Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 

Sve b'e ekolozi. I progresivni. Ali neko drugi da oznoji dupe. E zato je to propalo, i zato ga niko nece. I ako je, i trebalo je. I jos treba.

 

Mnoge ekoloske organizacije u Srbiji i sprovode lokalne akcije ciscenja parkova, priobalja reka, zastite zivotinja, svasta nesto… Ali to ne znaci da treba da se svedu na nivo komunalnih preduzeca, tim pre sto njihovi resursi ukljucuju samo radnu snagu, ne i logistiku koja je u ozbiljnijim akcijama uvek potrebna. A ponajmanje to znaci da treba da snose odgovornost za bilo sta za sta postoje nadlezne sluzbe placene iz budzeta da to rade.

Jedno je primerom pokazati da nesto treba da se uradi, a nesto sasvim drugo preuzeti odgovornost za nesto sto nije tvoj posao. Zna se gde ide granica.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa kaže:

 

spacer.png

 

i onda uporedite sa (postavljao sam ranije ovaj video): 

 

 

 

 

44:15 ako ne radi link kako treba

 

Moze i 

 

 

Šta sad imate da kažete?

 

Da li su "pravi ekolozi" voljni da idu do pobede i kako? Da li su voljni da pobede ove koji objavljuju ovakve tekstove?

 

I pitanje koje se nameće, da li je opravdano... da tako kazemo, zigovati, ono "društvo" gde je nešto ovako prihvatljivo, i gde se samo objavljivanje ovakvog gada ne shvata kao uvreda celom društvu?

 

I pitanje za neke koji se samozadovljavaju nekim savima. Je li, da li vi stvarno mislite da ta bi ti savi u slucaju da nisu "njihovi" trajali duze od dva minuta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, AgroLaki said:

Brnaba rekla veceras na prvoj da su Rokfeler i neke britanske organizacije ulagale u ekoloske pokrete u SRB, tako da jedina logicna odluka je biti protiv RT, i podrzavati ove sto rade sa Zapadom. 😄 

Prepoznali su izgleda Britanci da je iza Rio Tinta veliki kineski kapital i uticaj, plus ovi Australijanci nisu nista bolji od Kineza u poslednje vreme, kakvu su diktaturu uveli.... 

 

A dje je Soroš mislim kako to nema njega pa to nesto smrdi 😄

 

A da Acika je friend sa juniorom pa naprasno vise Soros nije glavno zlo u Srbiji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa kaže:

 

spacer.png

 

i onda uporedite sa (postavljao sam ranije ovaj video): 

 

 

 

 

44:15 ako ne radi link kako treba

 

Moze i 

 

 

Šta sad imate da kažete?

 

Da li su "pravi ekolozi" voljni da idu do pobede i kako? Da li su voljni da pobede ove koji objavljuju ovakve tekstove?

 

I pitanje koje se nameće, da li je opravdano... da tako kazemo, zigovati, ono "društvo" gde je nešto ovako prihvatljivo, i gde se samo objavljivanje ovakvog gada ne shvata kao uvreda celom društvu?

 

I pitanje za neke koji se samozadovljavaju nekim savima. Je li, da li vi stvarno mislite da ta bi ti savi u slucaju da nisu "njihovi" trajali duze od dva minuta?

😂😂😂😂

 

Ubedio si nas, ti i Bane ste izdominirali 💪

Link to comment
Share on other sites

 

Lupetanja režimskih tabloida, analitičara, funkcionera nikom normalnom ne mogu služiti da izvlači bilo kakav zaključak, osim da su pogubljeni i jedni i drugi i treći i oni koji u tim lupetanjima vide dokaz bilo čega.

Uostalom, Rio Tinto više nije tema, sad tražite ko sprema atentat na predsednika, možda će vulin dobiti dojavu da je Đilas preko RT spremao atentat ali ga je Toma Mona, energičnom akcijom otkrio i sprečio.

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MeanMachine said:

 

A dje je Soroš mislim kako to nema njega pa to nesto smrdi 😄

 

A da Acika je friend sa juniorom pa naprasno vise Soros nije glavno zlo u Srbiji. 

 

Ma tu je i on, gde ce bez njega, samo se sad zove Fond za otvoreno drustvo. 

Direktor mu je do nedavno bio Milan Antonijevic, ali vise nije. U upravnom odboru je, izmedju ostalih, i novinarka Vremena Tamara Skrozza. Vlasnik je i dalje Soros.

 

Zanimljiv je taj fenomen kad razne NVO i strane ambasade odjednom postanu neprijatelji, a do skora se i sama vlast dicila dobrim odnosima sa svima njima. Zelim da verujem da su ovi mali signali, u vidu pisma tri ambasade i sl, znak da je stabilokratija konacno potrosena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Jos malo  filozofiranja, evo sta kaze  Dr K.G.Jung:

"Belog čoveka uglavnom karakteriše neograničena megalomanija u kombinaciji sa osećanjem inferiornosti; to je stvar koja nas tera sve dalje i dalje. Moramo sve znati, uvek u potrazi za našom izgubljenom božanstvenošću, koju možemo imati samo onoliko koliko smo u skladu sa prirodom".

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Čudi me da Šolaka nisu pomenuli, biće kažnjen autor od strane prvorođenog kada pročita tu "bajnu" analizu.

 

Milenko pazi se sa tim izvorom. Zadnji koji ga je koristio u raspravama na forumu je banovan zbog SNS botovanja 🙂

 

To mi je prvo izaslo kad sam trazio sliku naslovne strane koju sam video kad sam prolazio pored kioska, a ne znam koji je list bio, moguce da je i ovaj. Nije ni stavljena slika kao neki izvor, nego kao gadost koja ne bi postojala da tu nema prođu, to je poenta postavljanja te slike. Nigde takve gadosti ne postoje i nisu normalne, samo tu, zato sto tu takve stvari ogromnoj vecini ne smetaju, i zato je to mesto neprestana uvreda za normalne ljude.

 

Kako god takvi da prolaze, sve je malo, i to je isto poenta. I nikoga ja ovde ne pokusavam da ubedim u bilo sta. Zasto bih ja to radio, kad je ocigledno da od tih tu nema nista i da oni nisu ni sposobni za bilo sta normalno. Nikad oni nece napraviti normalno drustvo, zato sto to i nece. A litijum ce svakako odatle biti eksploatisan, koliko god se drali, sa njima ili bez njih, nikoga nije briga. 

 

Evo, pogledajte na drugoj temi onih par primera (plus stotinama puta dnevno govorenje hvala, molim, izvolite itd, evo Amigo neka kaze). To tu nikada nece biti, zato sto ovi koji to nastanjuju nece (valjda im je i da kazu nekome "hvala" nekakvo ponizenje, dotle ide njihov kompleks inferiornosti) i prema tome, neka se deru, i neka odbijaju sve, nece dugo.

 

To su sve u principu zadrigli i besni zato sto im drzava titra jajca, i svi ostali, i zato se oni deru. Da kao sto je normalno dobiju šut kartu na primer zato sto onaj koji sece suhomesnate proizvode pipa lice, ili sto na poslu pricaju o neprimerenim temama, sto onda povlaci nemogucnost placanja racuna, kredita, hipoteke itd i izbacivanje na ulicu da jedu iz kontejnera, ne bi oni bili besni. Nego su zadrigli. Ali niko tu i nece takav sistem, zar ne? Da li uopste postoji bilo sta sto je civilizacijski pomak napred da se tu 90% njih nisu drali protiv toga? E pa onda ko ih... 

 

Neka rade sta hoce ali sve to povlaci i posledice i kad tad ce ponovo biti zigovani. Zato sto je ocigledno ono iz pesme svetu bilo dosta i jedno, ali nekima ocigledno nije. Jedino sto znaju to je da se deru protiv svega, to je sve i drugo se od njih ne može ni očekivati. Prilicno odvratno mesto. Niko ne kaze da ako tu neko dođe pojesće ga ljudožderi, ali nije ni za trajno ostajanje.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Devil In My Pants said:

Pravi srpski domacin. Da imamo sto vise ovakvih domacina, a sto manje progresvnih rudara i bice sve ok...

 

Prepoznajem ovog seljaka manekena iz one propagandne RTS emisije (bio link na tredu). Tada sam zabelezila neke utiske. 

 

Spoiler

Opsti utisak: klasicna propagandna formula: zrno istine i dzak modifikovanih verbalnih kerefeki koje ciljaju na emocije adresiranih:

  • Uvod od dva i po minuta istorijskog osvrta uvijenog u nacionalno-romanticarske oblande, red  Milosa Obrenovica i njegove zaduzbine, red Prvog srpskog ustanka, pa hram Sv. Apostola Petra i Pavla iz 1822), skola iz 1857, cardak  iz 1860, porta crkve i kao slag na tortu - grobovi. → propagandna poruka: zemlja dedova.
  • Stilizovane sekvence prirode uz zvuke rodnog kraja, romantizaciju srpskog sela/seljaka, istorije iako je doba nacionalnog romantizma proslo pocetkom proslog veka. 

Potom razrada i pazljivo izreziran prikaz glavnih likova:

  • Slika i prilika romantizovanog srpskog seljaka kome je stilista slozio boje i tkanine i koji sa ustirkanim caksirama (k´o iz radnje izasle) radi u stali, grabulja okucnicu i tako to → simbol: Blut und Boden.
  • Stilizovani prikaz mlade seoske porodice sa visokim formalnim obrazovanjem i troje dece. Bas tipicna srpska seoska porodica, al´ zamalo. Propagandna  poruka: tradicionalna porodica, imlicitno znacenje da ne nabrajam. 

Sve u svemu, propagandni tv-format po starom oprobanom receptu koji je vrlo dobro dokumentovan u strucnoj literaturi: zrno istine zamesano sa lako svarljivim "dobro-zvuci-obmanama" uz emotivno podilazenje - ma oko sa zasuzi! 

 

”Propaganda is the deliberate, systematic attempt to shape perceptions, manipulate cognitions, and direct behaviour to achieve a response that furthers the desired intent of the propagandist.” (Gareth S. Jowett, Victoria O'Donnell, Propaganda and Persuasion)

 

Osim toga, emisija je pravo pravcato TV-ogovaranje na javnom servisu – samo jedna strana se cuje. Ni reci sta misle/kazu oni koji su prodali svoje kuce/imanja/whatever. Sta kazu predstavnici RT? Je´l ih neko uopste nesto pitao pri pravljenju emisije? Nijedno nelagodno pitanje, sve crno-belo. Za takve gafove javni servis u nekim razvijenijim drustvima dobija packe od nadlezne instance. Ako druga/inkriminisana strana ne zeli da ucestvuje u programu ili da se na bilo koji nacin oglasi i odgovori na optuzbe/primedbe/whatever onda se to jasno naglasi u programu. Doduse, ovi manipulatori znaju da je sve to van spoznajnog domasaja njihove (verne) publike. Pa je´l neko stvarno veruje da ce se tako nesto sustinski promeniti? Taj modus vivendi mora da se napusti jednom za svagda. Do tada ce kera da laje dok karavani prolaze ili dok ne krepa.

 

Edited by Cyber
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Devil In My Pants said:

Pravi srpski domacin. Da imamo sto vise ovakvih domacina, a sto manje progresvnih rudara i bice sve ok...

Dakle sve u svemu, svi treba da natakarimo šajkače na glavu, da trkeljamo o slavnoj prošlosti koja nas ako je slepo sledimo vodi u svetlu budućnost... jel to to?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Accuphase said:

Dakle sve u svemu, svi treba da natakarimo šajkače na glavu, da trkeljamo o slavnoj prošlosti koja nas ako je slepo sledimo vodi u svetlu budućnost... jel to to?

Pored takvih genijaRaca, Vucler ima da vlada kao faraon, tj. dok bas nesto ne zabrlja kao Milo otprilike.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Accuphase said:

Dakle sve u svemu, svi treba da natakarimo šajkače na glavu, da trkeljamo o slavnoj prošlosti koja nas ako je slepo sledimo vodi u svetlu budućnost... jel to to?

 

Meni se outfit ovog momka nimalo ne svidja. Nije mi blizak ni nacin na koji obrazlaze svoju zelju da ostane da zivi u svom selu, jer zajedno s outfitom odrazava patrijarhalni poredak koji mi je mrzak, i jos citav niz stvari koje mi, najblaze receno, nisu bliske. Srecom pa se nije izjasnjavao o Kosovu i Srebrenici; verujem da bi mi tek tu isao na zivce. Nepismen nije, ali ocigledno da i aktivizam nije ucio na kursu, vec onako iz glave i iz srca, i bez obaziranja kako to nekom spolja zvuci. 

 

Ali nemojmo preterivati. On je izabrao svoj nacin zivota, i ko smo mi da mu na to stavljamo primedbe? Posebno, ko smo mi da mu ogranicavamo pravo da kaze svoje i da ga teramo u stalu i na njivu, jer valja za seljaka nije da prica, nego da radi? Da li je zato sto je jedne nedelje prepodne dohvatio mikrofon i nesto govori okupljnima na trgu u Loznici, sada manje autentican seljak? Da li je samim tim sebe diskreditovao da prica o vec pricinjenoj i potencijalnoj steti od rudnika? On, koji to gleda svakog dana, vec godinama?

 

Ima u tim selima i jedna profesorka srpske knjizevnosti od koje mi se dize kosa na glavi kad krene da prica o svetosavlju i ostalim glupostima. Ima i jedan veterinar koji takodjer zna da zabrazdi u neke vode gde se duboko ne slazem s njim. Ali svi oni su, boreci se za sebe i bez ikakve namere, ucinili i mnogo toga sto je od opsteg interesa i vrlo slicno onome sto se radi i po Evropi. Ukazali su na opasnost od aktivnosti preduzimanih daleko od ociju javnosti, u sprezi korumpirane drzave i profita gladnog kapitala, sto se dalje uklopilo u sliku zivota u Srbiji 2022, u kojoj su se mnogi prepoznali. Ne mora se sloziti s bas svakim njihovim stavom, jos manje prihvatiti nacin njihovog oblacenja i uopste zivota, da bi im se u ovom delu odalo priznanje, i da bi se s njima solidarisalo. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Accuphase said:

Dakle sve u svemu, svi treba da natakarimo šajkače na glavu, da trkeljamo o slavnoj prošlosti koja nas ako je slepo sledimo vodi u svetlu budućnost... jel to to?

Pa sta fali coveku? Zavrsio fax, dosao tj vratio se u dedovinu i tamo radi i privredjuje...Mozda nismo istih stavova, ali takve ljudi da se blate na sam izgled i govor koji nije toliko los..mislim stvarno

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...