Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Constantin said:

Nemoj drugarice i forumska prijateljice....

spacer.png

Moram, ja sam nesudjeni novinar. Kao student, zaradjivala sam dzeparac u  tada prestiznoj Bg redakciji i ucila od bardova srpskog novinarstva. Necu da komentarisem ove kreature i njihove "analize" ali su prvi  sa nacionalnom frekvencijom plasirali vest. Jednom i Pink da saopsti istinu, omaklo  im se. 

Edited by Pletilja
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Htedoh na podforumu za fudbal da prepricam danasnje zanimljivo iskustvo, al' mozda ni ova tema nije lose mesto.


Bio sam na skupstini fudbalskog kluba iz mog sela danas, kao redovni navijac i bivsi igrac nekoliko mladjih kategorija 🙂 

Klub je poslednjih 6 godina vodio moj poznanik, inace visoki funkcioner SNS-a u NS vec dugo godina. Za to vreme su ostvarene dve promocije u visi rang da bi poslednje dve godine za dlaku ostali bez nove promocije. Hocu reci, klub je bio stabilan i i te kako finansijski mocan gledajuci rang takmicenja u kojem nastupaju, uz stalan rast igrackog kvaliteta kroz pojacanja.

 

Izneseno je danas, izmedju ostalog, da se u sezoni 2022/2023 600k dinara za funkcionisanje kluba mesecno ispumpavalo iz drzavnih firmi kroz "sponzorstva" (glava me zaboli kad skontam da je ovo samo kap u gomili korupcijskih sema za licno bogacenje parama poreskih obveznika, al' da ne skrecem temu...). Danasnja skupstina je sazvana zbog nekih novih vetrova, tj najavljenih promena u funkcionisanju i finansiranju kluba koje ce nuzno morati da se dese vec do pocetka nove sezone. 

 

Para vise nema kao ranije i postoji odredjena doza bojazni za zadrzavanje vlasti u bliskoj buducnosti. To bi bila parafraza izlaganja pomenutog poznanika. Kriza u drzavi i na vlasti se samo reflektuje kroz kapilarne elemente establismenta.

 

U prevodu, samo se prave da ih ne doticu masovna okupljanja nezadovoljnih ljudi. Ne secam se da je ikada bilo ovakvih sumnji, jos od kako su zaseli 2012-e.

Edited by RatzenStadt
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

Nikad vise ljudi u Kragujevcu. Bilo je i nekih budala tipa Mladjan Djordjevic, nekih likova u Z majicama, ali uglavnom fin svet, mladi u miksu sa 50+, bivsi otporasi i vidjeniji opozicionari devedesetih.

Verko?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Perkos2 said:

Verko?

 

Nisam video Verka. Video sam neke lokalne opozicione funkcionere Moramo (zeleno-levog kluba ili kako se vec sad zovu), SSP, DS, itd.

 

Sto ne znaci da nije bio, po mojoj proceni bilo je u piku setnje 2000-3000 ljudi bar, sto je najvise u eri Vucica sigurno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Nisam video Verka. Video sam neke lokalne opozicione funkcionere Moramo (zeleno-levog kluba ili kako se vec sad zovu), SSP, DS, itd.

 

Sto ne znaci da nije bio, po mojoj proceni bilo je u piku setnje 2000-3000 ljudi bar, sto je najvise u eri Vucica sigurno.

Taj dobro oseti kad kreću promene zato pitam. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio, al nema sta mnogo da se reportuje.

 

Sad vec stvarno pocinje da lici na besciljne setnje.

 

Mislim da je bilo energije za neku malo hrabriju akciju.

 

Ne mislim na neke tuce nasilje itd, ali nesto gde bi se potencijalno naislo na neki otpor.

 

Pre dve nedelje je grupa ljudi koji su oko 20:45 krenuli nazad sa Mostara naletela na saobracaj koji su policajci pustili u Kneza Milosa.

 

Napravila se dosta velika kolona vozila, trube, ljudi su bas glasno skandirali, drali se.

 

Osetilo se da ima energije za vise od setnjice.

 

Vucic zna da je ignorisanje najbolja taktika, i  posle onih pocetnih ispada su se opametili.

 

A opozicija je trebalo da postepeno pojacava pritisak sve hrabrijim akcijama dok ne dodje do neke reakcije.

 

Ovako smo imali "ponesite porukice" ideju.

 

Jbg verovatno se izduvalo sve, ali makar se napravila neka ozbiljnija podloga i masa sad.

 

Verujem da pri sledecem sranju ponovo imamo dosta masovne proteste, odnosno podigao se 'floor' za broj ljudi koji ce se pojavljivati.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...