Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

Nije, masis poentu..evo ti najprostijeg primera: zuta kisa iz Sahare je stigla u Hrvatsku..u kojoj koliicni, ne znam, ali bude je..e sad, zamisli stace se desvati u regionu celom ako se otvori neki rudnik koji truje uveliko reke i njive,a recno smo svi vezani, pre ili kasnije, docice i do drugih..a Srbiaj vec ima i rudnike, i trovacnice..zelezara bi mogla npr da manje zagadjuje, ali nece Kinezi da stave filter, hebe im se..u medjuvremenu, ljudi iz Radinca umiru od kancera..o Boru da  i ne pricam..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

Skotina odustala od projekta Jadar, za sada, izgleda..ili ceka da skuva ljude za pricu vremenom spinovima.ili se  ukenjao, malo od najavljenih eventualnih akcija, koje ukljucuju i alarmiranje ljudi iz drugih zemalja, jer ova prica sa rudnicima ne bi zatrovala samo Srbiju vec i okruzenje..obzirom d aje rudnik ladno mogao vec uveliko sljakati danas, da se nije reagovalo, moglo bi se reci, sem ako se ensto bitnije en promeni u narednom periodu, d aje bitka dobijena..ne i rat, ima jos milion stvari da se uradi, nije ni samo RT problem, nisu ni samo rudnici litijuma..litijum inace i tako izlazi iz upotrebe polako vec sledece godine, tako da..inicjativa je tu, ekoloska udruzenja su samo ojacala i prosiirila se, tu su i akademici, umetnici..bio sam i deo blokada, protetsa, bicu ponovo ako treba.. msilim da smo nesto uradiili, svi, koji smo potpisivali incijativu, isli na bolkade, glasali za Moramo..a gospodi koji bi pili litijum, neka izvole, naci drugo mesto, gde RT vec unistava, i unistio je,nazalost, okolinu, i pobio ljude..

Nemoj da mislis da nece. Ne, nego ce sedeti pored rusofilčina i ostalih anticivilizacijskih elemenata. Nego, ti akademici i umetnici, da li su oni bilo kada glasali za milosevica ili slican patrijotski isprdak, i hoce li oni u NATO?

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

A inace te sulude price, da su ekoelski aktivisti Jadra sve sami zaostali krezubi Putinoljupci, postoji jedna osoba koja jeste prilicno udesno..i to bas, bas, sto bise reklo, od takvih bezim kao djavo od krsta, kao i od drugih ekstrema..ime namerno navoditi necu, ne bih da kako se to moderno kaze, doksujem nekoga..medjutim, ta osoba inace ima svoje udruzenje, ali, nije bila deo niednog jedinog proetsta, nije htela u SEOS, Savez Ekoloskih udruzenja, Moramo je "previse EU", "pro NATO", itd..niko ne valja, samo su oni dobri..nista urdaili nisu zasluge za sprecavanje rudnika sebi pripisjuju..da li je ta osoba uopste sikreno protiv rudnika, ili je cak tajno Vuciceva, ne znam..mislim da  je pre cista sujeta u pitanju, visak ega..nebeitno, poenta je, da je SEOS lisen bilo kakvog fasizma, sovinizma, ne znam ti cega, cak su neki antivakseri hteli da sir svoju pricu, nije se dozvolilo..i rasirili su se, bas..dao Bog, dolazi novi talas ekolskih aktivnosti, i da ce cela prica dobijati an tezini..i ne samo za rudnike i trovacncie, vec inace..jer, naravno da treba i da  naucimo da bacamo smece makar gde se baca,posto ocigledno ni to ne znamo. i da ne zagadjujemo reke i svojim djubretom..niko to ne ignorise, niti porice da postoji kao  problem..Savo sutra kod Ivanovica:smiley58:..ladno cu Ivnaovica da gledam..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Mozda nisu klasicni putinoljubi ali svakako koriste termin "zapad" u negativnom kontekstu, i u stvari, u kom god ga kontekstu koristili svakako je negativno, zato sto to implicira da je to nesto drugacije, sta li. Takođe drndaju o zlim stranim privatnim kompanijama, sa akcentom na to da su kompanije strane, kao da je to nesto lose, i jos gore, privatne, majku im imperijalisticku. Guslaju jos i o kolonijalizmu, okupaciji, zlom neoliberalizmu itd itd. Prema tome 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da to ima ikakve veze sa Putinom, jednostavno neki strah od novog, "ćute" neka kazu ko ih finansira, jer taj lik je zvanicno nezaposlen :classic_laugh:.

Lakse je svirati q....u, nego ici na posao svaki dan 8 sati. Kada bi cijeli svijet tako razmisljao jos bi bili u kamenom dobu.

Link to comment
Share on other sites

 

Oni, stanovnici Jadra, a i mnogih drugih delova Srbije, vide zapad u svojim dvorištima, na njivama, ušao na silu, na prevaru, zagadio vodu, zemlju i šta bi mogli da misle o njemu, o mnogim drugim aktivnostima zapada, donacijama, investicijama nema priče, nije to nikakav zaopad sve je to vučić izgradio, baš ga briga za strane ambasadore, ministrima kaže, vraćaj se nazad, da nije vučića sve bi nam uzeli.

Možta ti ljudi, odnosno neki od njih, mnogo toga ne znaju, ne razumeju, ali kad im otruješ vodu, njivu, stoku, neće te dočekati sa hlebom i solju nego sa motkom, onom oplemenjenom govnima.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nikom u Nedeljicama ne bi smetalo da "zapad" dođe i otvori fabriku za preradu drveta i zaposli mešane. Tako da te priče da ljudima rio tinto smeta jer je da zapada mačku o rep. Svako ima pravo da ne dozvoli da mu neko zagađuje vodu i zemlju. 

Edited by Haklberi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ni Ling Long ne smeta Zrenjanincima, jer fabrika smeta im, jer zagadjivanje,a i videsmo da imaju robove iz Zrenjanina..mislim, neverovatno mi je da se nekim ljudima morjau ojasnjavati stavri kao maloj deci, i dalje ne kapiraju..pa se cudimo psle sto jedan seljak koji ne bi dao imanje ni za sta na svetu, ipak glasa i veruje da mu je Vucic stavrno skinuo RT sa vrata..

haklber ida ti objasnim ja nesto, kako to ide:

 

1.Mi nmemamo nikava prava, samo da se povinujemo intersima stranih kompanija, makar ostali bez hrane, vode, makar nas trovali..mi zasluzujemo d abudemo deponija..jer, mi smo esncija zla ovog sveta..jedino su mozda Rusi vece zlo od nas..Ko nece d aga truju, taj je krezub, nepsimen, lud, primitvan Srbin koga nisu dovoljno bombama opametili..to nas  briljantni i sveznajuci Puzigaca govori..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Bila neka debata na Insajderu, Miroslav Mijatovic, i neko SNS govedo iz minstarstva rudarastva..majko mila, gori je od orlica..mahom je on i gvorio, 70% emisije je on govrio, ostatak inzenje, Mijatovic ako je rekao 3 recenice..toliko o Debati..Insajder V je kao neki malo meksi Vucicev RTS

Link to comment
Share on other sites

Pa kad je to takav bizmis da bi se napravilo nedeljičansko privredno čudo, zašto onda vi koji to zagovarate ne sakupite sredstva pa što vi ne otvorite fabriku za preradu drveta u tim Nedeljicama i zaposlite sve meštane pa bum da napravite?

 

Jel to onaj bizmis plan: druže Tito, ovde u smederevskom kraju dobro uspeva grožđe. A, gvožđe, pa dobro, onda ćemo tu graditi čeličanu. Bizmis bato!

 

A ovo pa o ulasku mrskog "zapada" na silu i na prevaru su tek neki novi nivoi ničega. Toga do sad nije bilo. Ovakvih garantovano nigde nema. I sad se na drugim temama pitaju i srce im zebe šta će biti ako (kad) takvi ponovo svesno izaberu da budu još pećinskiji ljudi nego što već jesu. More pakuj prnje bre, pa paljba, koliko god godina da imaš, a oni neka se nose, i oni i njihove livade, i reke pune plastike, i sve.

 

Evo, jedan mudac od "onih" na ovim njihovim mislilačkim sajtovima uboo nedavno. Ponekad i oni umeju da kažu nešto normalno. Kaže "narod je i skup zajedničkih vrednosti, zajedničkog iskustva i zajedničkog sećanja...". Dobro, i koje vrednosti tu normalni dele sa većinom, i kakva su im ta zajednička iskustva i zajednička sećanja, pa da bi se identifikovali sa tom većinom? Ja cenim da zajedničkih vrednosti nemaju, a zajednička iskustva i sećanja su im ista kao što ih ima onaj koji krene golim dupetom u koprive.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa kad je to takav bizmis da bi se napravilo nedeljičansko privredno čudo, zašto onda vi koji to zagovarate ne sakupite sredstva pa što vi ne otvorite fabriku za preradu drveta u tim Nedeljicama i zaposlite sve meštane pa bum da napravite?

 

Jel to onaj bizmis plan: druže Tito, ovde u smederevskom kraju dobro uspeva grožđe. A, gvožđe, pa dobro, onda ćemo tu graditi čeličanu. Bizmis bato!

 

A ovo pa o ulasku mrskog "zapada" na silu i na prevaru su tek neki novi nivoi ničega. Toga do sad nije bilo. Ovakvih garantovano nigde nema. I sad se na drugim temama pitaju i srce im zebe šta će biti ako (kad) takvi ponovo svesno izaberu da budu još pećinskiji ljudi nego što već jesu. More pakuj prnje bre, pa paljba, koliko god godina da imaš, a oni neka se nose, i oni i njihove livade, i reke pune plastike, i sve.

 

Evo, jedan mudac od "onih" na ovim njihovim mislilačkim sajtovima uboo nedavno. Ponekad i oni umeju da kažu nešto normalno. Kaže "narod je i skup zajedničkih vrednosti, zajedničkog iskustva i zajedničkog sećanja...". Dobro, i koje vrednosti tu normalni dele sa većinom, i kakva su im ta zajednička iskustva i zajednička sećanja, pa da bi se identifikovali sa tom većinom? Ja cenim da zajedničkih vrednosti nemaju, a zajednička iskustva i sećanja su im ista kao što ih ima onaj koji krene golim dupetom u koprive.

Ala ti je logika jebalo mesečinu... Evo ja bih otvorio fabriku u Nedeljicama, ali jbg već sam imao jednu pa me Vučko sahranio, ne bih opet da bacam svoje pare. Lepo je tuđim gloginje mlatiti... Ali svakako smo već utvrdili da pojma nemaš o čemu govoriš i da si samo bezobrazan i ništa više.

Edited by Haklberi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa jeste, to i ja kažem. Evo ti si predložio da u tim Nedeljicama mrski "zapad" otvori fabriku za preradu drveta i zaposli sve Nedeljičane. Lako je tuđim gloginje mlatiti.

 

9 minutes ago, Harmonika said:

ovako isto i Vucic prica:classic_biggrin:..vidim ja ko glasa za njega..

 

Odlično, ovo je lep primer zajedničke vrednosti koju deli većina tu. Kad god im neko kaže bilo šta razumno o bilo čemu, i kad god im neko ovako... preloži da za promenu ne bi bilo loše da se malo ponašaju normalno i razumno, a ne kao oni, to je njima pritisak, ugnjetavanje, ucene, proganjanje itd. Divan svet. Prosto da svako poželi da deli vrednosti sa njima.

Link to comment
Share on other sites

Pa očigledno je otvarati takvu fabriku tamo isto kao otvarati železaru u vinogradarskom kraju. Nikoga normalnog to ne zanima da radi. A za rudnik nije isto, zato što tamo ima rude. Što ovi bundžije ne predlože tim rudarskim kompanijama da idu na primer na vrh te Stare planine, pa tamo da otvore rudnik soli na primer? Mozda bi to bio dobar bizmis, a i niko se ne bi bunio.

 

Možda bi se srbadija još manje bunila kad bi došli tu neki da love kitove. Mogu da probaju u panonskom moru. Cim je more, sigurno ima i kitova u njemu. Možda bi im to više odgovaralo.

Link to comment
Share on other sites

Imam, ali bih je iz momenta udao kod nekog stranog investitora, kad bi bilo zainteresovanih. A zasto kod stranog, pa zato sto ovi "domaci", to ljudi nisu, to buzdovani i ološi jesu. Strani investitori su ljudi gospoda.  Uplacuju na tekuci racun, to se njima podrazumeva, kakav keš, nisu pećinski ljudi. Onda, ne traze da pisete duple ugovore, pa jedna cena u njima pise interno za vas, a druga za drzavu. Onda se zna rok kad se treba iseliti i pre tog roka niko ne smara. Onda ne jedu kaku i ne mažu i ne lažu kao "domaci" kad krenu da kenjaju i nalaze neke navodne mane, a i oni i prodavci znaju da kupuju da bi srusili, pa pravili veci objekat, nego plaćaju po kvadratu placa, kao ljudi. Zašto ovi lokalci sve to rade što rade, ko zna, valjda zato što je laž vid njihovog patrijotizma itd.

 

Ali gledaj, bolje da nisam imao, jer mi ne bi 15 godina lupali kontejnerima uz glavu svakog jutra, a i najverovatnije bi jos za vreme nacionalistickog ludila v1.0 napustio grudu. U pravu je jedna iz nekog filma, najveca je glupost kupovati/nasleđivati takve stvari, zato sto na kraju ne posedujes ti njih, nego one tebe. Ocigledno na primeru tih ljudi tamo.

 

Plus ne bih pod stare dane morao da se gnjavim traženjem mladoženje pa onda trazenjem gde da se dislociram, sad kad su ih drugovi Vucic i Putin podstakli da konacno pokazu pravo nacionalisticko, anticivilizacijsko, ksenofobno, komunisticko lice za vreme ove patrijotske histerije v2.0.

 

Ali biće i to. Evo, oslobodio sam se u prethodnih par godina svega sto je navodno trebalo da bude uspomena na one koji su se predstavljali kao rodbina i slicno. Sve sam to prodao budzasto.  Uostalom, sta ce mi stvari kao uspomene na nekoga. Ako se covek i bez raznih predmeta ponekad ne priseti nekoga, onda taj nije ni bio vredan secanja, i nece tu nikakvi predmeti pomoci. Samo prave gužvu.

 

Plus, piše u Kozmu :lol_2: u svakom broju, rešavajući se stvari koje čoveka podsećaju na prošle veze, simbolicki se rešavaš i tih veza. Što je tačno. Tako i ovo ide ća, najverovatnije do sledeće godine, pa ćao. A oni posle i  dalje neka se opiru kakvom god hoće poretku, rudnicima, Americi, Evropi, vakcinama, Burkini Faso, ma kome hoće. I dalje neka neguju te njihove "vrednosti" koje ih povezuju, mada ne znam koje bi to vrednosti bile, valjda ovo dranje protiv svega, ali dobro, poenta je, neka rade sta hoće, i to me zabole, važno da ja to ne moram da gledam.

 

Neka kliču Putinu, onome iz Severne Koreje, neka neće u NATO, u bato, neka postave po jednog popa na svakih 20 metara, svuda, nek prave spomenike kome hoce, neka svete ognjista i kolevke i nejac dokle hoce i neka ispravljaju kakvu god hoce istorijsku nepravdu, sve, sve, samo da se ne bi ponasali normalno, ma sta hoce neka rade, sto se mene tice, vazno da se ja udaljim odatle, a sto se tice njih, Mile sa Cubure je sve rekao sa ona dva glasa :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne može, samo sa jajima radimo. 60 komada jaja po kvadratu, pa da pređemo na posao :lol_2:

 

Da, zaboravio sam jos jednu vaznu stvar. Neka vracaju vojne rokove, i to neka uvedu dva. Poseban za doktore i filozofe i taj da bude duži. Pošto su oni najveći patrijote, valjda je pošteno da najbolje brane to šta već brane, a ne da se očekuje od nekih alkoholičara i drugih koje bas zabole za sve da brane vrednosti ove elite i umnika.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...