Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

50 minutes ago, Perkos2 said:

neće ih sigurno niko kontolisati danas

Imaju li stikere na tablicama ili moze bez njih?

Mada, što, šta ima veze, Otvoreni Balkan, medjusobna ekonmska saradnja, tako i treba, Vučko lider regiona.

Link to comment
Share on other sites

Imaju li stikere na tablicama ili moze bez njih?
Mada, što, šta ima veze, Otvoreni Balkan, medjusobna ekonmska saradnja, tako i treba, Vučko lider regiona.
Imaju stikere, ali niko nije sa RKS tablicama već sa "statusno neutralnim"....interesantno i odakle im ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Je l' realno da se dogovorio sa Kurtijem da mu posalje autobuse i ljudstvo, isprazni Sever, da bi ovaj preuzeo sve institucije?

 

Da li je to stvarno moguce? Mislim kod njega je sve moguce, ali ovo ludilo i ti ljudi odozdo ga i dalje prate kao ovce, ne-ve-ro-va-tno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Je l' realno da se dogovorio sa Kurtijem da mu posalje autobuse i ljudstvo, isprazni Sever, da bi ovaj preuzeo sve institucije?

 

Da li je to stvarno moguce? Mislim kod njega je sve moguce, ali ovo ludilo i ti ljudi odozdo ga i dalje prate kao ovce, ne-ve-ro-va-tno.

I da nije dogovoreno da li je moguce da nije mogao da predvidi da ce biti udar kad Srbi odu u Beograd masovno? Pa da kaze , cekaj, cekaj, stani... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djole said:

samo da bude epska oluja popodne, mnogo bih uživao u rasulu koje bi nastalo, priznajem

 

što kaže u kenguru, brate, ovaj bože, pogledaj nas danas pa ne moraš više nikad

Mozda sam i ja los covek sto zelim isto to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, suptil said:

I da nije dogovoreno da li je moguce da nije mogao da predvidi da ce biti udar kad Srbi odu u Beograd masovno? Pa da kaze , cekaj, cekaj, stani... 

 

Zaista ne znami da li je u pitanju dogovor ili ne, ali ako se nešto desi, AV-a neće oprati ni Pink ni Happy ako počnu da mu prišivaju da se nešto dogovorio sa Kurtijem ili da je bio toliko glup. A ovo bi mogli da iskoriste praktično svi koji su protiv njega, ne samo opozicija.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Zaista ne znami da li je u pitanju dogovor ili ne, ali ako se nešto desi, AV-a neće oprati ni Pink ni Happy ako počnu da mu prišivaju da se nešto dogovorio sa Kurtijem ili da je bio toliko glup. A ovo bi mogli da iskoriste praktično svi koji su protiv njega, ne samo opozicija.

stari šešelj metod, tako je on pravio nerede u gnjilanu i bio uhapšen a "oluja" krenula sutradan pa vojvotkinja nije mogla da pruži otpor i pomogne narodu

 

Link to comment
Share on other sites

da vam kažem da to što su ovi njegovi van severa i nije tako strašno pošto tu nema ni par njih koji bi se sukobii sa kurtijevim jurišnicima, ako su čuvari mosta i civilna dole dovoljno je da se odbrane od prvog naleta, kosovski mediji izveštavaju da su angažovani samo pripadnici kosovske policije srpske nacionalnosti ali kome verovati danas 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

 

A ja ne volim, nema ničeg miroljubivog u trgovini jer više nema mere u ličnoj i ostaloj alavosti a javlja mi se da te mere nikad i nije bilo.

 

Ne samo da ima, već je trgovina sinonim/definicija/drugo ime za miroljubiv, dobrovaljan a time i (ex-ante) obostrano benefitan odnos među ljudima*. Alternativa tome je odnos koji NIJE dobrovoljan i nije obostrano benefitan - pljačka, nasilje, ropstvo, revolucija, rat ("Ako roba ne prelazi granice, prelaziće ih vojska", kako je Frederika Bastijat iskazao ovu duboku istinu sveukupne istorije ljudkse civilizacije).

 

Što se tiče "alavosti", ta reč malo signalizira nedobronamerno tumačenje tuđih motiva. Kada JA nakon pojedenog jednog preferiram i drugi sladoled ispred 200 dinara u džepu ja samo "baš volim sladoled", a kada drugi to radi on je "alav". Kada JA hoću još veći stan to je zato što je "ovaj stvarno mali, deca nemirna, nemaju prostor za igru i učenje" - kada drugi to hoće oni su "pohlepni", JA sam uvek "ambiciozan" i "imam potrebe" a drugi su "nezajažljivi" itd. Ne volim da posmatram druge ljude način, prosto svako ima svoju "funkciju korisnisti", svoje potrebe i preference u funkciji toga u kojoj situaciji se nalazi i ne pridodajem im nikakvu moralnu vrednost.

 

Ali čak i ako druge ljude vidite kao "alave" (pretpostavljam da se to ne odnosi na vas), to je osobina ljudi i ne "trgovine". Kada su upućeni na trgovinu, ako žele da kupe što više stvari, oni moraju i da proizvedu više - da bi imali čime da trguju, što je POZITIVNA stvar. Ta "alavost" je problem kada odnosi nisu trgovački/dobrovoljni već nasilni, kada se krade i ubija, kada je rat ili revolucija, kada ne treba ništa proizvestu da bi se ona zadovoljila već je dovoljno samo nekoga ubiti i oteti mu šta ti treba.

 

 

*Vi čak možete i najintimnije prijateljske ili ljubavne odnose da posmatrate i analizirate kao trgovinu (što je dosta koristan frejmvork za razumevanje mnogih fenomena, postoji prilična literatura i univerzitetski kursevi o tome). Vi ste sa vašom ženom dobrovolino u braku jer dobijate nešto dobro od toga - živite, spavate i gledate osobu koju volite svaki dan, ona vam pomaže u ličnom i profesionalnom rastu, u odgajanju zajedničke dece i deljenju ljubavi prema njima, imate koga da vaš čuje i razume itd, isl - jer da nemate ne biste bili u tom braku. I nadate se da i ona isto tako iz toga dobija mnogo dobrih stvari, jer kada bi ona rekla "ja ne dobijam ništa od tebe, ovde za mene nema ničega" - to ne bi bilo dobro,i prva naredna rečenica bi verovatno bila "hoću da se razvedem"...

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...