Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

Pojma ti nemaš o čemu pričaš očigledno. Koja vezanost za bilo šta? ok ti bi uzeo pare i otišao. A šta ćemo sa ljudima koji moraju da ostanu tu? Kapiraš da Rio Tinto nije pokupovao cele Nedeljice i da ima ljudi koji će nastaviti da žive pored tog rudnika? (govorim o ljudima kojim nisu novac ni nudili)Koji će piti tu zagađenu vodu iz svojih bunara? Oni ako hoće rundik onda treba lepo da pokupuju 10 000 domaćinstava a ne 50. 

Zabole mene i za Vučića i za Savu, ne možeš nekom da uništavaš vodu i prirodu jer ti se tako digla ona stvar, možeš ali ima i da debelo platiš kao u svakoj normalnoj državi.

 

 

Edited by Haklberi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Uostalom, reče Vučić da ćemo graditi, naravno najveći, onkološki centar, ne znam gde najveći, u regionu, u Evropi, svetu, možda na svetu ako celi Srbiju proglasimo za onkološki centar a ima osnova za to, te Gornje Nedeljice su samo mali deo projekta, istraživanja se rade na 35% površine Srbije, stotine bušotina, a ako nešto pretekne od rudnika povećaćemo proizvodnju uglja, bili smo glupi što smo slušali EU pa smanjili proizvodnju, bakar, zlato, železare, kamenolomi, otpadne vode ne prečišćavamo, ne zna se šta nas više truje, dvilje deponije ili "pitome", Eno deponija u Vinči, i onda je valjda negde najveća, par meseci godišnje gori, gelu godinu se voda sa i ispod deponije izliva bez pročišćavanja u Dunav, posečemo ona malo šuma što je preostalo, koji će nam, samo se kriju vuci i lisice u njima, izgradimo ski staze, MHE, kamenolome, izgradimo još 5000 km autoputeva i onda svi u onkološki centar, jer, što reče Zoran Radmilović, prvaci se razboljevaju od raka, osrednji od upale pluća a epizodisti od gripa i kijavice.
Daj još pet rudnika, nismo mi sirotinja.

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ono tu i tako život za q nije, i nikad nije ni bio, ne znam što se bunite. Vama ako se zivi pored ovih cije stanje svesti mozete da vidite svuda, narocito od kad su ih drugovi Vucic, kovid, i najvise sad drug Putin podstakli da se ponasaju prirodno, i "ostvaruju se" i "slobodno misle" , u sta mozete da se uverite posecujuci bilo koji sajt, uključujući i "građanske"  gde postoje komentari (botovske ignorisite, oni se lako prepoznaju) , to je vasa stvar. Ja i dalje tvrdim da tu nema nista sto ne bi moglo da bude poboljsano tako sto ce staro biti skroz razbucano pa napravljeno novo.

 

Pa i da bude sve tu zagađeno, pa šta? Priroda će to vremenom sve asimilirati, a dok ona to ne zavrsi, kao u Černobilu, neodlučni, ali ipak sa potencijalom za nešto bolje od toga će morati da odu odatle, a ostale ko... Samo sam objektivan, a i ja spadam u tu drugu grupu. I mene ko... Onaj ko je od prirode ili cega god dobio da nije bas kompletan tupan, a nije umeo to da iskoristi da iz nekog sranje mesta ode gde je manje sranje, taj ne treba ni da zivi. Pa?

 

Evo ovi koji imaju unuke i to. Jel oni hoće da im ti unuci tu žive? Zašto? Zar misle da im neće ispirati mozak tim kosovima i ostalim anjima, ne samo njima, nego i njihovim unucima, kad ih budu imali? Jel oni hoce da njihovi unuci misle da je normalno da im vracaju vojske kad su vec ukinute? Jel hoce da njihovi unuci misle da je normalno da se u tim vojskama u 21 veku u sred Evrope oni tamo glavati gospodini ližu sa popovima kao na onim slikama, pri čemu ne mislim na kašike, to je nebitno, nego generalno? Jel oni hoce da njihovi unuci zive na mestu gde većina smatra da je normalno biti anticivilizacijsko govedo, poželjno čak? Jel oni misle da ce se tu nesto od ovoga ikada promeniti?

 

Mogu ovako da ređam satima. Ja bih samo onima koje ne podnosim zeleo da zive na takvom mestu i da misle da je sve to normalno. Kao na primer srbendama. E sad, mozda neko voli da mu unuci budu srbende, to sto jeste jeste. More:

 

spacer.png

 

:lol_2:

 

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Moji sinovi su išli u školu u vreme Miloševića, izloženi svakodnevnoj propagandi, pokušaju ispiranja mozga i u školi i na ulici i preko medija i ništa, ja im nisam govorio šta i kako treba da misle i da rade, jesam govorio šta ja mislim a oni su izabrali da misle slično, to je jedan od razloga što unuk raste u jednoj drugoj zemlji, zemlji koja ima ozbiljne rezerve litijuma li ne želi da otvara rudnike, zemlji gde ne smeš usred grada da ložiš peć na ugalj, da truješ vazduh, gde verovatno nije sve ekološki savršeno ali se vodi računa o zdravlju ljudi. 

 

Najgluplji argument u korist ekološke štete je da će priroda sve to dovesti u red, za hiljadu, milion, milijardu godina, to je na nivou onih patoloških kladioničara, mora jednom da me pogodi, pa mora, za sto ili trista godina. Pazi pametnjakovića, nisam bitan ja, nije bitan onaj tamo kome otimaju imanje i koga zasipaju otrovima, kome treba šuma i livada, to samo koze jedu, pametan čovek uzme 1000 evra, napije se vode sa arsenom, kupi paradaiz koji je zalivan vodom punom bora i litijuma, dobije rak u 45 godina ali boli njega, imaće najveći onkološki centar na Balkanu, a i za milijardu godina će priroda zaceliti, što moramo živeti baš mi, što mora da postoji ljudski rod, postojaće buba švabe, možda.

 

Više vredi jedna zdrava šuma od fabrike automobila, samo treba malo pameti da shvatimo to.

 

Edited by Div
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, to prvo je lokalna filozofija "ima i gore". Neka ima. Treba da nestane i jedno i drugo. I gore i manje gore. A i kradu pakete po poštama i dalje.

 

Ovo drugo, pa to je tamo sad zabranjeno da se loži peć, a pre 150 i 200 godina ne da je purnjalo i ne da se rudarilo, nego je to bila jedna od glavnih aktivnosti a od dima se nije videlo ništa na dva metra. Vi hoćete da preskočite 200 godina istorije, pa da odmah uskočite u budućnost, sa akcentom na netaknutu prirodu, a ne sa akcentom na urbanizaciju. Pravu, a ne ovu laznu kao sto je ovde. Onakvu gde je vezanost za zemlju i nekretnine odavno otišla na smetlište istorije. Primer i dokaz, ona Haklberijeva koleginica, koja tvrdi da ako se neko otima za teritorije, treba mu ih dati, da bi urbani svet živeo kako je navikao. Pa i ovi kod Milice koji kukaju zbog gasa. Vidite, nju, ovu Holanđanku, i većinu, po anketama, u tom delu sveta, baš zabole za nekretnine i gluposti. To ih uopšte ne zanima. Zato što su se odavno stvarno pourbanili, i njima vezanost za zemlju i teritorije ništa ne znači.

 

OK, naravno da znaju da ne treba zagađivati prirodu, ali to sad ove generacije znaju, a one od pre 200 godina o tome nisu ni razmišljale. Znači, vi hoćete da preskočite 200 godina istorije, kao drug Lenjin kad je smišljao da će se u komunizam preći iz feudalizma, pa da iz varvarstva gde se pali i baca po šumama a iste se nemilosrdno seku, uskočite u taj kul i fensi svet gde je veoma in biti zabrinut za prirodu, dok se klatare genitalije u toplom, dobro nahranjen i namiren, leži se na onim hoverbordima kao u filmu Wall-E, i samo se tapka po ekranima. More ni u klonju se ne ide. Ima i za to tehnologija koja sve radi sama.

 

Neće moći. To jest moguće je to, ali samo deo sa očuvanom prirodom, a što se ostalog tiče, onda ćete biti kao te Šri Lanke i Zanzibari i slični, gde je normalno da svakog dana nema struje po 8, 10, 12 sati. I njih zabole đoka za to. Smešno im. Raduju se danu, sa vinom i pesmom u srcu. Kao onomad tu kad su bila ona isključenja struje grafitnim nitima, ničim je li izazvana, pod okriljem noći, a neki koje sam viđao unaokolo su jedva dočekali da se vrate valjda u mlados', pa su se ljudi pripremali za sledeću zimu, radosno uz pivo i pesmu stružući drva ručnim testerama. I to onim drvenim, sto se natežu konopcem. Ojha, sreća, sreća radost, sreća uživancija, vraćamo se korenima, juhu juhu! Eto, ovi sa testerama, još tad su bili svesni ekolozi koji nisu zagađivali prirodu sagorevajući benzin u motornim testerama, ili trošeći struju da stružu drva, nego ručno guslaj bato, to je dobra vežba, je li tako, tako je. Plamene zore bude ih iz sna.

 

Samo napred, samo, ja nikome ne želim da živi na takvom mestu. I onomad kad je Milošević to radio, sa isključenjima struje, sam bio na granici da izvršim kakvo gnusno ali neophodno delo, i voleo bih da sam prešao tu granicu. A ako treba da živim na takvom mestu još 30 ili 40 godina kao moji dedovi i babe koji su svi ugurali preko 80, more jedan i do 96, hebe se meni da li ću dobiti rak u 45, koju sam i tako već prešišao, ne baš nedavno. Zašto bi neko uopšte hteo da bude živ na takvom mestu? Zato što "life finds a way" ? Ili onaj film, kako se zove ono, "La vita e bella"? More takav life može da se nosi. Šta je to, jel kao ono kad se pare u izbegličkim kampovima, a onda posle prikazuju slike neke dece sa fotošopiranim tužnim pogledima, i sad ja treba da empatišem? Evo sad ću. Ma zašto si se pario na takvom mestu?

 

Meni je jedna od najinspirativnijih priča o tome ono što je jednom Mile Ćurčić pisao, neki ga se sećaju, kad je neki njegov poznanik šta li je, dobio rak pluća neka bude u 45oj, i hajde lečio se kao, ali nije hteo da prestane da puši, i ovo je poenta, ono što je poslednje uradio je da popuši cigaru, i posle deset minuta umro. Mile je napisao kao, zašto je to radio, verovatno u inat, a kome, pa životu verovatno.

 

Jedno je bilo kad je bio usrani milošević, i njegovih 90% razbojnika, pa je kod budala postojala nada, pa čak i stopostotno uverenje, da je uzrok on i da će se tu sve promeniti kad on bude odstranjen, a drugo je sad, kad je očigledno da se tu nikad ništa neće promeniti. Jer nije sloba kriv, nije vučić kriv... dalje se zna. Plus, u toj priči sa nadom na dnu kace, svi maše poentu, a stari Grci su bili u pravu, i nisu nadu slučajno stavili u istu kutiju sa ostalim zlima sveta, zalima, kako li se kaže. Samo taj deo svi nekako ne primete, dok se ne opamete, ali tad bude kasno. Nada je zlo. Nikad se tu ništa neće promeniti.

 

Na takvom mestu:

 

 

Samo znaju da se deru. Rudnici su zakon. More da se pitam ja bih, betonir'o travu, i ofarb'o tamno braon svaku vodu plavu, nekako bih probusio tanki sloj ozona, a Zemlju bih zastitio kesom od najlona...

Link to comment
Share on other sites

 

Ako je neko pre 200 godina nešto radio pa shvatio da to ne valja, odustao, krenuo drugim putem, treba učiti na njegovim greškama, budale uče na svojim greškama ili ponavljaju tuđe, pa preskočiti poneki vek u razvoju. Moja deca, a verujem ni unuci, neće imati prilike da se bave poljoprivredom, osim rekreativno ako ih bude zanimalo, ja sam, tu i tamo, pomagao mojima, moji su pola života živeli od poljoprivrede pa krenuli i drugim putem, paralelno, njihovi roditelji živeli isključivo od poljoprivrede, da tako nastavim došao bih do nekih koji su spavali na drvetu i skupljali plodove, lovili nešto za ručak, nismo svi ponavljali sve što je radila predhodna generacija.

Neka naredna generacija poštara neće otvarati pošiljke, a za 50 godina će komunalci prazniti kontejnere nečujno ili će podeliti stanarima čepove za uši.

 

nije za sve kriv Milošević, nije ni Vučić, eto ima i takvih koji bez lične koristi žele otrovanu vodu, golu zemlju, bez šume i trave, samo iz inata ili ...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U iole normalnoj zemlji, eto Holandiju smatram koliko toliko normalnom zemljom jer me PITA  da li između mog zadnjeg dvorišta i komšijinog zadnjeg meni smeta ili ne da oni imaju ulaz sa kapijom za bicikl. PITA me opština da li želim da prodam deset kvadrata prednjeg dvorišta da bi se u ulici proširio deo za automobile i parking mesta. Ali neko gedžo će eto u ime drugog da odluči da li on želi ili ne želi da živi kraj rudnika. Jok treba nekom proterati rudnik kroz dnevnu jer jbg mora švabo da pravi električni auto litijumom iz Nedeljica.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja komentarisem ove sto su se napalili generalno, i takvo okruzenje gde to redovno rade, a ne secam se da sam podrzavao da se nekome silom otima njegovo, za džabe ili nešto. Dobro, sećam se da sam podržavao zakon o eksproprijaciji, ali da bude realna cena, ista koju su dobili ovi koji su hteli da prodaju.

 

Mada bi i takvi mogli da se ponasaju razumnije, ako dođe stani pani bas zbog njih nekoliko. U stvari ne znam sto stalno navodis te pojedinacne slucajeve. Te ovome zatrovan bunar, te onome ovo, onome ono.

 

Jbg, ako cemo tako da svodimo na pojedinacne slucajeve, i to sam napisao valjda. Koliko je tog nekog Peru stoleo bojko za mene kad je godinama podrzavao Ali Slobu i ostalih 90% razbojnika, i jos uvek to radi, toliko i mene zabole za njegov bunar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Div said:

nije za sve kriv Milošević, nije ni Vučić, eto ima i takvih koji bez lične koristi žele otrovanu vodu, golu zemlju, bez šume i trave, samo iz inata ili ...

Ovo ispred se sve slazem, a u vezi ovoga, pa mozda su im motivi najcistiji koji mogu da budu, a ne ti koji se pretpostavljaju. Mozda hoce osvetu za napaljivanje na  nacionalisticku histeriju v2.0, a i za onu prvu isto :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja komentarisem ove sto su se napalili generalno, i takvo okruzenje gde to redovno rade, a ne secam se da sam podrzavao da se nekome silom otima njegovo, za džabe ili nešto. Dobro, sećam se da sam podržavao zakon o eksproprijaciji, ali da bude realna cena, ista koju su dobili ovi koji su hteli da prodaju.

 

Mada bi i takvi mogli da se ponasaju razumnije, ako dođe stani pani bas zbog njih nekoliko. U stvari ne znam sto stalno navodis te pojedinacne slucajeve. Te ovome zatrovan bunar, te onome ovo, onome ono.

 

Jbg, ako cemo tako da svodimo na pojedinacne slucajeve, i to sam napisao valjda. Koliko je tog nekog Peru stoleo bojko za mene kad je godinama podrzavao Ali Slobu i ostalih 90% razbojnika, i jos uvek to radi, toliko i mene zabole za njegov bunar.

Nije pojedinačni slučaj već očigledno nisi upoznat sa situacijom u Nedeljicama, oni su otkupili kuće samo ljudima gde će kopati, bukvalno imaš kuću koja je otkupljena a kuće levo i desno od njih nisu. Ako ima 250 kuća  a otkupiš 50, što bi ostalih 200 trpelo? Daj logično objašnjenje... Ja ne ulazim u ekologiju, niti je to moj domen, ali neke stvari ne mogu ovako da se rade. Mislim da ovde čak ne bi ni bilo velike frke od samih Nedeljičana da su rekli e mora celo selo da ide, to je to, viši interes. Ne ulazim u ekologiju i ostalo jer se kao što rekoh kao i 99 posto ljudi ne razumem u to. Ali i te kako znam šta se sme a šta se ne sme, to što ja volim da lupam moj bubanj kad dođem sa posla ne znači da smem iza 22:00.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Haklberi said:

Nije pojedinačni slučaj već očigledno nisi upoznat sa situacijom u Nedeljicama, oni su otkupili kuće samo ljudima gde će kopati, bukvalno imaš kuću koja je otkupljena a kuće levo i desno od njih nisu. Ako ima 250 kuća  a otkupiš 50, što bi ostalih 200 trpelo? Daj logično objašnjenje... Ja ne ulazim u ekologiju, niti je to moj domen, ali neke stvari ne mogu ovako da se rade. Mislim da ovde čak ne bi ni bilo velike frke od samih Nedeljičana da su rekli e mora celo selo da ide, to je to, viši interes. Ne ulazim u ekologiju i ostalo jer se kao što rekoh kao i 99 posto ljudi ne razumem u to. Ali i te kako znam šta se sme a šta se ne sme, to što ja volim da lupam moj bubanj kad dođem sa posla ne znači da smem iza 22:00.

To je mozda bila samo prva faza otkupa. Uostalom, projekat jos nije ni uradjen do kraja, jos se radi fizibiliti studija. 

drugo, prednost pri zaposljavanju ce imati mestani. Za neke odredjene poslove. 

Mislim, podigla se previse vellika frka, a jos se ne zna ni hoce li biti rudnika ili nece. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

On 5/9/2022 at 7:21 AM, Div said:

 

Moji sinovi su išli u školu u vreme Miloševića, izloženi svakodnevnoj propagandi, pokušaju ispiranja mozga i u školi i na ulici i preko medija i ništa...

 

Pa dobro, ali nije u tome poenta. I u nacističkoj Nemačkoj je bilo onih koji su odbijali nacizam a nisu napustili Nemačku. Možda nisu hteli, možda nisu mogli. Ima primer onog Austrijanca koji je odbio da ide u rat zbog prigovora savesti, na kraju ga streljali, ima film. Nije u tome stvar, nego da li neko želi svojim unucima, deci, i sebi da žive u takvom okruženju gde sve odbijaju, i ništa ne razumeju ni o čemu.

 

Kakvo je to okruženje, pa evo ovde može da se vidi egzemplarni primerak, a takvih je tu... pa, taman kolika je ona grupa ali slobinih 90% razbojnika, i oni su svuda :thumbdown::ranting::lol_2:

 

Evo npr, ne zanimaju ih uopšte ovakve stvari kao što je poslao Gojko & Stojko. Jer oni znaju. Rekli im eminentni glumci, koji kad primete da nešto ne valja u društvu imaju potrebu da reaguju, i Savo koskofil u nastajanju. Valjda im sad sve valja, pa se zato ne oglašavaju.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Pa dobro, ali nije u tome poenta. I u nacističkoj Nemačkoj je bilo onih koji su odbijali nacizam a nisu napustili Nemačku. Možda nisu hteli, možda nisu mogli. Ima primer onog Austrijanca koji je odbio da ide u rat zbog prigovora savesti, na kraju ga streljali, ima film. Nije u tome stvar, nego da li neko želi svojim unucima, deci, i sebi da žive u takvom okruženju gde sve odbijaju, i ništa ne razumeju ni o čemu.

 

Ja ne živim u filmu nego u realnosti, ne određujem deci gde će da žive, sami biraju, makar ti više cenio one koji ostanu i koje streljaju, neka to tebi i filmovima.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darth Bane said:

To je mozda bila samo prva faza otkupa. Uostalom, projekat jos nije ni uradjen do kraja, jos se radi fizibiliti studija. 

drugo, prednost pri zaposljavanju ce imati mestani. Za neke odredjene poslove. 

Mislim, podigla se previse vellika frka, a jos se ne zna ni hoce li biti rudnika ili nece. 

1.nece, osim ako ne pobiju Nedeljicane

2.medjutim, oni su mkaheri, manipulatori, i nista imse neveruje..ni RT, ni predstavnicima nase vlasti..Vucic kuka za rudnikom litijuma, RT je jos tu, i zato su ljudi na oprezu maksimalno, cak i ako psootji 1% sanse..postoji razlog zasto je tako, ne dizu frku jer su placeni od Rokfelea, ili jer su primitvni fasisti kojima smeta civilizacija, ucitajte im asta god ko hoce, kako kome odgovara..za mene, oni predstavljjau onaj deo naroda kome se ponosim sto pripadam..pa neka sma zbog toga i Rokfelerovac, i zadrti fasista, ili sta vec pada na pamet pametnjakivicima koji bi rudnik..a ovo sa pricama ekoloska buducnost je u rudnicima, najveca  glupost koju sam  cuo..ekvilvalnet onoj prici da se  korona leci pavlovcievom mascu, taj nivo gluposti..

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2022 at 11:13 PM, Haklberi said:

Kapiraš da tamo ima neki čovek kom rudnik prolazi kraj kuće i niti mu je nuđen otkup niti planiraju? a on nema gde da ode jer mu je sve tu. 

 

Odvojila sam vreme da procitam od pozadi deo postova sa ove teme koji su prilicno ljuti kao da ovi sa foruma mogu to da srede ili pokvare time sto nesto pisu...

tako da i dalje nije jasno kakav je plan i u cijoj nadleznosti je ova problematika ako se izuzme vucic koji resava sve zivo ali ne izgleda kao da ce resiti rudnik koji coveku prolazi pored kuce ...

 

Jasnije bi bilo da se kaze - Uradimo to i to. Zvacemo tog i tog.

Kladim se da ovi nickovi sa foruma samo ostavljaju postove a ni o cemu ne odlucuju oko rudnika i otkupa...A Cuta cuti.

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

Ko kaze da Cuta cuti? To sto ga nema u medijima svaki Bozji dan ne znaci da cuti..pa vise puta je rekao da ce u KSupstini upravo predstavljaji i dovoditi ljude i iz tih, i iz drugih ugrozenih podrucja..tu je i za ulicne aktivnosti, i za skusptinske..za sada je psotignuto:

 

1.inicijativa je spremna, potpisi prikupljeni..ne samo za RT.za sve rudnike litijuma, za celu Srbiju

2.Zemljiste je vraceno u poljoprivredno

mejdutim, RT najavljuje d anisu odustali, i dalje su tu,a i subliminirano nam Vucic, i njegovi medijski pacovi salju poruke o litijumu kao izvoru bogatatsva i blagostanja, o zlom Rokfelerovom placeniku, vise sam sam sebi dosadio sa tim", itd. Vucicu se ne veruje nista..verovali su naivno ovi koji du glasali, njenu na rec, da, ali ovi malo pametniji, znaju da se Vucicu ne veruje nikad..ono sto bi stavilo tacku na pricu, jeste usvajanje inicijative, zakona, i definitvan oldzaka RT, i drugih kompanija..dotle, borba traje..

Link to comment
Share on other sites

Zbog takvih mudrosti je ta zemlja i postala šupak Evrope u kome niko normalan ne zeli da zivi, gde joj i jeste mesto. A nisu svi poživotinjeni pa da im je jedino vazno da zabijaju u stražnjicu, i ništa ih drugo ne zanima. Zato se svake godine odatle trajno isele min 50,000 i to uglavnom obrazovanih, i jos isto toliko ih vise umru nego sto se rode. 

 

Znaci, nece jos dugo trajati ta borba, a posle ce litijum ipak biti eksploatisan, kad tad. Tako i treba.

 

Preostale drtine tada mogu da igraju nekakav plemenski ples udarajuci ritam tojagom o suplje drvo. Dalje od toga ocigledno civilizacijski nisu odmakli, niti hoce da odmaknu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skotina odustala od projekta Jadar, za sada, izgleda..ili ceka da skuva ljude za pricu vremenom spinovima.ili se  ukenjao, malo od najavljenih eventualnih akcija, koje ukljucuju i alarmiranje ljudi iz drugih zemalja, jer ova prica sa rudnicima ne bi zatrovala samo Srbiju vec i okruzenje..obzirom d aje rudnik ladno mogao vec uveliko sljakati danas, da se nije reagovalo, moglo bi se reci, sem ako se ensto bitnije en promeni u narednom periodu, d aje bitka dobijena..ne i rat, ima jos milion stvari da se uradi, nije ni samo RT problem, nisu ni samo rudnici litijuma..litijum inace i tako izlazi iz upotrebe polako vec sledece godine, tako da..inicjativa je tu, ekoloska udruzenja su samo ojacala i prosiirila se, tu su i akademici, umetnici..bio sam i deo blokada, protetsa, bicu ponovo ako treba.. msilim da smo nesto uradiili, svi, koji smo potpisivali incijativu, isli na bolkade, glasali za Moramo..a gospodi koji bi pili litijum, neka izvole, naci drugo mesto, gde RT vec unistava, i unistio je,nazalost, okolinu, i pobio ljude..

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Harmonika said:

Skotina odustala od projekta Jadar, za sada, izgleda..ili ceka da skuva ljude za pricu vremenom spinovima.ili se  ukenjao, malo od najavljenih eventualnih akcija, koje ukljucuju i alarmiranje ljudi iz drugih zemalja, jer ova prica sa rudnicima ne bi zatrovala samo Srbiju vec i okruzenje..

 

Kod nas nista ne moze da se uradi hladne glave i objektivno. Ovo je totalno pretjerivanje.

Umjesto da se raspravlja o mjerama zastite, sto bi bio jedan zadatak koji bi se mogao implementirati i na drugim mjestima, da se osnuje firma za to, ljudi zaposle raznih kadrova, nego svako je pametan, ko sto je nekada svako bio selektor, tj hoce da bude neki q.... na radnickom savjetu. 

Ovakvom logikom se nece nikada nigdje stici, a imam utisak da je u pozadini svega samo da se nista ne radi :classic_laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...