Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

19 minutes ago, Klotzen said:

Bio na NS protestu. Iznenađen brojem ljudi. Rekao bih da je glavni motivator bio incident u Šapcu. Nažalost atmosfera je bila takva da je dosta ljudi htelo da da dođu diktatorovi kriminalci da napadnu protestante i da bude obračuna. Zato je i reakcija bila prilično eksplozivna. Ozbiljne batine je dobila par sendvičara ovaj jedan što je snimljen je dobio batine kod mosta a ostali u obližnjem dvorištu i pasažu zgrade kroz koji su bežali.

 

Čestitam Vučiću, ako nastavi ovako da deli Srbiju mi ćemo do izbora imamti atmosferu zrelu za građanski rat.

Pa i neće biti mnogo dug niti intenzivan taj građanski rat, ako i ostali plaćenici, uđiguzi i prodane duše pruže isti ovakav junački otpor kao ova bagra.

 

To što su mnogi dosli sa namerom da se obračunaju sa bagrom je u stvari dobro. Takvi se ponašaju kako se ponašaju samo zbog toga što država ne radi ono što joj je primarna funkcija, a to je da održava red u zemlji i da takve drzi u rupama. Da su uhvatili i izmesili još nekoliko ovih majmuna, da li bi ti mešeni ikada ponovo dolazili da napadaju demonstrante? I zašto su uopste došli? Za 30 evra kao oni koji su palili ambasade? E pa onda, bačite ih lavovima. Mesi, mesi, neće ništa da im škodi :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

dosli su po zadatku a moraju na zadatak kako bi oprali svoje krimi prekršaje, svesno ih šalju da dobiju po tamburi a onda ce njihovi mediji uz pomoc krstica i bebe da naprave takvu kuknjavu da "izdajnici" tuku slučajne prolaznike. i pink glave ce verovati u to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa i neće biti mnogo dug niti intenzivan taj građanski rat, ako i ostali plaćenici, uđiguzi i prodane duše pruže isti ovakav junački otpor kao ova bagra.

 

To što su mnogi dosli sa namerom da se obračunaju sa bagrom je u stvari dobro. Takvi se ponašaju kako se ponašaju samo zbog toga što država ne radi ono što joj je primarna funkcija, a to je da održava red u zemlji i da takve drzi u rupama. Da su uhvatili i izmesili još nekoliko ovih majmuna, da li bi ti mešeni ikada ponovo dolazili da napadaju demonstrante? I zašto su uopste došli? Za 30 evra kao oni koji su palili ambasade? E pa onda, bačite ih lavovima. Mesi, mesi, neće ništa da im škodi :lol_2:

 

 Ako izbije neki sukob bice nesto skroz izmedju Rumunskog scenaria i naseg prvog 5 oktobra..  Deo ovih batinasa  se nece predati tek tako- kolovodje pre svih... Naravno sve zavisi i od onih koji povedu to sve...  Dal ce juriti nase securitate udbase i jednom vec za svagda im stati na glavu.  Kod takvog scenarija je za ocekivati da ce padati krv...

  No....  mozda je i bolje da se nesto krvi i prolije..  verovatno bi vise cenili i cuvali to za sta smo se izborili...

 

  Rumuni su krvlju platili svoju slobodu .   I cene je i bore se da je sacuvaju , i  ne dozvoljavaju raznim secikesama da im to ponovo oduzmu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Doc Holiday said:

  Rumuni su krvlju platili svoju slobodu .   I cene je i bore se da je sacuvaju , i  ne dozvoljavaju raznim secikesama da im to ponovo oduzmu

Rumuni su imali "šestoricu" i svaki od njih je visoko pozicioniran funkcioner partije. Ta šestorica su bili spremni da trpe zatvor, proganjanje, gubitak svih privilegija i za sebe i za porodicu jer su verovali u nešto. I sve im se to dogodilo, i prvog dana nakon uspeha revolucije jedan, rekao bih moralni lider šesorice je doživeo da ga golobradi revolucionar otera sa stepeništa predsedničke palata rečima "svinjo komunistička - odbij"
Ja ne znam, naprosto nisam dovoljno upućen u trenutne dvorske spletke oko dinastije Vučića, ali sa dobrom sigurnošću mogu da pretpostavim da nema šestoro visokopozicioniranih ljudi u režimu koji su spremni da za bilo kakvu ideju žrtvuju sekundu svojeg komfora. Tu i tamo vidim ponekog ko ima neko mišljenje ali odredom su u pitanju amebe bez ikakvog ideala ili ideologije.

Svakom prevratu treba insajder. I vera u nešto sutra. To ne vidim danas.

 

Kako kaže naslednik @Clash mi jesmo zajebali sve što smo krenuli da uradimo, iako nas pogrešno naziva bumerima. Više me zanima šta im je ideja, koji je to željeni scenario generacijski, i to ne da smetamo, ja bih želeo, za početak, samo da razumem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:
2 hours ago, mare80 said:
 
Glupo i kontraproduktivno ...
Šta dobijaju lupanjem prozora na prostorijama ovog klovna i njegove kombi-stranke (a realno nema ih ni za pun kombi) ...

Očigledno je dogorelo. Nema tu više šta je pametno, a šta ne. Ova nakaza se svakim danom trudi da tenzije budu još veće. Tako da ovo uopšte ne čudi.

Premijer se žali kako su u Mladenovcu razbijena staklad na sedištu sns-a.

Link to comment
Share on other sites

Nemaju oni nikakvu ideju, a i bolje da je nemaju, jer da je imaju, zna se kakva bi bila. Samo se bune zbog "I want it all and I want it now" kao i svi mladi svuda. Dobro, i to je nesto. Bar nisu običan gad kao doktori i filozofi, danasnji i budući, koji sebe vide jedino kao sisatelje. Eno ga bradić napisao još jedan u nizu od 20,000 istih tekstova u kojima 10 godina vrti istih desetak lica, istih desetak linkova, i iste recenice, samo im promeni redosled. I za to je plaćen iz zajednicke kase. Naučnik more. Koliko god da su im prizemni motivi, bar nisu od takvih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

The Washington Post "Democracy Dies in Darkness" izveštava o današnjim protestima u Srbiji...

 

Protesters block roads in Serbia to criticize mining plans

 

Tako smo 90-ih slušali vesti o dešavanja u vlastitoj zemlji na šuštavokrckavim am radio zapadnim stanicama a danas je tu na sreću svepristni internet.

Sve se promenilo, svet se promenio, tehnologija se promenila samo je kod nas i dalje isto.

Edited by Accuphase
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Rumuni su imali "šestoricu" i svaki od njih je visoko pozicioniran funkcioner partije. Ta šestorica su bili spremni da trpe zatvor, proganjanje, gubitak svih privilegija i za sebe i za porodicu jer su verovali u nešto. I sve im se to dogodilo, i prvog dana nakon uspeha revolucije jedan, rekao bih moralni lider šesorice je doživeo da ga golobradi revolucionar otera sa stepeništa predsedničke palata rečima "svinjo komunistička - odbij"
Ja ne znam, naprosto nisam dovoljno upućen u trenutne dvorske spletke oko dinastije Vučića, ali sa dobrom sigurnošću mogu da pretpostavim da nema šestoro visokopozicioniranih ljudi u režimu koji su spremni da za bilo kakvu ideju žrtvuju sekundu svojeg komfora. Tu i tamo vidim ponekog ko ima neko mišljenje ali odredom su u pitanju amebe bez ikakvog ideala ili ideologije.

Svakom prevratu treba insajder. I vera u nešto sutra. To ne vidim danas.

 

Kako kaže naslednik @Clash mi jesmo zajebali sve što smo krenuli da uradimo, iako nas pogrešno naziva bumerima. Više me zanima šta im je ideja, koji je to željeni scenario generacijski, i to ne da smetamo, ja bih želeo, za početak, samo da razumem.

Jebemliga, kao sto kaze Milenko nema tu neke velike ideje.

Moj sin ima 20 godina i koliko sam shvatio njega i njegovo drustvo, ono sto bi oni hteli za pocetak je neka fer igra. Cak se nesto ni ne loze da imaju iste uslove sa vrsnjacima vani, svesni su jako dobro gde zivimo, nego da neki kvalitet, znanje i umece ima prednost nad nepotizmom i partijskom knjizicom.

Verovatno ce za par godina shvatiti da ne ferceraju tako stvari i pocece svako da gleda svoje dupe:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Jebemliga, kao sto kaze Milenko nema tu neke velike ideje.

Moj sin ima 20 godina i koliko sam shvatio njega i njegovo drustvo, ono sto bi oni hteli za pocetak je neka fer igra. Cak se nesto ni ne loze da imaju iste uslove sa vrsnjacima vani, svesni su jako dobro gde zivimo, nego da neki kvalitet, znanje i umece ima prednost nad nepotizmom i partijskom knjizicom.

Verovatno ce za par godina shvatiti da ne ferceraju tako stvari i pocece svako da gleda svoje dupe:)

Upravo to "shvatanje kako stvari stoje & gledanje svoga dupeta" je i dovelo do ovakvog stanja u kojem Srbija tavori već duže od 30 godina!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Ne sam Safete said:

 

Auh..:frusty:
Prvo,on nema ovlascenje da ocenjuje ustavnost zakona. To radi Ustavni sud,koji je,gle cuda,upravo jedna od potpuno ugazenih institucija ove drzave.

Drugo..ja sam znao da ova spodoba sa kobilecom pickom od usta nece ici do kraja..on iskljucivo radi ono sto prema istrazivanju javnog mnjenja ne kruni rejting..a ta se pojava jednom recju zove:populizam. 
Zamisli takvog lika..on i nema politiku..on nema ideju kud da vodi zemlju..on svaki dan samo istrazuje javno mnjenje i tako postupa..

Nadam se da mi idemo do kraja i da necemo odustati.

Pozdrav iz Sombora
FFxPAOUX0AMP3h5?format=jpg&name=large

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Clash said:

Jebemliga, kao sto kaze Milenko nema tu neke velike ideje.

Moj sin ima 20 godina i koliko sam shvatio njega i njegovo drustvo, ono sto bi oni hteli za pocetak je neka fer igra. Cak se nesto ni ne loze da imaju iste uslove sa vrsnjacima vani, svesni su jako dobro gde zivimo, nego da neki kvalitet, znanje i umece ima prednost nad nepotizmom i partijskom knjizicom.

Verovatno ce za par godina shvatiti da ne ferceraju tako stvari i pocece svako da gleda svoje dupe:)

Isto i ovde, manje više, uz neke sitne razlike. Okay makar da ispravimo ovo oko bumera mi smo časna X generacija. Boomeri su pre nas 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Ne sam Safete said:

 

 

on i jeste cekao da vidi razmeru danasnjih protesta... povucice zakone. ili kao sto kaze poslace ih na doradu-  do tamo posle izbora..  a posle...

 

4 minutes ago, Bejbl said:

I šta ako Vučić ne potpiše Zakon o eksproprijaciji?

A vidim iz razgovora sa onim domaćinima u Nedeljici da možda i neće potpisati.

 

Jel to taj kraj? To je ta pobeda koja se čekala?

 

nije to kraj niti pobeda...  tek jedna dobijena bitka..  ali moguce da je ovo Midway ili Staljingrad  jer se narod totalno oslobodio i sve ce vise biti hrabriji... samim tim ce se i osipati vlast.. 

  Naravno, sad sve zavisi i od opozicije kolko ce umeti da uzjasu na ovom talasu

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...