja nije bila prisutna u periodu 2000-2012

edit x xy : zaboravih ponoša koji je bio general. what gives?

 

i @Eddard piše u par navrata o prokockanom poverenju. jel' to nedostatak bazične logike ili nešto smislenije??

 

evo ja ne znam.

Edited by uini
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Djilas ima jako puno putera na glavi, ali to je manje vise nebitno za tu pricu.

 

Bitna je percepcija ljudi koju treba promeniti. Ni tu nije bitno da li je zaista to tacno ili ne, da su ovi "zuti" koji su bili na vlasti.

 

ovo što eddard piše u mom svetu se karakteriše kao žirant sns-interesne grupe. uopšte ne ulazim u to da li on to piše slučajno ili namerno, iz iskrenih ubeđenja ili nekih interesa, potpuno je nebitno;

 

to je takvo relativizovanje stvarnosti da je ono, za, hajde častim šlog sve koji su raspoloženi, pa da zaboravimo ovo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

McL ti je već odgovorio, pričam o percepciji prosečnog srpskog ne-SNS glasača.

 

Iza Marinike, Jankovića i Ponoša prosečan srpski glasač vidi produžene ruke Đilasa i ostatke onih koji su do 2012 prokockali šansu. I to se neće promeniti ni skoro, ni lako. Uticaju propagande medija ne podležu samo SNS glasači, već u manjoj meri i ostali jer sto puta ponovljeno polako postane i deo svakodnevne istine. Dok god se iza tih novih lica motaju ona stara, tu nema leba. Srpski glasač je navikao na "vođe" i dok god se Đilas mota oko njih i glumi sivu eminenciju, svi su oni Đilas. A da su gresi Đilasa daleko manji od AV-a, to nikad nisam sporio, samo ti kažem da jednom razočaran glasač, ostaje uvek razočaran. 

 

A tebi ako je lakše da to racionalizuješ, slobodno me etiketiraj i dalje, iako i sam znaš ako se dublje zamisliš, da to nema veze sa životom. 

 

Samo da dodam - zapitaj se šta je trulo u srspkom biračkom telu, pa većinski ne percipira Dačića, Vučića, Vulina i ostale apologete stradanja 90-ih kao (baš toliko) loše? To što mi ovde to znamo, tim možeš dupe da obrišeš, ja se pridružujem Milenku i njegovoj proceni od 94% onih koji tu garnituru 90-ih ne okrivljuju baš nešto mnogo za svoja stradanja. Ali zato "žuti", oni su krivi za sve. I taj nedostatak logike nemoj meni da nabacuješ, već svom okruženju. Ja sam od takve logike davno pobegao. 

Edited by Eddard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

edit: da pojasnim

s'jedne strane imaš vučića, koji je 90ih bio 2-3 čovek srpske radikalne stranke, sidekicka u uništenju, ministra informisanja 99e, feat ivica dačić i vulin (drugi ljudi spsa i jula). lika koji je uzeo od 2012e najveći šljam demokrata i srodnih stranaka.

 

s'druge strane imaš đilasa kojem je high(est) profile job gradonačelnik bgda, odnosno predsednik skupštine bgda, koji je svoj posao obavljao relativno korektno, vladetu jankovića koji je uglavnom bio ambasador i mariniku tepić koja nije bila prisutna u periodu 2000-2012

edit x xy : zaboravih ponoša koji je bio general. what gives?

 

i @Eddard piše u par navrata o prokockanom poverenju. jel' to nedostatak bazične logike ili nešto smislenije??

 

evo ja ne znam.

 

Ne pišem na ovoj temi, više je čitam, ali moram odgovoriti na ovo.

 

Sve super uini, ali Đilas se svojim akcijama u poslednjih par godina prilično posuo fekalijama tako da se više niko ne seća da je bio relativno ok kao gradonačelnik.

 

Izborno odlučivanje može da se zasniva na dva procesa razmišljanja, površinskom gde se u obzir uzimaju (sama reč kaže) neke osobine kandidata koje su lako uočljive (znam da zvuči apsurdno: boja glasa, dinamika govora, imidž u javnosti, naslovi u žutoj štampi etd); ili pak dubljem koji uključuje promišljanje o akcijama kandidata i zapravo vaganje za i protiv, njegovih dobrih i loših postupaka. Veći deo našeg stanovništva ne dođe do ovog procesa razmišljanja jer nismo dovoljno edukovani o fenomenu izbornog odlučivanja (što vlasti perfektno odgovara), tako da su Marinika, Janković i Ponoš = Đilas. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@DameTime, na stranu sto sada skrecem sa diskusije koju sam postavio da bih ti odgovorio;

 

 

"Sve super uini, ali Đilas se svojim akcijama u poslednjih par godina prilično posuo fekalijama tako da se više niko ne seća da je bio relativno ok kao gradonačelnik." 

 

kakvo je to "prilicno posipanje fekalijama djilasa via svojim akcijama u poslednjih par godina"?? 

 

osim sto je ukrao 619miliona ali to je bilo jako davno : /

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Isto se dešava i danas,  komšinica mi radi u jednom državnom preduzeću 20tak godina. Devojka koja radi sa njom, član sns-a  ima veću platu od nje iako je početnik u poslu..izlazi kad hoće sa posla, kasni na posao, bahati se...

 

Ne znam kako je u ostalim firmama navela sam samo opštinu i JKP jer su oni budžetski korisnici. 

 

Koliko je meni poznato u firmama nije moguce znati koliku ko ima platu, kao i sto mi je poznato da te niko nikada tako nesto ne pita.

Ili bi to tako trebalo da bude cak i u srb.....

 

...ali za ovo bahacenje i ostalo navedeno u vezi sa tom devojkom sa vecom platom od one druge

u to sam sigurna da je tacno tako,

jer zasto bi da nije tako,  bilo ko uopste bio clan sns?

 

Imam i ja jedan primer za koji znam. Vlasnik jednog bg kafica ima strasan brod/jahtu, a vlasnik kafica preko puta nista ni priblizno. Prvi se uclanio ovaj drugi nije.

Cak i to sa clanstvom nije mi bas jasno kako funkcionise, ok uclanis se u vladajucu stranku ali kako znaju da treba bas tebe da uzmu ili da ti nesto poklone? Sigurno to ide po preporuci?

 

...secam se, mislim da sam to rekla na starom forumu... jednom prilikom dosla iz daleka da zavrsim neki posao u srb/ a red nenormalan, svi uredno stoje kao da uzivaju sto su u redu koji se ne odmice, prokomentarisem taj red to cutanje bez negodovanja a jedan mi kaze pa uclani se u sns i zavrsis sve bez cekanja, ja kazem - super idem odmah to da uradim

a taj lik kaze - prekasno je sada. Bolje da me je ubio nego sto me je zluradim recima rasplakao. :lol_2:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Opet se raspravlja o podobnosti opozicionih lidera dok štetočina ruši i zadnji kamen u Srbiji. Mozda su vam motivi za raspravu stvarno najbolji ali u ovom trenutku su ta zavirivanja u sitna crevca opoziciji samo pomaze sns bratiju

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se Djilas i ekipa ne percipiraju toliko kao anacionalna opcija (sto bi znacilo "a to su oni sto hoce da prodaju Kosovo") koliko to sto su "lopovska" opcija (sto bi znacilo "krali su od naroda pre 2012.")

 

Znaju to iz SNS pa na Informeru nema toliko naslova "Djilas izdajnik", ali ima koliko hoces "Djilas lopov, ukrao 600 miliona triliona evra". Zato i Vucicev saborac Seselj kaze "moze se svasta zameriti Vucicu, ali mora mu se priznati da nije lopov" - to je ta SNS kampanja da su oni zapravo opozicija, da nikako da preuzmu svu vlast i konacno se izbore za pravo malog coveka i zaustave kradju.

 

Zato se i kampanja Boska Obradovica zasniva na "mi nikad nismo bili na vlasti, narod nece jedne te iste (lopove)". Sto bi i moglo biti uspesno da onda ne dodje SNS i napise "Djilas, Jeremic i Obradovic" i onda i Obradovic ispadne lopov kao i Djilas/Jeremic.

 

SNS jedino moze da uzdrma populizam, a to je karta na koju ne mogu da igraju politicari iz DS, NS, SSP. Znaju to iz mafije pa se svojski trude da predstave da im je jedina opozicija "bivsi rezim" i onda je 90% puta ka pobedi napravljeno - nema sanse da biraci masovno izaberu "lopove" od pre 2012.

 

Kao sto sam vec napisao, nemam nikakav problem sa DS-NS-SSP-PSG opcijom, naprotiv, ta opcija mi je nekako najbliza. Samo, bojim se da trce unapred izgubljenu bitku - dobice mozda 25% na predsednickim izborima, 25% na beogradskim, 20% na parlamentarnim i to nece biti dovoljno ni za sta. Voleo bih da gresim, pogotovo sto tesko da cemo imati novu priliku u ovoj deceniji nakon ovih izbora.  

Edited by goldberg
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Eddard said:

McL ti je već odgovorio, pričam o percepciji prosečnog srpskog ne-SNS glasača.

 

Iza Marinike, Jankovića i Ponoša prosečan srpski glasač vidi produžene ruke Đilasa i ostatke onih koji su do 2012 prokockali šansu. I to se neće promeniti ni skoro, ni lako. Uticaju propagande medija ne podležu samo SNS glasači, već u manjoj meri i ostali jer sto puta ponovljeno polako postane i deo svakodnevne istine. Dok god se iza tih novih lica motaju ona stara, tu nema leba. Srpski glasač je navikao na "vođe" i dok god se Đilas mota oko njih i glumi sivu eminenciju, svi su oni Đilas. A da su gresi Đilasa daleko manji od AV-a, to nikad nisam sporio, samo ti kažem da jednom razočaran glasač, ostaje uvek razočaran. 

 

A tebi ako je lakše da to racionalizuješ, slobodno me etiketiraj i dalje, iako i sam znaš ako se dublje zamisliš, da to nema veze sa životom. 

 

Samo da dodam - zapitaj se šta je trulo u srspkom biračkom telu, pa većinski ne percipira Dačića, Vučića, Vulina i ostale apologete stradanja 90-ih kao (baš toliko) loše? To što mi ovde to znamo, tim možeš dupe da obrišeš, ja se pridružujem Milenku i njegovoj proceni od 94% onih koji tu garnituru 90-ih ne okrivljuju baš nešto mnogo za svoja stradanja. Ali zato "žuti", oni su krivi za sve. I taj nedostatak logike nemoj meni da nabacuješ, već svom okruženju. Ja sam od takve logike davno pobegao. 

 

ti si tamo pisao bez naznaka da analiziras nekog prosecnog srpskog biraca, tako da me sa etiketiranjem prodji, citam ono sto je napisano. 

 

a to sto prosecan srpski birac misli da se bori protiv sveske nepravde i hilari klinkton pa podrzava i vucica i trampa i putina i koga treba, je problem daleko siri od "sta su oni zuti radili 10 godina" 

 

nije ni vazno, meni bi prijalo da ti sledeci put eksplicitno napises cije ponasanje rasudjujes, jer se ovako napisano cita kao licno tvoje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

Opet se raspravlja o podobnosti opozicionih lidera dok štetočina ruši i zadnji kamen u Srbiji. Mozda su vam motivi za raspravu stvarno najbolji ali u ovom trenutku su ta zavirivanja u sitna crevca opoziciji samo pomaze sns bratiju

 

Kojoj opoziciji? Mi je nemamo.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

nije ni vazno, meni bi prijalo da ti sledeci put eksplicitno napises cije ponasanje rasudjujes, jer se ovako napisano cita kao licno tvoje. 

 

Ok. Ja sam od razmišljanja za koga da glasam definitivno odustao pre nekih 10 godina. Sve što pišem ovde, pišem samo kao posmatrač koji niti ima ambicije, niti iluziju da nešto na toj sceni menja. Takođe, smatram da svako ko je napustio Srbiju ne treba da ima pravo glasa u njoj. 

 

On 3/18/2022 at 10:14 AM, Eddard said:

 

U principu si potpuno u pravu. Problem je kada imaš jedno pseudo-političko društvo u kojem večito biraš između dve opcije, pa se glasačko telo vrlo brzo umori od smenjivanja kurte i murte, a neke stvarne promene i nema. Da, ovi su gori od onih prethodnih nesumnjivo, ali mislim da nije teško razumeti da prosečni glasač nema želju da opet bira one koji su to poverenje promene već jednom prokockali. 

 

A mislim da sam u ovom post jasno naglasio da mislim na glasačko telo i prosečnog glasača. E sad, što nisam naglasio da ja ne spadam ni u jedno ni u drugo, well, jbg.

Edited by Eddard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

isto ovo sam slusao i 1992, 1994, 1997,sve do 99e & beyond. 

 

ko nije naucio iz prve, ide na popravni, pa dokle ima volje da uci, mozda i stigne negde 

 

Zaboravljaš da smo mi danas gluplji kao narod nego 90ih.

Mladi u dvadesetim su u fazonu 100 ojrića, pa još sto. Hjurej. 

Opozicija koja je drugačija ili nema šansu zbog finansijskih razloga (Moramo) ili nema dovoljnu podršku na nacionalnom nivou. Devedesetih je vladao informacioni mrak, pa je bilo za očekivati da će to potrajati. Danas je sve dostupno online, a narod sve gluplji.

 

Edited by McCarthy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Kojoj opoziciji? Mi je nemamo.

 

ma ima opozicija ali vidim da se takmice ko ce biti veci vucic od vucica a nista spektakularno opoziciono

 

...medjutim i to sam vec napisala juce, prekjuce moras da citas nenapisano i neizreceno i da pogadjas da li odredjeni opozicionar misli ono sto govori ne bi li prikupio glasove ili ce kada srusi ava uraditi ono sto ne govori u predizborima....

 

opozicija je za sada sve sto nije av a ne ono sto opozicija govori jer to vise nije vazno

ako vec zelis da mu vidis ledja - glasas za ono sto nije av. Ne verujem da su glasaci do te mere naivni da ne znaju da je to sto nije av neki boskic ili onaj vasic ili kandidatkinja od radulovica i slicni. Takvi ne dolaze u obzir, samim tim dobijes da su djilasi, jeremici, tadici - laksi za probavu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:

 

Ok. Ja sam od razmišljanja za koga da glasam definitivno odustao pre nekih 10 godina. Sve što pišem ovde, pišem samo kao posmatrač koji niti ima ambicije, niti iluziju da nešto na toj sceni menja. Takođe, smatram da svako ko je napustio Srbiju ne treba da ima pravo glasa u njoj. 

 

kada ucestvujes u javnoj raspravi kao juzer sa xy reputacijom i pri tome, moderator politike, ti hteo - ne hteo, utices na nekakvo misljenje i diskurs, pa makar to bilo za 150 ljudi. 

 

to je naravno tvoje pravo ali onda svakako nisi posmatrač, bez obzira sto ne zivis u srbiji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

kada ucestvujes u javnoj raspravi kao juzer sa xy reputacijom i pri tome, moderator politike, ti hteo - ne hteo, utices na nekakvo misljenje i diskurs, pa makar to bilo za 150 ljudi.

 

 

ne slazem se da necije misljenje moze da utice tako lako cak i da je to misljenje nekog superheroja ili svetski priznate velicine

a posebno ne utice ako su im zivotni i politicki stavovi krajnje razliciti....

 

to moze da utice na nekog ko ni o cemu nema pojma pa kaze - Opa, ova velicina je sigurno u pravu ajd da tako mislim i ja.

 

uostalom neka se javi takav na koga je eddard svojim postom izvrsio uticaj. Nece se niko javiti osim u sali - ono - na mene je izvrsavan uticaj Upomoc! :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Eddard said:

Iza Marinike, Jankovića i Ponoša prosečan srpski glasač vidi produžene ruke Đilasa i ostatke onih koji su do 2012 prokockali šansu

 

Ostaci više nisu opozicija ( Vesić, Gordana Čomić...) ili imaju neke svoje stranke i ispred njih pljuju više opoziciju nego Vučića ( Šutanovac na primer ).

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...