Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

24 minutes ago, Constantin said:

Setite se onih grafikona i fotki u grejnoj sezoni kako izgleda zagadjenje Srbije....setite se kako izgledaju reke sa onim flašama što je Vasa postavljao....setitte se ili pročitajte koji je vodotok najzagadjeniji u Evropi (Bački)...setite se Fenola i Kraljevčana....razmislite, da li ima reke u Srbiji u kojoj gradske fekalije ne idu direktno iz gradske kanalizacije, a mi one male planinske rečice iz koje možete bez ikakvog straha da pijete vodi stavljamo (država) u cevke.....e samo nam još Rio Tinto fali. Vid'la žaba da se konji kuju, pa i ona digla nogu....

Svake je godine ista prica i nekako iz godine u godinu sve gora i gora. Pretpostavljam da je razlog sto u Srbiji ( i ne samo u Srbiji, ali

ovde pricamo o Srbiji) snega vec godinama nema pa je vazduh od kraja oktobra do marta strasan i imam utisak da je sve strasniji

jer su se ljudi nekako razbaskarili pa se greju na drva u cumur ( i to najlosiji koji uopste i postoji) dva coveka koji zive u 10 soba.

Cudno je da se narod nije mnogo uzbudjivao oko tih minicentrala na najlepsim i najcistijim mestima po planinama u Srbiji, za 

reke i plastike i otrove niko se ne uzbudjuje. Verovatno se niko i ne bi uzbudjivao da je recimo glavni preduzetnik Srdjan Djokovic

ili Vera Ristic. Meni je licno ovo sa Rio Tintom problematicno samo iz razloga sto je bas najveci i najprljaviji eksploatator dosao 

da rabi taj litijum. Kad bi Srbima rekli da to nije Rokfeler nego da je vecinski vlasnik akcija Kina, verovatno bi im to tako bilo

prihvatljivo. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Patrik Hoksteter said:

Nije poenta bila da se proceni vrednost Stare planine, nego da ta Srbija nikad nije umela da stvori ništa. Valjda je bila zauzeta dubokim razmišljanjem o svijetloj istoriji, i o tome kako je u njoj svaka taraba starija od američke istorije, koja cela stane na jedan A4 list papira. Pa ipak je i takva "bez istorije", što je je li vrlo značajno za život, ta Amerika uspela da stvori hiljade triliona mernih jedinica vrednosti, a Srbija ništa.

 

Nešto malo poljoprivrednih proizvoda koje su joj uvek pola vraćali ako pokuša da ih proda, jer to sa vraćanjem poljoprivrednih proizvoda iz izvoza nije samo sad, nego je bilo i vreme SFRJ, pa verovatno i ranije. I uspela je da sruši sve prethodne pokušaje da bude uljuđena, koji su se svi završavali nasiljem nad reformatorima i poništavanjem i to malo reformi. Kao i da propusti svaku šansu koja joj se ukazala - u novije vreme 1990, pa 2000, pa čak i ovo sa Vučićevim počecima.

 

To je bilo kad je je to i takvo "društvo" na kraju iznedrilo svog pravog najvećeg sina naroda i narodnosti - Vučića. I vrlo brzo zaboravilo da je taj Vučić u početku, oko 2013 i 2014, u stvari samo bio preuzeo Đinđićevu priču - protestantska etika, potreba za promenom mentaliteta da bi se to tu razvijalo itd.

 

I šta se desilo - samoproglašeni "narodni tribuni" a za njima i "narod" je graknuo. Šta! Mi da se menjamo! Onda više nećemo biti Srbi. Neće moći! I onda za razliku od Đinđića koji je upravo zbog toga planirao da se po isteku mandata povuče iz politike, što su njegovi ubice znali, ali su ga svakako ubili kao upozorenje budućim Đinđićima, Vučić kao pravi oportunista, koji bi svakako nastavio sa tom pričom da je prihvaćena od "naroda", jer mu je samo vlast važna, on je rekao: "Je li tako? E pa sad ćete videti kako se vozi! Prosuću mu creva!".

 

Onda je počeo da se zadužuje gde može, pa je 3/4 toga razdelio "narodu" kroz "plate" , penzije i slično, i delom kroz infrastrukturne investicije, a 1/4 je dao kao isplatu svojim kompanjonima koji su taj plan sprovodili u praksi, i neko vreme su svi bili zadovoljni. Naročito "narod" koji je tim parama punio garaže, kanalizaciju, smetlišta i (uglavnom) Grčku.

 

Onda je došlo vreme da se to polako vraća. Budući da nema ništa drugo, srpsko "društvo" će morati to da vraća jedinim što ima - "prirodnim bogatstvima". I to će biti kraj "tužne" priče o ljudima koji su slučajem dobili potencijal da imaju sve, ali su usled bede duha, bahatosti i ni na čemu utemeljene samoljubivosti završili u ništavilu.

Da li si bio ikada na Staroj planini i na Crnom vrhu na istoj?

Prvo odgovor na ovo pitanje, pa mozemo i na PM da nastavimo dijalog o Slobinim projektima i botovima istog - informacije imam iz prve ruke od ljudi koji su ga gradili.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Selina said:

Kad bi Srbima rekli da to nije Rokfeler nego da je vecinski vlasnik akcija Kina, verovatno bi im to tako bilo

prihvatljivo. 

Neka kopaju tamo gde je koncentracija rude najveca....

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Selina said:

Jesam, cak i na Suvoj Planini, ako znas gde je to. Letos su tamo umirali neki divlji konji od zedji. Nije ih se niko setio da im da vode.

Pravili su demonstracija protiv nasilja i Rio Tinta.

Rtanj je moja najomiljenija planina, poznajem ja mnogo dobro taj kraj.

I?

Napojila si nekog od tih konja makar iz flasice kod sebe ili samo kukas nad njihovom zlom sudbinom reda radi?

Ja jesam - prekjuce.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

I?

Napojila si nekog od tih konja makar iz flasice kod sebe ili samo kukas nad njihovom zlom sudbinom reda radi?

Ja jesam - prekjuce.

:default_coffee:

Pa nisam letos bila, bila sam nekada, na Babinom Zubu  sam bila cesce , tamo je oktobar kao Indian summer kao u USA,

inace me je zaista pogodilo letos vest o divljim konjima koji umiru od zedji.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Selina said:

Pa nisam letos bila, bila sam nekada, na Babinom Zubu  sam bila cesce , tamo je oktobar kao Indian summer kao u USA,

inace me je zaista pogodilo letos vest o divljim konjima koji umiru od zedji.

Nekada je prava rec - u medjuvremenu izgradjen hotel za Slobu i prijatelje, pozari izbili slucajno tamo gde su predvidjene staze za skijanje....

Sve spontano, divota....

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Patrik Hoksteter said:

Nije poenta bila da se proceni vrednost Stare planine, nego da ta Srbija nikad nije umela da stvori ništa. Valjda je bila zauzeta dubokim razmišljanjem o svijetloj istoriji, i o tome kako je u njoj svaka taraba starija od američke istorije, koja cela stane na jedan A4 list papira. Pa ipak je i takva "bez istorije", što je je li vrlo značajno za život, ta Amerika uspela da stvori hiljade triliona mernih jedinica vrednosti, a Srbija ništa.

 

Nešto malo poljoprivrednih proizvoda koje su joj uvek pola vraćali ako pokuša da ih proda, jer to sa vraćanjem poljoprivrednih proizvoda iz izvoza nije samo sad, nego je bilo i vreme SFRJ, pa verovatno i ranije. I uspela je da sruši sve prethodne pokušaje da bude uljuđena, koji su se svi završavali nasiljem nad reformatorima i poništavanjem i to malo reformi. Kao i da propusti svaku šansu koja joj se ukazala - u novije vreme 1990, pa 2000, pa čak i ovo sa Vučićevim počecima.

 

To je bilo kad je je to i takvo "društvo" na kraju iznedrilo svog pravog najvećeg sina naroda i narodnosti - Vučića. I vrlo brzo zaboravilo da je taj Vučić u početku, oko 2013 i 2014, u stvari samo bio preuzeo Đinđićevu priču - protestantska etika, potreba za promenom mentaliteta da bi se to tu razvijalo itd.

 

I šta se desilo - samoproglašeni "narodni tribuni" a za njima i "narod" je graknuo. Šta! Mi da se menjamo! Onda više nećemo biti Srbi. Neće moći! I onda za razliku od Đinđića koji je upravo zbog toga planirao da se po isteku mandata povuče iz politike, što su njegovi ubice znali, ali su ga svakako ubili kao upozorenje budućim Đinđićima, Vučić kao pravi oportunista, koji bi svakako nastavio sa tom pričom da je prihvaćena od "naroda", jer mu je samo vlast važna, on je rekao: "Je li tako? E pa sad ćete videti kako se vozi! Prosuću mu creva!".

 

Onda je počeo da se zadužuje gde može, pa je 3/4 toga razdelio "narodu" kroz "plate" , penzije i slično, i delom kroz infrastrukturne investicije, a 1/4 je dao kao isplatu svojim kompanjonima koji su taj plan sprovodili u praksi, i neko vreme su svi bili zadovoljni. Naročito "narod" koji je tim parama punio garaže, kanalizaciju, smetlišta i (uglavnom) Grčku.

 

Onda je došlo vreme da se to polako vraća. Budući da nema ništa drugo, srpsko "društvo" će morati to da vraća jedinim što ima - "prirodnim bogatstvima". I to će biti kraj "tužne" priče o ljudima koji su slučajem dobili potencijal da imaju sve, ali su usled bede duha, bahatosti i ni na čemu utemeljene samoljubivosti završili u ništavilu.

 

Sve ovo je tačno ali nema nikakve veze sa ovom temom. Rio Tinto u dolini Jadra je gotovo izvestan recept za katastrofu, pa bio taj Rio Tinto iz Amerike, Rusije, Kine, Madagaskara, Čilea ili sa Jupitera. Najbolje je da pobijemo sve ljude a da ostanu samo Gejtsovi, Maskovi, Bezosi i slični.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Patrik Hoksteter said:

Није поента била да се процени вредност Старе планине, него да та Србија никад није умела да створи ништа. Ваљда је била заузета дубоким размишљањем о свијетлој историји, ио томе како је у њој свака тараба старија од америчке историје, која се налази на једном А4 листу папира. Па ипак је и таква „без историје“, што је врло значајно за живот, та Америка успела да створи хиљаде трилиона мерних јединица вредности, а Србија ништа.

 

Нешто мало пољопривредних производа које су јој увек пола враћали ако покуша да их прода, јер то са враћањем пољопривредних производа из извоза није само сад, него је било и време СФРЈ, па вероватно и раније. И успела је да сруши све претходне покушаје да буде уљуђена, који су се сви завршили насиљем над реформаторима и поништавањем и то мало реформи. Као и да пропусти сваку шансу која јој се показала - у новије време 1990, па 2000, па чак и ово са Вучићевим почетком.

 

То је било кад је то и такво "друштво" на крају изнедрило свог правог највећег сина народа и народности - Вучића. Врло брзо сам заборавио да је тај Вучић у почетку, око 2013. и 2014. године, у ствари само био преузео Ђинђићеву причу - протестантску етику, потребу за променом менталитета да би се то ту развијало итд.

 

И шта се десило - самопроглашени "народни трибуни" а за њима и "народ" је гракнуо. Шта! Ми да се мењамо! Онда више нећемо бити Срби. Неће моћи! И онда за разлику од Ђинђића који је управо због тога планирао да се по истеку мандата повуче из политике, што су његове убице знали, али су га свакако убили као упозорење будућим Ђинђићима, Вучић као прави опортуниста, који би свакако наставио са том причом. је прихваћена од "народа", јер му је само власт важна, он је рекао: "Је ли тако? Е па сад ћете видети како се вози! Просућу му црева!".

 

Онда је почео да се задужује где може, па је 3/4 тога разделио "народу" кроз "плате" , пензије и слично, и делом кроз инфраструктурне инвестиције, а 1/4 је дао као исплату својим компањонима који су тај план спроводили у пракси, и неко време су сви били задовољни. Нарочито "народ" који је тим парама пунио гараже, канализацију, сметлишта и (углавном) Грчку.

 

Онда је дошло време да се полако враћа. Будући да нема ништа друго, српско „друштво“ ће морати да се врати јединим што има – „природним богатствима“. И то ће бити крај „тужне“ приче о људима који су случајем добили потенцијал да имају све, али су услед беде духа, бахатости и ни на чему утемељене самољубивости завршили у ништавилу.

Slažem se sa 99% stvari koje pišeš, i baš zato dajem sebi pravo da kažem da se povodom ove teme tvoja  razmišljanja poklapaju sa najgorim SNS botinama, a meni je to jasan pokazatelj da moram biti na suprotnoj strani...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Sve ovo je tačno ali nema nikakve veze sa ovom temom. Rio Tinto u dolini Jadra je gotovo izvestan recept za katastrofu, pa bio taj Rio Tinto iz Amerike, Rusije, Kine, Madagaskara, Čilea ili sa Jupitera.

Ima veze, jer je ta galama oko litijuma samo još jedan pokušaj "kolektivne Srbije" da izbegne posledice svojih izbora, i odgovornost za sopstvena dela. Kao u vicu - bili Englez, Francuz, Nemac i Srbin, i ne znam šta je dalje bilo, ali znam da ih je na kraju Srbin sve nadmudrio. Kako da ne. Kad je dobila šansu, isto kad i ostali u Evropi, za razliku od tih ostalih, Srbija je sama ogromnom većinom (kao i sada) umesto puta kojim se ide do prvog sveta, izabrala da postane evropska Somalija. Posledica tog izbora je da će se "kopati" i litijum, i šta god treba, bez obzira na rizik, sa SNS ili bez njih, i nikakva galama i dreka ne mogu da promene ništa.

Link to comment
Share on other sites

Ne nego se ne treba obazirati na posledice ako će te posledice da te ubiju ili obogalje. To se već radilo tako u prošlosti, pa evo nas sada ovde.

 

Ovo Hoksteterovo je nekakvo inaćenje u stilu "klasične Srbende". A i pošto je "kolektivna Srbija" grešila u prošlosti sad ne samo taj kolektiv (šta god on bio) nego i njegove nedužne pojedince treba prineti na žrtvu svetskom kapitalu jer je eto to u nečijoj glavi "pravedno". Ne znam kako se zove božanstvo čiji je ovo kult, ali su ga pravili Jahve, Mamon i Tanatos u nekim orgijama.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Patrik Hoksteter said:

Ima veze, jer je ta galama oko litijuma samo još jedan pokušaj "kolektivne Srbije" da izbegne posledice svojih izbora, i odgovornost za sopstvena dela. Kao u vicu - bili Englez, Francuz, Nemac i Srbin, i ne znam šta je dalje bilo, ali znam da ih je na kraju Srbin sve nadmudrio. Kako da ne. Kad je dobila šansu, isto kad i ostali u Evropi, za razliku od tih ostalih, Srbija je sama ogromnom većinom (kao i sada) umesto puta kojim se ide do prvog sveta, izabrala da postane evropska Somalija. Posledica tog izbora je da će se "kopati" i litijum, i šta god treba, bez obzira na rizik, sa SNS ili bez njih, i nikakva galama i dreka ne mogu da promene ništa.

 

Da, a poštari kradu pakete.

I, šta kažeš, Vučić reformator,kao Đinđić?

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 hours ago, Smrtokapa said:

Ne nego se ne treba obazirati na posledice ako će te posledice da te ubiju ili obogalje. To se već radilo tako u prošlosti, pa evo nas sada ovde.

 

Ovo Hoksteterovo je nekakvo inaćenje u stilu "klasične Srbende". A i pošto je "kolektivna Srbija" grešila u prošlosti sad ne samo taj kolektiv (šta god on bio) nego i njegove nedužne pojedince treba prineti na žrtvu svetskom kapitalu jer je eto to u nečijoj glavi "pravedno". Ne znam kako se zove božanstvo čiji je ovo kult, ali su ga pravili Jahve, Mamon i Tanatos u nekim orgijama.

 

Njegovo inacenje je nivoa Puzigace a koliko vidim pisu da je on ustvari Puzigaca. Elem to je ona filozofija: "nered mi je u sobi pa cu da zapalim stan"

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

image.thumb.png.cf81b29f962def2324847c2b3b6cad75.png

 

 

:Hail:

 

Evo zna čo'ek:

 

"Zbog toga se vode ratovi. Videli ste prošli put predsednik Bolivije je rekao da je zbog litijuma bio pokušan državni udar, gledali ste posle toga tekstove Dojče Velea koji saopštava da je u Ukrajini rat zbog litijuma. Litijum je život u budućnosti, onaj ko ima litijum postaje sila, neko regionalna, neko svetska", rekao je Vučić.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, fancy said:

Kreni, skreni.

 

IMG-20240708-212438-435.jpg

 

Netačno je da je glasano za predsednicu opštine ili bilo koje političko lice Srpske napredne stranke danas na konstituvnoj sednici opštine Zemun, rečeno je u Kreni promeni Zemun za Danas.

Glasano je za izbor sekretara Skupštine kao stručno lice koje se nalazi na toj funkciji 20 godina – precizirano je u odgovoru Danasu.

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/kreni-promeni-zemun/

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Netačno je da je glasano za predsednicu opštine ili bilo koje političko lice Srpske napredne stranke danas na konstituvnoj sednici opštine Zemun, rečeno je u Kreni promeni Zemun za Danas.

Glasano je za izbor sekretara Skupštine kao stručno lice koje se nalazi na toj funkciji 20 godina – precizirano je u odgovoru Danasu.

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/kreni-promeni-zemun/

U prevodu: nije g*** već se lažni ekolog pas posr'o.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJ_Vasa said:

U prevodu: nije g*** već se lažni ekolog pas posr'o.

Pa neće biti....i nije jedinstveni slučaj. Tebi bar nije problem, cenim, da razlučiš i napraviš razliku...ili namerno nećeš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Constantin said:

Pa neće biti....i nije jedinstveni slučaj. Tebi bar nije problem, cenim, da razlučiš i napraviš razliku...ili namerno nećeš.

Ima razlike: pas je plemenita životinja, a jaftini politikant je jeftini politikant.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ima razlike: pas je plemenita životinja, a jaftini politikant je jeftini politikant.

Pa dobro, vidim da me malo z. Onda svako ko je ZA litijum, je Vučićev bot. Analogija nalaže takav zaključak. Mada, kao što rekoh, ja vas iz "prestonice" donekle razumem, jedino ćete vi da vajdite od Jadarita, a cenite da je daleko sve od vas. Ono ništa lepše...kao da uzimate reket npr. Taxistima....njegova kola, njegovo gorivo, on plaća registraciju, vrti djevrek 12 sati dnevno i kad završi smenu, donese ti na vrata 60% zarade...lepo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Constantin said:

Pa dobro, vidim da me malo z. Onda svako ko je ZA litijum, je Vučićev bot. Analogija nalaže takav zaključak. Mada, kao što rekoh, ja vas iz "prestonice" donekle razumem, jedino ćete vi da vajdite od Jadarita, a cenite da je daleko sve od vas. Ono ništa lepše...kao da uzimate reket npr. Taxistima....njegova kola, njegovo gorivo, on plaća registraciju, vrti djevrek 12 sati dnevno i kad završi smenu, donese ti na vrata 60% zarade...lepo.

 

Hajde da se manemo zamene teza. Evidentno je da je Kreni stani opozicija isto koliko smo i mi Eskimi. Ako su glasali za nekoga ko je član SNS-a, onda mogu biti deo vladajuće koalicije u Zemunu ili je bar podržavaju. Ne znam šta je tu nejasno.

 

A evidentno je i da će odbraniti taj Jadar isto kao što je Savoa 'odbranio' Kosovo. U pitanju je obična bulumenta koja bi samo da strpa trtice u fotelje, i ništa više.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Div said:

I, šta kažeš, Vučić reformator,kao Đinđić?

Ne, upravo suprotno. Kažem da Vučić nije ništa, samo oportunista koji bi po potrebi bio i reformator, ako mu to koristi da bi bio vlast. To jest kad bi bar 51% društva prihvatao reforme odmah kad se uvedu, uz gunđanje, što je normalno, ali bi prihvatao. I još oko 30% posle nekog vremena, ne tako dugog, uz malo pritiska.

 

To, i da je žalosno što ljudi u petoj, šestoj, sedmoj ili osmoj deceniji čitaju dijagonalno i sa preskakanjem, a onda reaguju emotivno na nešto sporedno iz teksta koji su pročitali samo delimično.

 

Imam i ja pitanjce za one koji vole sve da pretvaraju u nešto lično, eto čak i to sa rudarstvom i "stranim investicijama", pa predstavljaju kao da sad zli Vučić lično iz hira hoće silom da "kopa litijum". Kako se pravilno kaže "gurbet" ili "kurbet"? Piše da "gurbetski narod govori kurbetskim jezikom" pa kako je pravilno, zna li se?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...