Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

39 minutes ago, Drug Crni said:

Inače,pročitah nacrt rezolucije o genocidu u Srbrenici.
Nigde,nijednim slovom ne piše da je srpski narod genocidan niti da je Srbija odgovorna..nigde se i ne pominje srpski narod niti Srbija..ni slovca o tome nema.

Jedino se kaže (ne eksplicitno) da nema više "Mladić heroj"(tačka 3)..samo toliko..zašta nije ni potrebna nikakva rezolucija već elementarna pamet..jbg..

Ne pise, ali posto je predsednik a i pola vlade izbosne, onda njih pogadja i samo spominjanje genocida koji negiraju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Exactly.

Pisao sam i neposredno nakon 17.12...meni nije najveći problem zloupotreba nadležnosti i kršenje zakona državnih organa..najveći problem je lakoća sa kojom su građani Srbije i komšije iz jednog entiteta BiH,na dobrovoljnoj bazi i svojom voljom, lakotno uzeli učešće u tome..kao da je to neka najnormalnija stvar uzeti učešće u takvoj zloupotrebi prava i masovnoj prevari..ono - ne trepnuvši.

Baš ogromno moralno posrnuće jednog tzv.naroda.

 

 

Pa šta ćeš, svako će da dozvoli lopovluk ukoliko se i njemu dozvoli da se time bavi. Ako radnik može da ukrade koji litar dizela, šef može da ukrade koju hiljadu evra, jednostavno.

 

41 minutes ago, Drug Crni said:

Nigde,nijednim slovom ne piše da je srpski narod genocidan niti da je Srbija odgovorna..nigde se i ne pominje srpski narod niti Srbija..ni slovca o tome nema.

 

Naravno da ne piše, zato ga i ne daju u medijima. To je za one sa jeftinijim ulaznicama. Ekipa se krije iza tzv. naroda zbog svoje prošlosti i interesa. A ista ekipa dozvoljava da im se po gradu piše da je ono đubre sa goveđom glavom heroj i 'apsi opasnu Aidu Ćorović koja je na sliku goveđe glave bacila malo kreča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa šta ćeš, svako će da dozvoli lopovluk ukoliko se i njemu dozvoli da se time bavi. Ako radnik može da ukrade koji litar dizela, šef može da ukrade koju hiljadu evra, jednostavno.

 

 

Naravno da ne piše, zato ga i ne daju u medijima. To je za one sa jeftinijim ulaznicama. Ekipa se krije iza tzv. naroda zbog svoje prošlosti i interesa. A ista ekipa dozvoljava da im se po gradu piše da je ono đubre sa goveđom glavom heroj i 'apsi opasnu Aidu Ćorović koja je na sliku goveđe glave bacila malo kreča.

Basara u danasnjoj kolumni:

 

Podsetimo se Kolakovskog: „Biti prevaren (pokraden) u politici nije nikakav izgovor.“ Pogotovo to nije izgovor u zemlji u kojoj 75% punoletne populacije u izbornim (i postizbornim) prevarama, krađama i prevarama ne vidi ništa loše. Misliti drugačije, znači ne poznavati Srbiju, pa čak ni prestoni Beograd, čak ni opštine Stari grad i Vračar.

To tome nije tako što su Srbi genetski skloni prevarama i krađama od drugih naroda, nego je to zato što, osim dva-tri kratkotrajna pokušaja da se to promeni - u Srbiji nikad nije bilo instance, u datom slučaju, pravne države koja bi populaciju poučila da su prevare i krađe nedopuštene i koja bi - one koji se ipak drznu da varaju i kradu - pravnim putem poučila da se prevara i krađa ne isplate.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJ_Vasa said:

Savo Manojlović: Na mestu zgrade Generalštaba izgraditi muzej srpske istorije

 

Da li je kremaljski ispljuvak koji izigrava opoziciJonara čuo da to postoji?

 

https://imus.org.rs/trg-nikole-pasica/

 

Postoji i nešto što se zove Narodni muzej, pa zatim Vojni muzej, ali dobro, važno je da je SavO opoziciJonar.

 

Narodni muzej cuva zbirke umetnickih dela, Vojni muzej - valjda je jasna tematika, imamo i muzej savremenih umetnosti, koliko ja znam, muzej srpske istorije - nemamo. 

Vaso, budite srce pa mi objasnite zasto ste Savu Mnojlovica nazvali "kremaljskim ispljuvkom" i "opoziciJonarom"? Ja vidim mladog, obrazovanog coveka koji se ne bavi politikom vec ekoloskim temama. Ne jednom, izjavio je da pokret Kreni - Promeni za sada nece prerasti u politicku stranku, da se on nece, za sada, kandidovati za ikakvu javnu funkciju....dakle, Savo Manojlovic nije ni opozicionar ni opoziciJonar vec lider sirokog narodnog pokreta kojem su u fokusu ekoloske teme.

Kakvi to vetrovi pocinju da duvaju ovim forumom? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Narodni muzej cuva zbirke umetnickih dela, Vojni muzej - valjda je jasna tematika, imamo i muzej savremenih umetnosti, koliko ja znam, muzej srpske istorije - nemamo. 

Vaso, budite srce pa mi objasnite zasto ste Savu Mnojlovica nazvali "kremaljskim ispljuvkom" i "opoziciJonarom"? Ja vidim mladog, obrazovanog coveka koji se ne bavi politikom vec ekoloskim temama. Ne jednom, izjavio je da pokret Kreni - Promeni za sada nece prerasti u politicku stranku, da se on nece, za sada, kandidovati za ikakvu javnu funkciju....dakle, Savo Manojlovic nije ni opozicionar ni opoziciJonar vec lider sirokog narodnog pokreta kojem su u fokusu ekoloske teme.

Kakvi to vetrovi pocinju da duvaju ovim forumom? 

 

Postoji Istorijski muzej Srbije i nalazi se na Trgu Nikole Pašića, a pod tim nazivom funkcioniše već dvadesetak godina.

 

Ne znam kako drugačije da nazovem nekoga ko organizuje antiameričke demonstracije sa sve slikom ambasadora odevenim u američku zastavu. Ako izuzmemo 'sitnicu' da je Rio Tinto britansko-australijska kompanija, ne znam da li mu je neko rekao da nije u pitanju državna firma iz Kine ili RuZZije, već privatna multinacionalna kompanija. Može neka kompanija da bude registrovana u Keniji, Čileu, Kanadi, Luksemburgu ili Japanu, ali privatno je privatno, a ne državno. Nisam primetio da su oni što su se bunili u Leoniju kačili slike nemačkog ambasadora ili nemačke zastave jer je firma nemačka, a kad zakačiš sliku ambasadora odevenog u zastavu tako da liči na Uncle Sama, onda se vidi koliko je sati.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ako izuzmemo 'sitnicu' da je Rio Tinto britansko-australijska kompanija, ne znam da li mu je neko rekao da nije u pitanju državna firma iz Kine ili RuZZije, već privatna multinacionalna kompanija. Može neka kompanija da bude registrovana u Keniji, Čileu, Kanadi, Luksemburgu ili Japanu, ali privatno je privatno, a ne državno. 

 

Najveći pojedinačni akcionar je kineska državna kompanija Aluminijumska korporacija Kine (Chinalco) sa oko 11 odsto vlasništva, zatim najveći investicioni fond na svetu, Blek Rok (Black Rock) sa 8,7 odsto a fond Capital Research and Management je treći sa 5,2 odsto vlasništva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Constantin said:

 

Najveći pojedinačni akcionar je kineska državna kompanija Aluminijumska korporacija Kine (Chinalco) sa oko 11 odsto vlasništva, zatim najveći investicioni fond na svetu, Blek Rok (Black Rock) sa 8,7 odsto a fond Capital Research and Management je treći sa 5,2 odsto vlasništva.

 

Ovo zaista nisam znao, već samo za sedište. Doduše, tek sad mi nije jasno šta će tamo Uncle Sam. Ne bih tu stavio ni brata Sija, šta god mislio o Kini.

 

26 minutes ago, Kronostime said:

Koja je svrha otvaranja novih muzeja kad ni ovi postojeci se ne mogu pohvaliti nekom posetom?

 

Jeftin populizam koji postoji samo na rečima. Žalosno je što neko ko daje takve predloge nije ni video muzej koji se time bavi, nalazi se u strogom centru, a pod tim nazivom funkcioniše dvadesetak godina.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Postoji Istorijski muzej Srbije i nalazi se na Trgu Nikole Pašića, a pod tim nazivom funkcioniše već dvadesetak godina.

 

Ne znam kako drugačije da nazovem nekoga ko organizuje antiameričke demonstracije sa sve slikom ambasadora odevenim u američku zastavu. Ako izuzmemo 'sitnicu' da je Rio Tinto britansko-australijska kompanija, ne znam da li mu je neko rekao da nije u pitanju državna firma iz Kine ili RuZZije, već privatna multinacionalna kompanija. Može neka kompanija da bude registrovana u Keniji, Čileu, Kanadi, Luksemburgu ili Japanu, ali privatno je privatno, a ne državno. Nisam primetio da su oni što su se bunili u Leoniju kačili slike nemačkog ambasadora ili nemačke zastave jer je firma nemačka, a kad zakačiš sliku ambasadora odevenog u zastavu tako da liči na Uncle Sama, onda se vidi koliko je sati.

Da, taj muzej je jedno mracno mesto, bila sam na nekoliko izlozbi u proslosti, to nije originalan muzejski prostor tako da, treba nam muzej istorije Srbije.

Sto se tice SM, niste me ubedili da jedan performans, a cudo je da mi je promakao, pasionirano pratim taj pokret, moze da narusi ugled a jos manje da dezavuise jednu tako siroko prihvacenu i na svim nivoima toliko ispravnu stvar. Taj mladi covek tako pametno vodi svuju karijeru, nije pao s neba pa u borbu za vlast, on radi, gradi svoje delo i, sigurna sam, kad bude procenio da je pravi trenutak, uci ce u politiku ali sa delom iza sebe. Po meni, jedini koji radi onako kako treba i zato ce imati moju podrsku. Za razliku od svih ostalih. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ_Vasa said:

 

Ovo zaista nisam znao, već samo za sedište. Doduše, tek sad mi nije jasno šta će tamo Uncle Sam. Ne bih tu stavio ni brata Sija, šta god mislio o Kini.

 

Rio Tinto je "gotova stvar"...Vučić im je "odbrusio' da moraju prvo da naprave fabriku baterija za električne automobile....i biće. Opet, faking Kinezi" upadaju preko Slovaka i radiće fabriku. 

 

I sve to ne izgleda loše, ako se pridržavaju obećanja i koriste najnoviju tehnologiju, što se ekologije tiče. 

 

Još kad bi promenili apropo rudne rente odnos 40/60 u 90/10 onda bi priča i Ala neki smisao.

 

Ne verujem im za vrhunske tehnološke standarde, a pijavica zvana "beograd" da se odrekne ničim izazvanog profita...teško.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ovo zaista nisam znao, već samo za sedište. Doduše, tek sad mi nije jasno šta će tamo Uncle Sam. Ne bih tu stavio ni brata Sija, šta god mislio o Kini.

 

 

Jeftin populizam koji postoji samo na rečima. Žalosno je što neko ko daje takve predloge nije ni video muzej koji se time bavi, nalazi se u strogom centru, a pod tim nazivom funkcioniše dvadesetak godina.

Mutite vodu Vaso. Zar je bitno cija je firma, ciji kapital, ako je namerila da pljacka, truje, izrabljuje, raseljava? 

Ako je SM najveca mana sto nije posetio ono sto se vika muzej, marim ja, mogu da zivim sa tim kad vidim oko njega sve one postene ljude Jadra, Suve planine, drustvo za pozeleti, jedino u javnom zivotu Srbije u ovim danima koje mi imponuje. Njima verujem. Za razliku od ostalih.

A ne mogu da verujem da je iko na forumu toliko blesav i naivan da veruje da ce Rio Tinto da rudari. Nece. Bice to Vucicev Rubikon, pasce na Jadru. A ja cu biti tamo.

 

Edited by Pletilja
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Da, taj muzej je jedno mracno mesto, bila sam na nekoliko izlozbi u proslosti, to nije originalan muzejski prostor tako da, treba nam muzej istorije Srbije.

 

Ovo mračno?

Trg-Nikole-Pasica-slider-02.jpg

 

Možemo da razgovaramo o prostoru, postavkama, osvetljenosti i slično jer sve je to legitimno, ali da se kaže da nema nečega što postoji je sasvim druga priča. Tačno je i da je potreban, a eto, postoji.

 

Imao sam prilke da sa njima nešto sarađujem 2007. ili 2008. (u pitanju je prevođenje), a za mnoge muzeje postoji i jedan mali problem – treba nešto u njih staviti, a toga nešto baš i nema. Ovo važi i za mnoge druge muzeje u svetu, ne samo ovde. Mogu u Italiji da naprave i deset muzeja sa eksponatima iz doba Rimskog carstva jer toga bar imaju, ali bi zato u nekoj drugoj zemlji mogli s nečim takvim samo da se slikaju. Ono što može da prođe kao istorijska komponenta je podeljeno među više muzeja, kao što je npr. Vojni muzej, Muzej istorije Jugoslavije, ima nečeg u Konaku kneginje Ljubice koji ima istu upravu kao i ovaj, ima nešto u Miloševom konaku, plus u manjim muzejima posvećenim nekim ličnostima, kao što su Nikola Tesla, Jovan Cvijić, Vuk, Dositej itd. Arheološki predmeti obično idu u Vojni ili Narodni muzej, u zavisnosti od toga da li je u pitanju oružje, umetničko delo ili nešto treće, mada ni tu nije uvek strogo podeljeno.

 

1 hour ago, Pletilja said:

Sto se tice SM, niste me ubedili da jedan performans, a cudo je da mi je promakao, pasionirano pratim taj pokret, moze da narusi ugled a jos manje da dezavuise jednu tako siroko prihvacenu i na svim nivoima toliko ispravnu stvar.

 

Ovde na temi je postavljena slika plakata preuzeta sa N1, gde se jasno vidi antiamerički stav: https://vox92.net/forum/topic/1902-vox-populi-vox-dei/?do=findComment&comment=1271878

 

Ja sam pisao upravo o tom antiameričkom stavu, a da li se buni protiv Amazona, Microsofta, Applea, Rio Tinta, BMW-a, Mercedesa, Lufthanse, Honde, Mazde, Samsunga, Maxija, Armanija ili Netflixa nisam ni spominjao.

 

Edited by DJ_Vasa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kao neko ko kad navrati do Beograda obidje ponekad i muzeje, mogu da kazem da je bukvalno jedna postavka IKADA ostavila utisak na mene, i to upravo u istorijskom muzeju Srbije. Postavka posvecena Mihajlu Pupinu, moderna i interaktivna, pre 6-7 godina je bila.

 

Van toga i generalno, postavke su retke i ti prostori ili ne rade (mislim da je muzej Beograda bio zatvoren dugo, ako je i sada otvoren) ili su postavke jako siromasne i glupe.

 

Taj prostor treba da se sredi, ali da nam treba muzej istorije Srbije je jedan od imbecilnijih predloga koji sam cuo i najjeftiniji moguci populizam.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

Rio Tinto je "gotova stvar"...Vučić im je "odbrusio' da moraju prvo da naprave fabriku baterija za električne automobile....i biće. 

 

 

Ne reci dvaput, "nema sile koju Srbin ne obara". To je iz jedne pesme koja odlicno ilustruje modus vivendi nacije kad se njezino imanentno stanje inercije ukombinuje sa cuvenim srBskim inatom koji onda pojacava instiktivno opiranje. Pocuj zvuke srBske ekoloske svesti. 

 

”Rio Tinto, mars sa Drine, Srbin kaze, mars sa Drine dusmanine [] mars iz nase otadzbine”  

  • (kadrovi u kojima se deca eksponiraju u narodnoj nosnji)

”ovu zemlju nasoj deci ostavise slavni preci” … ”srpska diko, tu sam rode”

  • (hard rock solo Svilen konac podize ulog na nac.romanticnu kartu)

”Rio Tinto, mars sa Drine, mars sa nase djedovine, nema sile [] koju Srbin ne obara, poruka je svima jasna, pobeda je pravoslavlja”.  

 

Sta god da je tema - naciJonalni praziluk iz ... mora barem malo da proviri. 

 

Spoiler

A u Srbiji, kao sto je poznato, zive samo Srbi ... 

 

Edited by Cyber
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Danas najtopliji 14. april u Beogradu od 1887. godine, otkako se meri temperatura

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/danas-najtopliji-14-april-u-beogradu-od-1887-godine-otkako-se-meri-temperatura/

 

 

Pa 'bem te novinare i lektore....mislio sam da ovako nešto možeš da pročitaš u Informeru, B92, Srpski telegrad, Alo....:ajme:

Piše se otkako.

Prilog otkako koji znači od onog časa, trenutka kad, otkad, piše se spojeno: otkako je Banjaluka postala, nije ljepša udovica ostala.
Izraz otkako je sveta i veka znači od vajkada, od početka sveta.


izvor kakosepise.com

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

Piše se otkako.

Prilog otkako koji znači od onog časa, trenutka kad, otkad, piše se spojeno: otkako je Banjaluka postala, nije ljepša udovica ostala.
Izraz otkako je sveta i veka znači od vajkada, od početka sveta.


izvor kakosepise.com

:smiley24::classic_blush:....bah...napljuvah"čoveka"  bez veze....Nišlija i pravopis....de li se trtim de mi nije mesto...:77:  ...fala sugradjanine...:kece:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

 

Ne reci dvaput, "nema sile koju Srbin ne obara".

 

  Hide contents

 

 

 

Jeste, al' najSrbim medju nas je tako rešio i nema nazad..."Drino, hebem li ti majku" (isto iz filma...prva psovka inače u našoj kinematografiji)...krenuli si njegovi analitačari na žeton, Krlo, Dejan Vuk Stanković, onaj picopevac ćelavi sa cvikreima,,,,po televizijama i kao usput pomenu izdajničku opoziciju i "lažne ekologe". Ja sam dokon pa gledam celo pre podne TV....

 

Quote

 

Tim za kampanje „Kreni-promeni“ sproveo je medijski monitoring koji, kako se navodi u saopštenju, jasno ukazuje da mediji bliski vlastima sinhronizovano pišu i izveštavaju o litijumu i Rio Tintu.

 

„Litijum je spominjan 239 puta, a Rio Tinto 67. Od toga dominira lobističko pozitivno izveštavanje o litijumu, gde je 85 odsto pozitivnog izveštavanja, a o Rio Tintu 77 odsto. Vrednost za ove dve nedelje medijskog prostora koji su dobili lobiranje za litijum i Rio Tinto meri se prema metodologiji za obračun medijskog prostora 358.628 evra“, navodi se u saopštenju.

https://nova.rs/vesti/politika/kreni-promeni-sns-i-rio-tinto-sprovode-litijumsku-propagandu-u-valjevu/

 

 

Ne znam zašto otklon od narodne nošnje. Kažem otklon, takav sam utisak stekao. Lepa nam je, baš. Pa i Bajden je kupio opanke kad je dolazio u Beograd. :smiley2:  Bar mu se ne brinem sada kada ide u WC, ima za šta da se drži, dok ......:classic_blush:

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...