Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

32 minutes ago, Eddard said:

Čuj kulen iz Srema, blasfemija. 

 

Jedini pravi je lemeški. Eventualno slavonski. 

 

Daj adresu da ti pošaljem 😁

Samo da nije sa severa Backe - tamo ljutu tucanu papriku i u gomboce mecu.

Mada, Pulini su im strasno slatki i umiljati....

:classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 40Wins said:

Osim - ako ne postoje fizicki dokazi komunikacije o eksplicitnom dogovaranju. Znajuci koliko vlasnici Disa mrze Lidl (sto je i logicno, jer je Dis najvise dosao na udar ulaskom Lidla), tesko mi je da poverujem da su se dogovarali, vec vise medjusobno pratili... 

Osim što Lidl nije jedan od ta 4 lanca. U pitanju su Delez, DIS, Univerexport i Merkator d.o.o.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, JPM said:

Lidl je jednako bezobrazan što se tiče cena. Videli su koliko je sati i počeli da se ponašaju isto čak i ako nisu u dosluhu sa ovim ostalim.

Lidl ima cene kakve mora da ima, ispod tih cena ne bi mogli ni da prodaju, a ni da postoje.

Isto vazi i za sve ostale supermarkete i prodavnice kajmaka i sira.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Selina said:

Lidl ima cene kakve mora da ima, ispod tih cena ne bi mogli ni da prodaju, a ni da postoje.

Isto vazi i za sve ostale supermarkete i prodavnice kajmaka i sira.

Niko im ne brani da smanje marzu i time se orijentisu na zaradu po kolicini prodate robe umesto na zaradu po komadu prodate robe.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

Lidl ima cene kakve mora da ima, ispod tih cena ne bi mogli ni da prodaju, a ni da postoje.

Isto vazi i za sve ostale supermarkete i prodavnice kajmaka i sira.

 

Ne bih se složio. Lidl je bio u Srbiji najjeftiniji kad je došao a imao je i veoma kvalitetne inostrane mesne proizvode. Sad je jednak po cenama a nažalost i po kvalitetu. Izbezobrazili su se, ali nisu oni krivi, to u Srbiji može. Nema kontrole. Verovatno malo podmažeš nekog inspektora i VOILA...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Niko im ne brani da smanje marzu i time se orijentisu na zaradu po kolicini prodate robe umesto na zaradu po komadu prodate robe.

:default_coffee:

Lidl je gigant, ima neku svoju tehniku i sistem, ne verujem da za Srbiju imaju jedan sistem, a za Francusku drugi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, JPM said:

 

Ne bih se složio. Lidl je bio u Srbiji najjeftiniji kad je došao a imao je i veoma kvalitetne inostrane mesne proizvode. Sad je jednak po cenama a nažalost i po kvalitetu. Izbezobrazili su se, ali nisu oni krivi, to u Srbiji može. Nema kontrole. Verovatno malo podmažeš nekog inspektora i VOILA...

Takav je bio i MAXI, a i ostali trg. lanci.

Just now, Selina said:

Lidl je gigant, ima neku svoju tehniku i sistem, ne verujem da za Srbiju imaju jedan sistem, a za Francusku drugi.

Imaju sistem primeren trzistima i zakonima svake zemlje ponaosob - nema tu univerzalnih pravila i principa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Takav je bio i MAXI, a i ostali trg. lanci.

 

Pa naravno, kao sve kod nas. Najbolji je burek kad se pekara otvori, onda naglo zglajza kvalitet a cena raste. Jebiga, svi vide da nema kontrole i da je samo do korupcije. Podmažeš kog treba i možeš da radiš šta ti volja.

3 minutes ago, Kronostime said:

Imaju sistem primeren trzistima i zakonima svake zemlje ponaosob - nema tu univerzalnih pravila i principa.

 

OVO.

 

Lidl se pridržava zakona, propisa i standarda AKO MORA. Ako ne mora, ne pridržava se.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja lično kupujem samo u Lidlu, povremeno uzmem nešto u Idei i lokalnim prodavnicama. Gledam šta mi je najbliže za nedeljnu nabavku, a ako je 10 dinara skuplje nego negde drugde svejedno kupim jer mi nije značajna razlika. Već za 50 dinara razlike ću kupiti na drugom mestu.

 

Jesu digli cene u odnosu na period kad su stigli u Srb, ali kao što rekoh oni su obaranjem cena ubijali konkurenciju (što je takođe nelegalno). Samo te cene su mi i dalje prihvatljive kao i proizvodi (pogotovo mlečni proizvodi, zamrznuto povrće, tunjevina itd što najviše jedem), a nemam petočlanu porodicu pa da konzumiramo kilograme mesa nego pojedem 400-500g nedeljno. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Ja lično kupujem samo u Lidlu, povremeno uzmem nešto u Idei i lokalnim prodavnicama. Gledam šta mi je najbliže za nedeljnu nabavku, a ako je 10 dinara skuplje nego negde drugde svejedno kupim jer mi nije značajna razlika. Već za 50 dinara razlike ću kupiti na drugom mestu.

 

Jesu digli cene u odnosu na period kad su stigli u Srb, ali kao što rekoh oni su obaranjem cena ubijali konkurenciju (što je takođe nelegalno). Samo te cene su mi i dalje prihvatljive kao i proizvodi (pogotovo mlečni proizvodi, zamrznuto povrće, tunjevina itd što najviše jedem), a nemam petočlanu porodicu pa da konzumiramo kilograme mesa nego pojedem 400-500g nedeljno. 

Kupovao bih i ja nego me mrzi da klackam seljobusom  avalskim drumom pola sata do Trosarine.

Lako je spustiti se 4 stanice niz Vojvode Stepe.

:s_d:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Lidl je mnogo propao poslednjih par meseci, a cene su podigli.

 

Ja tamo ne kupujem meso.

 

Lokalne mesare su i jeftinije i sigurnije.

 

Ima da se probere i dalje neki proizvod koji nema u drugim prodavnicama, recimo neki slatkis ili nesto slicno ako vam se svidja ostalo - sve lokalno i male prodavnice.

 

IDEA je bukvalno najgori trgovinski lanac, tamo i na akciji se ne isplati da kupujes, bukvalno su najskuplji maltene za sve.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DameTime said:

Ja lično kupujem samo u Lidlu, povremeno uzmem nešto u Idei i lokalnim prodavnicama. Gledam šta mi je najbliže za nedeljnu nabavku, a ako je 10 dinara skuplje nego negde drugde svejedno kupim jer mi nije značajna razlika. Već za 50 dinara razlike ću kupiti na drugom mestu.

 

Jesu digli cene u odnosu na period kad su stigli u Srb, ali kao što rekoh oni su obaranjem cena ubijali konkurenciju (što je takođe nelegalno). Samo te cene su mi i dalje prihvatljive kao i proizvodi (pogotovo mlečni proizvodi, zamrznuto povrće, tunjevina itd što najviše jedem), a nemam petočlanu porodicu pa da konzumiramo kilograme mesa nego pojedem 400-500g nedeljno. 

Cene su za namirnice ( maslinovo ulje, dobre shunke, sirevi, buter, narocito kafa) inace otisle u nebesa, nema to veze

sa Lidlom konkretno.

I sigurno da je normalno da osnovne neke stvari tamo kupujes, a osnovne su i sredstva za higijenu, imaju svoje marke

duplo jeftinije od nekih "svetskih", a iste ih fabrike proizvode, Te se njihove marke uvek testiraju sa ostalim na trzistu

i cesto recimo njihov  neki shampon za kosu ili omeksivac bude mnogo bolji od nekog koji je pet puta skuplji.

 

Ima na tim proizvodima i oznaka za kvalitet ( recimo Test 2023 , ocena 2, vrlo dobra).

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Selina said:

 

ima cene kakve mora da ima, ispod tih cena ne bi mogli ni da prodaju, a ni da postoje.

Isto vazi i za sve ostale supermarkete i prodavnice kajmaka i sira.

Šta znači uopšte to "mora da ima cene kakve ima?

Tako može da se kaže za svaku trgovinu.

A kakvo je stanje pokazuje i priča o maslinovom ulju-koje da kupim, šumadijsko?

Nije da ga koristim svaki dan, ali ga koristim, a najviše volim dalmatinsko domaće.

Inače u celoj toj priči šta se "mora oko cena" najgore prođe onaj prvi i glavni, paor, bio on srbijanski ili nemački.

Ja to znam jer sam i sama bila paor(kinja :classic_tongue:).

Jedna druga stvar mi je odličan primer da to sa hranom ide u organizovani kriminal-cene garderobe u velikim kućama tipa ZARE i H&M-a su identične i u Nemačkoj, Španiji i Srbiji.

A kod hrane i srpski i talijanki proizvodu su jeftiniji u Italiji nego ovde.

Ili i Evropljani žive od dva jaja...

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Selina said:

Cene su za namirnice ( maslinovo ulje, dobre shunke, sirevi, buter, narocito kafa) inace otisle u nebesa, nema to veze

sa Lidlom konkretno.

I sigurno da je normalno da osnovne neke stvari tamo kupujes, a osnovne su i sredstva za higijenu, imaju svoje marke

duplo jeftinije od nekih "svetskih", a iste ih fabrike proizvode, Te se njihove marke uvek testiraju sa ostalim na trzistu

i cesto recimo njihov  neki shampon za kosu ili omeksivac bude mnogo bolji od nekog koji je pet puta skuplji.

 

Ima na tim proizvodima i oznaka za kvalitet ( recimo Test 2023 , ocena 2, vrlo dobra).

 

Ma koristim dosta toga kupljeno kod njih - tečni prašak i omekšivač za veš, sva sredstva za čišćenje kuće, probala sam čak maske za kosu i šampon tog brenda Cien i skroz je ok. Jedino je pasta za zube baš slabog kvaliteta po mom mišljenju.

 

Sveže voće i povrće im je uglavnom ok, meso iskreno ne baš, one ponude francuskih, italijanskih, grčkih itd. proizvoda su super. Isto tako sam u Lidlu našla dosta proizvoda za kuću i aparata, uzela sam kod njih ručnog secka koji me dobro služi, kuhinjsku vagu itd. (brend Silver Crest).

 

Rekla bih da je kod njih najpovoljnije i suncekrotovo ulje (mada sam ja prešla na maslinovo) kao i recimo tunjevina, mlečni proizvodi - jogurt, mleko i sl. Uglavnom volim da imam mesto gde mogu da odem i kupim sve što mi treba. Jedva izdvojim vremena i to jednom nedeljno da odem u nabavku i ne volim da bazam po prodavnicama... 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Jesu digli cene u odnosu na period kad su stigli u Srb, ali kao što rekoh oni su obaranjem cena ubijali konkurenciju (što je takođe nelegalno). Samo te cene su mi i dalje prihvatljive kao i proizvodi (pogotovo mlečni proizvodi, zamrznuto povrće, tunjevina itd što najviše jedem), a nemam petočlanu porodicu pa da konzumiramo kilograme mesa nego pojedem 400-500g nedeljno. 

 

Šta su konkretno radili? Ako misliš na Prvi pileći rat ili desant na ćevape, to nije nelegalno. A vidim da im je konkurencija živa i zdrava.

 

Uzgred, sećam se da je otprilike u doba kada su se budale pobile oko piletine i Roda nudila isti proizvod po istoj ceni. Linda je imala samo bolju reklamu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJ_Vasa said:

Šta su konkretno radili? Ako misliš na Prvi pileći rat ili desant na ćevape, to nije nelegalno. A vidim da im je konkurencija živa i zdrava.

 

Pa kada je Lidl tek stigao u Srbiju imali su dosta niže cene u odnosu na konkurenciju, informacija koju ja imam (od osobe koja radi u toj industriji) je da su poslovali sa gubitkom ovde.

 

Inače, Lidl najviše troši na marketing od svih trgovinskih lanaca. Primera radi imali su nedeljni budžet 40.000 eura samo za influensere i to mora da se potroši.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...