Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

Ma to su bre sve gluposti, ne ovo za standarde i to, nego cela halabuka oko litijuma, i od pocetka tvrdim da sve to placa putler i njegova banda samo da bi sprecavali integrisanje te teritorije u okruzenje i njeno uljuđivanje. Dalo bozanstvo u koje ne verujem da je onaj Milenkovic u pravu kad tvrdi da ce se cela ta prica sa tom bandom zavrsiti gradanskim ratom kod njih i "rasapom" tog zla, pa da i ovde njihovi uđiguzi, plaćenici i izdajnici crknu od muke, i da se onda konacno tu odbaci srbofašizam i samoizolacionizam pa se unormali, što znači da počnu da se primenjuju zakoni, a kojima se ne sviđa neka se obese. Ne tvrdim da su taj Ćuta ili onaj kako se zove, Savo, putlerovi direktni plaćenici, ali su garantovano izmanipulisani, a uzrok dranja je zlikovac putler.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Savu vucicevci prozivaju i pljuju da je američki covek, dakle nema on veze sa Rusima nikakve i vrlo moguce da jeste u nekoj vezi sa Amerima jer ne daju oni bas tako stipendije. Ćuta mi je delovao anti zapadni samo sam imao takav osećaj koliko mi se čini lik nije imao izjave da to potvrdi. Ali kad je uzeo i Kineze na zub jasno je da ni on nije nekakav  antizapadnjak.

 

Sto se tice manipulacije teško da toga ima. Nisu Rusi toliko sposobni a njiihove teme su ionako neke druge.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MeanMachine said:

Nisu Rusi toliko sposobni a njiihove teme su ionako neke druge.

Recimo:

 

- ''porodicne vrednosti'' - citaj pater familias kao apsolutni sultan, tiranin i gospodar zene i dece

- ''zastita morala'' - citaj ''ubi edera''

- ognji-shit-a, ugrozeno srBstvo, ugrozeni iNdetitet

- HEDAMO CBETNHJE

- ''suverenizam'' - citaj podvrgavanje samovolji Bockan-Qrcenka i ostalih okupacionih gaulajtera iz kremlina

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, koca popovic said:

Od kud ti pravo da ove ljude ovako bezobrazno oznacavas. I sve da su placeni od nekoga, sve dok pricaju o dobrobiti drzave koja se zove Srbija niko nema pravo da ih na ovakav nacin ispljuje

Očigledan problem sa ovim pravilom je u tome da se nikada u javnosti nije pojavio niko ko ne priča "o dobrobiti drzave koja se zove Srbija", te po njemu ne bih imao pravo da kritikujem nikoga. Međutim, pričanje o dobrobiti i rad u tom smeru očigledno nisu podudarni fenomeni. Ja, recimo, mislim da Ćuta & Muta ne rade za dobrobit Srbije. Držim da je primarni interes njenih građana u uspostavljanju vladavine prava, u mogućnosti da u privatnosti svojih habitusa slobodno žive i rade i trguju, da pravo nešto znači, da ugovori nešto znače, da ono što je u zapisano u katastru nešto zaista znači, a ne da se sve uvek rešava novim i novim jurišom na Beograd gde se o svemu odlučuje i paljenjem katastarskih knjiga i počinjanjem sveta iz početka. Mislim da je u interesu građana da društvo ne bude kao primitivno pleme u kojem kada nekome nešto treba (bilo da je domaći bilo neki zalutali stranac) odmah zahteva "vodite me kod poglavice", jer je to instanca gde se sve rešava, i ništa i nema mimo toga i izvan toga...

 

A da će vode nestati nije isključeno, jer ideologija ćutluka & mutluka, u Srbiji dominantna 120 godina, upravo vodi uništavanje svake vrednosti, pa posebno i vode...

Edited by bohumilo
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije problem u kopanju litijuma ili bilo cega drugog kao takvom, vec u:

 

- nepostovanju ekoloskih normi i propisa (narocito su ugrozene reke, ukljucujuci tu i Drinu i Savu te samo snabdevanje pijacom vodom!)

- mogucnosti ekoloskih akcidenata jos gorih od amonijaka u Pirotu, s obzirom na ''kvalitet'' zeleznice i infrastrukture te na koriscenje H2SO4 koja je mnogo opasnija i od amonijaka

- cinjenici da nema pratecih fabrika za baterije i ostale proizvode vise dodate vrednosti, vec da se radi o izvozu sirovina sto je nivo Afrike

- cinjenici da je rio tinto svuda ostavio iza sebe pustos, nebitno da li je rec o siromasnoj i neuredjenoj Papui, Madagaskaru, Namibiji ili bogatoj Australiji (slucaj pecine Jukan)

Edited by FrediB
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

E ovakvi degenerici bi hteli da smene ove trenutne degenerike:

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/petar-bozovic-zove-na-ekoloski-ustanak-unistili-su-kulturu-a-hoce-i-prirodu/

 

Quote

„Uništili su nam kulturu, ćirilicu, a sada hoće da nam unište i prirodu. Pozivam Beograđane i ostale građane Srbije da dođu 11. septembra u Pionirski park i da zajedno odbranimo našu zemlju. Tog dana parlament će biti u Pionirskom parku“, kazao je Božović.

 

Jeste da je vest bajata, ali samo pokazuje koliki su degeni ti sto bi da smene ove sada. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Aktivista na skupštini Rio Tinta u Londonu izneo zastavu "Ne damo Jadar"

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/336984/VIDEO-Aktivista-na-skupstini-Rio-Tinta-u-Londonu-izneo-zastavu-Ne-damo-Jadar.html

 

Quote

"Šta vaši zaposleni tačno rade u svojim kancelarijama u Loznici i zašto, umesto da napustite Srbiju, pošto je prostorni plan ukinut, nastavljate da kupujete imovinu. Došao sam da vam prenesem poruku da će se ovo udruženje boriti protiv vas dok vas ne oteramo iz Srbije", rekao je Petković iz razvio zastavu na kojoj piše "Ne damo Jadar".

Quote

"Okupili smo se da im poželimo 150 godina nesreće koju su sejali po svetu. Na Madagaskaru zatrovali su sve što su mogli za 15 godina. Mi ih nećemo pustiti niti dozvoliti da išta zakopaju osim kukuruza u Jadru"

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da reklame za forum često imaju Rio Tinto reklamu tj link ka sajtu gde objašnjavaju da malte ne ima ekologija da bude bolja kad naprave rudnik. 

 

Inače opet iskočile cisterne za kiselinom, rudnik bi zahtevao daleko više tih cisterni da prolaze prugama...

Link to comment
Share on other sites

Pre će biti da će tamo biti zakopani neki balvani, nego taj kukuruz, kako i treba da bude. Zato što "ko gura nos u košnicu ne treba da se iznenadi ako dobije nesto više od nozdrva punih meda", rek'o Del Boj Troter. Pravo je čudo kako do sada nekoliko balvana nisu već urovljeni, da malo puštaju korenje. Npr od onih koji "kad vide da nesto nije u redu moraju da reaguju", pa su se valjda zbog toga sad kad ih je putler podstakao razotkrili kao rusofili i anticivilizacijski degenerici.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Constantin said:

Čuo sam da Kinezi svoj paket akcija od 20-ak % gledaju da uvećaju na 51%....

 

Ranije su valjda pokušali pa im nisu dali. Sad imaju daleko jaču poziciju zbog natrijum jonskih baterija. Rio Tinto koji je ulagao u litijum kao novom zlatu mogao bi da pukne ako te nove natrijum ( inače kineska tehnologija) baterije su toliko dobre kako se očekuje. Sad verovatno Kinezi su u fazonu pridružite nam se ili propadnite. Ko što je bilo sa Hundai brodogradnjom. Koncern sa Kinezima je spasio to južno korejsko brodogradilište.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Što da ne podrzim, vazno da se kopa i da se suzbiju neprijatelji civilizacije koji bi da se nista ne promeni. Ja sam za sve protiv cega su takvi, a ko je izvodac radova ili vlasnik, to je nebitno :classic_biggrin:

Eno Zijin i neki Dandi vec godinama kopaju po Boru, Majdanpeku i okolini i nista se nije promenilo po pitanju (ne)pripadnosti Srbije Civilizaciji.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Što da ne podrzim, vazno da se kopa i da se suzbiju neprijatelji civilizacije koji bi da se nista ne promeni. Ja sam za sve protiv cega su takvi, a ko je izvodac radova ili vlasnik, to je nebitno :classic_biggrin:

 

spacer.png

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uvek cu pre uzeti epitet "neprogresivnog" nego da prizivam bombe i odobravam kolateralnu stetu u vidu smrti nevinih. Od dva zla, biram manje. 

 

Iako se gotovo uopste ne pronalazim u tom tvom opisu "neprogresivnih" osim u delu oko Rio Tinta (nemam nista protiv stranih privatnih firmi, ako to nece imati ekoloski negativan uticaj na narod). Pa ako je "progresivno" zanemarivati ekologiju, jbg, onda spadam u tu "neprogresivnu" grupu. 

 

Bilo bi zanimljivo videti uzorak tih 2-3 hiljade "progresivnih" u nekom Universe 25 eksperimentu. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

oko Rio Tinta (nemam nista protiv stranih privatnih firmi, ako to nece imati ekoloski negativan uticaj na narod).

Nesto se junacine ne bune protiv zijina, hbisa a ni linglonga, iako oni truju (ili ce trovati) sve u 16.

 

A zasto? Zato sto su to ''braCke kineske kompanije'' a ne ''zapadnjacke''. Dakle, Rio Tinto je problem pre svega sto  je ''zapadna'' kompanija, da kojim slucajem neka kineska ili ruska kopaju litijum, to bi bilo cak i pozdravljeno i podrzano. 

Link to comment
Share on other sites

Sva ekološka udruženja za koja ja znam, koja su protiv Rio Tinta, isto tako su protiv onoga što rade Ziđin, Hbis, Linglong i uz njih razni domaći "preduzetnici".

Ne znam da li vam to izaziva kognitivnu disonancu, ali ne bi trebalo.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Smrtokapa said:

Sva ekološka udruženja za koja ja znam, koja su protiv Rio Tinta, isto tako su protiv onoga što rade Ziđin, Hbis, Linglong i uz njih razni domaći "preduzetnici".

Ne znam da li vam to izaziva kognitivnu disonancu, ali ne bi trebalo.

Nesto protesti protiv zijina, hbisa i slicnog nisu bili ni 1% masovni i masivni kao protesti protiv Rio tinta. 

Link to comment
Share on other sites

Pa ima ih na spiskovima koje neprestano pravi dr kadžija antonić i slični. To su oni koje bas zabole za ama bas sve srbske vrednosti, uverenja i ostalo, do poslednje. Neki ih trenutno nema na kadzijinim spiskovima jer su bolesni, a druge ni kadzija ne dira jer zna da bi bio momentalno napušen do balčaka, ali kako god, mozda ih ni 2, 3 hiljade tu nema koji bi sad odmah otkacili to koCoBo, pristupili NATO, priznali "jeo sam govna jedno 200 godina cirka, tim recima, bez moljenja, jeo sam govna jer sam bio slep pored ociju" pokajali se pa pokusali da se iskupe,kako hriscaninu i dolikuje, zlo stbstva nastampali na guz papir, da dopre do svake kuce njegova prava svrha, i sve ostalo po redu, pa bi krenuli da se bave onime za sta drzave i vlasti na takvim mestima i sluze (ko se buni meca pod okriljem noci) , a to je da prave javne klozete i da ciste ulice.

 

I najvaznije, kao himnu i moto te nove zemlje bi uzeli citat Nine Person iz The Cardigans i time bi zadojavali decu od vrtica a ne f kosovom - " mi smo mala zemlja, nas jezik je jezik malog naroda, i zato cemo mi da kao drugi jezik od malena vezbamo svecki jezik br 1, da bi imali osecaj da smo deo veceg sveta, a ne golubova pogan na ovoj lepoj plavoj karti Evrope". Je li tako, tako je. Koliko je takvih u buni na vučića? I gde su bili ovih 10 godina dok su neki usta i prste oljustili ponavljajuci kako su npr tablodi vređanje i nasilništvo? Stoleo ih bojko dok im nije šibnut metak u njihove balone u koje su se bili zatvorili. O dobro.

 

200414-D-XT155-003.JPG

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, FrediB said:

Nesto protesti protiv zijina, hbisa i slicnog nisu bili ni 1% masovni i masivni kao protesti protiv Rio tinta. 

Ma kakva ekoloska udruzenja. Kao prvo, prosjaci nemaju pravo da biraju, i ne pocinje svet sa nekima rođenim pre tri decenije max, nego se sad placa ceh iz poslednjih 200 godina, i ako treba da kleknu i zinu, ima da kleknu i zinu, i da kazu hvala.

 

Kao drugo priroda ne može da bude unistena. Dokaz - za ove milijarde godina prezivela je ona vece baje nego sto je neki tamo Rio Tinto. Ne bune se oni zbog prirode, u pravu je Dzordz Karlin, bune se sto MORAJU da izgube poglede na sumu i komfor koji su sebi napravili da se ne bi bavili stvarnim svetom. More udri Rio Tinto, ruka ti se pozlatila. To je jedino sto moze ovakve da izleci. Pravi kapitalizam gde "narod" moze da klekne i da zine, ama nista mu to ne vredi, nego struju ima da plaća ili ćao.

 

Npr, jedan majmun koji ima stan na Slaviji koji je i tako njegov ćaća dobio od drzave a oduzet je nekim Jevrejima valjda ili nesto, onda ne bi klatio jaja i izigravao stay at home dad dok mu samo zena radi , i to 100km od BG, svakog dana putuje, nego bi ako vec nece da radi, sto je legitiman stav, bice covek rentijer, izdao za vece pare, pa bi presao u Sremcicu ili negde, mozda tamo u palanku gde mu zena radi, i ziveli bi od te kirije. To bi bilo normalno ponasanje, i to je za njih lek, i to treba tu drzava da radi - da odhebe kosova i gluposti, nego da napravi sistem u kome bi opisano razumno ponasanje bilo nuznost i neminovnost, ko hoce da zivi, a "narod" i sta on hoce ko be. Patrijotske telektualce i popove narocito. Sve to u narodne kuhinje, tamo im je mesto.

 

Poenta je, bala ih ekoloska udruzenja. Ma imas bre da platis za ovih 200 godina, sa posebnim akcentom na kraj 20 veka, i taj rok za placanje je istekao juče. Ekoloska udruzenja, kako da ne. Ma za vas su teme iz 19 veka, a ne te iz 21vog. Imate vi da cepate do ekoloskih udruzenja.

 

Mozda ne bi bilo lose da se nesto odavde prebaci na odgovarajuce teme.

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Kao drugo priroda ne može da bude unistena. Dokaz - za ove milijarde godina prezivela je ona vece baje nego sto je neki tamo Rio Tinto.

 

Osecam se pomalo kao da ravnozemljasu treba da objasnim kako Zemlja nije ravna, but here it goes...

 

Ova iznad citirana hiperbolicna izjava je hiperdebilna. Cuj, priroda ne moze da bude unistena. Materija ne moze biti unistena, ali priroda zapravo moze. Koji dokaz dajes? Koja baje su postojale pre? Sta mislis da je postojalo pre a da je jednako ili vise destruktivno po prirodu nego danasnja populacija ljudi sa svim sto ona nosi sa sobom? 

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nista osim asteroida, vise komada, supervulkana i slicnih metiljavaca u odnosu na super ljude. Koji ce zavrsiti onako kako je Bukovski rekao za dinosauruse. Izumrli su tako sto su postali preveliki i pojeli sve oko sebe, a onda su poceli da jedu jedni druge, i na kraju je onaj poslednji baki koji je bio najjači crkao gladan :lol_2: A priroda je nastavila dalje, od nekih pacova.

 

Nema tu nista. Nema u Srbiji ni 2000 onih koji mogu da bače pogled na "sve što je srpsko", prezrivo pljucnu, i izjave: Roads? Where we're going, we don't need roads. 🖖 Pa podrze Rio Tinto i druge mrske strane privatne kompanije koje nailaze u buljucima da siluju majke i sestre :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...