Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

39 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Vlasnik ne mora ni da dođe, već samo da prijavi uništenje lične imovine. To ti je otprilike kao kada namerno ogrebeš ključem auto koji ti je zagradio vrata jer zakonski imaš pravo samo da zoveš policiju, odnosno pauka, a na njima je da napalte kaznu i odvuku auto.

 

Nestane dron iznad nečijeg poseda i šta onda? Nema ga. Da ga traže po kući/placu mogu samo uz sudsko odobrenje za pretres.  Sigurno će da cimaju sud da im potpiše za dron koji je mika izgubio iznad perinog placa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, shonke said:

 

Nestane dron iznad nečijeg poseda i šta onda? Nema ga. Da ga traže po kući/placu mogu samo uz sudsko odobrenje za pretres.  Sigurno će da cimaju sud da im potpiše za dron koji je mika izgubio iznad perinog placa.

 

Tačno, nego mislio sam na dron koji snima ili kome se po GPS može odrediti lokacija pada.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, shonke said:

Kažem, nađi pilota.

 

Joj ako ti uhvatim pilota
Lišiću ga, njegovog života... :whistling:

 

@Sreten Žujkić, penzioner ovo sto rece Agro:

2 hours ago, AgroLaki said:

Ako bi bio bas staticno iznad mog dvorista, u smislu ne samo da je preleteo, nego da se zadrzava, ja bih ga prvo snimio da bleji iznad moje glave, da imam dokaz za svaki slucaj, pa oborio i sakrio. Vlasnik kad dodje, rekao bih mu napusti ovo dvoriste ili zovem policiju.

 

Vec ako bi leteo medju zgradama i prozorima ne znam kako bi se to resilo.

mislim da je najsmislenije. 

 

Obezvedi se prvo dokazima.

 

Onda preduzmi akciju ako je zaista tu iznad tvog poseda. Bolje vazdusnom nego kamenom - i preciznije i manje kolateralne stete mozes da napravis. Vazdusna skoro i da se ne cuje, tesko da ce neko provailiti osim ako bas sa njom ne izadjes na ulicu ili dvoriste (nemoj).

 

Kad oboris, ako padne kod tebe, nemoj odmah da trcis da je uzmes - mozda kamera jos snima - provalice te onda da si ti 🙂  

 

Zavisi na kojoj visini leti, mozes da ga i upecas mozda, ako si vrstan pecaros i imas opremu. Dovoljno je najlon da se upetlja i jedan propeler i eto ulova. Em ce krenuti da pada em ne moze da se otkaci tako zapetljan.

 

 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne opterecujem temu o Ukrajini..napisacu ovde..(ionako se tice naseg odnosa prema ratu)

Narod koji je sam preziveo agresiju na svoju zemlju,bombardovanje,pogrome,stotine hiljada prognanih sunarodnika danas podrzava agresiju na jednu suverenu zemlju koja nam nikada nista lose nije uradila.
Ja bih mogao nabrojati bar deset razloga zasto je pogresno drzati rusku stranu..a zelimo bolje sutra za nas. Ne ide to tako.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa upravo zato sto je "sam preziveo agresiju, bombardovanje, pogrome..." i drzi stranu Rusima.

 

Nije ovde nesto prisutno rusofilsko raspolozenje, nego je veliki otpor prema NATO, USA, UK, generalno zapadu (prema EU je nesto manji jer EU nije samo zapad). Rusija se ne poznaje pa je moguce isprojektovati svoju predstavu o njima i onda voleti tu predstavu, tu zamisljenju sliku u glavi umesto bas te drzave, bas tog drustva, bas te istorije, bas te vlasti.

 

To je isto kao kada dete voli oca sa kojim nikada nije imalo nista, koji ga je napustio i koji svrati sa vremena na vreme umesto ocuha koji je jako strog, ima stalno neke zahteve, nekada preteruje, tu je svo vreme i za njega dete veze negativne emocije. I onda dodje otac koji je neozbiljan, pije, nema posao i kaze majci "e ovaj ocuh je prestrog, hajde reci mu da ne kinji toliko malog".

 

Mislim, ne pomaze mnogo kad se kaze "mi osudjujemo Rusiju kao i sve clanice normalnog sveta, to su drzave koje su uglavnom na zapadu". Pa kad cak i ti koji nisi nacionalista kazes da je taj NATO i ta USA i taj zapad "izvrsio agresiju" na nas, sta mislis sta prolazi kroz glavu ogromnom broju ljudi koji su bukvalno alergicni na svaki pomen drzanje strane NATO i zapadu?

 

Ja sam uveren da Vucic nekako sroci to kao "uvodimo sankcije Rusiji jer smo uvek bili protiv agresora, uvek za prava malih, kao sto smo se gnusali agresije pojedinih zemalja na Irak ilina nasu zemlju" da bi vecina pustila Ruse niz vodu i prihvatila takvo objasnjenje.

 

Jer, obican covek od zapada ionako ne vidi nista opipljivo (opravdano ili neopravdano), vecina ljudi slabo putuje (osim kod brace Grka u Paraliju), jako je mali broj visokoobrazovanih (taj razlog da svi skoluju svoju decu na zapadu stoji samo za nekih 5-10%), zivot nije prijatan, pa daj onda bar da mozemo nekog da ne podnosimo kad vec nema nekog materijalnog smisla.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nema taj odnos ama bas nikakve veze ni sa bombardovanjem ni sa Vucicevim imaginarijumom vec iskljucivo sa tim sto je ovaj narod samo dno evropske kace po svim merljivim parametrima, slabo obrazovan, kulturno ojadjen, materijalno unakazen. Sto je mozda od svega najveci razlog te nakupljene frustracije i besa pa se onda gleda tuca i pickaranje po rijalitiju, ne izlazi se iz kafane i morbidno se uziva dok se neka tamo zemlja ratom unistava.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ni Albanija, Moldavija ili FBiH nisu mnogo bolji po tim merljivim parametrima, pa tamo nema skupova podrške Rusiji i navijanja da se Ukrajinci nauče pameti.

 

Kao što ni kod nas nije bilo navijanja kad su USA i UK napali Irak ili kad je Turska ušla u Siriju, tako ni u Moldaviji nema navijanja za Ruse (jer imaju prilično negativno iskustvo sa njima), a verujem da je po raznim sunitskim zemljama itekako bilo navijanja za Saudijsku Arabiju i njihovu intervenciju protiv Huta.

 

Recimo, odnos prema pitanju Izrael - Palestina je zato jako interesantan. Izrael se smatra delom zapadnog sveta pa ima razumevanja prema Palestincima, a onda se neko seti da su Palestinci muslimani, pa se to poveže sa Kosovom i eto proizraelskog raspoloženja. Slično je i u odnosu Španija - Katalonija, od "neka, došla je malo mečka i na njihova vrata" do "podrška prijateljskoj zemlji Španiji".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se ne secam, pa me podseti, da li je zapravo igde bilo "protesta podrske" bilo kojoj agresiji jedne drzave na drugu u poslednjih 20 godina? Ovo sto se redovno desava kod nas i u Republici Srpskoj mi je jedinstveno na svetu. Ako izuzmemo verovatno Mijanmar,Kirgistan, Severnu Koreju i verovatno i poneku africku zemlju o kojima nemam dovoljno znanja da decidirano tvrdim da nije bilo slicnih umobolnih situacija, ali samim tim sto moram da "kopam" i po takvim zemljama jasno pokazuje u kom se esalonu nalazimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postojali su verovatno skupovi podrske operaciji Turske u Siriji:

 

Quote

The Paris branch of Union of European Turkish Democrats (UETD) on Sunday extended support to Turkey's Operation Olive Branch in northern Syria.

The UETD Paris Youth Branch organized a conference titled "Pacta Sunt Servanda during Youth and Al-Aqsa" and read out a supportive statement on Afrin operation written by UETD headquarters ahead of the event on Sunday.

The UETD statement asserted that the Operation Olive Branch in northern Syria aims to establish peace, tranquility and security.

It added that the latest operation would eliminate a "terrorist corridor" on Turkey’s southern border and "ultimately put an end to the pressure of the terrorist organizations in the region and restore peace."

The operation also aimed to protect NATO's southern border and target only the terrorist organizations in the region, the statement said.

The organization rejected baseless rumors that civilians were being targeted.

"On the contrary, it is seen that terrorists like PYD in Afrin use civilians by force as human shields."

 

Bilo je i za Irak:

 

Quote

In a counterpoint to anti-war demonstrations, supporters of war in Iraq have descended on cities from Fort Wayne to Cleveland, and Atlanta to Philadelphia. They wave flags, messages of support for the troops - and also banners attacking liberals, excoriating the UN, and in one case, advising: "Bomb France Now."

But many of the rallies, it turns out, have been organised and paid for by Clear Channel Inc - the country's largest radio conglomerate, owning 1,200 stations - which is not only reporting on the war at the same time, but whose close links with President Bush stretch back to his earliest, much-criticised financial dealings as governor of Texas. The company has paid advertising costs and for the hire of musicians for the rallies.

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Slozio bih se delimicno sa Meklaudom, medjutim mislim da je jedan od bitnih faktora koji previdjate a zbog koga nema, kao kod svih relativno normalnih naroda, narodnosti i drzava u Evropi, dominantne osude ruske agresije ili barem nekakvog stava koji bi makar zalicio na uctivu indiferentnost prema ovom ratu cinjenica da se kod nas ww2 zavrsio tek 2000-te godine. Uz poslovicno zloupotrebljavanje prostog puka i postojano kreiranje dominantnog misljenja od strane istih takvih, iz krezave pucine izniklih vodja i politicara, iz glava ljudi nikada nije izasla predstava o zlom zapadu i rujama osloboditeljima, mentorima i zastitnicima. Naravno da postoji ogroman broj ljudi, cak bih rekao velika vecina, koja je potpuno na strani logike i istine, ali takvima ne pada na pamet da se kao zaludni nacoši okupljaju po ulicama. Ima tu jedan mnogo veci problem, ova je zemlja izjedena malignim ruskim uticajem i tog uticaja se moramo oslobadjati hirurski strucno, ostro i brzo, inace smo u novoj podeli karata najebali vise nego sto smo ikada zamisljali da se moze najebati. 

Edited by SunZero
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goldberg said:

Postojali su verovatno skupovi podrske operaciji Turske u Siriji:

 

 

Bilo je i za Irak:

 

 

 

Mislim da nije uporedivo jer imas prvi slucaj dijasporu (ako ne i militantne trojance) i u drugom slucaju podrsku ratu koju sama zemlja vodi.

 

Podrska naroda X koji ne ucestvuje u ratu narodu A protiv naroda B mislim da nisam video.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, AgroLaki said:

Kad padne Vucic, 2047. od starosti, pustati Cecinu epizodu Junaci doba zlog svaki dan pre dnevnika. 

uzimajuci u obzir ljubav ovog naroda prema onima koji ga zalivaju fekalijama i siluju zguzno bez lubrikanta i predigre veca je verovatnoca da cemo 2047. citati o pobedi malog Željka na nekom namestenom boks mecu uz podsecanje da je vec kao beba jeo pakovanje karneks vrisli i karton jaja za dorucak

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Putin’s project of a “Russian world” famously had a precursor in Slobodan Milošević’s “Serbian world”, in which compatriots in Bosnia and Montenegro were to be brought home into the mother empire, just as ethnic Russians in Crimea and the Donbas region were brought “home” in 2014. Milošević’s dream famously ended at the international criminal court.

https://www.theguardian.com/world/commentisfree/2022/mar/22/horrors-mariupol-new-danger-sarajevo-balkans-eu-serbia

 

Spoiler

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin izjavio je da”nikome nije smetalo to što su se Nijemci ujedinili i tako završili reviziju rezultata Drugog svjetskog rata, ali smeta što Srbi žele da žive u jednoj državi.

– Vjerujem da stvaranje srpskog svijeta rješava nacionalno pitanje Srba, da zaustavlja širenje “velike Albanije”, garantuje Srbima da se genocid nad njima nikada više neće ponoviti, a iznad svega osigurava se dugotrajan mir na Balkanu – rekao je Vulin za Večernje novosti, navodeći i da su predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i on saborci, ali nije rijetko da ne misle isto.

Dodao je da često čuje da se kaže kako ćemo svi živjeti u Evropskoj uniji pa zato nema potrebe za okupljanje u srpskoj državi.

– Zaboravlja se da smo mi tako već živjeli, vjekovima u Osmanskom carstvu, nekoliko decenija u Austro-Ugarskoj, a četiri godine pod komandom Trećeg rajha – naglasio je Vulin.

Kako je rekao, nije rješenje da svi Srbi žive zajedno u tuđoj državi već da najveći dio Srba živi u svojoj zemlji.

Vulin pokraden... ili standing on the shoulders of giants?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...