Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

23 minutes ago, shonke said:

https://n1info.rs/posts/spc-ne-siriti-smutnju-promocijom-joge-zasto-se-ne-bavite-pilatesom


Ne treba komentar na ovo.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

A u čemu je fora sa jogom da im toliko smeta? Pročitao sam njihovo smešno obrazloženje, ali nije mi poznato da oni koji se bave jogom vuku za rukav bilo koga da pređe na hinduizam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

A u čemu je fora sa jogom da im toliko smeta? Pročitao sam njihovo smešno obrazloženje, ali nije mi poznato da oni koji se bave jogom vuku za rukav bilo koga da pređe na hinduizam.

Plus praktikovanje joge nema veze sa prelaskom ni na jednu religiju. 

Link to comment
Share on other sites



 
A u čemu je fora sa jogom da im toliko smeta? Pročitao sam njihovo smešno obrazloženje, ali nije mi poznato da oni koji se bave jogom vuku za rukav bilo koga da pređe na hinduizam.


Pa ako odeš na jogu postaćeš poštovalac krava i nosićeš turban na glavi. Neće oni da te vuku za rukav nego će vladika Grigorije da te pošalje u Nju Delhi. To je poenta.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Džudi said:

 

Prvo da napomenem da sam  tokom devedesetih bila na skoro svim demonstracijama protiv režima SM. Bila sam na ulici i kada je srušen taj režim 05.10.2000. godine.

 

Totalnog lokdauna nije bilo. 

Radile su sve državne ustanove i sva javna preduzeća. Pisala sam na temi "Moderacija" da sam radila normalno od 08.00 do 16.00. i da je bilo malo građana u opštini u kojoj sam radila.

Koliko se sećam, radile su i samoposluge i gradski prevoz.  

 

Da je bio totalni lokdaun, svi bismo sedeli kod kuće..a nismo. Ulice jesu bile tog dana puste, ali nisu bile u potpunosti prazne.  

To upravo i jeste kako izgleda totalni lokdaun, i kako je izgledao sada tokom pandemije. Ne, mnoge ustanove ustanove nisu rade, mnoge pošte, banke, prodavnice itd. Od svih trolejbusa koji dolaze do Studentskog trga radio je samo jedan (ne, dakle, jedna linija nego jedno vozilo, jedan vozač GSP-a). U Novom Sadu je na sred Bulevara Mihajla Pupina bio postavljen teleskop jer niko nije vozio tuda. Nije to bio nekakav "pomalo" neobičan događaj koji tek "unekoliko" štrči iz prostorno-vremenskog konteksta u kojem je se desio: to je bila jebena orgija neolitskog iracionalizma (bez uvrede neolitu, oni ljudi nisu mogli da znaju bolje) i magijskog mišljenja na prelasku iz 20og u 21. vek u Evropi, orkestrirana od strane države, režima i njegove medijske sužinčadi na zvaničnim kanalima poput RTS-a i Politike. U zvaničnim saopšenjima ministarstva zdravlja i ministarstva rada i socijalne politike su građani upozoravani da ako se ne zavuku u mišje rupe i slučajno virnu ili nedaj bože izađu napolje, može im se desiti da oslepe, polude, dobiju tahikardiju, grčeve u stomaku, svrab, osip na koži, visok pritisak, povišen šećer i učestalo mokrenje (!!!). Sve to zato što se na pravoj koja je određena Suncem i Zemljom našlo još jedno nebesko telo! Između TOGA i ideje da položaj planeta u trenutku nečijeg rođena određuje nečiju bračnu sreću ili zdrvalje nema nikakve razlike - s tim što su tada te ideje umesto sa onih bizarnih noćnih TV kanala bile promovisane sa najviših političkih funkcija u zemlji - to je bila miloševićeva Srbija.

Edited by bohumilo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

 
A u čemu je fora sa jogom da im toliko smeta? Pročitao sam njihovo smešno obrazloženje, ali nije mi poznato da oni koji se bave jogom vuku za rukav bilo koga da pređe na hinduizam.
Ja jednom, sasvim slučajno ne svojom voljom, saznadoh, da oni koji upražnjavaju Yogu, da je to u stvari, ništa drugo, nego sekta....[emoji1787] jedno svešteno lice me je upitutilo na to...veruj mi na reč.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Ja jednom, sasvim slučajno ne svojom voljom, saznadoh, da oni koji upražnjavaju Yogu, da je to u stvari, ništa drugo, nego sekta....emoji1787.png jedno svešteno lice me je upitutilo na to...veruj mi na reč.
 

 

Da, i ranije sam čuo to za jogu, ali mi i dalje ne ide u glavu. Verujem da se joga kosi sa bogougodnim osveštavanjem kladionica ili nekom sličnom duhovnom akcijom :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Quote

Kopredsednik pokreta Ne davimo Beograd Dobrica Veselinović saslušan je u Osnovnom sudu u Šapcu povodom krivične prijave koju je protiv njega podneo načelnik odeljenja šabačke policije Miodrag Andrić, saopšteno je iz tog pokreta.

Veselinović je tužen zato što je snimao tog policijskog starešinu dok je izdavao naređenje da se policija povuče i omogući „batinašima“ sa motkama i bagerom da napadnu okupljene građane na blokadi mosta na Savi 27. novembra 2021. godine tokom protesta protiv Rio Tinta i izmena Zakona o referendumu.

„Tog dana na mostu preko Save u Šapcu smo stajali mirno sa okupljenim građanima, digli glas protiv nasilja, fantomki i batinaša i branili svoje dostojanstvo“, rekao je Veselinović.

Prema njegovim rečima, umesto da su batinaši sa mosta hitno procesuirani i privedeni pravdi, na sudu je on.

„Ovakve tužbe i procesi nas neće zaplašiti i nećemo odustati od borbe za dobar grad i dobru Srbiju. Nikada se nismo plašili ni SNS, ni korporacija, ni policije i uveren sam da ćemo u ovom slučaju pobediti, jer su istina i pravda na našoj strani“, izjavio je Veselinović ispred Osnovnog suda u Šapcu.

U tužbi se navodi da je načelnik šabačke policije pretrpeo nematerijalnu štetu u vidu povrede časti i ugleda zbog izjava koje mu je Veselinović uputio dok je načelnik Andrić naređivao postupanje, odnosno povlačenje policije sa Šabačkog mosta.

Edited by erwin
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Da, i ranije sam čuo to za jogu, ali mi i dalje ne ide u glavu. Verujem da se joga kosi sa bogougodnim osveštavanjem kladionica ili nekom sličnom duhovnom akcijom :lol_2:

 

Joga jeste prozor u dalekoistocne sekte. Malo joga, pa onda akupunktura, pa otvaranje cakri, pa stara kineska medicina i res si pecen.

 

Ali naravno da je ovo teska glupost i covek je lepo objasnio sve.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJ_Vasa said:

 

A u čemu je fora sa jogom da im toliko smeta? Pročitao sam njihovo smešno obrazloženje, ali nije mi poznato da oni koji se bave jogom vuku za rukav bilo koga da pređe na hinduizam.

Na zapadu se joga cesto poistovecuje sa vezbanjem asana (fizickih vezbi i polozaja) - takozvana hatha joga.

Postoji vise studija koje potvrdjuju zdravstvene koristi vezbanja, ali joga je jos puno vise.

Klasicna, Patandjalijeva joga, se sastoji zapravo od 8 udova, ili stepenica -

- yama (opsta pravila ponasanja; nesto kao moral)

- niyama (specificna pravila za one zagrizenije, kao monaska pravila)

- asana (telesni polozaji)

- pranayama (vezbe disanja u cilju kontrolisanja bioenergije)

- pratyahara (ovladavanje culima)

- dharana (koncentracija)

- dhyana (meditacija)

- samadhi (iluminacija, prosvetljenje)

Teoretska osnova yoge je samkya filozofija (jedna od 6 ortodoksnih hindu filozofija), koja uprosceno receno postulira duh (purusha) i materiju (prakriti),s tim da se pod materijom podrazumevaju i veoma suptilni nivoi stvarnosti, koji spadaju u nasu psihicku sferu.

Deo purushe, u obliku pojedinacne duse, dolazi prividno u kontakt sa materijom, identifikuje se sa njom i gubi svest o svojoj duhovnoj prirodi.

Nesto kao izlazak iz raja u krscanstvu, s tim da nema nabijanja krivice zbog navodnog greha, vec se radi o inherentnim tendencijama duha, koji hoce da spozna i ovlada materijom i da se onda vrati nazad obogacen.

Joga je onda sredstvo kojim se individualna dusa spaja sa svojim izvorom i pre svega je prakticne, eksperimentalne prirode, a manje filozofske ili religiozne, iako je prakticno svi religiozni hinduisticki pravci koriste.

Neke vezbe su slicne i u ostalim sistemima samorazvoja, pa i u islamu i hriscanstvu, sto je i logicno s obzirom da je struktura ljudi ista, bez obzira kojem verovanju, ili neverovanju pripadali (iako ce hriscani pricati kako to nije to).

 

Razloga zasto su hriscani protiv joge ima vise:

- nepoznavanje joge (sto iz ignorancije, sto iz zloce)

- briga da im se trziste ne smanji

- hriscani, muslimani... naravno zele da je jedino njihov bog jedini i da samo oni poseduju istinu

- doktrinarna zamerka je da se jedino preko Isusa moze doci do oca i to uglavnom poniznoscu jadnog gresnika i naravno kroz crkvu i svestenike,

dok joga kaze da se svako mora potruditi sam i da je svako u sustini vec bozanstven, te da posrednici u sustini nisu ni potrebni, iako je u odgovarajucoj fazi razvoja ucitelj (guru) moze biti od pomoci;

ergo jogi se prebacuje gordenje (iako i u Bibliji stoji ~ "bicete i vi kao bogovi" i "kraljevstvo bozije je u vama") i naravno opsednutost djavoljim duhovima

 

Iako se u Patandjalijevim joga sutrama, koje čine temelje klasične joge, joga definiše jednom rečenicom - „joga predstavlja stanje obustavljenosti [zamućujućih partikularnih] obrta u svesti“, zbog svoje kompleksnosti i velikog broja različitih joga škola i pristupa, postoji veoma mnogo različitih, često suprostavljenih, pogleda na samu jogu i njenu svrhu.

 

Ako nekoga interesuje vise, moze da pita.

🙂

Edited by Dragan
  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Na zapadu se joga cesto poistovecuje sa vezbanjem asana (fizickih vezbi i polozaja) - takozvana hatha joga.
Postoji vise studija koje potvrdjuju zdravstvene koristi vezbanja, ali joga je jos puno vise.
Klasicna, Patandjalijeva joga, se sastoji zapravo od 8 udova, ili stepenica -
- yama (opsta pravila ponasanja; nesto kao moral)
- niyama (specificna pravila za one zagrizenije, kao monaska pravila)
- asana (telesni polozaji)
- pranayama (vezbe disanja u cilju kontrolisanja bioenergije)
- pratyahara (ovladavanje culima)
- dharana (koncentracija)
- dhyana (meditacija)
- samadhi (iluminacija, prosvetljenje)
Teoretska osnova yoge je samkya filozofija (jedna od 6 ortodoksnih hindu filozofija), koja uprosceno receno postulira duh (purusha) i materiju (prakriti),s tim da se pod materijom podrazumevaju i veoma suptilni nivoi stvarnosti, koji spadaju u nasu psihicku sferu.
Deo purushe, u obliku pojedinacne duse, dolazi prividno u kontakt sa materijom, identifikuje se sa njom i gubi svest o svojoj duhovnoj prirodi.
Nesto kao izlazak iz raja u krscanstvu, s tim da nema nabijanja krivice zbog navodnog greha, vec se radi o inherentnim tendencijama duha, koji hoce da spozna i ovlada materijom i da se onda vrati nazad obogacen.
Joga je onda sredstvo kojim se individualna dusa spaja sa svojim izvorom i pre svega je prakticne, eksperimentalne prirode, a manje filozofske ili religiozne, iako je prakticno svi religiozni hinduisticki pravci koriste.
Neke vezbe su slicne i u ostalim sistemima samorazvoja, pa i u islamu i hriscanstvu, sto je i logicno s obzirom da je struktura ljudi ista, bez obzira kojem verovanju, ili neverovanju pripadali (iako ce hriscani pricati kako to nije to).
 
Razloga zasto su hriscani protiv joge ima vise:
- nepoznavanje joge (sto iz ignorancije, sto iz zloce)
- briga da im se trziste ne smanji
- hriscani, muslimani... naravno zele da je jedino njihov bog jedini i da samo oni poseduju istinu
- doktrinarna zamerka je da se jedino preko Isusa moze doci do oca i to uglavnom poniznoscu jadnog gresnika i naravno kroz crkvu i svestenike,
dok joga kaze da se svako mora potruditi sam i da je svako u sustini vec bozanstven, te da posrednici u sustini nisu ni potrebni, iako je u odgovarajucoj fazi razvoja ucitelj (guru) moze biti od pomoci;
ergo jogi se prebacuje gordenje (iako i u Bibliji stoji ~ "bicete i vi kao bogovi" i "kraljevstvo bozije je u vama") i naravno opsednutost djavoljim duhovima
 
Iako se u Patandjalijevim joga sutrama, koje čine temelje klasične joge, joga definiše jednom rečenicom - „joga predstavlja stanje obustavljenosti [zamućujućih partikularnih] obrta u svesti“, zbog svoje kompleksnosti i velikog broja različitih joga škola i pristupa, postoji veoma mnogo različitih, često suprostavljenih, pogleda na samu jogu i njenu svrhu.
 
Ako nekoga interesuje vise, moze da pita.
[emoji846]
Neka hvala. Dovoljno je. Dajte nekog sveštenika u rangu bar Ilariona da sad hrišćanski resetuje ovaj forum.
Osećam već da mi se ne jede govedina a i čakre su mi se uznemirile od čitanja tvog posta. Sad treba da raskitim jelku, došlo mi da je bacim u đubre sa sve ukrasima.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

 

31 minutes ago, Beonegro said:

U Francuskoj joga postaje jedna od aktivnosti koje se najviše vezuju za seksualno uznemiravanje žena.

 

To  je zato sto ih dosta ide, pa je statisticki gledano najlakse doci u direktan kontakt ako neko ide tim putem. Pitanje velikih brojeva.
 

Ne rekose ovi kako SPC stoji sa Nacionalnim stadionom. Jesu li racionalni kad narod nije? Ovo je najobicnije trolovanje u dogovoru da se distrahuje javnost od drugih stvari, pa im uvaljuju ove gluposti da se zanimaju dok banda dzepari unaokolo. Odvratni su u svakom slucaju.

Edited by Plavi Golub
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

 

I šta sad....??? Iz godine u godinu isto....

 

 

 

 

 

Šta sad?

Ništa brate dragi, isto kao i uvek.

Postaje besmisleno upitivati i sebe i druge, kada je odgovor sasvim jasan već 35 godina. Niti odgovornosti, niti ih interesuje the narod.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...