Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

11 minutes ago, DameTime said:

užasno su ljubazni

 

Ovo zvuči kao "toliko ljubazni da se isprepadaš" :classic_biggrin:

 

Nismo se nešto pozdravljali ti južnoazijci i ja, ali već imam uzorak situacija kada bi me sačekali dok trčim za vozilom, u situacijama u kojima bi domaće mrzelo da me čekaju ili bi mi zatvorili vrata pred nosom da me troluju.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Smrtokapa said:

Ovo zvuči kao "toliko ljubazni da se isprepadaš" :classic_biggrin:

 

Nismo se nešto pozdravljali ti južnoazijci i ja, ali već imam uzorak situacija kada bi me sačekali dok trčim za vozilom, u situacijama u kojima bi domaće mrzelo da me čekaju ili bi mi zatvorili vrata pred nosom da me troluju.

 

Pa isprepadam se jerbo sam navikla na Srbe koji voze kao da su unutra džakovi krompira a ne ljudi, a prosečno vreme zadržavanja na stajalištu im je 15 sekundi i zatvaraju vrata pred nosom... 😄 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mama_mia said:

dogodovstine sa nesporazumima na viberu kad mi telefon sam ispravlja ono sto napisem a ja takvo posaljem - ljudi misle dal sam luda ili pod nekim dejstvom :lol_2:

 

Pa bar u Viberu možeš da edituješ poruku pošto je pošalješ.

Autocorrect takođe odavno postoji tako da su ljudi već uglavnom navikli da primaju svašta i to uglavnom ignorišu.

Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2024 at 8:56 PM, Juan Pablo Montoya said:

Nego... videste li ovo?

 

tuuSvSf.jpeg

 

Ako nije fejk, ovo je definicija fašizma, posebno što je velika većina Rusa u Srbiji trenutno baš pobegla od suludog rata njihovog predsednika.

 

 

Ovo je definicija nepismenosti, pre svega.

 

Ja iskreno nisma nai razumeo o čemu se radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Smrtokapa said:

 

Ovo zvuči kao "toliko ljubazni da se isprepadaš" :classic_biggrin:

 

Dok sam ziveo i Arizoni prijatelj u poseti je dosao do slicnog zakljucka. "Ovi Ameri bas picke, kada god nekoga okrznes na ulici on se izvinjava", onda je skontao da svaki drugi nosi Glock i sam postao ljubazan.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJORDJE said:

onda je skontao da svaki drugi nosi Glock i sam postao ljubazan.

 

I u ovom pogledu postajemo sve više i više nalik SAD, doduše nije baš da svaki drugi nosi sa sobom oružje, ali zato nosi psihički poremećaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Smrtokapa said:

 

I u ovom pogledu postajemo sve više i više nalik SAD, doduše nije baš da svaki drugi nosi sa sobom oružje, ali zato nosi psihički poremećaj.

Bato, ja sam u Srbiji ljubazniji nego u Arizoni, znam da svaki baja moze da me isprabija , a da pozovem policiju,oni ce verovatno da uhapse mene jer sam mu naleteo na pesnicu. Iz istog razloga sve manje i vozim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DJORDJE said:

Bato, ja sam u Srbiji ljubazniji nego u Arizoni, znam da svaki baja moze da me isprabija , a da pozovem policiju,oni ce verovatno da uhapse mene jer sam mu naleteo na pesnicu. Iz istog razloga sve manje i vozim.

I ja sam uvek ljubazna u Srbiji ( ali to sam uvek i svuda), nekada su ljudi u Srbiji zacudjeni, ne i zaprepasceni, kada negde udjem

nasmejem se, kazem nesto sto  i nema veze sa mojim ulazenjem u prostoriju  jer nisu navikli na osmeh i lepu, neobaveznu, prijatnu rec.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Selina said:

I ja sam uvek ljubazna u Srbiji ( ali to sam uvek i svuda), nekada su ljudi u Srbiji zacudjeni, ne i zaprepasceni, kada negde udjem

nasmejem se, kazem nesto sto  i nema veze sa mojim ulazenjem u prostoriju  jer nisu navikli na osmeh i lepu, neobaveznu, prijatnu rec.

Ma znam, ljudi u prodavnici me belo gledaju kada im kazem hvala, da ne govorim o ekipi na aerodromu. Doduse, u Srbiji svaki drugi lik na ulici deluje nadrkan, imas utisak ako mu preseces put ima da te okine sekirom, face kao Nikolson in Shining.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJORDJE said:

Ma znam, ljudi u prodavnici me belo gledaju kada im kazem hvala, da ne govorim o ekipi na aerodromu. Doduse, u Srbiji svaki drugi lik na ulici deluje nadrkan, imas utisak ako mu preseces put ima da te okine sekirom, face kao Nikolson in Shining.

Ajde ne sviraj kurcu molim te.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Clash said:

Ajde ne sviraj kurcu molim te.

Ne svira mnogo, narocito ne za aerodrom gde je uvek bila i ostala situacija "nadrkani pogled moj ima da te zvekne", a tako

je i po raznim administracijama i biorokratijama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Selina said:

Ne svira mnogo, narocito ne za aerodrom gde je uvek bila i ostala situacija "nadrkani pogled moj ima da te zvekne", a tako

je i po raznim administracijama i biorokratijama.

Ne kazem za aerodrom ali za prodavnice brate mili..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Ne kazem za aerodrom ali za prodavnice brate mili..

Za prodavnice stvarno nije u pravu jer su vlasnici privatnici koji ipak zele da zadrze kupce. Prijatni su ljudi i u raznim

samoposlugama, apotekama, u bankama, nema tu nikakve razlike izumedju ovih "zapadnih" i "nasih".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aleksej Mirančuk je potpisao za Atlantu Junajted iz Amerike ovog leta i čoveku nisu stavili zastavu na predstavljanju tima. Kao da je Viktor iz Krakozije. Kakve lepe vrednosti gaje tamo.

 

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Od nekoliko taksista sam u poslednje vreme čula komentar da sam prva osoba tog dana koja je nasmejana ušla u vozilo.

 

Mislim da sve to zavisi od iskustava svih nas, a na kraju krajeva i uslova u kojima ljudi rade. Poređenja radi, u Lidlu su mnogo ljubazniji nego u Idei i Maksiju gde izgledaju kao da im nije do života... Sigurno ne zbog toga što imaju nešto lično protiv mene, nego svi znaju da su uslovi u Delhaize i Idea radnjama katastrofalni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

28 minutes ago, Мџе said:

Kakve lepe vrednosti gaje tamo.

 

Za nestavljanje ruske (pretpostavnjam da o njima govoriš, ako grešim sorry) zastave postoji donešena mnogo šira odluka i koja se praktikuje na mnogo višem nivou od fudbala u Americi.

 

Ali... zanimljivo je kako ljudi kao ti vrlo umeju da prigodno zaborave zašto je ta odluka doneta i da u ovom trenutku predstavnik vrednosti, protiv kojih ti i cela hepi populacija očigledno nemate ništa, pali, ubija decu, ruši i siluje po drugoj, suverenoj državi.

To sa nestavljanjem ruske zastave je još i najmanji _simbolični_ gest koji se može učiniti.

 

Usput, ovo nije topik za to, a ovakvi postovi će se ubuduće tretirati kao trolovanje i provociranje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DJORDJE said:

Mozda jedem govna jer slabo zalazim po prodavnicama,  pa je utisak 300 metara od kevine kuce, sto se aerodroma tice, garantujem da ne gresim. 

Za aerodrome ne kazem nista, ali sto se tice prodavnica po mom iskustvu debelo gresis.

Ja zivim u NS i evo pokusavam sada da se setim, ali stvarno ne mogu, da li mi se ikada desilo da nisam dobio uljudan odgovor u bilo kojoj prodavnici na dobar dan, dovidjenja, hvala. molim..

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DJORDJE said:

Mozda jedem govna jer slabo zalazim po prodavnicama,  pa je utisak 300 metara od kevine kuce, sto se aerodroma tice, garantujem da ne gresim. 

Opsti je utisak takav kakav si ti doziveo i dozivljavas.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

Ma znam, ljudi u prodavnici me belo gledaju kada im kazem hvala, da ne govorim o ekipi na aerodromu. Doduse, u Srbiji svaki drugi lik na ulici deluje nadrkan, imas utisak ako mu preseces put ima da te okine sekirom, face kao Nikolson in Shining.

 

... Sada, kako ovo da kazem a da ne kazem? Ili da ipak kazem a pritom nastupicu kao vanserijski talenat za pravljenje filmskih komparacija sa RL, tako da - ne slazem se sa ovim poredjenjem mislim da to nije slika koju si pokusao da docaras. Mislim... poznat je Nicholsonov stare... ali to nije ono sto se cesto srece po radnjama i ulicama....Mozda po nekim klinikama....

 

Moram da saopstim i to da mi se vrti jedna scena ali ne mogu jos da je uhvatim do tada moze i ovo da posluzi (uglavnom vidjam ovakve smorene zene, samo koje jos nisu sasvim pukle kao u klipu)

 

 

A to sve umesto Nikolsonovog izraza koji se pominjao a koji mi je cak i smesan (simpa) 

 

The-Shining.jpg?q=50&fit=crop&w=1100&h=6

 

 

ps. Usput se setih da sam bas juce pravila filmsku komparaciju Bidena na plazi sa scenom plaze iz Sta se dogodilo sa Baby J. Moracu da je proverim da li je to to. Jer lako moze da se sklizne u netacno poredjenje. To naravno kome je ovo bitno, ali nije bas ni nebitno.

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Za aerodrome ne kazem nista, ali sto se tice prodavnica po mom iskustvu debelo gresis.

Ja zivim u NS i evo pokusavam sada da se setim, ali stvarno ne mogu, da li mi se ikada desilo da nisam dobio uljudan odgovor u bilo kojoj prodavnici na dobar dan, dovidjenja, hvala. molim..

 

 

 

Beograd je malo drugačiji. Ne računajući aerodrom, ovde se dešava da ne umeju da kažu dobar dan, doviđenja ili molim. U pravu je Dame Time za ljubaznost, s tim da mi se čini da je obližnja IDEA ipak ispod Maxija. Kod njih je odnos prema radu kao u nekoj socrealističkoj firmi, pa na trenutke pomišljam da im niko nije rekao da je Tito umro. Em su lenji, em često ne umeju ni da pozdrave mušteriju ili da otpozdrave. S druge strane, nekoliko puta sam ušao u njihovu prodavnicu i van Beograda i bilo je sve OK. Po svoj prilici su u pitanju kultura i vaspitanje. Ako izuzmemo Lindu, malo ide na živci što se skoro svaki zaposleni obraća mušterijama sa komšija ili komšinice. Verovatno nisu čuli da postoje reči kao što su gospodin ili gospođa. Ne računajući slučajeve kada su u pitanju stalni kupci koji i sami prihvataju takvo obraćanje, više deluju kao seoska pijaca, s tim da su na pijaci kulturniji. Razumem ja da nemaju dobre uslove rada, ali bih rekao da u Novom Sadu i u nekim drugim gradovima ima malo više domaćeg vaspitanja.

 

Kod onih koji imaju male radnje, rade za sebe ili kod takvih ume da se desi da pri prvom susretu krenu sa burazeru, prijatelju, zemljače i da se obraćaju sa ti kao da smo ovce čuvali i da smo na prst u dupe. Kod takvih je očigledno na delu seljačizam.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2024 at 11:33 AM, DameTime said:

Od nekoliko taksista sam u poslednje vreme čula komentar da sam prva osoba tog dana koja je nasmejana ušla u vozilo.

 

Vise puta mi se desilo da mi taksista kaze da je pomislio da sam iz (neke) inspekcije zato sto uredno pozelim dobar dan i uljudno razgovaram s njim. Eto dokle smo dosli, cim ti se neko lepo obrati odma' mislis da je neka mucka u pitanju :) 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Vise puta mi se desilo da mi taksista kaze da je pomislio da sam iz (neke) inspekcije zato sto uredno pozelim dobar dan i uljudno razgovaram s njim. Eto dokle smo dosli, cim ti se neko lepo obrati odma' mislis da je neka mucka u pitanju 🙂

 

Možda izgledaš kao inspektor 😛 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2024 at 4:16 PM, DJ_Vasa said:

 

 ima malo više domaćeg vaspitanja.

 

Kod onih koji imaju male radnje, rade za sebe ili kod takvih ume da se desi da pri prvom susretu krenu sa burazeru, prijatelju, zemljače i da se obraćaju sa ti kao da smo ovce čuvali i da smo na prst u dupe. Kod takvih je očigledno na delu seljačizam.

 

 

 

Nepoznatima nemamo zasto da kazemo dobardan. To kao kad dete nauci da kaze dobar dan, hvala i te reci pa onda ide ulicom i svima kaze dobal dan fala doidjenja....U velikim gradovima nemamo mi nista ni sa kim koga ne poznajemo. 

 

Cak ni ako neki cika da bombonu ne bi trebalo reci hvala. Samo prezrivo. Dobro ovo se salim, da ne dodje Consti da se raspravlja oko nicega....ali zaista previse paznje se ocekuje. Ovo kazem jer zaista nepoznate ljude i ne primecujem, prodavce ok kazem hvala ako me usluzi ali ne prepricavam im svoj zivot  sto vidim da se desava. Verovatno su ljudi otudjeni pa onda nepoznatima koje slucajno sretnu ili u radnji ili na stajalistu ili tako negde gde se nesto ceka pa zapocinju razgovore....Jednu takvu zamalo da udavim. Pitala sam je da skrati monolog i sta je bilo na kraju da ne slusamo svi bas ceo zivot zene od sto godina. To traje...

 

Naravno znam sta si mislio, ali ne bi trebalo ocekivati nista od izmucenih ljudi, od neukih, od ubijenih u pojam....posebno nista od onih suprotnih koji su brzinski prihodovali a ostali na nivou divljastva iz koga su potekli. 

 

Bg je sada takav grad. Ima mnogo svega, Moja prabaka sa dvora i njene prefinjene dame bi sada na mestu umrle da vec nisu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...