Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

6 minutes ago, McLeod said:

Opis profila koji si linkovao pokazuje svu besmisao postojanja Srbije kao drzave i bavljenja krupnim stvarima evo na primer Rio Tintom, jer ovakvih ima par stotina hiljada ovde, i zbog te cinjenice zapravo je i cudno sto nam nije i mnogo gore, jer treba da nam bude gore ocigledno:

Narodni BOT - Satiričar - Niš glavni grad - Kosovo je Srbija - Zaštita teritorijalnog integriteta ne sme biti deo ideološkog opredeljenja - Apolitičan

Iskreno, ne znam ko je lik, samo mi prijalo uhu kako obrazlaže. Ne razumem u kom kontekstu je ovo Niš glavni grad i Kosovo je Srbija ?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, McLeod said:

Ne lik na klipu, vec opis profila tvitera koji ga je postovao. Ovo sto sam kopirao mu stoji na profilu.

Znači, profil na twitteru nije autor, već distributer nečije objave i samim tim što je taj profil u svom opisu napisao "Niš glavni grad i Kosovo je Srbija" briše ozbiljnost izjave nekog, šta god da je. Forumska mantra. U čemu se ne slažete? Ti si govorio, svojevremeno, "kad bi im bar ćapili Sever Kosova" ali ovaj bi da ne da ništa ? Ja ne znam ko je taj "Dejo" i on je svakako nebitan u celoj priči. Ne znam ni ko je ovaj čiča koji tvrdi ili se bori, na svoj način, da ne budemo kolonija. Meni je cool što je to izručio na RTS-u, a faca voditelja emisije - neprocenjivo. A da Vučić od nas pravi koloniju, pa pravi je. Evidentno. Objasnio čovek. Niko ti ne brani da se ne slažeš s njim, ne razumem tvoju reakciju tipa "sere mi se"....ko ti brani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Znači, profil na twitteru nije autor, već distributer nečije objave i samim tim što je taj profil u svom opisu napisao "Niš glavni grad i Kosovo je Srbija" briše ozbiljnost izjave nekog, šta god da je. Forumska mantra. U čemu se ne slažete? Ti si govorio, svojevremeno, "kad bi im bar ćapili Sever Kosova" ali ovaj bi da ne da ništa ? Ja ne znam ko je taj "Dejo" i on je svakako nebitan u celoj priči. Ne znam ni ko je ovaj čiča koji tvrdi ili se bori, na svoj način, da ne budemo kolonija. Meni je cool što je to izručio na RTS-u, a faca voditelja emisije - neprocenjivo. A da Vučić od nas pravi koloniju, pa pravi je. Evidentno. Objasnio čovek. Niko ti ne brani da se ne slažeš s njim, ne razumem tvoju reakciju tipa "sere mi se"....ko ti brani.

 

To su dve razlicite stvari, ja sam se osvrnuo na ovo sto je covek koji je postovan pricao, a vrlo je jasno iz datog opisa profila koji ga je preneo koja je njegova agenda.

Link to comment
Share on other sites

Ma taj Katić je idol svih tih Putinofila i 'antiglobalista' kojima zapravo smetaju Amerika i EU, a nikako Kina i Rusija.  Inače taj Katić živi i radi u Londonu i lepo se obogatio na tom mrskom zapadu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Utopista said:

Ma taj Katić je idol svih tih Putinofila i 'antiglobalista' kojima zapravo smetaju Amerika i EU, a nikako Kina i Rusija.  Inače taj Katić živi i radi u Londonu i lepo se obogatio na tom mrskom zapadu...

Inače šta radi u Londonu, čime se bavi?

 

Kako bi mene ocenio ? Ja ne volim EU i Rusiju, a nemam ništa protiv USA i Kine...ni Tajvana ....

Link to comment
Share on other sites

 

Nemam pojima ne poznajem te dovoljno, a tu kombinaciju nisam sretao da bih te ubacio u tu neku imaginarnu grupu. 

 

 

 

Ne znam čime se bavi, znam samo da tamo radi - nisam se previše interesovao. Toliko ima takvih i sličnih počev još od Dragoša Kalajića da stvarno nemam toliko viška vremena da im posvetim - zanimljivije mi je da se zezam sa svojim mačketinama, ili gledam filmove i serije nego ta potrošim minut na te likove koje su po mojem ubedjenju ogromne štetočine i kočničari.

 

 

 

Malo sam ga poslušao jer je u jednom trenutku bila fama oko njega, i čovek priča prilično komunističke priče na desničarskim kanalima koji ga obožavaju jer on eto ne voli zapad na kojem živi i na kojem se obogatio, proriče bankrot zapadnih država, spominje nekakve zle gospodare univerzuma sa zapada, brani Putina... Sve u svemu klasična srpska šizofrenija koju na sve strane nikada reformisana služba seje već 35 godina, a posebno od kako su smradikali na vlasti...

 

https://biznis.kurir.rs/info-biz/3990533/vise-od-40-drzava-na-ivici-bankrota-srpski-ekonomista-upozorava-kakav-se-scenario-ostvaruje-a-ukljucen-je-i-putin

 

Edited by Utopista
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa pazi kolonija...mislim nismo sigurno 100% suvereni, a na kraju krajeva ko je to danas - možda svega nekoliko država...

 

Mene nervira što kada tipovi poput njega kažu da smo kolonija, obavezno spominju samo zapad, a nikada Rusiju i Kinu i ako su jedni uzeli jedno od najvećih preduzeća za pare manje nego što smo platili prava prenosa jebene Premijer lige, a drugi nam izgradiše fabriku guma u sred plodne Vojvodine, i nemilosrdno vade rude za mizernih 3%, i tamo gde su oni, naša inspekcija, a verujem i policija pa i  vojska ne smeju da prismrde... 

 

Znači i ja mislim da smo kolonija, ali multi kolonija što je po mojoj logici i najgora varijanta. Ako te neko već cedi bolje neka te cedi jedan a ne njih trojica...

Link to comment
Share on other sites

A što se srpskih intelektualaca tiče, odavno je sve rekao, za mene nikada prežaljeni Djole...kroz pesmu u kojoj se spominju špricer i kavurma. 🙂

 

 

Edited by Utopista
Link to comment
Share on other sites

Meni malo ide na "onu stvar" ta neka podvojenost i navijački trend, pa ako si za "ove" onda moraš da budeš protiv "onih". Onda ćemo da pljujemo "Linglong tire" (ne znam ni da li je počeo da radi) ali ćutimo ko cave kad je u pitanju Pirot, ali jbg tamo je Michelin pa ne ide, kao i Knauf....skoro bejaše priča kako je valjda Kenija, ispravi me ako grešim, bankrotirala zbog kineskog kredita. Kinezi su im dali 5,7 milijardi, ali u stvarnosti njihova dubioza se kretala oko 82 milijarde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Constantin said:

Meni malo ide na "onu stvar" ta neka podvojenost i navijački trend, pa ako si za "ove" onda moraš da budeš protiv "onih". Onda ćemo da pljujemo "Linglong tire" (ne znam ni da li je počeo da radi) ali ćutimo ko cave kad je u pitanju Pirot, ali jbg tamo je Michelin pa ne ide, kao i Knauf....skoro bejaše priča kako je valjda Kenija, ispravi me ako grešim, bankrotirala zbog kineskog kredita. Kinezi su im dali 5,7 milijardi, ali u stvarnosti njihova dubioza se kretala oko 82 milijarde.

Slažem se. Zapravo se vodim onim da treba prvo čistiti svoju kuću, zato najviše kritikujem one koje volim uključujući sebe. 🤣.   

Svakako što se kaže - ni po babu ni po stričevima.  Mada priznajem da zadnjih godina više kritikujem Rusiju i Kinu, a to je opet iz frustracije što smo praktično jedini u okruženju koji koketiramo na sve strane - ubedjen sam da nismo najpametniji, pa ako je već tako onda gledaj šta većina komšija radi pa radi i ti tako jer si inače trn u oku i štrčiš i skratiće te... U životu zapravo često i sam idem kontra većine, ali država ne sme to raditi...

 

Zapravo tu nisu krive ni Rusija, ni Kina, kao što nisu ni Amerika i Evropa nego je skoro kompletna krivica na nama samima.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Sere mi se od ovakvih jao hocemo da prodamo strateske kompanije strancima a strateske kompanije - EPS, najveci lopovi koji postoje, javasluk i bezobrazluk, 80% ljudi koji tamo rade treba instant da dobiju otkaz, sede tamo i po 20 godina nit znaju da rade svoj posao nit ih zanima, Vodovod isti k, a jedino sto je stratesko oko Telekoma je sto se koristi kao politicki instrument. Sve gubitasi sa viskom zaposlenih.

EPS uopšte nije gubitaš, naprotiv. I pored nametnutih partijskih kadrova bolesnog kolonijalnog upravnika su uspeli da se izvuku iz svih havarija i jedini su iole zdrav sistem koji drži ovu lešinu da preživi i ne vrati se u 19. vek. A prave se na gubitaša upravo zbog kolonijalnog statusa. Ne treba doktorat da bi zaključio da je to strateško gašenje jednog društvenog dobra. Elem, nisam nešto primetio da Nemačka, Britanija i ostale zapadne sile prodaju svoje elektroprivrede, vodovode i Telekome. Gle čuda ostaju u državnom vlasništvu. Pitanje za milion, zbog čega? Mora da su još u komunizmu majku mu. 

Edited by Molina23
Link to comment
Share on other sites

Zapravo je u Londonu vodovod privatizovan pa je bilo problema oko toga.  A u Parizu su posle 25 godina koliko je bio u privatnim rukama skapirali da to nije dobro rešenje i preuzeli ga nazad u gradske ruke, slično je bilo i u Berlinu.  Njihovi 'telekomi' su siguran sam isto privatizovani, a sa elektroprivredom se u Francuskoj desilo isto kao sa vodovodom - vraćen je u državne ruke kada je od izvoznika struje Francuska postala uvoznik jer privatnici to nisu održavali kako treba pa je veliki broj nukleanih elektrana ispao iz stroja...u Engleskoj je i dalje u privatnim rukama, a za Nemačku stvarno ne znam.

 

Definitivno ne treba sve privatizovati. Posebno ne te strateške firme.  I Nis je namerno uništavan da bi bio prodat što jeftinije. Ponavljam prodat je za 400 milona sa sve stotinama benzinskih stanica, dve rafinerije, ko zna koliko magacinskog prstora, vozila, nalazišta nafte i ovde i u inostranstvu, odmarališta po celoj bivšoj Jugoslaviji...a prava na prenos jebenog fudbala su plaćena 600 milona.  Za to bi neko kad tad morao odgovarati. Mislim za obe stvari... Ali na žalost skoro sigurno da neće.

Edited by Utopista
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dojce telekom je kao privatni ali eto Nemacka ima skoro 30% akcija a naredni vlasnik nema ni 5%. Pa je "privatizacija" dojce telekom bio poluga za pritisak na manje evropske zemlje da privatizuju svoje telekome koje je kupio dojce telekom pa tako preko privatnog dojce telekoma Nemacka drzava je vlasnik finog broja evropskih telekoma, a bogme i americkog T-mobile 😄 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vlasnistvo nad nasim javnim preduzecima se tesko moze porediti sa vlasnistvom nad istim u Nemackoj ili u Britaniji, a i da moze, razlozi i strahovi koji se navode kao argument zasto ne treba prodavati ta preduzeca apsolutno ne stoje, jer ne postoji ta okupaciona sila ukljucujuci i RuSSiju koja bi te resurse koristila gore po ljude ovde od SNSa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Vlasnistvo nad nasim javnim preduzecima se tesko moze porediti sa vlasnistvom nad istim u Nemackoj ili u Britaniji, a i da moze, razlozi i strahovi koji se navode kao argument zasto ne treba prodavati ta preduzeca apsolutno ne stoje, jer ne postoji ta okupaciona sila ukljucujuci i RuSSiju koja bi te resurse koristila gore po ljude ovde od SNSa

 

Stoji.

Link to comment
Share on other sites

On 7/19/2024 at 11:11 AM, Don Dusko said:

Ja ono sto vidim jeste da se vodi strasna kampanja preko TV medija kako je litijum dobar, kako ce da se drze eko zakona kako ovo kako ono samo da bi se iskopalo.

Demonizuje se ljudi i ekolozi koji govore protiv toga. A oni sto to pricaju su najgori poltroni za naseg Vucka.

I najgore sto su glupi. Kazu ljudi sa zapada ili tajne sluzbe odatle hoce to da sprece a upravo ti ljudi hoce to kod nas. Nece kod sebe.

Jer najlakse je nasem prosecnom gradjaninu reci ako se neko protivi sa zapada da je to upravo za nas dobro.. Je l te...

 

A onda protivnici, tj. druga strana, ko god oni bili, koristi ovakve budalaštine (šalje mi tast danas, ne voli Vučića da vidi, ali bogami bi i vrlo rado gledao kako ruski tenk gazi po Berlinu, iako mu ćerka i unuka žive tamo) u borbi protiv (čega god):

 

Z1EqCQZ.jpeg

 

Ja to zovem definicija kolektivnog šizofrenog rascepa. 

 

Hint. Nije mu deda. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Eddard said:

 

A onda protivnici, tj. druga strana, ko god oni bili, koristi ovakve budalaštine (šalje mi tast danas, ne voli Vučića da vidi, ali bogami bi i vrlo rado gledao kako ruski tenk gazi po Berlinu, iako mu ćerka i unuka žive tamo) u borbi protiv (čega god):

 

Z1EqCQZ.jpeg

 

Ja to zovem definicija kolektivnog šizofrenog rascepa. 

 

Hint. Nije mu deda. 

Pa da nasa opozicija isto ne moze protiv Rusofilije. Jbg.

Link to comment
Share on other sites

Među protivnicima rudnika ima grupa sa celog političkog spektra, od hardkor proevropljana do ovih šizofrenorascepanih (by Eddard), sa svim prelazima.

 

No, viđala su se i čudnija savezništva.

 

Ima dosta ovih što nisu normalni, ali to može da bude i prednost - neko mora da bude spreman i da se bije.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Eddard said:

Ja to zovem definicija kolektivnog šizofrenog rascepa. 

 

Hint. Nije mu deda. 

 

Pa šta se čudiš, lažni ekolozi su svoju agendu pretvorili u religiju. A lažu čim zinu, kao npr. kada kažu da to niko u Evropi ne radi. Niko nije spomenuo da je gotovo isti sporazum potpisala i Češka:

 

Czech and Saxon Prime Ministers signed a Memorandum on Cooperation in lithium production and other strategic projects

 

Pošto je ovo vest sa sajta češke vlade, izvor je više nego verodostojan i bolji od kojekakvih budala sa Tnjitera ili FeZbuka. Nije mi poznato da Česi nešto mnogo luduju oko toga.

 

U celoj priči bi moglo da se popriča o tome koliko je tu dobila država, i to je otprilike to. Bajke o apokalipsi celog crnomorskog sliva je za sledbenike tamo nekih tuta-muta, Savoa i sličnih.

 

15 minutes ago, Smrtokapa said:

Među protivnicima rudnika ima grupa sa celog političkog spektra, od hardkor proevropljana do ovih šizofrenorascepanih (by Eddard), sa svim prelazima.

 

Mislim da bi proevropljani, osim ako nisu u pitanju maskirani ljubitelji Putlera, najnormalnije nastavili projekat kada bi došli na vlast i da bi se pola lažnih ekologa prešaltovalo ako bi im kapnuo koji evrić iz Evrope. Ovi prvi, ukoliko zaista jesu proevropski nastrojeni, igraju na kartu jeftinog populizma, što više govori o njima.  A to će im se obiti o glavu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJ_Vasa said:

...nekih tuta-muta, Savoa i sličnih.

 

Ove dosetke u stilu Ane Brnabić će postati obavezno štivo mladih lidera SNSa. Lažnim humorom se podržavaju pravi trovači, pošto se neće zatrovati do Crnog mora, do Obrenovca ili Beograda nije problem, Smederevo gratis.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Div said:

 

Ove dosetke u stilu Ane Brnabić će postati obavezno štivo mladih lidera SNSa. Lažnim humorom se podržavaju pravi trovači, pošto se neće zatrovati do Crnog mora, do Obrenovca ili Beograda nije problem, Smederevo gratis.


Mene ova retorika oko Save i tute-mute podseca na koaliciju Zajedno i prve proteste protiv kradje lokalnih izbora 96. Na pocetku su najbrojniji i najglasniji bili SPO i da se ne lazemo, oni su sve pokrenuli, bar na lokalu. Valjalo je progutati povecu zabu, pa stati uz njih, troprstasiti i vikati svi, svi, svi. Tek kasnije su dosli Beograd i studenti, pa danas te proteste pamtimo kao gradjanske. Ali mi koji pamtimo sam pocetak, znamo da nije tako bilo, bar ne prvih dana i nedelja. Negde je ipak valjalo prelomiti i naci se oko minimuma zajednickog interesa.

Zasto to danas nikako ne ide, ni kod politickih stranaka, ni kod ekoloskih pokreta, za to nemam objasnjenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...