Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 minutes ago, Mama_mia said:

 

Nepoznatima nemamo zasto da kazemo dobardan. To kao kad dete nauci da kaze dobar dan, hvala i te reci pa onda ide ulicom i svima kaze dobal dan fala doidjenja....U velikim gradovima nemamo mi nista ni sa kim koga ne poznajemo. 

 

Cak ni ako neki cika da bombonu ne bi trebalo reci hvala. Samo prezrivo. Dobro ovo se salim, da ne dodje Consti da se raspravlja oko nicega....ali zaista previse paznje se ocekuje. Ovo kazem jer zaista nepoznate ljude i ne primecujem, prodavce ok kazem hvala ako me usluzi ali ne prepricavam im svoj zivot  sto vidim da se desava. Verovatno su ljudi otudjeni pa onda nepoznatima koje slucajno sretnu ili u radnji ili na stajalistu ili tako negde gde se nesto ceka pa zapocinju razgovore....Jednu takvu zamalo da udavim. Pitala sam je da skrati monolog i sta je bilo na kraju da ne slusamo svi bas ceo zivot zene od sto godina. To traje...

 

Naravno znam sta si mislio, ali ne bi trebalo ocekivati nista od izmucenih ljudi, od neukih, od ubijenih u pojam....posebno nista od onih suprotnih koji su brzinski prihodovali a ostali na nivou divljastva iz koga su potekli. 

 

Bg je sada takav grad. Ima mnogo svega, Moja prabaka sa dvora i njene prefinjene dame bi sada na mestu umrle da vec nisu.

De be, neću, ne se stresiraj.

Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, Constantin said:

De be, neću, ne se stresiraj.

 

Ma meni je to zabavno, ne uvek, ali kad sam raspolozena odmah ide carsaf, ali nekad je dosadno posebno kad je ocigledno sta hocu da kazem a moram da samu sebe objasnjavam.....pa sve to u krug. Mislim da posle nekoliko postova oko istog zaustavljam svoju masinu i prepustam volan drugima, glupo je vrteti se kao hrcak na onom tocku. Ne kazem da uvek pisem jasno i na skolski nacin, ali idem na to da me vec decenijama znate.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

....odmah ide carsaf...

To, po pravilu, preskačem. Kod svakog. Čak izbegavam i citiranja "poznatih"...Daj kaži mi šta misliš ti, a ne neko tamo....

 

Quote

...ali idem na to da me vec decenijama znate....

 

Samo površno. Nestaješ na neodredjeno i pojavljiješ se kad se situacija zakomplikuje. 

Niti znam koje si dobi, niti čime se baviš, gde živiš, odakle si, niti bilo šta drugo. Privatnost poštujem, a sam je baš i ne forsiram. Zato i kažem da te znam površno. Polemišem s tastaturom.

:lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2024 at 4:16 PM, DJ_Vasa said:

Ako izuzmemo Lindu, malo ide na živci što se skoro svaki zaposleni obraća mušterijama sa komšija ili komšinice. Verovatno nisu čuli da postoje reči kao što su gospodin ili gospođa. Ne računajući slučajeve kada su u pitanju stalni kupci koji i sami prihvataju takvo obraćanje, više deluju kao seoska pijaca, s tim da su na pijaci kulturniji.

 

Najjače je kad uđem u Ideu ili Maxi u tipa Zemunu, verovatno tada i nikad više, a oni meni komšinice... Mislim kapiram da je to trik kako bi izazvali osećaj prisnosti sa kupcem, ali brate mili, baš je bezvezno :classic_rolleyes:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

o je trend sa zapada, ovde se sve više prodavaca obraća mušterijama sa "ti"

 

U Engleskoj naročito :classic_biggrin:

 

Meni ne smeta kad mi kažu "komšijo" niti ako mi se obrate na ti, pre svega pomislim na uslove u kojima rade i platu koja čak iako nije ono minimalna, sigurno nije ni blizu koliko je cimanje raditi u velikim marketima.

 

Da ne mislite da je u pitanju samo sedenje za kasom, kucanje računa i brojanje para...   a to kao i nije teško - od prodavačica se zahteva da rade i vrlo muške poslove kao što je nošenje gajbi i kutija sa robom iz magacina i raspoređivanje istih po rafovima, što možda za nekog mlađeg od 35 i nije neki problem, ali već za >40 može da bude  i jeste ozbiljno teško.  To se uglavnom ne vidi, vidimo samo onaj front-end koji nam se obrati na kasi.

 

Zato, moj respect za sve prodavačice (i prodavače, ali su uglavnom dosta ređi) i uvek gledam da se našalim s njima kako god da mi se obrate, čak više volim "ti" od "vi".  

 

Problema s zaposlenima u (super)marketima ne sećam se kad sam imao, ali zato sa budalama kupcima, redovno.  

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Constantin said:

To, po pravilu, preskačem. Kod svakog. Čak izbegavam i citiranja "poznatih"...Daj kaži mi šta misliš ti, a ne neko tamo....

 

 

Samo površno. Nestaješ na neodredjeno i pojavljiješ se kad se situacija zakomplikuje. 

Niti znam koje si dobi, niti čime se baviš, gde živiš, odakle si, niti bilo šta drugo. Privatnost poštujem, a sam je baš i ne forsiram. Zato i kažem da te znam površno. Polemišem s tastaturom.

:lol_2:

 

Tek sada si objasnio zasto stalno imam upitnike u ocima kad mi otpises....pa to je zato sto umesto da citas ono sto pisem ti ocekujes ispovest o privatnom zivotu kako bi doneo neki zakljucak, vidim stalno si negde mimo onoga sto stvarno napisem. A to sto nestajem i imam neka druga posla, pa u pravu si jeste sumnjivo kao i plava riba, kljukana dinastija i svastikin but.....

 

Ako si uopste stigao do poslednje recenice, to sam sve malopre videla kod Basara, naravno odmah kopirala na temu, ali se odlicno uklopilo sa ovim o cemu se ovde radi. 

 

ps. O tvom postu mislim da je u neku ruku izuzetno nepristojan od prvog do poslednjeg slova, tako da se savrseno uklopio u komentare o nepristojnim ljudima vidjenim po srbiji...I za divno cudo i za ogromnu razliku od tebe, uopste me ne zanima ko je iza tastature ni gde zivi niti cime se bavi niti koliku ima platu sta voli sta ne voli, jer niko se ne moze sakriti - za jedan forum svako je samo ono sto je ostavio za sobom napisano. 

 

Edit: Ako ne procitas zbog duzine, prepricacu ti .....samo da ne ispadne jos duze od ovoga :classic_smile:

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mama_mia said:

 

Tek sada si objasnio zasto stalno imam upitnike u ocima kad mi otpises....pa to je zato sto umesto da citas ono sto pisem ti ocekujes ispovest o privatnom zivotu kako bi doneo neki zakljucak, vidim stalno si negde mimo onoga sto stvarno napisem. A to sto nestajem i imam neka druga posla, pa u pravu si jeste sumnjivo kao i plava riba, kljukana dinastija i svastikin but.....

 

Ako si uopste stigao do poslednje recenice, to sam sve malopre videla kod Basara, naravno odmah kopirala na temu, ali se odlicno uklopilo sa ovim o cemu se ovde radi. 

 

ps. O tvom postu mislim da je u neku ruku izuzetno nepristojan od prvog do poslednjeg slova, tako da se savrseno uklopio u komentare o nepristojnim ljudima vidjenim po srbiji...I za divno cudo i za ogromnu razliku od tebe, uopste me ne zanima ko je iza tastature ni gde zivi niti cime se bavi niti koliku ima platu sta voli sta ne voli, jer niko se ne moze sakriti - za jedan forum svako je samo ono sto je ostavio za sobom napisano. 

 

Edit: Ako ne procitas zbog duzine, prepricacu ti .....samo da ne ispadne jos duze od ovoga :classic_smile:

 

Nema potrebe za prepričavanjem, sam,o trebaš da čitaš s razumevanjem. Nigde nije iskazana želja za upoznavanjem i ispovest o tvom privatnom životu. Samo ga ti živi i primaj platu za to, to ja sasvim tvoja privatna stvar. Ali razumem tvoju potrebu da me uvrediš, i svrstaš me u nepristojne ljude u Srbiji, i to me ne pogadja, pa sledi zaključak da si možda ili sasvim izvesno u pravu, ali takav sam. Sa dobrima dobro, sa romantičnim-romantičko, sa seljacima-selski, sa nepristojnim-nepristojno...takav sam, navikao da uvek budem u defanzivi. A da ne obrazlažem zašto mislim da je to ivoja potreba, suvišno je. ♥️♥️♥️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

a? ok. ok. naravno da sam u pravu, pusti sve to ne radi se o pojedinacnim slucajevima - tebi i meni - vec o siroj pojavi (bar ja obicno mislim na vece grupacije, to licno mi je jako dosadno i nevazno). 

 

Npr. htela sam da pitam zbog cega Vulin putuje u Moskvu svaki treci dan....To pitam a znam razlog. Nije iz romanticnih razloga prema Pukiju, niti iz politickih....

 

To i kazem, svako ostavlja svoj trag, ne moras da mu znas poreklo niti ono sto ne znas. Kakve veze bi imalo i da se ovaj Vulin drugacije preziva ili da mu se majka ili Predsednik drugacije zove.....pod svakim imenom ruza tj. Vulin ili bilo tko drugi, bi isto mirisao (svecano sam ovo napisala deseti put) ali nema veze, pa jel tako?

Link to comment
Share on other sites

Tokom prosle posete odem do mesare u kraju da pokupim suhomesnato. Pitam coveka kakve su vam ovo kobasice, a on sav nadrndan " pa kobasica kao kobasica, sta bi moglo da bude".  Mislim se ako tebi nije stalo da prodas, sto bi meni stalo da kupim. OK, kontam da mu je mrsko sto radi nedeljom, ali nisam ni ja kriv za to. Maksi prekoputa, kao da su personal kupili po cikaskom aerodromu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2Djordje

 

tacno vidim problematiku

evo je boldirana

 

7 minutes ago, DJORDJE said:

Tokom prosle posete odem do mesare u kraju da pokupim suhomesnato. Pitam coveka kakve su vam ovo kobasice, a on sav nadrndan " pa kobasica kao kobasica, sta bi moglo da bude".  

 

Mislim da je trebalo da pitas `od cega su ove kabasice od mace ili od kuce ili pomesano` jer ocito kasapin nije razumeo pitanje....

 

Kasapin iz kraja :classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

Maksi sad ima novu poslovnu politiku, napunili su radnje srednjoškolcima koje preko omladinske zadruge plaćaju kikiriki u odnosu na regularne zaposlene, rade im i na kasama i po radnji, jedino ih nema tamo gde ima oštrog alata, poput mesare ili delikatesa. Šljaka ista, plaća se manje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DJORDJE said:

Tokom prosle posete odem do mesare u kraju da pokupim suhomesnato. Pitam coveka kakve su vam ovo kobasice, a on sav nadrndan " pa kobasica kao kobasica, sta bi moglo da bude".  Mislim se ako tebi nije stalo da prodas, sto bi meni stalo da kupim. OK, kontam da mu je mrsko sto radi nedeljom, ali nisam ni ja kriv za to. Maksi prekoputa, kao da su personal kupili po cikaskom aerodromu.

 

Ja sam nedavno otišao u mesaru Yuhor, ali nisam mogao da kupim ono što sam hteo jer je majmun koji tamo radi razgovarao sa svojim pajtašem. Pošto je video da sam se okrenuo i da odlazim, ponudio je da me usluži, ali sam samo rekao da ne želim da ga ometam u razgovoru sa prijateljem. Na vratima sam čuo da je poslovođa krenuo da ga riba, ali ne znam epilog.

 

Deslilo mi se i nešto slično u obližnjem marketu jer je seljančura koja je bila u redu na kasi ispred mene krenula da blebeće sa kasirkom. Pošto me je mrzelo da odlazim u drugu prodavnicu i ponovo čekam u redu zbog 2-3 flaše mineralne vode, izdrao sam se na seljančuru, istresao na pult mineralnu vodu i pitao kasirku hoće li da mi vodu naplati smesta ili da je nosim bez plaćanja.

 

16 minutes ago, Mama_mia said:

...

 

Kasapin iz kraja :classic_ninja:

 

Pre će biti da je u pitanju neotesani primitivac. U mesarama gde kupujem bi na ovo pitanje odgovorili da je u pitanju sremska, čajna, kranjska, roštiljska, svinjska, goveđa ili nešto slično.

30 minutes ago, Stiletto said:

Maksi sad ima novu poslovnu politiku, napunili su radnje srednjoškolcima koje preko omladinske zadruge plaćaju kikiriki u odnosu na regularne zaposlene, rade im i na kasama i po radnji, jedino ih nema tamo gde ima oštrog alata, poput mesare ili delikatesa. Šljaka ista, plaća se manje.

Eh, a „zaboravili” su da smaknu cene jer im je radna snaga jeftinija, plus što imaju i one automatske kase koje ne traže ’leba, vode niti odmora.

 

Doduše, najgore automatske kase ime IDEA jer ako je ispred tebe neko ko je kupio i obično pivo, mora da se čeka da dođe kasirka kako bi mu dala odobrenje da ga kupi. Nebitno je što čovek plaća karticom ili skenira onu njihovu za popuste. Sreća da Maxi i Tempo to nemaju. Kod ovih kasa je najveći problem kada se pojavi neka budala koja ne ume da čita ogroman natpis da kasa prima samo kartice, pa mora da se čeka na storniranje računa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Doduše, najgore automatske kase ime IDEA jer ako je ispred tebe neko ko je kupio i obično pivo, mora da se čeka da dođe kasirka kako bi mu dala odobrenje da ga kupi. Nebitno je što čovek plaća karticom ili skenira onu njihovu za popuste.

 

Karticu može da ima i maloletno lice. I ovde kad kupuješ alkohol na tim self checkout kasama mora da ti se isto manuelno odobri. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

Karticu može da ima i maloletno lice. I ovde kad kupuješ alkohol na tim self checkout kasama mora da ti se isto manuelno odobri. 

 

Postali ste gologuzija ko mi... 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

 

Karticu može da ima i maloletno lice. I ovde kad kupuješ alkohol na tim self checkout kasama mora da ti se isto manuelno odobri. 

Ovdje nema alkohola u prodaji osim u specijalizovanim vladinim prodavaonicama, nesto privatnih  prodavnica sa posebnom dozvolom (mora biti na  udaljenosti od 100 metara ili tako nesto  od skola, crkava, dzamija  i slicno) ,  i nekim supermarketima koji moraju aplicirati za posebnu dozvolu - i kada je dobiju, alkohol moras platiti na posebnoj kasi na kojoj nikada ne moze raditi neko ko je mladji od 19 godina.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ters said:

Ovdje nema alkohola u prodaji osim u specijalizovanim vladinim prodavaonicama, nesto privatnih  prodavnica sa posebnom dozvolom (mora biti na  udaljenosti od 100 metara ili tako nesto  od skola, crkava, dzamija  i slicno) ,  i nekim supermarketima koji moraju aplicirati za posebnu dozvolu - i kada je dobiju, alkohol moras platiti na posebnoj kasi na kojoj nikada ne moze raditi neko ko je mladji od 19 godina.

Pa gde si ti to ? U Kuvajtu :ajme:    Jel ti piješ, bar pivo ?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ters said:

Ovdje nema alkohola u prodaji osim u specijalizovanim vladinim prodavaonicama, nesto privatnih  prodavnica sa posebnom dozvolom (mora biti na  udaljenosti od 100 metara ili tako nesto  od skola, crkava, dzamija  i slicno) ,  i nekim supermarketima koji moraju aplicirati za posebnu dozvolu - i kada je dobiju, alkohol moras platiti na posebnoj kasi na kojoj nikada ne moze raditi neko ko je mladji od 19 godina.

LCBO?

 

Inače LCBO ima bolju ponudu i cene nego bilo koji drugi privatni liquor store u drugim provincijama. Samo da znate 🙂 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

 

Karticu može da ima i maloletno lice. I ovde kad kupuješ alkohol na tim self checkout kasama mora da ti se isto manuelno odobri. 

Karticu za popuste daju samo punoletnim osobama, a ovde klincima roditelji i ne otvaraju baš često račune niti daju kartice, iako je to sasvim legalno. Kasirka nije ovlašćena da pregleda lična dokumenta i sve se svodi na ličnu procenu. Tempo i Maxi ne traže verifikaciju kasira kada plaćaš na automatskoj kasi. S druge strane, nikada nisam video klince da kupuju alkohol, a čak ih i retko viđam po prodavnicama bez roditelja. Ako ih i vidim, kupe neku čokoladu, sladoled, sok ili vodu. Danas nema više ni onoga da pošalješ klince po hleb, a o piću i da ne pričam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Pa gde si ti to ? U Kuvajtu :ajme:    Jel ti piješ, bar pivo ?

 

Pijem sve redom, ali moras planirati jedan odlazak u prodavnicu vise.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juce, Maxi, neposredno nakon otvaranja: par stvarcica mi je u korpi, dolazim na kasu a tamo njih petoro ceka da kasirka skenira robu kupca....kasirka kao da spava, pokreti usporeni, kad uzima robu iz korpe, ruka joj kruzi iznad artikala kao da ih bira po nekom sistemu a korpa puna...stojim, cekam, kolena mi podrhtavaju, danak ovim nenormalnim vrucinama koje traju i traju....spustam korpu na susednu kasu koja ne radi i odlazim. Bolje nego da sam se srusila na ocigled ove uspavane kasirke. Maxi je drasticno smanjio broj zaposlenih, od 5 kasa obicno rade samo 2, i ova uspavana lepotica je verovatno dosla na posao premorena pa ne mogu da se ljutim na nju. Ista prica je i u Univerovim prodavnicama, kasirka naplacuje ali i puni rafove cim na kasi za trenutak, dva, nema nikog. Pa se dogadja da ja dodjem na praznu kasu a nje nema i onda opet cekanje, cekanje....

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...