Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

4 hours ago, uvrnuto said:

http://www.rem.rs/sr/arhiva/vesti/2022/08/rem-odluka-o-izdavanju-dozvola

 

Opet pink, hepi, prva i b92. 

 

Je l' realno da ova vest prolazi tek tako? 

 

Bar imam takav osećaj na osnovu instagram stranica koje pratim, evo stanja i ovde, niko da pomene. 

Na n1 je prošlo kao jedan stori sa linkom ka vesti. 

 

Nije da je bilo ko očekivao drugačiji izbor, ali mi je ovakav izostanke bilo kakve reakcije nerealan. 

Mislim da ima materijala za opozione stranke, ako ništa za bar još jedan protest, koliko god besmislen bio. 

 

Pred izbore se sete kako je neravnopravna podela minuta i zastupljenost u medijima... 

 

100 posto se slažem sa tobom.  Od opozicionih stranaka videla sam samo reakciju Marinike Tepić. Možda se još neko oglasio, ne znam.

 

Bold:

Mali dodatak. Sete se tada i nesređenog biračkog spiska koji ne može da se sredi po sadašnjem Zakonu.

 

Potreban je nov Zakon + nov Rokovnik RIK-a...i ono najvažnije- potrebni su ljudi koji će to profi da srede, bez mešanja pozicije i opozicije...potpuno u skladu sa zakonom-novim..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Meni se ovaj stav ne razlikuje mnogo, ako uopšte, od onoga što bi mogao da kaže neki starosedelac iz Švedske ili Norveške za Balkance, Turke ili došljake iz Magreba. Opasne su te generalizacije. Važno je sistemsko negovanje civilizacijskih i kulturnih obrazaca, a to se kod nas sistemski srozavalo. 

 

Evo u Beču dinaroida koliko hoćeš, pa nikad kulturniji i gospodskiji grad. Kako to? 

Da,ali oni tamo nisu vecina. Plus,pravila ponasanja propisuju i kontrolisu Austrijanci. Da se ovi pitaju,mislim da bi brzo i Bec pretvorili u..Beograd?
Inace,na nedavno odrzanim predsednickim izborima,srpski Firer je pobedio na glasanju u Becu. Cini mi se da sam negde video podatak da je imao bezmalo duplo vise glasova od Ponosa.
Vole srpske Beclije standard,al' vole i autokratiju. Kompletna shizofrenija,ako mene pitas.

14 hours ago, zoran59 said:

 

Nisam bas uveren. Postoji to i danas. Samo radikalski govnari najvise smrde i lakse se primete nego sva masa normalnih ljudi.

 

Da se predstavim: ja sam, zbog nekih cudnih stranputica istorijskih tokova, danas Amerikanac. A imam, sto sire familije, sto prijatelja, bukvalno od Triglava do Djevdjelije. Naravno, i u Vojvodini. Neki su starosedeoci, tj. preci im doselili jos u Austrougarskoj, a znam i neke ciji su su dosli nakon '45. pa onda '95.

Zadrti sam Jugosloven i pratim vesti iz citave bivse nam zajednicke, a u penziji imam previse vremena...

 

Naravno, morao sam da ispratim i ovo oko Oluje, pizdarije na obe strane. Zbog onih meni dragih koji su tu negde u tvom komsiluku, pratim zanimljivi portal https://www.021.rs/

 

Poseti pomenuti izvor vesti. Naravno, izvestili su o Vucevicevim idiotarijama. Licno, ubedjen sam da on ima poremecenu anatomiju, fizicku manu: njemu je rektum tamo gde se kod normalnih ljudi nalaze usta. Samo tako se moze objasniti govno koje na taj otvor izlazi.

A onda procitaj komentare, ovde: https://www.021.rs/Novi Sad/komentari/313192  Sad, dok ovo kacim,vidim da ih ima vec preko 400!

 

Eto, iz tih komentara (tj. % normalnih) zakljucujem da se Vojvodina ne da. Verujem da ce vredni Vojvodjani uspeti da iz svoje lepe psenice iscupaju taj radikalsko-fasistoidni kukolj.

Samo mi je zao sto to najverovatnije necu doziveti.

20 godina nakon WW2, Nemci su normalno letovali na Jadranu, a Jugosloveni isli na rad u Nemacku, Ovaj put, ne prisilni (kao '41' - '45.) nego da zarade pristojne pare.

A ova danasnja balavurdija - i 30 godina kasnije, jos uvek ratuju. Srecom, ne i oni koji komentarisu na 021.rs.

 

 

Hvala ti,Zorane,na lepom postu i na ovim..da kazem,recima utehe.

Voleo bih da si ti,a ne ja,u pravu,ali bojim se da stvari stoje drugacije.
Vojvodina je bila prva zrtva SMradovog zlocinackog poduhvata. Sve je i krenulo od novosadske "jogurt revolucije". Ovde je pripremljen teren za njegovu ekspanzionisticku politiku.

30+ godina posle -> Vojvodina je opljackana,osiromasena i opustosena. 2019. vlada Srbije jednim zakljuckom Vojvodinu proglasava "ekonomski nerazvijenim regionom". Eto,to smo doziveli..da nas vlada sopstvene drzave zvanicno proglasi propalima..Vojvodinu! Koja je nekada,po svim parametrima zivotnog standarda,nekada bila odmah iza Slovenije i Hrvatske..a nekada ranije mozda i ispred njih..

Ljudi su se sa ovim stanjem ovde odlucili pomiriti. Oni koji nisu - masovno su pobegli odavde. U hrvatskim i madjarskim pasosima su dobili alternativu koju su iskoristili. Ne krivim ih;upravo obrnuto. Mislim i znam da su otisli u bolje,u normalno. Cestitam im na tome i cudim se onima koji jos nisu krenuli.

Sa Vojvodinom odumiru i Vojvodjani. Bez njih Vojvodine svakako i ne moze biti. Bice to samo neka "severna Srbija",kako se vec u beogradskim redakcijama poceo odomacivati izraz za nekada autonomnu pokrajinu.

Kazem..voleo bih da si ti u pravu..mnogo bih voleo..

 

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kad ovo budu shvatili "dinaroidi" bice nam bolje. Verovatno za nekih 300 godina.

 

Quote

„Aja, živote moj, ne idi mojim putem. Kad se zarati bježi, sačuvati život je nuliti prioritet, ništa nije važnije od toga. Ne slušaj nikoga ko govori drugačije. Život je samo jedan. Država i nacija su konstrukt jedne vrlo teritorijalne vrste majmuna, i nisu ništa drugo do sinonim za veći čopor koji vodi mala grupa majmuna, spremnih da za novac uradi doslovno sve. Zastava je komad platna, himne su skup tonova i riječi, ne pridaji im dublji značaj. Iza svega stoje bogati koji izrabljuju siromašne. Patriotizam je za ograničene. Cijeli svijet je tvoj, imaš pravo na njega, istraži ga. Od putovanja ne postoji bolje iskorišteno vrijeme. Okruži se ljudima koji cijene život. Religija je kult smrti, najmorbidnija stvar koju je čovjek izmislio, postoji samo zbog novca. Oni koji je vode ne znaju nista ni o životu, a kamoli o smrti. Smrt je ništa, smrt ne boli. Uživaj to je smisao. Hvala ti što si se rodila, obožavam te.“

 

https://rs.n1info.com/showbiz/stukan-drzava-i-nacija-su-konstrukti-majmuna-spremnih-da-za-pare-urade-sve/

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, McLeod said:

Kad ovo budu shvatili "dinaroidi" bice nam bolje. Verovatno za nekih 300 godina.

 

 

https://rs.n1info.com/showbiz/stukan-drzava-i-nacija-su-konstrukti-majmuna-spremnih-da-za-pare-urade-sve/

 

Telepatija. Skraćenu verziju sam stavio u potpis, iako nisam znao da ćeš ovde objaviti Feđine reči. Ovo što je napisao bi trebalo uklesati u kamen i staviti u školske udžbenike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Drug Crni said:

......................................

30+ godina posle -> Vojvodina je opljackana,osiromasena i opustosena. 2019. vlada Srbije jednim zakljuckom Vojvodinu proglasava "ekonomski nerazvijenim regionom". Eto,to smo doziveli..da nas vlada sopstvene drzave zvanicno proglasi propalima..Vojvodinu! Koja je nekada,po svim parametrima zivotnog standarda,nekada bila odmah iza Slovenije i Hrvatske..a nekada ranije mozda i ispred njih..
......................................

 

Imas o ekonomijama, ukljucujuci i vojvodjansku, zanimljiv clanak ovde:

 

Srbija je ekonomski najveći gubitnik ratova na prostoru bivše Jugoslavije

izvor, citav clanak:  https://www.index.hr/vijesti/clanak/srbija-je-ratovima-ekonomski-unistila-samu-sebe/2385216.aspx

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...Perkose,potpuno je nebitno što saborski zastupnici opozicije Prkačin.Zekanović,Mlinarić govore o članu vlade.Imaju razne mogućnosti za iskazivanjeb nepovjerenja vladi pa i pojedinom članu vlade.Inače,opozicija to i koristi.Ja bih tvojem popisu saborskih zastupnika mogao dodati još imena,npr Mosta.No,tu je "glupi ustaša"(po rječima tvojeg ljubljenog Vulina)Plenković sasvim jasan i decidiran,manjine su dio društva.Uostalom i Furio Radin,Talijan,je potpredsjednik Sabora. Znaš, Perkose, mene ti više muće pozivi predsjednika svih Srba da Pupovac izađe iz vladajuće koalicije,da Pupovac to posluša,to značilo pad vlade i nove izbore,nestabilnost,a onda slijedi novo preslagivanje.

Nisam ranije pisao,ili,komentirao želju predsjednika svih Srba da inkognito posjeti Jasenovac.Prvo i osnovno,predsjednik neke države nije privatna ličnost,ne može samo tako ulaziti u drugu državu,bez dogovora,i protokola i onih koji osiguravaju zaštičenu ličnosti.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mladenvzz said:

...Perkose,potpuno je nebitno što saborski zastupnici opozicije Prkačin.Zekanović,Mlinarić govore o članu vlade.Imaju razne mogućnosti za iskazivanjeb nepovjerenja vladi pa i pojedinom članu vlade.Inače,opozicija to i koristi.Ja bih tvojem popisu saborskih zastupnika mogao dodati još imena,npr Mosta.No,tu je "glupi ustaša"(po rječima tvojeg ljubljenog Vulina)Plenković sasvim jasan i decidiran,manjine su dio društva.Uostalom i Furio Radin,Talijan,je potpredsjednik Sabora. Znaš, Perkose, mene ti više muće pozivi predsjednika svih Srba da Pupovac izađe iz vladajuće koalicije,da Pupovac to posluša,to značilo pad vlade i nove izbore,nestabilnost,a onda slijedi novo preslagivanje.

Nisam ranije pisao,ili,komentirao želju predsjednika svih Srba da inkognito posjeti Jasenovac.Prvo i osnovno,predsjednik neke države nije privatna ličnost,ne može samo tako ulaziti u drugu državu,bez dogovora,i protokola i onih koji osiguravaju zaštičenu ličnosti.

Koliko ja znam ne postoji taj predsednik svih Srba pošto AV nije to uspeo uprkos diktaturi ni u Srbiji da nametne a o regionu je izlišno pričati. Pitao sam skoro zašto Vlade iz regiona plaše sopstvene građane nekom pričom o opasnosti koja vreba iz Srbije. Te države su u NATO neke i u EU i ne postoji ni teoretska mogućnost sa se Srbija tu pojavi kao neko ko će poremetiti mir u tim državama. A da li će pasti neka Vlada je totalno nebitno, biće izbori pa će se izabrati bolja. Da li su neki poslanici koji šire nacionalnu mržnju opozicija ili vlast je takođe nebitno,svako je izabran voljom određenog dela građana Hrvatske i zastupa njihove stavove. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto te toliko pogadja da smo opasnost za susede, 

nema 3 dana kako je Vucic postavljao barikade po Kosovu i kako je njegov glasnogovornik rekao da cemo denacifikovati susede. 
 

mi se hvalimo da nam je taktika da sacekamo povoljan trenutak, kad Nato ode i sl. 
Ne znam zasto si slep i nem na ovo. 

Edited by KfJ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Klotzen said:

I za Putina se mislilo da nije toliko lud da pokreće ratove....

E baš su za poređenje Rusija i Srbija pogotovo u vojnom potencijalu. Uz to Rusija nije napala članicu NATO čak i oni malo razmišljaju o protivniku ali ne ovde u regionu a bogami i u Srbiji svi od Srbije prave aždaju a ona nije ni vrabac.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Perkos2 said:

E baš su za poređenje Rusija i Srbija pogotovo u vojnom potencijalu. Uz to Rusija nije napala članicu NATO čak i oni malo razmišljaju o protivniku ali ne ovde u regionu a bogami i u Srbiji svi od Srbije prave aždaju a ona nije ni vrabac.

A za cije babe zdravlje djuka gmaz i vulin laju pa laju kako ce da ''denacifikuju'' citav Balkan? 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, FrediB said:

A za cije babe zdravlje djuka gmaz i vulin laju pa laju kako ce da ''denacifikuju'' citav Balkan? 

Zarad onih 10% glasaca sto je pokupila desnica na zadnjim izborima. Sve je to za lokalnu upotrebu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, djurava said:

Zarad onih 10% glasaca sto je pokupila desnica na zadnjim izborima. Sve je to za lokalnu upotrebu.

Moze Đuka da laje 25h na dan od tog posla nema ništa. A ko njega i šefa mu uzima kao alibi za probleme u svojoj državi nije mnogo bolji od pomenutih.

Link to comment
Share on other sites

Zar neko stvarno veruje da smo mi pretnja susednim državama? Nema šanse da bi AV mogao da digne bilo kakvu vojsku na njih i u najmanju ruku je smešno porediti njega sa Putinom. Može se on praviti da je Putin 2.0 ali u stvarnosti to sve ostane na njegovim željama. Vučić je kao bauk (ko je čitao ili gledao Hari Potera zna) - menja obličje po potrebi, da se prilagodi nekim stvarima. Sad je povukao kartu nacionalizam, za one koji još uvek veruju u "Vukovav, Kavlobag, Vivovitica" priče, a koji mu čine većinu glasača. Sutradan priča o uspostavljanju mira, evropskim vrednostima itd. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Za patriote iz fotelje, iz danasnje Kisjuhasove kolumne: 

 

Quote

Jer „Svoju Drugu Srbiju zamišljam kao državu koja je tolerantna, civilizovana, zabrinuta za svoje građane, zemlju kojoj je čitav svet prijatelj, i zemlju koja ima smisla za humor.

 

Druga Srbija de facto postoji u ljudima željnim da komuniciraju sa svetom, u ljudima koji žele da budu deo svetske civilizacije“, rečima Petra Lukovića (treća tribina Beogradskog kruga, 25. aprila 1992).

 

A za vasu bolest gde se po vama privrženost grudi ogleda u tome da se slepo veruje svemu sto dolazi od popova, raznih "naucnika" i druge "elite", samoproglasenih rodoljuba, u stvari lopova i psihopata, i slicnih, i gde se sve ostalo proglasava za neprijatelja, jedno onako veliko i od srca, oprem dobro :smiley12: Ne bih ja za to tursku paru dao. Što pre ga bilo ko/šta potpuno razbuca, to bolje.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Zar neko stvarno veruje da smo mi pretnja susednim državama? Nema šanse da bi AV mogao da digne bilo kakvu vojsku na njih i u najmanju ruku je smešno porediti njega sa Putinom. Može se on praviti da je Putin 2.0 ali u stvarnosti to sve ostane na njegovim željama. Vučić je kao bauk (ko je čitao ili gledao Hari Potera zna) - menja obličje po potrebi, da se prilagodi nekim stvarima. Sad je povukao kartu nacionalizam, za one koji još uvek veruju u "Vukovav, Kavlobag, Vivovitica" priče, a koji mu čine većinu glasača. Sutradan priča o uspostavljanju mira, evropskim vrednostima itd. 

Da znas da si u pravu sa tim baukom iz Hari Potera. Kako ko pogleda u tog Vucica, pricinjava mu se nekakav njegov najveći strah ili nesto, a u stvari su sve to gluposti, jer bi i sa Vucicem i bez njega tu sve isto bilo. Zato što je to tu anticivilizacijski orijentisano. On i ovi njegovi samo koriste to stanje za ličnu dobit, kao što je tu uvek bilo, to što jeste jeste, i to najviše tim muvanjima oko građevine. Ali i da nije toga, generalno bi sve bilo isto.

 

Ko ne veruje moze slobodno da vidi sa ovih 80% (sa ćutolozima 90%) ili još bolje, sa onim delom što je Fredi tamo o njima pisao, a ima ovde mlađih, pa mogu da kažu da li preteruje. Nema tu ništa.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Da znas da si u pravu sa tim baukom iz Hari Potera. Kako ko pogleda u tog Vucica, pricinjava mu se nekakav njegov najveći strah ili nesto, a u stvari su sve to gluposti, jer bi i sa Vucicem i bez njega tu sve isto bilo. Zato što je to tu anticivilizacijski orijentisano. On i ovi njegovi samo koriste to stanje za ličnu dobit, kao što je tu uvek bilo, to što jeste jeste, i to najviše tim muvanjima oko građevine. Ali i da nije toga, generalno bi sve bilo isto.

 

Ko ne veruje moze slobodno da vidi sa ovih 80% (sa ćutolozima 90%) ili još bolje, sa onim delom što je Fredi tamo o njima pisao, a ima ovde mlađih, pa mogu da kažu da li preteruje. Nema tu ništa.

 

Nekome se pričinjavaju strahovi, nekome ono što želi da vidi. Upotrebila sam bauka iz HP jer on promeni oblik u zavisnosti od toga pred kim se nalazi... Tako je i Vučić čas mirotvorac, čas osvajač, čas oslobodilac, čas Putin 2.0 - you name it. :))

Link to comment
Share on other sites

  

11 hours ago, FrediB said:

A za cije babe zdravlje djuka gmaz i vulin laju pa laju kako ce da ''denacifikuju'' citav Balkan? 

11 hours ago, djurava said:

Zarad onih 10% glasaca sto je pokupila desnica na zadnjim izborima. Sve je to za lokalnu upotrebu.

 

Srbija - mesto gde ekstremna desnica ima idole u staljinističkom režimu i poziva na "denacifikaciju".

The show must go on.

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, fancy said:

  

 

Srbija - mesto gde ekstremna desnica ima idole u staljinističkom režimu i poziva na "denacifikaciju".

The show must go on.

 

To nije prava desnica već DB desnica instalirana od službe da laje i reži po potrebi.  

Link to comment
Share on other sites

Ajde?

 

Dobro bre, nisam veverica, jasno je meni to, zaboga.

Pobrisao sam 90% svog originalnog posta o tome kako je to instaliranje "fašista/nacista" kao univerzalnog neprijatelja još davno nasleđe SKJ/Tito vremena i SPS se na to prirodno nadovezao, dok je krdo naučeno ko je neprijatelj vrlo rado to progutalo i od tada im se to servira... itd.  Kapirao sam da je predugačko i da je ta stvar opšte mesto, pa nisam ni elaborirao.  Postavio DB/Ozna/Udba, ali se super primilo i to nam je danas stvarnost političke scene... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Ajde?

 

Dobro bre, nisam veverica, jasno je meni to, zaboga.

Pobrisao sam 90% svog originalnog posta o tome kako je to instaliranje "fašista/nacista" kao univerzalnog neprijatelja još davno nasleđe SKJ/Tito vremena i SPS se na to prirodno nadovezao, dok je krdo naučeno ko je neprijatelj vrlo rado to progutalo i od tada im se to servira... itd.  Kapirao sam da je predugačko i da je ta stvar opšte mesto, pa nisam ni elaborirao.  Postavio DB/Ozna/Udba, ali se super primilo i to nam je danas stvarnost političke scene... 

Očito je pogodno tlo za te DB mahinacije, bilo je službi i u drugim zemljama ali nigde se kao u Srbiji nije to toliko primilo, nažalost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

To nije prava desnica već DB desnica instalirana od službe da laje i reži po potrebi.  

Desnica je manje-vise svuda dno i sljam, narocito oni ''identitarci'', cuvari kojekakvih tradicija i nacina pradjedovskih, borci za tzv. porodicne vrednosti, klerikalci i slicno. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...