Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

6 minutes ago, Constantin said:

Ovo je baš ta crkva.

A ti @Kronostime evo ti da učiš https://sr.wikipedia.org/wiki/Метанија

Abe, u vreme kad sam isao u crkvu jos je bila SFRJ i vikipedija nije postojala ama retko ko je klanjao u pravoslavnoj crkvi.

Mali klimoglav i to je to - nikakvo lizanje poda.

To je pocelo devedesetih kad su bivsi komunisti poceli da se pokrstavaju masovno i da budu veci pravoslavci od Patrijarha.

:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Abe, u vreme kad sam isao u crkvu jos je bila SFRJ i vikipedija nije postojala ama retko ko je klanjao u pravoslavnoj crkvi.

Mali klimoglav i to je to - nikakvo lizanje poda.

To je pocelo devedesetih kad su bivsi komunisti poceli da se pokrstavaju masovno i da budu veci pravoslavci od Patrijarha.

:default_coffee:

Ma.....ko je smeo da se sagne ovako duboko kad si ti u objektu. :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Na liturgiji na praznik Pedesetnica iliti Duhove (50 dana od Uskrsa) u crkvi se pod prekriva travom, uza zid oslanjaju grane sa lišćem (najčešće od lipe) a ikone se kite cvećem. Za vreme liturgije vernici kleče i od trave i lišća pletu venčiće. Zato kleče i ovi na slici.

 

Običaj preuzet od jevrejskog praznika Pedesetnica, dana kada je Mojsije objavio 10 zapovesti, kada Jevreji kite kuće i bogomolje travom, granama i lišćem kao spomen na život u izgnanstvu posle odlaska iz Egipta, kad su gradili kolibe od tog materijala.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Abe, u vreme kad sam isao u crkvu jos je bila SFRJ i vikipedija nije postojala ama retko ko je klanjao u pravoslavnoj crkvi.

Mali klimoglav i to je to - nikakvo lizanje poda.

To je pocelo devedesetih kad su bivsi komunisti poceli da se pokrstavaju masovno i da budu veci pravoslavci od Patrijarha.

:default_coffee:

Nismo se ni klanjali.

Otkud taj glagol bez povratne zamenice?

To je doslo nekako iz Bosne, od Bosnjaka?

Edited by Selina
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Znače da je onaj ko to radi ili lud, ili lažni vernik, poznat još i kao okrečen grob. Svakako veliki bednik, ne u smislu da je sirotinja, materijalna, ali jeste duhovna sirotinja. Veći bednici su samo oni zbog kojih okrečen grob radi takve stvari, da bi ih pridobio za svoju stvar ili nešto, i to mu uspe. Svakako su odvratni svi komplet, osim ovih prvih - ludaka. Kad oni to rade onda je OK.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni Pavlu Bihaliju nije jasno sta znaci klanjanje u crkvi:

 

751711_crkva_ls.jpg

 

Ljude to podseca na muslimane jer ne znaju svoje obicaje (dakle, samo se prave da su vernici i pravoslavci), a muslimani su nam neprijatelji i tako.

Link to comment
Share on other sites

Bihali to ne razume jer je Jevrejin😉

Klanjanje u crkvi i van nje meni je jasno, ali je klanjanje imenica, pitala sam za glagol jer ja mogu samo da se klanjam,

ne i da klanjam.

Link to comment
Share on other sites

Polako na svjetlo izlazi Englesko-Hrvatska zavjera koja je dovela do ispadanja reprezentacije sa EP. Hrvati poturili avion sa svojom zastavom da bi predsjednik i igraci bili ocajni, a onda su ih  takve na prvoj utakmici sacekali Anglosaksonci koji predvode sve akcije protiv Srbije. Ocekivani sljedeci korak - povecanje budzeta za nacionalni stadion koji ce biti dat na upravljanje stranoj kompaniji, i biranje novog selektora - koji ce biti clan SNS... 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ters said:

Polako na svjetlo izlazi Englesko-Hrvatska zavjera koja je dovela do ispadanja reprezentacije sa EP. Hrvati poturili avion sa svojom zastavom da bi predsjednik i igraci bili ocajni, a onda su ih  takve na prvoj utakmici sacekali Anglosaksonci koji predvode sve akcije protiv Srbije. Ocekivani sljedeci korak - povecanje budzeta za nacionalni stadion koji ce biti dat na upravljanje stranoj kompaniji, i biranje novog selektora - koji ce biti clan SNS... 

Ne bih ja  tako olako presao preko toga. 

Treba ispitati koje je nacionalnosti bila posada. Kazu da je pilotova svastika isla u srednju skolu sa jednom Albankom. Slucajnost?

Koje gorivo je sipano u avion? OMV? Bedzet Pacoli? Slučajnost?

Motor aviona pravljen u Engleskoj. Slučajno? Ma važi.

Vino u avionu je verovatno bila istarska malvazija a sokovi od kolektivnog zapadnog proizvodjaca kokakola raznih. Slučajnost?

Turbulencije u avionu iznad Hrtkovaca. Slučajnost?

I kako onda čovek da odigra dobru utakmicu?

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić saopštio je da je Ministarstvo unutrašnjih poslova donelo naredbu da se prekine javno okupljanje „Mirdita, dobar dan“.

 

(Dacic nepogresivo spoznao opasnost da je ova predstava jedna LAZNA `mirdita dobar dan` jer iza ledja dobronamernim i naivnim posetiocima,  mlate rukama kao krilima beloglavog supa) 

Link to comment
Share on other sites

....nastavak:

Pokret slobodnih građana zahteva od Ministarstva unutrašnjih poslova i Ivice Dačića da hitno povuku sramnu naredbu o zabrani festivala „Mirdita, dobar dan“ i omoguće njegovo održavanje i garantuju bezbednost svih učesnika i posetilaca.

 

Ministarka za demagogiju i brigu o porodici Milica Đurđević Stamenkovski, predsednica Srpske stranke Zavetnici, oglasila se putem društvenih mreža o zabrani održanja festivala „Mirdita, dobar dan“ u Beogradu.

„Mirdita, laku noć. Ovaj narod ima svoje dostojanstvo i jasnu granicu između tolerancije i mazohizma. Tuđe poštujemo, svoje ne damo“, navela je ona.

 

Link to comment
Share on other sites

Neka, to je samo još jedan briljantan izbor "kolektivnog ničega". Fašističko zlo i treba pustiti da se samo razotkriva, i to svih min 85% "građana" koji podržavaju takve fašističke "mudre odluke", a onda kukaju kad ih kad tad stignu posledice.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2024 at 11:33 AM, berti said:

 

To kod nas ne moze da se desi, ne znam jel negde na netu ima isecak Minhauzenovog lobiranja za rudnik gde lik drzi nesto sto je kao SRPSKA litijumska baterija koju su jelte smislili neki nasi klinci genijalci iz Subotice i koju hoce ni manje ni vise FauVe!!!

 

Sta znaju bre Kinezi i njihova natrijumska baterija, niko nema litijum i klince genijalce ko mi:

 

https://www.farasis-energy.com/en/the-worlds-first-ev-powered-by-farasis-energys-sodium-ion-batteries-rolls-off-the-assembly-line/

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Clash said:

Ne bih ja  tako olako presao preko toga. 

Treba ispitati koje je nacionalnosti bila posada. Kazu da je pilotova svastika isla u srednju skolu sa jednom Albankom. Slucajnost?

Koje gorivo je sipano u avion? OMV? Bedzet Pacoli? Slučajnost?

Motor aviona pravljen u Engleskoj. Slučajno? Ma važi.

Vino u avionu je verovatno bila istarska malvazija a sokovi od kolektivnog zapadnog proizvodjaca kokakola raznih. Slučajnost?

Turbulencije u avionu iznad Hrtkovaca. Slučajnost?

I kako onda čovek da odigra dobru utakmicu?

 

 

Pametnom dosta! 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/25/2024 at 8:45 AM, RatzenStadt said:

ne nosim sociva, ali kanda mi trebaju...
sta treba da vidim ovde?

Treba da vidis hodzu u trecem redu, sto ukazuje na to da se Milic klanja Alahu.

Link to comment
Share on other sites

Kakvi zlikovački metodi manipulacije pink i radikalskih botova:
1. Devojčicu je udario auto - građenje priče kojom se skreće pažnja sa krivca
2. Nesreće se svima dešavaju - skretanje pažnje sa činjenice da je vozačica bila alkoholisana,da je nasilnički vozila i da je to krivično delo,a ne nesreća.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...