Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 minute ago, Eddard said:

 

Šta si htela s tim da kažeš, nije mi jasno... Da liči, liči. 

Htela sam da kazem da je kopirao cuvenu parisku crkvu, a to rade samo idioti.

 

Cak se i ova cuvena crkva na Monmartru smatra kitchem jer ovaj vizantijski stil gradnje nije uobicajen za Francusku, 

a i relativno je nova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plafoni Bogoljuba Karića

Bogoljub Karić, biznismen ovdašnji - tek posle priče koja sledi postao je ministar u vladi Srbije - odlučio je sredinom prošle godine da oslika 75 kvadratnih metara plafona u jednoj prostoriji svoje kuće na Dedinju, na Bulevaru mira. U tom cilju stupio je u kontakt sa Vojislavom Todorić, diplomiranim konzervatorom-restauratorom iz Beograda. Na licu mesta, početkom jula prošle godine, dogovoreno je da Vojislava Todorić napravi idejno rešenje za oslikavanje tri (od ukupno sedam) plafonske kasete pa, ako se vlasniku dopadne, da potpiše ugovor o poslu.

TEME I REŠENJA: Želja naručioca je bila da se na plafonu prikažu zidanje Pećke patrijaršije, seoba Srba sa Kosova i nešto na temu muzika u Srbiji. Preostala četiri polja trebalo je da zauzmu slike na temu porodica, nauka, zanatstvo i stočarstvo u Srbiji, i anđeli.

"Uradila sam idejno rešenje", kaže Vojislava Todorić, "ali mi je g. Dimitrijević rekao da napravim novo jer, rekao je: ´Ovo se njima baš ne sviđa´. Uradila sam drugo idejno rešenje, koje im se takođe nije svidelo. Treće idejno rešenje postavljeno je na plafon, i zajednički smo zaključili da to što je g. Bogoljub Karić zahtevao od mene jednostavno ne može da stoji na plafonu. Hoće figure koje lebde u vazduhu, a ono što je g. Karić iz knjige meni pokazao da obradim - jednostavno nije izgledalo lepo na plafonu. E, onda sam uradila četvrto idejno rešenje, pri čemu sam konsultovala g. Bogoljuba Karića: složili smo se da je to to, uz njegovu primedbu da to što radim ne bude kopija, nego da bude u duhu Mikelanđela i onako kako ja vidim, ali i njima da se svidi. Rekli su: ´U redu, Vojislava, sedi i radi´."

Među zahtevima je bio i onaj da slike budu trajne i da se mogu prati, što znači da na plafonu nije moglo biti bojom nepokrivenih površina. Predlog da se radi tehnikom al fresco - nanošenjem boje na svež malter - otpao je zbog plafona od gipsanih ploča koje ne mogu da prihvate malter. Al secco je prihvaćen, "ali da bude lepo".

...

PERIPETIJE: "Gospođa Milanka i gospodin Bogoljub Karić su posle prvog dogovora došli dva puta da vide šta radim i to im se svidelo." Osim što je gospođa Karić pitala zašto Patrijaršija nema tri kupole i, uprkos objašnjenju da je to zbog perspektive, insistirala da se sve tri vide.

 

Vreme 438 @ 1999

 

  • Love 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Perkos2 said:

Dok mediji u Srbiji uglavnom ćute skoro sve tv na Kosovu večeras imaju specijalne emisije o ubistvu polcajca u Loznici

 

Nije baš da ćute mediji u Srbiji, bilo je analiza, analitičara, specijalnih emisija. Kosovski mediji preporučuju svojoj dijaspori da izbegavaju Srbiju prilikom dolaska u "domovinu", kažu nije bezbedno za Albance.....Ukratko, mi smo sludjeni toerijama zavere i ukratko tupavi, a oni su bolesni. Ne sumnjam da će pokušati na svaki način da izvuku neku političku korist iz svega ovoga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Constantin said:

 

Nije baš da ćute mediji u Srbiji, bilo je analiza, analitičara, specijalnih emisija. Kosovski mediji preporučuju svojoj dijaspori da izbegavaju Srbiju prilikom dolaska u "domovinu", kažu nije bezbedno za Albance.....Ukratko, mi smo sludjeni toerijama zavere i ukratko tupavi, a oni su bolesni. Ne sumnjam da će pokušati na svaki način da izvuku neku političku korist iz svega ovoga.

Ima raznih komentara, uključuju ovog brata iz Nemačke i bogami ga rešetaju pitanjem da li je poslao poštom ili po kuriru dokumenta bratu beguncu, niko mu ne veruje u priču da je ovaj bio kod njega i ukrao mu dokumenta. Plaši ih izjednačavanje slučaja Banjska sa ovim ubistvom policajca a još više da begunac ubica uspe da se vrati na Kosovo i preda. Šta da posle rade sa njim, da ga isporučuju ili ne. Naravno ima i jedan manji deo koji prave heroja od njega.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

Šta da posle rade sa njim, da ga isporučuju ili ne. 

Ma kakva izručenja i kome ? Nema od toga ništa. Evo, u Makedoniji je uhapšen Bljerim Ramadani, po Interpolovoj poternici iz Srbije, bivši pripadnik UČK, a tereti se za počinjene ratne zločine u okolini Uroševca....ni on ne verujem da će biti izručen. 

Link to comment
Share on other sites

Aktivni su mediji u relativizaciji zlocina. N1 je prvo objavio da je policajac, pazi sad, POGINUO. Danas je na naslovnoj strani objavio da se slucaj politizuje i da to sto je neko druge nacionalnosti ne znaci da je terorista. Sto bi se reklo dobar neki momak, omaklo mu se. Na forumu nema ni 10 postova na temu. Jedna i po osuda ubuce i ostalo Vucic. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Selina said:

Plafoni Bogoljuba Karića

Bogoljub Karić, biznismen ovdašnji - tek posle priče koja sledi postao je ministar u vladi Srbije - odlučio je sredinom prošle godine da oslika 75 kvadratnih metara plafona u jednoj prostoriji svoje kuće na Dedinju, na Bulevaru mira. U tom cilju stupio je u kontakt sa Vojislavom Todorić, diplomiranim konzervatorom-restauratorom iz Beograda. Na licu mesta, početkom jula prošle godine, dogovoreno je da Vojislava Todorić napravi idejno rešenje za oslikavanje tri (od ukupno sedam) plafonske kasete pa, ako se vlasniku dopadne, da potpiše ugovor o poslu.

TEME I REŠENJA: Želja naručioca je bila da se na plafonu prikažu zidanje Pećke patrijaršije, seoba Srba sa Kosova i nešto na temu muzika u Srbiji. Preostala četiri polja trebalo je da zauzmu slike na temu porodica, nauka, zanatstvo i stočarstvo u Srbiji, i anđeli.

"Uradila sam idejno rešenje", kaže Vojislava Todorić, "ali mi je g. Dimitrijević rekao da napravim novo jer, rekao je: ´Ovo se njima baš ne sviđa´. Uradila sam drugo idejno rešenje, koje im se takođe nije svidelo. Treće idejno rešenje postavljeno je na plafon, i zajednički smo zaključili da to što je g. Bogoljub Karić zahtevao od mene jednostavno ne može da stoji na plafonu. Hoće figure koje lebde u vazduhu, a ono što je g. Karić iz knjige meni pokazao da obradim - jednostavno nije izgledalo lepo na plafonu. E, onda sam uradila četvrto idejno rešenje, pri čemu sam konsultovala g. Bogoljuba Karića: složili smo se da je to to, uz njegovu primedbu da to što radim ne bude kopija, nego da bude u duhu Mikelanđela i onako kako ja vidim, ali i njima da se svidi. Rekli su: ´U redu, Vojislava, sedi i radi´."

Među zahtevima je bio i onaj da slike budu trajne i da se mogu prati, što znači da na plafonu nije moglo biti bojom nepokrivenih površina. Predlog da se radi tehnikom al fresco - nanošenjem boje na svež malter - otpao je zbog plafona od gipsanih ploča koje ne mogu da prihvate malter. Al secco je prihvaćen, "ali da bude lepo".

...

PERIPETIJE: "Gospođa Milanka i gospodin Bogoljub Karić su posle prvog dogovora došli dva puta da vide šta radim i to im se svidelo." Osim što je gospođa Karić pitala zašto Patrijaršija nema tri kupole i, uprkos objašnjenju da je to zbog perspektive, insistirala da se sve tri vide.

 

Vreme 438 @ 1999

 

Mogli su i porodicni portret da ovekovece...

dOtnGte.jpg

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Unknown said:

Aktivni su mediji u relativizaciji zlocina. N1 je prvo objavio da je policajac, pazi sad, POGINUO. Danas je na naslovnoj strani objavio da se slucaj politizuje i da to sto je neko druge nacionalnosti ne znaci da je terorista. Sto bi se reklo dobar neki momak, omaklo mu se. Na forumu nema ni 10 postova na temu. Jedna i po osuda ubuce i ostalo Vucic. 

 

Pa zar nije poginuo?

 

 

Jesi ti toliko bolestan?

 

 

 

 

 

2 hours ago, Kronostime said:

Mogli su i porodicni portret da ovekovece...

dOtnGte.jpg

:classic_biggrin:

 

Ali nije "u duhu Mikelanđela". 😅

 

Edited by shonke
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

I šta je bilo na kraju...jel Ćelavko izašao da se celiva sa Žvalom ?

 

 

 

Valjda Šolca treba da dočeka Vučević, emo su jednaki po funkciji, em po frizuri.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moze da bude isto ubijen i poginuo. Ovaj policajac je ubijen. Mpze da se kaze da je poginui u nekoj akciji, nekoj razmeni vatre... Ali, sa metar pucati u policajca koji nije ni drzao oruzje jeste ubijanje i jeste terorizam, ma koliko se pojedini trudili da se to nekako smulja drugacije. Da je bilo drugacije, da je neka bitanga u policijskoj uniformi zaustavila i maltretirala Albance, a kamoli ubila nekog, pa digla bi se kuka i motika. One u crnom, ona Zujovic, kako li se zove ta i ko sve jos ne. Veci je problem zabrana nekakvog jebenog festivala ciji ucesnici otvoreno propagiraju nezavisnost Kosova nego ubijeni policajac

Jbg, govnar je pravio otvoreni balkan, svaki terorista moze da udje u Srbiju bez problema. Njemu je veci neprijatelj svaki opozicioni nastrojen gradjanin, nego Kurti i njegovi teroristi. Sa ljudima koji mu se ne klanjaju ne moze da diluje, sa Kurtijem to radi vrlo uspesni i tek ce da radi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Okamova oštrica kaže:

Kriminalac koji je hteo ilegalno da predje granicu, zaustavljen u redovnoj kontroli, pucao i ubio policajca.

Definicija terorizma je da se strahom utice na promovisanje svojih politickih, ideoloskih i drugih ciljeva. Ne bas najtacnija definicija ali to je to.

Teško da je ovaj kreten imao bilo kakve ideološke i političke ciljeve, teško da je birao baš ovu lokaciju, pošto teroristi pažljivo biraju svoje mete.

Spinovanje po medijima i društvenim mrežama je odavno izvan svih granica razuma tako da svako može da tera vodu na svoju vodenicu kako hoće bez ikakve odgovornosti.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

Okamova oštrica kaže:

Kriminalac koji je hteo ilegalno da predje granicu, zaustavljen u redovnoj kontroli, pucao i ubio policajca.

Definicija terorizma je da se strahom utice na promovisanje svojih politickih, ideoloskih i drugih ciljeva. Ne bas najtacnija definicija ali to je to.

Teško da je ovaj kreten imao bilo kakve ideološke i političke ciljeve, teško da je birao baš ovu lokaciju, pošto teroristi pažljivo biraju svoje mete.

Spinovanje po medijima i društvenim mrežama je odavno izvan svih granica razuma tako da svako može da tera vodu na svoju vodenicu kako hoće bez ikakve odgovornosti.

 

 

Da, slažem se s tobom. Ipak, na nekim portalima, može da se pročita, da je auto, čija je vrednost preko 100 000 € registraske oznake TT nedelju dana kružio Loznicom. Postoje mnoga pitanja na kojima treba MUP da ima odgovor, ali isto tako postoje neka pitanja koja su verujem izmišljena, u smislu dizanja temzija i isporučivanja eksluziviteta. Pravo je pitanje da li se ona temelje na istini.

 

U toku su bile akcije Europola na teritoriji Crne Gore i BiH, možda su ga oni izgonile u Srbiju. S obzirom da su svi uhapšeni, do sada, iz narko miljea, nije isključeno da mu je i sam i pripadao.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj bugunac ubica Faton hajrizi je sa 15-16 godina ubio pripadnika ruskih jedinaca u sastavu KFOR-a i više je vremena proveo u zatvoru nego na slobodi iako je 9 puta uspevao da pobegne iz kosovskih zatvori i jednom iz baze Bondstil. Ili je u pitanju kosovski rambo ili ima neku logistiku određenih službi za koje odrađuje poslove gde zatreba. Pobegao je iz zatvora Smerkovnica 6jula ove godine i svakodnevno bio u medijima i davao razne izjave u kojima je pretio i kosovskim zvaničnicima najviše ministru policije Svečlji koji je tvrdio da je pitanje za koliko sati će ponovo uhapsiti ovog ubicu. Očito se ovaj povezao sa nekim krimi organizacijama i dobio logistiku, e ta logistika može biti čisto kriminalna ali i kriminalno-politička pa ako MUP Srbije uspe da pribavi dokaze onda može da znamo o čemu se radi, ovako u pitanju je ubistvo koje je počinio begunac iz zatvora koji neće imati milosti ni prema kome ko pokuša da ga uhapsi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Mogli su i porodicni portret da ovekovece...

dOtnGte.jpg

:classic_biggrin:

Ja sam za miroljubivu koegzistenciju svih naroda i narodnosti i zato necu da komentarisem ovu klasicnu srpsku porodicu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Selina said:

Ja sam za miroljubivu koegzistenciju svih naroda i narodnosti i zato necu da komentarisem ovu klasicnu srpsku porodicu.

Kao dete iz mesovitog braka i kosmopolita i pacifista po ubedjenju takodje sam pristalica miroljubve koegzistencije samo mi nikad nije palo na pamet da otvaram Univerzitet da bi nepismeni djed imao neku skolu.

:classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Div said:

Eno potpisaše neke memorandume, opet Vučić nije ništa potpisao.

Sve mi liči na veliki cirkus.

 

Kad jednom dana bude potpisao priznanje Kosova, izaći će na TV i reći "ja nisam ništa potpisao!"

 

A 60% stanovnika Srbije će da mu veruje. Ostalih 40% u svom mehuriću neće znati ko je uopšte Vučić.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...