Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Just now, Eddard said:

@Juan Pablo Montoya

Ajde bre, šta si se uzjogunio, a lepo ti Predsednik obezbedio Sokola da brzinom jel'te, sokola, stigneš u Ns, ne bi ni znao da je Makarona u poseti. 

 

Popizdeo sam jutros. Nismo mogli da zavrsimo posao u NIS-u na vreme, zbog ove budale. Jebote, kakav je to egocentrik, celu zemlju bi zakljucao samo da on proseta.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Nego... videste li ovo?

 

tuuSvSf.jpeg

 

Ako nije fejk, ovo je definicija fašizma, posebno što je velika većina Rusa u Srbiji trenutno baš pobegla od suludog rata njihovog predsednika.

Našli su gde će da pobegnu😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, JohnnyDragon said:

Našli su gde će da pobegnu😂

 

Vala baš dođoše u zemlju gde ljudi seku vene na Putina, zato se pretpostavljam vrlo malo druže sa našim ljudima.

 

Inače meni je jednu dostavu preko Wolt-a doneo Rus. No kad mi je rekao iznos vidim da je do pola naučio srpski. Dalje od cene i doviđenja nismo išli da ga proverim u ostalim stvarima. Ja pretpostavljam da je ovde problem što većina njih nema radnu vizu a zapošljavaju ih i onda Wolt rizikuje da plaća kazne ako neko prijavi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

ovo je definicija fašizma,

 

Opet airball. :ajme:

 

Stvar je malo (više) komplikovanija.

 

Kako do radne dozvole za strance u Republici Srbiji?

 

Ukratko:

Quote

Preduslov da bi se započela procedura zapošljavanja stranca je da poslodavac svojim opštim aktom utvrdi potrebu da radno angažuje stranca sa određenim znanjima i veštinama. Takođe, neophodno je da stranac ima prijavljeno boravište, (adresu na kojoj se nalazi), u Srbiji.

 

Ovo znam i lično budući da sam s prijateljima pre 7, 8 godina u nekom privatnom poslu bio u iskušenju da zaposlimo stranu, nenormalno jeftinu, radnu snagu, ali su česte inspekcije plus drakonske kazne izbile tu ideju iz naših glava.

 

U celom svetu, pa i u Srbiji je zakonima i raznim drugim pravilnicina regulisano zapošljavanje stranaca.

 

Video si gomile Azijata koji voze autobuse? I ja sam. Odakle oni tu? Tako što postoji potreba za radnom snagom specifičnie kvalifikacije. Tj. prof. vozača autobusa... Jer su naši, ekvivalentno, otišli tamo gde se više plaća, jer je, sad, tamo postojala potreba za vozačima autobusa, btw. kao i za lekarima i ostalim medicinskim radnicima...ali na žalost ne postoji za mnogo drugih prof. profila jer bismo svi zbrisali tamo... A znamo gde je to "tamo". Pitaj @Eddard-a. :wink2:

 

Wolt raznosač je de facto posao bez kvalifikacije i kao takav nisko na lestvici prioriteta da za njega treba tražiti posebne dozvole za zapošljavanje radne snage iz inostranstva jer ima dovoljno (i previše) domaće.

Link to comment
Share on other sites

@fancy ajde da krenemo od pretpostavke da domace radne snage za taj profil posla ima na pretek (iako je pretpostavka lako oboriva, s ozbirom da je domaca radna snaga izbirljiva), kako objasnjavas da se u ovom mejlu (ako nije montaza) fokusira na samo jednu naciju a ne i na sve strance?

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, wrach said:

.... s ozbirom da je domaca radna snaga izbirljiva....

Ima toga, ali se uglavnom radi o tome da su domaći poslodavci alavi i često na nekoj poziciji, koju zapošljavaju, provlače kroz oglase u suštini nekoliko radnih mesta. Imate gomilu ovakvih uslova za zapošljavanje:

 

spacer.png

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Svako ko se slika sa Vucicem i podrzava diktaturu.

Zna taj odlicno ko je Vucic.

Da me ne shvatis pogresno, ali to sto je francuski predsednik meni nista ne znaci.

Ne znaci ni njemu ( Makronu) Srbija nista, ali je dosao da proda neku robu, a usput i da se makne iz svoje zemlje

jer mora da se pravi vlada pod nemogucim uslovima, a kod budala Srba masu ugovori za francusku robu, a isto bi

uradio i da je situacija takva i u Pakistanu ili Uzbekistanu.

Saobracajni bi picvajz bio isti i za rumunskog ili finskog, uzbekinstaskog premijera/predsednika.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Мџе said:

A što je najjače piše i Nebitno je da li imaju naša dokumenta ili ne. A ako drugi gadjaju airball šta li @fancy gadja, semafor?

 

1 hour ago, Eddard said:

@fancy

Mislim da si ovaj put ti ispalio airball 😁

 

Ok. Dobra fora... Moja greška, nisam video taj deo, fokusiran sam na strane državljane, što se i jasno vidi iz mog posta.

 

Neko se onda zaigrao kod ovog memo-a, mada ako je pravi, ne sumnjam da se neko negde iznad dosetio da je većina "naših papira" koje su Rusi ovde dobijali zadnje 2.5 godine ne baš najlegalnije i da mogu zbog toga da popiju neke posledice...

 

Ipak i da je sve 1 na 1 ovako, i dalje je prejako za etiketu "fašizam".

E, sad... ako u priču u dogledno vreme ubace proterivanje, hapšenje, hajku po ulicama, olupavanje radnji, konc logore, po koju gasnu komoru, možemo i o fašizmu.

 

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Ptice selice iznad stadiona... :default_coffee:

 

I dalje stojiš kod tvrdnje da je onakav memo / smernica - fašizam?

Mislim da bi neki silni milioni ljudi, da su živi, imali šta da kažu na tu temu... Mada ima i dovoljno živih koji poseduju poprilično pouzdano znanje šta to znači.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opušteno... :default_coffee:

4 hours ago, Constantin said:

Ima toga, ali se uglavnom radi o tome da su domaći poslodavci alavi i često na nekoj poziciji, koju zapošljavaju, provlače kroz oglase u suštini nekoliko radnih mesta. Imate gomilu ovakvih uslova za zapošljavanje:

 

Nije tema ali da, ovo je 100% tačno. Traže supermena za platu čistačice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Opušteno... :default_coffee:

 

Nije tema ali da, ovo je 100% tačno. Traže supermena za platu čistačice.

Nije da nije tema, neko je napomenuo odlazak naši "preko"...a ovde je sve tema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2024 at 5:15 PM, Klotzen said:

 

Vala baš dođoše u zemlju gde ljudi seku vene na Putina, zato se pretpostavljam vrlo malo druže sa našim ljudima.

 

Inače meni je jednu dostavu preko Wolt-a doneo Rus. No kad mi je rekao iznos vidim da je do pola naučio srpski. Dalje od cene i doviđenja nismo išli da ga proverim u ostalim stvarima. Ja pretpostavljam da je ovde problem što većina njih nema radnu vizu a zapošljavaju ih i onda Wolt rizikuje da plaća kazne ako neko prijavi.

Ne iskljucujem da je bilo neobavestenih, ali najcesce je izbor bio zbog toga jer nije potrebna viza. Izbor im i nije bas neki, Srbija, CG, Bosna , Turska i Moldavija. Srpski im je ipak lakse da savladaju od turskog ili rumunskog. Oni sa rodjacima u SAD idu do Meksika,  tamo je katolicki svestenik iz San Diega   razvio citav sistem kako da ih prebaci preko granice, a da ne budu opljackani i ubijeni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

shokantno

 

Vučić je na konferenciji Globsec Foruma u Pragu 31. avgusta rekao da se nije susreo niti razgovarao s Putinom najmanje 2,5 godine otkako su ruske trupe prešle ukrajinsku granicu u februaru 2022,

 

 

...a nekad je bilo ovako kao na slici, jedino ne razumem zasto Putin sedi dok svi ostali stoje....

 

7872223-scaled-e1725129508490-1000x560.j

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Constantin said:

Ne razumem šta je škonatno 🫣

 

Skonatno je, ako mene pitas a ne ceo forum, da Vucic nije pricao sa Pukijem tolike godine i da Puki sedi dok svi stoje. Shock shock shock.....

 

Ako imas jos nesto, bicu ovde jos tacno dva i po minuta, pa pitaj...ali daj mi signal ako je moguce.

 

Nikada ne bi trebalo da kad je neko bunovan ili mamuran da pise jer moze doci do malih i velikih nesporazuma. Ovo nema veze sa citiranim nickom vec kazem opcenito. 

 

Sada ne znam da li da okoncam ovaj post ili da vam price moje dogodovstine sa nesporazumima na viberu kad mi telefon sam ispravlja ono sto napisem a ja takvo posaljem - ljudi misle dal sam luda ili pod nekim dejstvom :lol_2:

 

edit - Hvata me logoreja, bezim

 

 

 

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

Skonatno je, ako mene pitas a ne ceo forum, da Vucic nije pricao sa Pukijem tolike godine i da Puki sedi dok svi stoje. Shock shock shock.....

 

Mislim da me zezaš, ali da te ispoštujem...svi pored Žvalavog izgledaju kao da sede....Mislim da je Vučić najviši od svih svetskih predsednika i premijera, čak je viši i od Edija Rame...tu su negde...

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već na temi stranaca koji voze buseve u BG, najviše sam ih videla na liniji 33. 

 

I užasno su ljubazni, ako uđeš/izađeš na prednja vrata kažu "dobar dan/dobro veče/prijatno". Odmah se vidi da nisu Srbi 😅

 

Evo jednom upravo piči indijski melos sve u 16, kapiram da je Indijac. 

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Kad smo već na temi stranaca koji voze buseve u BG, najviše sam ih videla na liniji 33. 

 

I užasno su ljubazni, ako uđeš/izađeš na prednja vrata kažu "dobar dan/dobro veče/prijatno". Odmah se vidi da nisu Srbi 😅

 

Evo jednom upravo piči indijski melos sve u 16, kapiram da je Indijac. 

 

Ima ih kod nas...Indijsci/Pakistanci, ne znam koji su. Ne koristim gradski prevoz, ali ćujem od ljudi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...