Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Милица said:

...usta se neprestano ispiraju noksirima (nije moja "umotvorina")...

Moja je i odnosi se na konkretnu stvar, koju očigledno nisi ukapirala, što nije ništa loše, nema veze. Odnosi se na 20 godina ispiranja usta mrtvim detetom na nokširu, zna se ime a neću da ga pišem jer nisam ja oni, koji su prvo dovukli tu te bombe koje su (slučajno) ubile to dete, a onda posle tim mrtvim detetom ispiraju usta 20 godina, za "njihovu stvar". More 25 još malo. Možda nisu čuli za izreku "u kući obešenog se ne govori o užetu". A i da su čuli, verovatno ne znaju šta znači. Buzdovani nekulturni obični, ili još gore, to rade namerno, što ih onda čini zlotvorima.

 

Što se ovoga tiče, ja mislim da tu ne postoji nikakva namera, samo budalaština, i zaostalost. Uvek to tu rade. Eno skoro kad je bila ona neka reklama gde su ismevali sve koje žive na jugu zbog akcenta ili padeža, pa su je povukli, kad se neko pobunio. To je sve zbog primitivizma i zaostalosti. Ne razmišljaju oni o takvim stvarima kad rade bilo šta, nemaju osećaj za detalje i finese, zato što su i dalje generalno balvančine i sirovine. Nigde nikoga ne ismevaju zbog akcenta, zbog lošeg engleskog npr i to, nego samo tu.

 

To je jedan i pisao negde, na Vice mislim. Roditelji su mu davno emigrirali, on rođen tamo negde, ali ga naučili srpski kako tako, i sad hteo da obiđe tu, i ovo ono, ali jedan detalj je bio kao "pričate o gostoprimljivosti, ama ja nikad nigde nisam doživeo da me ispravljaju radnice u brzim hranama...". Neka radnica u burekdžinici ga ispravljala kad je rekao "burek od mesa". Dolores O'Riordan nikad nije menjala akcenat pa je niko nije ispravljao, Majkl Kejn isto, nikad nije odbacio kokni akcenat itd, e, samo tu se neko ismeva zbog akcenta, da li južnjaci ili Vojvođani ili bilo ko, svejedno. I to ko ih ismeva, ovi koji akcentuju na prvom slogu i gde treba i gde ne treba, kao u onom video Lane Gutovic gde o tome govori.

 

Nekultura je u pitanju. I palanaštvo, i balvanizam. I za ovo sa ovim stočićima isto. Oni nemaju pojma da rade nešto neprimereno, i nastavljaju sa time, jer im prolazi. Da uvek neko reaguje, kao sad, ili kad je bila ta reklama da su još jače reagovali, na primer nešto kao "beži bre tamo, vi ste tamo u gradove došli tek posle Karađorđa, a na jugu su Srbi živeli u gradovima zajedno sa Turcima, bili građani, i bavili se gradskim zanimanjiima, bili zanatlije, trgovci, kalfe ovo, ono, dok ste u tom kraju živeli u šumama, u zemunicama, i brisali dupe koprivama, koga ćete vi zajebavati" itd.

 

Još gore je što kad ih neko upozori da se ponašaju neprimereno, oni možda nešto konkretno čemu je nađena zamerka isrprave, ali onda kenjaju o nepravdama, ugnjetavanjima i cepidlakama, a ne postide se i ne isprave svoje loše ponašanje i navike, pa da ne rade više takve stvari. Buzdovani obični koji i ne mogu bolje. Nemaju visinu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Drug Crni said:

@McLeodkoliko ja znam,o njenom imidzu,nastupima i performansima brigu vodi Maja Uzelac,rediteljka i kolumnistkinja.

 

I da li je Maja Uzelac rusofil?

 

Mislim prazna prica, ali opet cu reci, ako su hteli da se igraju sa simbolikom, trebalo bi da znaju koji je kapacitet sirokih narodnih masa da shvati takvu poruku. Ako je slucajno, onda jebi ga, trebalo je obratiti paznju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam napisao da je to bila ideja RTS,ne njena. A svakako je poenta posta bila nesto drugo.

 

18 minutes ago, McLeod said:

I da li je Maja Uzelac rusofil?

Ne znam stvarno..ne deluje mi da jeste..medjutim,Majin muz nije bas "bazdaren".
Takodje,moj davno poznati stav je da je rusofilija u Srba lazna..:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Majin muz je umro od raka, nisam ga preterano pratio da bih znao njegove stavove, znam da se izletao sa nekim stvarima, ali ono, tipicni beogradski ideolozi i salonci, toliko ih ima da je tesko njega zapamtiti kao nekog ekstremistu. Ne znam, mislim, iskreno sumnjam da je RTS imao ikakvu ideju podrske Rusiji, a takodje i ikakvu ideju kritike Rusije.

 

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Constantin said:

Kažu na RTS-u da te stolove koriste u scenografiji unazad tri godine.....iskreno ne pratim RTS, ne mogu da potvrdim, niti oni nude dokaz, sli tako kažu.

pre tri godine slovo z je bilo u upotrebi ali danas drugi vetrovi duvaju, plašim se i moj omiljeni klub mora da izbaci to  slovo iz upotrebe 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

pre tri godine slovo z je bilo u upotrebi ali danas drugi vetrovi duvaju, plašim se i moj omiljeni klub mora da izbaci to  slovo iz upotrebe 
Zar nije lakše da se paranoični rusofobi, jednostavno, napuše..Sada ceo svet treba da menja nekakve navike i šta sve ne znam, zato što nekoj budaletini slovo Z vredja osećanja. Ako krenemo svima sa udovoljavanjem, ostaće nam samo mahanje rukama za komunikaciju. Naravno, tu treba biti oprezan sa pokazivanjem broja tri, i ako to ikako može zakonski regulisati. Da bude bez palca...jer to onda nije broj tri, već srbovanje troprstašenje...dokon pop i jariće krsti....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, JohnnyDragon said:

odjebi Ruse, pa da slavimo, makar bio i ON.

A ruku na srce, najmirniji smo ako on to uradi.

Da to uradi Ssp, Ds , Moramo, pa gorela bi zemlja . Najiskrenije se nadam da je došlo vreme 🥲🙏♥️

 

...a nije ni realno da opozicija koju si nabrojao uopste dodje u situaciju da to uradi,

jos su mnogi od njih vec bili vlast pa kako ne bi nista od toga uradili prepustili su stafetu vuckovicu - da zemlja gori kad av povuce apokalipticni potez a ne da to rade ssp, ds, moramo - siroti mali hrcki...

 

 

ps.  kao neko preterivanje, ali nije ni najmanje preterano reci apokalpticni potez :lol_2:

to je kad stvar koja je trebalo da bude rutina postane pitanje zivota ili smrti

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Constantin said:

Zar nije lakše da se paranoični rusofobi, jednostavno, napuše..Sada ceo svet treba da menja nekakve navike i šta sve ne znam, zato što nekoj budaletini slovo Z vredja osećanja. Ako krenemo svima sa udovoljavanjem, ostaće nam samo mahanje rukama za komunikaciju. Naravno, tu treba biti oprezan sa pokazivanjem broja tri, i ako to ikako može zakonski regulisati. Da bude bez palca...jer to onda nije broj tri, već srbovanje troprstašenje...dokon pop i jariće krsti....

Ono što je lakše obično nije ispravno. Ako je to sa stočićima i bilo zbog buzdovanstva i što su sirovine i balvani, pa nisu ni bili svesni šta rade (ili gora varijanta, ono što kaže Basara, da su bili svesni, ali su ih stavili namerno, da se kurče) današnji naslovi po tabloidima tipa "srbomrsci napali Konstraktu" nisu, nego su smišljeni. Znači, ne samo da se ne kaju, nego brane svoj beslovesni postupak (na takvo ponašanje komentar su slovo crtica i broj: B-52).

 

Upravo o tome ima Don Kihot jedan govor, u drugom delu mislim da je, kad nekoga uvrede, pa ovaj reaguje jer je je li uvređen, a ovaj koji ga je uvredio umesto da se pokaje pa izvini, brani svoj postupak, kaže Don Kihot, onda ovaj ne samo što je uvređen, nego je i ponižen. Tako nešto. I upravo zbog taikvog ponašanja su u knjizi o školi Samerhil kao primer neuspešnih slučajeva navedene dve sestre odatle, koje nisu htele (verovatnije je da nisu mogle, toliki im domet) da usvoje jedno jedino pravilo koje postoji u Samerhilu, a to je da kad ti neko kaže da ne radiš nešto što mu smeta, da više ne radiš to, ako hoćeš sa njim da se družiš. To je u principu način civilizacije.

 

Ovi buzdovani nisu sami na svetu pa da mogu da se ponašaju kako hoće, nego treba da imaju osećaj i za trenutak i za meru, i ako je u nekom trenutku nešto neprihvatljivo zbog toga i toga, onda ne treba to da rade. Ako im se ne sviđa koncept, rekli smo, neka se humano presele negde na ostrvo u Tihom okeanu, samo nemoj na ono za koje attolini kaze da bi neko mozda pravio bazu, nego na neko skroz levo, gde niko ne bi pravio ništa, pa neka rade šta hoće. Ali ovo što rade nije za Evropu.

 

Uzgred, isto ovo sve važi za nazive "iptari" isl, što im se decenijama govori da ne koriste, a oni se isto ponašaju kao sad za ove stočiće. Iskreno, ne vidim zbog čega je neprihvatljivo takve... civilizovati, a onda onaj račun za to koji neki često pominju ispostaviti njima. To je isto kao kad u pristojnom komšiluku sa "white picket fences" postoji ološ koji ne održava travnjak, što je utakvom kraju apsolutno no - no, i onda se okupi komšiluk, pokosi travnjak i uredi ga, a račun ispostavi ološu. Isto je to.

 

I nije da isto ne važi i za troprstašenje. Previše taj simbol podseća na devedesete i sve te stvari, i to je u stvari srbendska varijanta "Sieg Heil" pozdrava i mogla bi bar "da se širi svest" kako je to društveno neprihvatljivo. To jest kad sadašnji ugledni građani svi do poslednjeg budu nogom u dupe isterani sa državne sise, pa zapošljeni da svojeručno dezeniraju sav toalet papir koji se proizvodi peticijama, i konačno dobiju adekvatno mesto, i oni i njihove peticije, pa budu zamenjeni pravim uglednim građanima koji neće na toj teritoriji širiti divljaštvo i plemenstvo kao prihvatljivi model ponašanja.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono što je lakše obično nije ispravno. Ako je to sa stočićima i bilo zbog buzdovanstva i što su sirovine i balvani, pa nisu ni bili svesni šta rade (ili gora varijanta, ono što kaže Basara, da su bili svesni, ali su ih stavili namerno, da se kurče) današnji naslovi po tabloidima tipa "srbomrsci napali Konstraktu" nisu, nego su smišljeni. Znači, ne samo da se ne kaju, nego brane svoj beslovesni postupak (na takvo ponašanje komentar su slovo crtica i broj: B-52).
 
Upravo o tome ima Don Kihot jedan govor, u drugom delu mislim da je, kad nekoga uvrede, pa ovaj reaguje jer je je li uvređen, a ovaj koji ga je uvredio umesto da se pokaje pa izvini, brani svoj postupak, kaže Don Kihot, onda ovaj ne samo što je uvređen, nego je i ponižen. Tako nešto. I upravo zbog taikvog ponašanja su u knjizi o školi Samerhil kao primer neuspešnih slučajeva navedene dve sestre odatle, koje nisu htele (verovatnije je da nisu mogle, toliki im domet) da usvoje jedno jedino pravilo koje postoji u Samerhilu, a to je da kad ti neko kaže da ne radiš nešto što mu smeta, da više ne radiš to, ako hoćeš sa njim da se družiš. To je u principu način civilizacije.
 
Ovi buzdovani nisu sami na svetu pa da mogu da se ponašaju kako hoće, nego treba da imaju osećaj i za trenutak i za meru, i ako je u nekom trenutku nešto neprihvatljivo zbog toga i toga, onda ne treba to da rade. Ako im se ne sviđa koncept, rekli smo, neka se humano presele negde na ostrvo u Tihom okeanu, samo nemoj na ono za koje attolini kaze da bi neko mozda pravio bazu, nego na neko skroz levo, gde niko ne bi pravio ništa, pa neka rade šta hoće. Ali ovo što rade nije za Evropu.
 
Uzgred, isto ovo sve važi za nazive "iptari" isl, što im se decenijama govori da ne koriste, a oni se isto ponašaju kao sad za ove stočiće. Iskreno, ne vidim zbog čega je neprihvatljivo takve... civilizovati, a onda onaj račun za to koji neki često pominju ispostaviti njima. To je isto kao kad u pristojnom komšiluku sa "white picket fences" postoji ološ koji ne održava travnjak, što je utakvom kraju apsolutno no - no, i onda se okupi komšiluk, pokosi travnjak i uredi ga, a račun ispostavi ološu. Isto je to.
 
I nije da isto ne važi i za troprstašenje. Previše taj simbol podseća na devedesete i sve te stvari, i to je u stvari srbendska varijanta "Sieg Heil" pozdrava i mogla bi bar "da se širi svest" kako je to društveno neprihvatljivo. To jest kad sadašnji ugledni građani svi do poslednjeg budu nogom u dupe isterani sa državne sise, pa zapošljeni da svojeručno dezeniraju sav toalet papir koji se proizvodi peticijama, i konačno dobiju adekvatno mesto, i oni i njihove peticije, pa budu zamenjeni pravim uglednim građanima koji neće na toj teritoriji širiti divljaštvo i plemenstvo kao prihvatljivi model ponašanja.
Ja čini mi se rekoh....ne postoji granica "tzv. nerviranja"....i onda ćemo na kraju samo da mašemo rukama.

Šta sve meni smeta.....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Milenko Puzigaca said:

spacer.png

 

 

Deo danasnje kolumne, Basara i KonZtrakta

 

RTS-u po gvozdenom pravilu ne verujem ništa, ali ovoga puta sam mu poverovao. Nema RTS-ov menadžment muda za takvu provokaciju. Da li time hoću da kažem da je zapandrčavanje Z-astala previd, slučajnost, a da su zle oči u nevine komade scenografije učitale podršku ruskim trupama. Ne. Suprotno. Nemam, naravno, dokaza, ali sam 99,5% siguran da su Z-astali zapandrčeni namerno - čija je to bila ideja i kakvi su bili motivi, o tome neću da nagađam - a da se seljačka računica „niko nam ništa neće moći, jači smo od sudbine“ temeljila na na vađevinama tipa „umetničke slobode“, „kakve veze astali imaju sa slovom Z“ i „samo je krajnje zlonameran čovek u stanju da u dva astala u obliku slova Z vidi slovo Z“.

Budući da su ti izgovori zvučali poprilično sublesasto (i sve sublesastije) kao krunski dokaz da na slici nije bilo slova Z - bar ne namernog - premijerno je podastrta slika astala za kojim će Konstrakta nastupati na Evroviziji, a u vazduhu je ostalo da lebdi pitanje (koje niko nije postavio) zašto se onda umetnica nije slikala za tim astalom, čisto da mu razbije tremu, da ga razradi itd. Nikom da padne na pamet vađevina da su Z-astali aluzija na stih „umetnica mora biti Zdrava“. Da rekapituliram aferu. Nema tu zle namere. Ima nečeg goreg. Mislim na tupoumnost i beslovesnost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ovi buzdovani nisu sami na svetu pa da mogu da se ponašaju kako hoće, nego treba da imaju osećaj i za trenutak i za meru, i ako je u nekom trenutku nešto neprihvatljivo zbog toga i toga, onda ne treba to da rade. Ako im se ne sviđa koncept, rekli smo, neka se humano presele negde na ostrvo u Tihom okeanu, samo nemoj na ono za koje attolini kaze da bi neko mozda pravio bazu, nego na neko skroz levo, gde niko ne bi pravio ništa, pa neka rade šta hoće. Ali ovo što rade nije za Evropu.

 

 

Cekaj bre MP, pa taj osecaj o kom pricas je subjektivna kategorija, klasican primer.


Ne postoji univerzalno pravilo, niti je moguce postici koncenzus, osim ako cemo da odaberemo (ili ce za nas da odaberu) komisiju, sastavljenu od nekih strucnjaka iz vladajuce stranke koji ce nam odrediti sta je prihvatljivo, a sta nije, sta je lepo, a sta ruzno, sta ima umetnicku vrednost, a sta ne, itd...

Takvu politiku je npr. imao SSSR, CCP i slicne komunjarske uprave koje bi da ogranicavaju slobodu govora.

Najbolje jos da uvedemo neki zakon koji ce ljudima garantovati pravo da ne budu uvredjeni.

Jel propustam nesto?

Link to comment
Share on other sites

Pa ne radi se ovde o tome nego konkretno o slovu Z, a ovako generalno, ne bi bilo lose da se poradi na tome i generalno. Evo, Amigo kad dođe posle, pitajte ga koliko stotina puta u toku dana u Kanadi se cuje i izgovori hvala, izvolite, izvinite... pa im nista ne fali, naprotiv.

 

To je kao ono, kako se za stolom trazi so:

 

Amerikanac: Dodajte mi so.

Francuz: Malo je neslano, da li mogu da dobijem so.

Britanac: Izvinite sto vas ometam, da li biste bili tako ljubazni da mi dodate malo soli.

 

Sa druge strane, to su ljudi (Britanci)  koji su "biti praktican" doveli do umetnosti, pa ne vidim da im nesto fali zbog toga sto su ovako formalni i sto paze na detalje :classic_biggrin: 

 

Pisao sam o onim sakupljacima kostiju u Indiji iz teksta na BBC. Onima koji siromaha koji na ovom svetu poseduje samo krpu oko bokova nazivaju  "gospodin" se ne bi omaklo da postave na scenu potencijalno problematican rekvizit, koji neko moze da protumaci kao provokaciju, a jos manje bi to uradili namerno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ne radi se ovde o tome nego konkretno o slovu Z, a ovako generalno, ne bi bilo lose da se poradi na tome i generalno. Evo, Amigo kad dođe posle, pitajte ga koliko stotina puta u toku dana u Kanadi se cuje i izgovori hvala, izvolite, izvinite... pa im nista ne fali, naprotiv.

 

Ja mislim da je sorry najcesca rijec u Kanadi :lol_2:

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Grci grade LNG terminal blizu tromeđe Grčke, Turske i Bugarske i nude svima udeo u kapacitetu terminala. Skoro svi su kaparisali jedan deo jedino naši nisu odgovorili 🙂

 

Srećom još uvek nije sve bukirano valjda će ovaj naš ludak mrdnuti dupetom i krenuti da radi na diverzifikaciji jer ako bude čekao onda ćemo morati i mi da zavisimo od diverzifikacije EU koja će trajati 5 godina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2022 at 2:57 PM, Drug Crni said:

Citam da se podigla prasina (i na Forumu se pise malo o tome) oko Konstraktine zvanicnetm fotografije za predstojeci Eurosong.

Ajde da kazemo da ona licno nije imala nista sa tim. Ajde da prihvatimo da ni RTS (jer ovo je zapravo njihova prezentacija) nije imao skrivenih namera,cak ni u smislu subverzivne provokacije ili igranja necim sto lici na jedan ratni simbol..(njihovo objasnjenje je da su ti stocici zapravo deo inventara kojeg redovno koriste u emisijama,u studijima).. opet mi iza svega toga nije jasna jedna stvar: Zasto to radimo? Zasto stalno guramo prst u oko nekome,a posebno jacima i vecima od nas?

I onda NATO/SAD/EU/UEFA/Eurosong..oni mesaju politiku u sport i kulturu,a ne mi..mi smo apoliticni. Pa kada nas,kao posledica ovakvog ponasanja,izbace odnekud, eleminisu iz nekih takmicenja - kmecimo kako nas svi mrze. To nam je,izgleda,i zvanicna spoljna politika,isproviciras pa onda kukas narednih pet generacija.

na starnu nasa neslganja, razlicit pogledi na svet, politiku,ovo o provociranju tek en bih komentarisoa ni ulazio u diskusiju, mogu sad d apravim analgije, ali necu, ako ona nije imala nista s tim, ako je sve cista slucajnost, kako onda zabadamo prst u oko?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mama_mia said:

 

 

Deo danasnje kolumne, Basara i KonZtrakta

 

RTS-u po gvozdenom pravilu ne verujem ništa, ali ovoga puta sam mu poverovao. Nema RTS-ov menadžment muda za takvu provokaciju. Da li time hoću da kažem da je zapandrčavanje Z-astala previd, slučajnost, a da su zle oči u nevine komade scenografije učitale podršku ruskim trupama. Ne. Suprotno. Nemam, naravno, dokaza, ali sam 99,5% siguran da su Z-astali zapandrčeni namerno - čija je to bila ideja i kakvi su bili motivi, o tome neću da nagađam - a da se seljačka računica „niko nam ništa neće moći, jači smo od sudbine“ temeljila na na vađevinama tipa „umetničke slobode“, „kakve veze astali imaju sa slovom Z“ i „samo je krajnje zlonameran čovek u stanju da u dva astala u obliku slova Z vidi slovo Z“.

Budući da su ti izgovori zvučali poprilično sublesasto (i sve sublesastije) kao krunski dokaz da na slici nije bilo slova Z - bar ne namernog - premijerno je podastrta slika astala za kojim će Konstrakta nastupati na Evroviziji, a u vazduhu je ostalo da lebdi pitanje (koje niko nije postavio) zašto se onda umetnica nije slikala za tim astalom, čisto da mu razbije tremu, da ga razradi itd. Nikom da padne na pamet vađevina da su Z-astali aluzija na stih „umetnica mora biti Zdrava“. Da rekapituliram aferu. Nema tu zle namere. Ima nečeg goreg. Mislim na tupoumnost i beslovesnost.

Da odmah kazem da Basaru CITAO redovno dok je bio u normali. Ali odkad je presao TAMO ne citam ga. Tako da , nemoj lebati da ga navodisili citiras ovdje. Ne zbog mene, nego zbog toga sto je presao na govnastu stranu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...